Періодичне голодування для схуднення - схеми дієти і система

Привести фігуру в порядок мріють багато хто з нас. Коли хочеться досягти досконалості і зробити рельєфною кожен м'яз свого тіла, можна вдатися до переривчастого голодування. Це не просто змусить організм позбавитися від зайвого жиру, але і висушить тіло, як у спортсменів.

Система періодичного голодування

Те, що в минулому столітті вважалося методом боротьби з ожирінням і цукровим діабетом, сьогодні застосовується всіма бажаючими для поліпшення фігури і очищення організму. Мова йде про систему періодичного голодування. Вона вважається ідеальним рішенням для тих, хто не бажає стежити за калоріями, хоче їсти вдосталь те, що хочеться, при цьому зберігаючи стрункість. Чергування голодування з прийомами їжі може йти різними графіками.

Самий щадний графік – 5/2, коли 5 днів людина харчується звичайною їжею, решту 2 дні – дотримується дієти. Більш суворий графік – 6/1, де одні добу в тиждень необхідно повністю проводити без їжі. Дні перед і після голодування потрібно харчуватися виключно легкою їжею. Ще більш строгий і частий відмова від їжі вибирають для себе ті, хто займається спортом. Вони не беруть у рот ні крихти 12 або 16 годин поспіль, решту часу доби приділяючи правильному харчуванню і обов'язковим тренувань.

Користь періодичного голодування

Голодування раз на тиждень є лікувальним. Те, що здійснюється в певні проміжки часу, підходить спортсменам, щоб максимально ефективно працювати над фігурою. Користь інтервального голодування будь-якого типу полягає в наступному:

  • Ви навчитеся контролювати почуття голоду і відрізняти реальну потребу організму в їжі від психологічного бажання поїсти.
  • Прискорюється обмін речовин.
  • Спалювання жирових відкладень буде проходити повільно, але з гарантією, що досягнутий результат не піде надто швидко.
  • Організм набереться енергії, а стійкість до захворювань стане сильнішою.
  • Холестерин і цукор знизяться.
  • Навіть без суворого раціону все одно вдається досягти помітного результату.

Періодичне голодування в бодібілдингу

Мета бодібілдингу – створити гарне мускулисте тіло. Для цього спортсменам необхідно набрати м'язову масу, інтенсивно тренуватися і періодично рятувати тіло від жирових відкладень, зберігаючи м'язи. Щоб максимально ефективно виконувати ці три умови, використовується періодичне голодування в бодібілдингу. Нюанси:

  1. Період без їжі стимулює активну вироблення тестостерону, дає ріст м'язів.
  2. Спортсмени вибирають для себе індивідуальні графіки: 24 або 36 годин на тиждень, 12 на 12 годин на добу.
  3. Найефективнішим вважається відмова від їжі протягом 16 годин щодня.

Останню програму запропонував тренер і фахівець з правильного харчування для спортсменів Мартін Бэрхан, щоб допомогти своїм клієнтам досягти ідеальної мускулатури. Відмова від їжі 16 годин поспіль, за дослідженнями тренера, є найрезультативнішою методикою сушіння. 8 годин відводяться на те, щоб вжити допустимий для підтримки форми кількість калорій.

Щоб вписатися в складний розпорядок, доведеться повністю виключити з нього сніданок, при цьому прокидаючись рано. Приблизний розрахунок:

  • Якщо ви встаєте близько 7 ранку, то перший прийом їжі можна призначати не раніше 12:30-13:00 годин. Для середньостатистичного міського жителя звикнути до такого режиму не так вже складно, оскільки більшість людей і так не встигає снідати.
  • Після 16 годин без їжі важливо не накидатися на неї, стежачи за калорійністю продуктів. Шлунок добре прийме тільки щось легке.
  • Більшу частину калорій можна буде вжити після фізичного тренування, але не до неї.

Періодичне голодування для схуднення

Багато хто намагається скинути зайву вагу, рішуче відмовляючись від їжі. Інтервальне голодування для схуднення дійсно буде ідеальним засобом, але тільки за умови готовності зробити це спосіб життя або хоча б практикувати протягом декількох місяців. В іншому випадку стійкий результат не може бути гарантований. Більшість людей зривається дуже швидко, ніж збиває не встигла пристосуватися до нового ритму роботу організму. Результати виявляються абсолютно протилежними очікуванням.

Які вітаміни пити при голодуванні

Особливість будь-якого виду голодування полягає в тому, що організму не потрібні ніякі додаткові стимулятори, щоб досягти того результату, який вам потрібен, будь то сушка, схуднення, оздоровлення. Вітаміни при голодуванні приймати не треба. Ефект процедури полягає в повній відсутності надходження в шлунок яких-небудь речовин. Тільки тоді настає перехід на власне харчування, тобто організм починає розщеплювати жири, які накопичив. У дні між голодуваннями вітаміни можна приймати після консультації лікаря.

Протипоказання голодування

Не всім переривчастий відмова від їжі приносить користь. Існує ряд протипоказань голодування. До них відносяться анорексія і булімія. Якщо у людини є проблеми з харчовим поведінкою, йому не рекомендуються експерименти з голодуванням. Для таких людей сенсом є саме почуття голоду, але не результати. Інтервальний відмова від їжі може завдати істотної шкоди, наприклад, зміна гормонального фону у дівчат і жінок, в результаті чого порушується менструальний цикл. Обмеженням до голодування є:

  • вагітність та годування груддю;
  • виразка і гастрит;
  • дитячий вік.

Відео

Періодичне голодування для набору м'язової маси

Відгуки

Дмитро, 28 роківЯ вважаю, що якщо звикнути до голодування, то проблем не буде. Я обрав 16-годинне голодування, коли п'ю тільки воду без газів, а кожен день по вечорах у мене кардіотренування. Харчування дробове. Відгук прекрасний. За 1,5 місяці висох в 98 до 79 кг. Про те, що почав сушку, рідним не говорив. Всі дивуються, як так швидко схуд.
Яна, 23 рокиМені подобається працювати над своїм тілом. Переривчасте голодування вирішила спробувати для краси і здоров'я. Займаюся ним вже 3 тижні. Настрій відмінний! Тіло відчуває легкість, немає ніякого занепаду сил, тренування даються легко. Перші дні снідала близько 12 годин, потім перенесла на 14:00. Вранці, як і раніше, п'ю каву. Плюс – не тягне на солодке.
Костянтин, 18 роківНедавно почав займатися спортом заради зниження ваги і щоб підкачатися. Чув хороші відгуки про голодування. Відмовитися від їжі виявилося легко, як і їсти корисні страви. Одна проблема – не витримую навантаження на тренуваннях, насилу виконую підходи. Всю перший тиждень було важко тренуватися, став менше займатися, щоб втягнутися в процес.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!