Прибираємо живіт після пологів кесаревим розтином
Реабілітація після кесаревого розтину відбувається протягом тривалого часу. Багато мам переживають при думці, що незабаром не зможуть прийти на боротьбу з що з'явилися внаслідок особливостей операції животиком. Застосування різноманітних фізичних навантажень та косметологічних засобів має обов'язково узгоджуватися з фахівцем.
Швидке відновлення після кесаревого
Після розродження шляхом кесаревого розтину найважчими можна вважати перші дні післяопераційного періоду. Звичайні дії такі як кашель, глибокі вдихи, чхання – даються нелегко новоспеченій мамі. По завершенні операції жінці показаний 5-12-годинний постільний режим. Сидіти дозволяється на 2-3 добу. Для полегшення стану в післяопераційний період можна скористатися наступними рекомендаціями:
- При бажанні повернутися, підвівшись, випряміть все тіло до колін. Потім опустіть в потрібну сторону спочатку стегна, а слідом за ними і тулуб.
- Щоб відкашлятися необхідно зафіксувати шов рукою або подушкою, далі глибоко вдихнути, на видиху видати звук, схожий на «гавкання».
- Проблеми з сечовипусканням усуваються самостійно після видалення катетера.
- Налагодженням системи правильного харчування попереджаються ускладнення зі станом шва, травленням мами і дитини.
Як схуднути після кесаревого
За час виношування дитини у жінки відбувається розтягування шкіри, м'язів преса, а на животі й боках відкладається жир. Відновлення по завершенні розродження за допомогою операції вносить свої труднощі у боротьбу з цими наслідками виношування дитини. Оптимальними засобами усунення цієї проблеми на початковому етапі відновлення можна назвати грудне вигодовування малюка і дотримання основ правильного харчування. Для зміцнення м'язів живота рекомендується використовувати такі засоби:
- Після операції рекомендується носити бандаж, потім замінити його корсетом.
- Через 2 місяці можна робити ранкову зарядку, легку гімнастику, застосовувати контрастний душ.
- Вживати різні лікарські формули для схуднення, використовувати жорсткі дієти суворо заборонено.
Коли можна займатися спортом
Займатися спортом після операції можна починати після закінчення півроку. Будь-які невиправдані фізичні навантаження в перші півроку можуть спричинити різного роду проблеми зі швом, репродуктивними органами. Під час реабілітації жінці можна: навантаження на велотренажері, присідання, нахили. Качати прес після кесаревого заборонено. Крутити обруч дозволяється після закінчення 1,5 місяця з моменту проведення операції (вага обруча до 0,5 кг).
Ефективні вправи для живота
Перш ніж починати застосовувати якісь комплекси вправ, необхідно переконатися у відсутності діастаза (розбіжності) «білої лінії живота. Звичайна схема тренувань при такому діагнозі може погіршити перебіг захворювання. Якщо діастаза немає, то прибрати живіт після кесарева розтину в домашніх умовах цілком реально. Систематичне виконання наведених нижче вправ допоможе вам досягти бажаної мети:
- Виконуючи вправу, слід прийняти положення «лежачи», зігнути ноги в колінах, скласти руки за головою. Зусиллями м'язів живота необхідно підніматися, відриваючи лопатки від підлоги.
- Зайняти вихідне положення – лягти, зігнувши ноги в колінах, руки з'єднати за голову. Слід згинати ноги з допомогою стегна і розводити їх в сторону. Тулуб не статично, рухається згідно з основним вправі.