На якому терміні УЗД показує вагітність

Сучасна медицина володіє чудовою можливістю на ранньому етапі підтвердити наявність зародилася нового життя. Апаратура УЗД в руках спеціаліста зможе не лише побачити, але і зробити перше фото маленької людини. Обстеження жінки при плануванні виношування дитини допоможе правильно вирахувати термін зачаття.

На якому терміні можна визначити вагітність на УЗД

Для чого потрібно обстеження, на якому терміні УЗД показує вагітність? Питання, що виникають у кожної майбутньої мами, цілком обґрунтовано. Щоб підтвердити впевненість, що зачаття настав, після проведення експрес-тесту з позитивним результатом в деяких спірних випадках лікар призначає проходження УЗД. Додатково здається аналіз крові з визначенням гормону ХГЧ, який закономірно буде збільшуватися від норми вже по закінченню декількох днів після моменту запліднення яйцеклітини.

Зробити дослідження можна вже після 5-6 днів затримки місячних, коли видно плодове яйце на УЗІ, але при такому маленькому терміні ембріон буде видно тільки при діагностиці шляхом введення датчика в піхву. Через живіт (трансабдомінальним способом) неможливо буде розглянути невеликі зміни в матці. Для більшої достовірності його краще зробити з 7-8 тижня, коли УЗД покаже вагітність будь проведеним способом.

Трансвагінальне УЗД вагітності на ранніх строках

УЗД, зроблене за допомогою трансвагінального датчика, вважається найбільш достовірним. Прилад захищений презервативом і вводиться в піхву, розташований дуже близько від органів малого тазу жінки, які підлягають дослідженню. При початкових термінах від 3 до 6 тижнів діагностику проводять тільки якщо є підозра, що ембріон закріпився в недозволеному місці, і могла наступити позаматкова вагітність.

Більш точні дані, отримані з допомогою датчика, допомагають лікареві не помилятися в термінах настання зачаття з похибкою в пару днів. Іноді потрібно враховувати особливості будови органів жінки, щоб поставити правильний діагноз. Дослідження повинно проводитися на порожній сечовий міхур, щоб уникнути перекручення даних. Відвідати туалет рекомендується безпосередньо перед входом в кабінет і початком процедури.

На якому терміні УЗД показує вагітність трансабдомінально

Дані, які дозволяє побачити результати трансабдомінального обстеження, можуть бути отримані пізніше, при настанні 5-6 тижні. В цьому періоді вже можливо розпізнати серцебиття дитини. Датчик, змащений спеціальним гелем, мають і рухають по поверхні живота. Монітор в цей час показує результат стану органів. Відстань до матки більше, ніж при трансвагінальної дослідженні, тому розпізнати вагітність за термінами можна з різницею близько 10-15 днів.

У жінки, що має зайву вагу, складніше визначити причину затримки, а при зачатті встановити точний термін. Чим більше прошарок клітковини і жиру, тим пізніше буде проведено точне діагностування. Проводять дослідження на наповнений сечовий міхур. Для цього заздалегідь, не менше ніж за пару годин, необхідно випити від одного до двох літрів негазованої води.

На якому терміні УЗД покаже вагітність при комбінованому обстеженні

Кожній жінці, яка бажає народити здорового малюка, обов'язково потрібно пройти комбіноване обстеження. Дізнавшись, що зачаття відбулося, майбутня мама може пройти попереднє дослідження трансабдомінально, а потім трансвагінально за приписом лікаря (після 10-15 днів затримки). Якщо ніяких відхилень і загроз для здоров'я матері не спостерігається, відвідування лікаря узд планується пізніше.

Разом з процедурою УЗД на 11-13 тижня робиться біохімічний скринінг, який показує можливі патології майбутньої дитини. За допомогою подвійного обстеження на початкових термінах можна визначити хворобу Дауна і за бажанням батьків перервати виношування, якщо такий діагноз має місце. Кожна майбутня мама хоче і повинна бути впевнена в тому, що її ще не народжений малюк розвивається у відповідності з нормами. Для цього потрібно відстежувати внутрішньоутробний розвиток плода.

Чи можна робити УЗД на ранніх термінах вагітності

Досвідчений гінеколог підкаже, на якому терміні УЗД показує бажану вагітність. Вагінальний датчик визначить закріплення яйцеклітини вже з третього-четвертого тижня. Процедура УЗД вважається нешкідливою для майбутнього малюка і його мами. Лікар її призначає всім жінкам, охочим зберегти вагітність, щоб більш точно визначити гестаційний вік ембріона. При спостереженні це допоможе судити про нормальності розвитку зростання, правильному формуванні, а ще обчислити дату, коли відбудуться пологи.

Іноді сімейна пара з різних причин роками чекає позитивного результату, який показав, що відбулося зачаття. У таких неординарних випадках при настанні затримки місячних не рекомендується трансвагінальне втручання датчиком, щоб не спровокувати мимовільний викидень. УЗД для визначення вагітності на ранніх термінах допомагає підтвердити або спростувати припущення гінеколога з різних питань. Завдяки діагностиці можна побачити:

  • життєздатність плода;
  • загрозу викидня;
  • гіпертонус матки;
  • кількість плодів.

На якому терміні можна визначити позаматкову вагітність

На превеликий жаль, не так рідко зустрічається і позаматкова вагітність, яка загрожує жінці оперативним втручанням, а в деяких випадках неможливістю мати дітей в майбутньому. Плодове яйце можливо побачити вже з двадцятого дня запліднення. Більш точні результати з допомогою вагінального датчика отримують, починаючи з 5-й тижня. Порожня порожнину матки повинна викликати занепокоєння, це може означати, що запліднена клітина знаходиться в трубі. Додатково призначається здача крові на ХГЛ. Відсоток похибки настільки мінімальний, що не береться до уваги.

Терміни УЗД при вагітності

Коли здоров'я майбутньої мами не викликає побоювання, а болі, виділення на початку вагітності відсутні, немає необхідності проводити раннє ультразвукове дослідження. УЗД, проведені заплановано, дають можливість лікарю відстежувати динаміку розвитку плода. На різних етапах може бути виявлена патологія, як органів матері, так і дитини. Плановими вважаються три обстеження з різними термінами тижнів вагітності:

  1. 10-13;
  2. 18-21;
  3. 30-35.

Дізнайтеся,як визначити вагітність без тесту.

Відео: УЗД на вагітність на ранніх термінах

УЗД на ранніх термінах вагітності: коли робити, шкідливо, розшифровка

Відгуки

Карина, 24 рокиЯ раніше не знала, на якому терміні УЗД показує, що наступила вагітність. Коли довгоочікуваний момент затримки настав, виявилося, що ми з чоловіком можемо побачити на моніторі маленьку горошину, у якій б'ється сердечко і навіть зробити перше фото нашого малюка. Було відкриттям, що в 7 тижнів апаратура вже так точно показує дані про дитину.
Марина, 20 роківТак сталося, що я завагітніла, не маючи чоловіка, але вирішила народжувати. Дізналася у лікаря під час огляду, на якому терміні видно вагітність на УЗД. Самопочуття було хорошим, тому мені призначили пройти дослідження в 12 тижнів. Покликала з собою свого хлопця. Він не встояв перед тими контурами нашого дитинку, побаченими в моніторі. Зробив мені пропозицію.
Ірина, 27 роківПід час цікавого положення проходила УЗД за планом в 11 тижнів. Було несподіванкою, коли сказали, скільки буде дітей. Очікується двійня. Підлога ще не дуже добре міг визначатися. З 20-го тижня мені вже точно сказали, що дівчинка і хлопчик. Так чудово, що можна дізнаватися заздалегідь, хто народиться. Чоловік просто щасливий, що відразу таке поповнення.
Світлана, 33 рокиГінекологи мене віднесли до групи старородящих мам, тому що зачаття настав вже після тридцяти років. Особливий контроль мого стану і малюка з перших днів підтримувався з допомогою діагностики ультразвуком. Здача аналізів і дослідження підтвердили, що я народжу здорової дитини. Добре, що у медиків існує така апаратура.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!