Як відкрити без штопора пляшку вина

Ви зібралися в компанії удома або на природі відзначити якесь свято, а штопора для відкриття пляшки під рукою немає? Не впадайте у відчай, адже можна цілком обійтися і без цього інструменту! Самі винахідливі люди придумали кілька способів, як відкрити пляшку без штопора.

Можна відкрити пляшку вина, якщо немає штопора

Як ви вже зрозуміли, відкрити пляшку без штопора можливо, причому навіть існує не один спосіб це зробити. Вибирати конкретний необхідно залежно від того, в якому місці ви знаходитеся, адже під рукою можуть виявитися різні інструменти. Є й універсальні методи – наприклад, вдарити по денця можна в будь-якому місці. Для початку переконайтеся, що ви не можете дійти до найближчого магазину або попросити штопор у сусідів, адже більшість з пропонованих варіантів можуть закінчитися тим, що пляшка розіб'ється.

Як відкрити вино без штопора в домашніх умовах

Проблема, коли алкоголь, будь то вино або шампанське, доводиться відкривати в відсутність штопора, виникає в життя практично кожної людини. Деякі умільці ухіщряются дістати пробку своїми силами, використовуючи будь-які підручні засоби, будь то гвіздок, олівець, черевиків або гачки із скріпок. Якщо ви теж потрапили в подібну ситуацію, тоді вивчіть інструкції, які дозволяють обійтися без штопора. В цілому способи, як витягнути пробку з пляшки, засновані на застосуванні таких матеріалів та інструментів:

 • викрутки, шурупів і плоскогубців;
 • вилки або ножа;
 • сили удару по дну ємності;
 • черевика;
 • інших підручних предметах.

Відкрити пляшку з допомогою викрутки, шурупа або плоскогубців

Одним із дієвих способів, як відкрити пробку без штопора, є варіант із застосуванням шурупа, викрутки і плоскогубців. Для цього пройдіть наступні кроки:

 1. Викруткою закрутіть в корковий елемент шуруп або саморіз середнього діаметру. Замість них можете використовувати кілька цвяхів – просто обережно забийте їх за допомогою молотка, як показано на фото.
 2. Обценьками, плоскогубцями або просто 2 олівцями витягніть шурупи або цвяхи разом з деревинкою.

Заштовхати пробку всередину пальцем, виделкою або ножем

Якщо спеціальних інструментів, як у варіанті вище, під рукою немає, то можна спробувати заштовхнути пробку всередину пальцем. Головне тут для вашої безпеки і ефективності результату – це не згинати в області першої фаланги. За рахунок прямого тиску пальця перешкоду потрапляє в ємність. Якщо сил не вистачає або вам просто шкода свою руку, тоді скористайтеся гострим ножем з вузьким лезом або виделкою: просто застроміть їх в деревинку, після чого акуратними рухами викрутити її. У вині можуть надаватися шматочки пробки, тому його доведеться процідити.

З допомогою нагрівання горлечка пляшки

Варіант з нагріванням має один недолік – вино буде теплим. Пляшку потрібно просто поставити в каструлю з водою, яку потім поставити на вогонь. Пробка нагріється і вилетить. Головне – ставте ємність безпосередньо в холодну воду. Якщо ви помістіть її відразу в гарячу, то пляшка вибухне – зрозуміло, що така ситуація закінчиться травмами. Нагрівати можна тільки шийку, а для цього потрібно газова пальник: нею необхідно нагріти область горлечка, де знаходиться внутрішній кінець пробки, через кілька секунд вона повинна вискочити.

За допомогою удару по денця ємності

Вийняти пробку назовні можна за допомогою ударів з дна пляшки, потрібно тільки захистити його рушником, сорочкою або іншою м'якою тканиною. Обернувши денце, просто постукайте їм по стіні, але, коли пробка просунеться наполовину, зупиніться і вийміть її руками. Такий варіант рідко, але може закінчуватися тим, що пляшка розбивається й виливається вино – з цієї причини потрібно бути обережним. При правильній технології такий спосіб можна відзначити як той, який підходить дівчатам, адже необхідно обережно постукувати по дну для проштовхування пробки вгору.

Проштовхнути підручними предметами

Як же відкрити без штопора пляшку вина, якщо немає ні плоскогубців з саморізом, ні ножа або виделки? Пошукайте будинку ще що-небудь, тільки під час процесу будьте обережніше, адже коли пробка проскочить всередину, рука може зісковзнути – і ви вдарити про пляшку чи інший предмет поруч. Крім того, горлечко не має звужуватися донизу – в такому разі пробка намертво застрягне в ньому. Серед підручних предметів, якими легко проштовхнути пробку всередину, виділяються наступні:

 • губна помада;
 • маркер;
 • кругла для заточування ножів;
 • олівець або ручка;
 • шпилька на жіночих туфлях.

Використовувати насос для м'ячі або шприц

Якщо ви все ще цікавитеся оригінальними способами, як відкрити без штопора пляшку вина, то спробуйте використовувати для цього шприц або насос для м'яча. Ідея тут у тому, що під тиском повітря пробка вилітає. Потрібно тільки проткнути її голкою шприца або насоса і почати закачувати повітря всередину. Занадто великі зусилля прикладати не треба, адже сама ємність теж може лопнути. Голка шприца потрібна товста, інакше вона зламається або заб'ється корковим матеріалом.

Витягнути пробку з допомогою черевика

Ви подумали, що в цьому методі якась помилка? Марно! Черевик дійсно використовується в одній з інструкцій, як відкрити без штопора пляшку вина – він виконує функцію забезпечення безпеки від осколків, якщо раптом ємність розіб'ється. Якщо у ваших черевик є шнурок, то можете спробувати вийняти дерев'яний елемент з горлечка за допомогою нього, але тільки якщо взуття нова. Шилом проткніть пробку, потім зав'яжіть на одному кінці шнура вузол і пропихните всередину. Залишилося тільки висмикнути корковий елемент.

Для початку з горла зніміть етикетку. Після цього можете приступати до самого процесу добування пробки:

 1. Дно ємності помістіть всередину черевика рівно туди, де знаходиться каблук.
 2. В такому стані денцем вдаряйте по стіні до того моменту, поки пробка не вийде приблизно наполовину. Головне тут – вчасно припинити, адже вино може пролитися на новий килим або улюблені джинси.
 3. Вже руками дістаньте пробку.

Відбити горлечко

З цією інструкцією, як можна відкрити без штопора пляшку вина, впорається тільки спритний і сильний чоловік. Якщо на Брюса Лі ви не схожі, не вдавайтеся до такого методу – він дуже травмонебезпечний, адже ви можете порізатися від осколків, які ще й потраплять у вино, або ж просто розбити ємність цілком. Що стосується конкретних кроків по відкриванню таким способом, то вони наступні:

 1. Горлечко оберніть рушником, щоб уникнути можливих рани від осколків.
 2. Вдарте горлечком по краю важкої миски або по кутку столу.

Відео: чим відкрити вино без штопора

Як відкрити вино без штопора

Вино | Як відкрити вино без штопора? | Simple

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!