На Андроїд швидко розряджається батарея - що робити. Причини і як збільшити заряд батареї для Android

Багатьом власникам смартфонів від фірми Самсунг і інших популярних брендів знайома одна проблема – швидко розряджається батарея на Андроїд. Повний запас енергії підходить до нуля за 13-14 годин навіть неактивного використання. Схожа проблема зустрічається і у власників планшетів на цій операційній системі.

Чому швидко розряджається телефон

Безкоштовна платформа Android має багато функцій і налаштувань, з-за яких батарея швидко розряджається. Вони включені за замовчуванням, і споживають заряд навіть при вимкненому дисплеї (у фоновому режимі). Більшість користувачів не використовують і половину з цих служб, тому слід відключити. Ще одна причина, яка буде садити ваш мобільний – віруси. Характерні особливості цієї проблеми:

 • телефон починає грітися, пригальмовувати;
 • з'явилася реклама там, де її бути не повинно.

Правила експлуатації акумулятора Андроїда

Раніше при купівлі нового пристрою продавці рекомендували «розгойдати батарею» – повністю розрядити і зарядити кілька разів. Ця рада уже застарів, а на сучасних батареях типу Li-Pol або Li-Ion швидше буде приносити шкоду, ніж користь. Економія батареї на Андроїд починається з правильного користування апаратом. У спеціалізованих виданнях наводять кілька важливих тез:

 1. Повний розряд і заряд акумулятора до нуля призводить до скорочення його терміну «життя». Чим більше проведено таких циклів, тим швидше зіпсується деталь. Відбувається це із-за хімічної деградації батареї.
 2. Заряджатися повинен ваш апарат на Андроїд тоді, коли є можливість.
 3. Намагайтеся завжди використовувати «рідне» зарядний пристрій. Так, зараз практично на всіх пристроях використовується один і той же роз'єм, але існують деякі особливості щодо показників напруги. Особливо часто трапляються проблеми з-за підзарядки від комп'ютера.
 4. Не рекомендується залишати телефон під час зарядки на спеці під сонцем. Це незначний фактор, але він може вплинути на працездатність акумулятора.

Що робити, якщо швидко сідає батарея на Андроїді

Можливість вчасно заповнити енергію на телефоні є не завжди, тому, якщо у вас на Андроїд швидко розряджається батарея, можна використовувати способи оптимізації роботи мобільного. Вам необхідно відключити непотрібні служби, датчики, щоб зменшити споживання енергії з боку операційної системи. Всі нижчеописані методи підходять для будь-якої моделі смартфона.

Екран

Це найголовніший споживач енергії, який буде в прискореному темпі садити вашу батарею. Рекомендації:

 1. Розряджатися швидше буде акумулятор при високій яскравості. Кожен телефон має налаштування цього показника, тому слід зробити його нижче при знаходженні в приміщенні.
 2. Додаткова економія буде при встановленні більш короткого проміжку часу для автовимкнення екрану.
 3. В апаратах з AMOLED дисплеєм можна скоротити споживання заряду за допомогою використання темних шпалер, бо чорні кольори при відображенні практично не потребують харчування.

Модулі зв'язку

Ці служби працюють навіть при вимкненому дисплеї у фоновому режимі, постійно подгружают якісь дані і змушують батарею розряджатися активніше. Практично всі налаштування знаходяться в розділі «бездротові технології». Назва може відрізнятися на різних моделях апаратів, але суть така ж. Оптимізувати цю сторону можна наступним чином:

 1. Вимкніть 4G LTE, якщо у вас немає покриття в місті.
 2. Вимкніть мобільний інтернет, якщо ви ним не користуєтесь.
 3. Часто WI-FI включений в телефоні. Це дуже серйозний споживач харчування, тому його слід вимкнути, якщо він не затребуваний. Модуль регулярно підключається до сервісу Google Play, щоб завантажити оновлення для додатків, а потім встановлює їх у фоновому режимі.
 4. Bluetooth. Технологія, якою зараз користуються вкрай рідко, але вона витрачає батарею.

Датчики

Сучасні моделі телефонів забезпечені великою кількістю додаткових датчиків, з-за яких розряджатися пристрій може швидше, ніж потрібно. Їх відключення допоможе економити харчування смартфона. Вам слід деактивувати:

 1. GPS. В налаштуваннях телефону знайдіть розділ з географічним позиціонуванням і вимкніть його. Як правило, цей пункт винесений на панель віджетів або в основне верхнє меню телефону. Не зайвим буде відключити в розділі «Особисті дані» надсилання відомостей про місцезнаходження.
 2. Додатково швидко розряджає батарею функція автоповороту екрану. На 5 версії Андроїд додаток Гугл Фіт часто задіює акселерометр/гіроскоп у фоновому режимі, що зменшує заряд вашого акумулятора.

У цієї ж групи окремо враховують вібрування при натисканні клавіш апарату. Для його створення задіює електромотор (механічну деталь), який вимагає певних енерговитрат. Щоб остаточно скоротити споживання батареї на Андроїд, на додаток до попередніх пунктів просто видалити облікові записи і відключити синхронізацію з хмарними сервісами. Ці фонові програми теж швидко розряджають акумулятор.

Яка програма для економії батареї краще

Для проведення всіх вищеописаних дій сторонніми розробниками створені спеціальні програми, які допомагають оптимізувати ряд налаштувань через зручний інтерфейс. Швидко вимкнути всі датчики безпровідні з'єднання та інші опції можна за допомогою утиліти Battery Doctor. Ця безкоштовна програма з широким функціоналом допоможе вам оптимізувати настройки, якщо на Андроїд швидко розряджається батарея. Крім можливості швидко відключити всі зайві служби це додаток показує час роботи пристрою.

Відео: як продовжити заряд батареї на Андроїд

ЩО РОБИТИ ЯКЩО ШВИДКО РОЗРЯДЖАЄТЬСЯ БАТАРЕЯ НА АНДРОЇДІ

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!