Фільтри для очищення води для установки в квартирі

Якщо проточна вода має низьку якість або неприємні запахи, покупка спеціального фільтра врятує ситуацію. Пристрої такого типу відрізняються конструкцією і способом очищення. Очистити проточну воду можна від домішок, нерозчинних механічних частинок, хлору і навіть деяких вірусів.

Види фільтрів для очищення води

Перш ніж купити пристрій для очищення рідини в приватний будинок або квартиру, ознайомтеся з наявними видами конструкції. Вибір побутових пристроїв для водоочищення на сьогодні великий – це можуть бути аквафильтры, нанофильтры, електрофільтри, керамічні моделі і т. п. Спосіб очищення рідини у них може бути:

 • механічним;
 • сорбційним;
 • мембранним;
 • іонообмінним;
 • електрохімічним;
 • у вигляді UV-дезінфекції.

Агрегати для очищення води з водопроводу або свердловини відрізняються ще і конструкцією. Від неї залежить ефективність очищення і пропускна здатність. Сучасні виробники пропонують наступні типи:

 • передфільтри;
 • постфильтры;
 • фільтри-грязьовики;
 • диспенсери;
 • глечик;
 • водоочищувачі-насадки на кран;
 • пом'якшувачі;
 • проточні на мийку;
 • проточні під мийку;
 • домашні системи зворотного осмосу;
 • магістральні.

Магістральні фільтри для очищення води

Це стаціонарні агрегати, які монтуються прямо у водопровід. Вони призначаються для очищення рідини від хімічних сполук і механічних утворень. За типом бувають з системою тонкого і грубого очищення, і для пом'якшення водопровідної води. За рахунок комплексного видалення технічних домішок і бактерій вони покращують смакові якості води.

Популярні магістральні фільтри для очищення води в квартиру:

Назва

Ціна, р.

Характеристики

Плюси

Мінуси

Бар'єр ВМ

840

Число ступенів фільтрації – 1, призначений для сантехніки, очищення від іржі, мулу, піску, механічних домішок, приєднувальний розмір – 1/2", тип змінного модуля –10SL, пористість – 1 мкм, температура рідини, що очищається – 5-40 °C, розміри – 11,9х12,1х30 см, вага – 1,25 кг

Непогана якість очищення, простота заміни картриджа, зручність монтажу, коштує недорого.

Перехідники на 1/2" потрібно купувати окремо.

Гейзер 1П прозорий 1/2

845

Число ступенів фільтрування – 1, продуктивність – до 15 л/хв, максимальна – 10 л/хв., ресурс касети фільтра – 60 тис. л, температура рідини, що очищається – 5-40°C, тиск на вході – до 7 атм., пористість – 5 мкм, приєднувальний розмір – 1/2", розміри – 13х35х13 см, вага – 1,2 кг

Хороша якість, непогана ефективність, простота установки, доступна вартість.

Поставляється без перехідників на тонку трубочку.

Фільтри для води під мийку

Такі системи дуже ефективні, часто потрапляють в рейтинг фільтрів для води. Вони мають багатоступінчасту фільтрацію, яка включає знезараження та пом'якшення рідини. Ступінь очищення у деяких агрегатів може бути настільки високою, що для додання воді питних якостей може використовуватися додаткова мінералізація. Популярні моделі:

Назва

Ціна в рублях

Характеристики

Плюси

Мінуси

OMOIKIRI Pure drop 1.0

6988

Тип – система "під мийкою", число ступенів – 3, ресурс стандартного модуля – 10 тис. л, продуктивність – до 3 л/хв., пористість – 0,1 мкм, особливості – видаляє бактерії.

Триступеневе фільтрування, хороша якість одержуваної рідини.

Висока вартість.

Бар'єр EXPERT Ferrum

1610

Тип – система "під мийкою", число ступенів – 3, спосіб фільтрації – вугіллям, функції – видалення вільного хлору, знезалізнення, ресурс стандартного модуля – 10000 л, продуктивність (рекомендована) – 2 л/хв, тиск на виході – до 7 атм., розміри – 26,7х36,8х9,5 см, вага – 5,5 кг, особливості використання технології ByPass.

Багатоступенева фільтрація води, прийнятна ціна, легкий в установці і заміні картриджів.

Немає.

Фільтр-глечик для води

Пристрої у вигляді глечиків являють собою прості фільтри з невеликим ресурсом картриджів (часто до 300 л). Позбавляють воду від неприємних запахів, хлору і жорсткості (частково). Фільтри-глечики відрізняються мобільністю і компактністю. Їх можна експлуатувати в дорозі і вдома. Вони не потребують підключення до водопроводу, але кількість очищеної за раз рідини не буде перевищувати обсягу глечика – часто це 1-2 л. Деякі варіанти глечиків:

Назва

Ціна в рублях

Характеристики

Плюси

Мінуси

Аквафор Ультра

295

Спосіб фільтрації – вугіллям, функція – очищення від вільного хлору, ресурс модуля – 300 л, загальний обсяг – 2,5 л, колір – синій, білий, червоний.

Недорогий, зручна форма носика (трохи звужена), зручна кришка.

Мала ємність.

Бар'єр Гранд NEO

П'ятсот дев'яносто

Спосіб фільтрації – вугіллям, функція – очищення від вільного хлору, зм'якшення, ресурс модуля – 350 л, продуктивність – до 0,3 л/хв, загальний обсяг – 4,2 л, накопичувальна ємність: 2 л, розміри – 26х28х14 див.

Непоганий обсяг, добре справляється із завданням.

Дорожче аналогів.

Кран-фільтр

Насадки на кран являють собою малогабаритні пристрої, які коштують недорого. Вони мають низьку продуктивність і малий об'єм сорбенту. Для зберігання очищеної рідини потрібні ємності. Поширені моделі кранів-фільтрів:

Назва

Ціна в рублях

Характеристики

Плюси

Мінуси

STOUT SVF 0001 000015 1/2'

618

Тип – кульовий, робоча температура до 100 °C, а робочий тиск – до 30 бар, діаметр підключення – ½ дюйма, розміри – 5,2х3,5х6 см, вага (брутто) – 240 р.

Високий поріг робочого тиску, зручна рукоятка (флажковая).

Дорожче аналогів, немає даних щодо ефективності.

VALTEC COMBI VT.292.N.04

496

Тип – кульовий, для використання при температурі від -20 до +120 °C, нормативний тиск (умовне) – 20 бар, мінімальний ресурс – 4 тис. циклів, фільтруючий елемент з нержавіючої сталі AISI 316.

Прийнятна ціна, зручна рукоятка флажкового типу.

Не даних про ефективність.

Аквафор Модерн 2

783

Тип – система «поруч з мийкою», функція видалення від вільного хлору, спосіб очищення вугіллям, є окремий кран, ресурс фільтруючого модуля – 4000 л, продуктивність – до 1,2 л/хв, розміри – 9,5х13,2х5,8 див.

Прийнятна ціна, простота використання і підключення.

Не дуже висока ефективність.

Диспенсери-очищувачі

Використовуються для доочищення питної води в домашніх умовах. Можна застосовувати, не підключаючи до водопроводу. Допомагають рятувати рідина неприємного запаху, присмаку. Змінні картриджі можуть очистити від багатьох домішок, твердих суспензій і додатково пом'якшити воду. Хорошим вибором стануть моделі:

Назва

Ціна в рублях

Характеристики

Плюси

Мінуси

Ecotronic V1-WD blue

2107

Тип настільний, колір – синій, розміри – 26,5х22,8х22,7 см, тип крана – натиск рукою.

Зручність використання, відносно компактний.

Немає.

Ecotronic L2-WD

2345

Тип настільний, колір – білий, розміри – 25х28х33 см, тип крана – натиск рукою.

Простий в застосуванні, кран з конструкцією, що запобігає скручування.

Трохи більше аналога.

AquaPro 3100C

29529

Тип – напольный, ємність бака – 3 л, вага – 18 кг, розміри – 127х35х23 см, продуктивність – до 10 л/год, корпус – забарвлена сталь.

Дуже зручний, високопродуктивний, є ємність для холодної води, є охолодження.

Коштує дорого.

Як вибрати фільтр для очищення води

Для очищення води від шкідливих домішок її пропускають через особливе середовище – в цьому і полягає принцип фільтрації. Залежно від типу середовища відбувається зміна властивостей рідини. Бажано до встановлення провести комплексний аналіз проточної води на домішки. В залежності від результатів виберіть фільтр з підходящим способом очищення:

 • якщо рідина має високу жорсткість або вона корозійно-активна і нейтрально-кислотна, то виберіть іонообмінний фільтр і систему зворотного осмосу;
 • при появі хімічного запаху миючих засобів краще використовувати сорбційне пристосування;
 • пристрій з механічною фільтрацією підійде не розчиняються частинках, піску і т. п.;
 • іонообмінний фільтр ідеальний для солоної рідини;
 • при наявності високої кислотності віддайте перевагу сорбційних пристосування;
 • фільтрація за системою зворотного осмосу підходить, якщо у воді є фенольний або запах нафти, або вона мутнувата і пахне метаном;
 • UV-дезінфектор і сорбційний аналог підходять при сірководневому, рибному, деревному і запаху хлору.

Далі визначитеся з відповідною конструкцією в залежності від потреб і зручності використання: фільтр-грязьовик, глечик, водоочищувачі-насадки на кран і т. п. Крім того, зверніть увагу на додаткові параметри:

 • Агрегат знаходиться в постійному контакті з питною водою, тому шукайте модель з безпечних і екологічно чистих матеріалів, які не виділяють характерного запаху.
 • Фільтрація холодної і гарячої води.

  Багато фільтри розраховані на холодну або температурою не більше 40 градусів.

  Якщо ви хочете очищати і гарячу воду, то шукаєте фільтр з потрібним показником температурної межі (50 °С і вище).
 • Продуктивність і ресурси модуля. Під першим параметром розуміється пропускна здатність пристрою в л/хв. Даний показник мінімальний систем зворотного осмосу. Крім того, кожен пристрій має фільтруючий модуль, який розрахований на очищення певного об'єму води. Ресурс обмежений – з часом модуль потрібно замінити.
 • Зверніть увагу на тип картриджа.

  Для пом'якшення краще вибрати картриджі з іонообмінної смолою, а для поліпшення смакових якостей рідини і її очищення від хімічних домішок – вугільний тип.

  Обов'язковою є механічна очистка з тонкістю фільтрації 1 або 5 мкм. Є пристрої, до яких підходять картриджі з компонентами, рятують рідина від заліза.
 • Доступність витратних матеріалів. Важливий параметр, інакше покупка картриджів може обійтися дорожче заміни фільтра.

Відео

Огляд фільтрів для очищення води від магазину МЕТРС

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!