Норма рівня холестерину в крові у жінок

Кожної леді варто піклуватися не тільки про красу зовнішності, але і про стан свого здоров'я. Низьке або підвищений вміст ліпідів призводить до руйнування судин, артрозу, з супроводом зовнішніх неприємних ознак. Дізнавшись яка норма холестерину в крові у жінок, можна убезпечити себе від небажаних хвороб. Пам'ятайте, що ця речовина відіграє велику роль в обміні речовин, побудові клітин, функціональності гормонів. Що таке холестерин? Наскільки згубними можуть стати наслідки його нестачі або надлишку?

Як перевірити рівень холестерину в крові

Крихітні ліпіди (холестерин) розганяють по крові ліпопротеїди, які розділяються по щільності: низький «поганий» холестерин ЛПНЩ; високий «хороший» ЛПВЩ. Їх скупчення вимірюється в моль|ммоля/літр крові. Лабораторне дослідження рівня норми холестерину в крові у жінок бажано проводити кожен рік. Люди, які ведуть нездоровий спосіб життя, мають проблеми з судинами повинні перевірятися ще частіше.

Щоб дізнатися вміст ліпопротеїдів і їх розшифровку, потрібно здати біохімічний аналіз крові. Здачу аналізу призначають у визначений день/час натщесерце. За готовим висновком, лікар дасть вам необхідні рекомендації. Зробити аналіз можна вдома. Для цього в аптеках продаються спеціальні апарати, аналогічні тим, які перевіряють рівень цукру. Дотримуйтесь точно інструкції, яка додається в комплекті.

Нормальні показники у жінок

Кількість содержимых ліпопротеїдів у жінок після 50 років і після 60 років і у дівчат більш юного віку значно розрізняються. Причинами такої різниці є зміна способу життя, початок менопаузи. Концентрація ліпідів змінюється з віком, але існують усереднені показники. Норма холестерину в крові у всіх жінок:

 • Загальний рівень холестерину – 5,7-7,85 ммоль/л;
 • ЛПВЩ – 1,3-1,89 ммоль/л;
 • ЛПНЩ – 2,6-5,6 ммоль/л.

Може виявитися так, що загальна кількість досліджуваної речовини в межах норми, а ЛПНЩ підвищений, значить є ризик виникнення тромбів, розвитку патологій. Тоді краще відвідати лікаря для детального огляду і призначення адекватного лікування. Щоб знати нормальний рівень холестерину в крові у жінок, звіртеся з таблицею.

Таблиця вмісту холестерину в крові за віком

Норма для жінок: загальний холестерин, «хороший» ЛПВЩ, шкідливий ЛПНЩ:

Вік

Загальний холестерин ммоль/л

ЛПВЩ ммоль/л

ЛПНЩ ммоль/л

15 – 20 років

3,08-5,18

0,9-1,91

1,52-3,55

21 – 25 років

3,16-5,59

0,85-2,04

1,47-4,12

26 – 30 років

3,32-5,75

0,96-2,15

1,84-4,26

31 – 35 років

3,37-5,96

0,93-1,99

1,81-4,05

Після 35 років

3,36-6,27

0,88-2,12

1,94-4,45

До 45 років

3,81-6,53

0,88-2,87

1,92-4,51

46 – 50 років

3,94-6,86

0,88-2,5

2,05-4,82

50 – 55 років

4,2-7,8

0,96-2,38

2,28-5,21

56 – 60 років

4,45-7,77

0,96-2,5

2,32-5,44

60 – 70 років

4,45-7,69

Не більше 2,4

Не більше 5,7

Після 70 років

4,48-7,35

2,49-5,34

0,85-2,38

Причини відхилення від норми

Якщо ваші параметри не входять у вказаний діапазон, вам слід провести ряд аналізів, призначених лікарем, для виявлення проблем зі здоров'ям. Існує кілька причин, по яких вміст «поганого» ХОЛЕСТЕРИНУ збивається, дає серйозні для людини ускладнення, такі як артроз, тромби, інсульт, ін. Причини відхилення показників від норми:

 • Неправильне харчування. Вживання трансжирів, продуктів, у складі яких холестерин міститься понад норму (свинина, риба, креветки, молоко, вершкове і рослинне масло, жовток, субпродукти).
 • Ожиріння. Такий недуг безпосередньо пов'язаний з виникненням проблем серцево-судинної секреції.
 • Малорухомість. Більше рухайтеся. Фізичні навантаження спалюють зайвий жир, підвищують вміст «хорошого» ЛПВЩ, при цьому знижуючи «поганий».
 • Хвороби щитовидної залози, діабет, захворювання нирок, кистоз яєчників.
 • Шкідливі звички. Куріння знижує ЛПВЩ, згубно позначається на серцево-судинну систему.
 • Спадковість.

Підвищені показники

Будь-яке відхилення від норми несприятливо позначається на здоров'я. Вже запущені ускладнення можуть себе довго не проявляти. Чому підвищений холестерин в крові у жінок? У вагітної підвищується рівень – це нормально. За інших випадках – це безпосередньо пов'язано з харчуванням. Так як 20% ліпідів ми отримуємо через їжу. Надмірне вживання жирних сортів м'яса, смажених страв призводять до їх підвищення. Найперші симптоми для розпізнавання збою в організмі:

 • Болі в ногах при ходьбі і бігу.
 • Жовті плями на шкірних покривах.
 • Стискають болі в області серця.

При таких симптомах, щоб уникнути запущених ускладнень, здайте аналіз, дотримуйтесь призначеного рецептом лікаря. Щоб не допустити надлишок холестерину, ведіть здоровий спосіб життя: дотримуйтесь холестеринову дієту, займайтеся фізичними навантаженнями, відмовтеся від куріння. Якщо слідувати всім рекомендаціям, через кілька місяців стан покращиться, а концентрація ліпопротеїдів високої і низької щільності нормалізується.

Низькі показники

Чим зумовлений низький рівень холестерину в крові у жінок:

 • недоліком живильних речовин (недоїдання, анорексія);
 • захворюванням печінки, щитоподібної залози;
 • постійним стресом;
 • анемією.

Разом з цими проблемами, низький вміст ліпідів викликає психічні розлади, підвищує ризик раку, інсульту, наркозалежності, розвиває старечий маразм. Розпізнати їх занепад можна тільки за біохімічному аналізу з подальшою розшифровкою. Якщо ви помітили погіршення фізичного стану, емоційного фону – негайно зверніться до лікаря.

Відео: як знизити рівень холестерину

Коли варто звернути увагу на стан здоров'я судин? Що допоможе зрозуміти ненормальне вміст холестерину? Нижче відео, де ви дізнаєтеся конкретні приклади симптомів і причин хвороби, хто в зоні досяжності недуги, до чого призводять наслідки, якщо зосередження ліпідів нижче або завищена. Також корисно знати прийнятну дієту, продукти, що допомагають знизити холестерин, зовнішні сигнали поганого обміну речовин, скільки часу займе нормалізація процесів.

Як знизити рівень холестерину в крові Продукти знижують холестерин

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!