Плоскі бородавки: лікування та відгуки

Дана патологія вважається доброякісним новоутворенням шкіри, отримали поширення завдяки своїй вірусної природи. Плоскі бородавки виникають рідко і зустрічаються лише у 4-5% випадків появи шкірних виступаючих утворень. Найчастіше до цього захворювання схильні діти і підлітки. Колір бородавок, як правило, не відрізняється від тону шкірного покриву, проте в деяких випадках вони приймають буруватий або жовтого забарвлення. Діагностикою та лікуванням даного роду патологій займаються лікарі-дерматологи.

Які бувають бородавки

 1. Плоскі (юнацькі) висипання виникають частіше на кінцівках, тілі, обличчі. Вони мають вигляд невеликих бляшок на пару міліметрів піднімаються над шкірою тілесного, рожевого або блідо-коричневого кольору. Ця патологія характерна для дітей і підлітків.
 2. Вульгарні, звичайні папіломи поширені серед молоді. Мають вигляд округлого виступу на шкірі, висотою до 5 мм. Спочатку висипання не відрізняються за кольором від шкіри, пізніше набувають бурий або сірий відтінок. Часто на шкірному покриві зустрічаються парні прості бородавки, де одна бляшка має більший розмір, а друга менший.
 3. Ниткоподібні папіломи розташовуються на шиї, обличчі, під молочними залозами у жінок, в пахвових областях. Вони виглядають як круглі піднесення над епідермісом. Утворюються ниткоподібні бородавки частіше у літніх або зрілих людей, що досягли 40-річного віку.
 4. Гострокінцеві папіломи характеризуються шляхом передачі та розміщенням на тілі людини. Даний вид патології виглядає як головка цвітної капусти, має тілесний забарвлення або кілька затемнений. Утворюються такі бородавки в районі ануса, паху, в порожнині рота, статевого члена у чоловіків і статевих губ у жінок. Єдиний шлях передачі гострокінцевих кондилом – статевий.

Причини появи плоских, юнацьких бородавок у дітей і дорослих

Будь-який вид бородавок, проявився на шкірі людини – це наслідок зараження вірусом папіломи, він же ВПЛ. Дана інфекція переходить на людей при контакті з хворими (через рукостискання, обійми, поцілунки, при використанні загального посуду) або опосередковано, у випадку зіткнення з поручнями, ручками дверей, кнопками ліфта та іншими предметами загального користування. Інфікування ВПЛ здійснюється крізь маленькі ранки на слизових оболонках або шкірі типу порізів, саден, подряпин.

Вірус проникає всередину людського організму і залишається там назавжди. Причому в залежності від стану імунітету і загального психічного стану, вірус може «жити» у дорослих і дітей у латентному стані або почати активно розмножуватися. Поява на шкірі людини великої кількості плоских бородавок свідчить про розвиток інфекції за другим сценарієм. Постійне проживання ВПЛ в людині обумовлює часті випадки рецидивів бородавок після їх видалення.

Локалізація бородавок - фото

Найпоширенішими зонами розміщення бородавок плоского типу є руки, обличчя, ноги, спина, шия. Даний вид шкірних утворень може не виступати над поверхнею епідермісу, завдяки чому він і отримав свою назву. У деяких випадках люди помилково приймають бородавки за веснянки або пігментні плями, особливо якщо вони мають коричневий окрас. Розмір новоутворень варіюється в межах 2-5 міліметрів. Механічне пошкодження бородавок може стимулювати поширення вірусу, що веде до появи на шкірі безлічі нових утворень.

 • Плоскі бородавки на тілі, як правило, розташовуються біля шиї, але у деяких пацієнтів вони зустрічаються на сідницях, верхній частині ніг та в інших місцях. Шкірні плоскі папіломи часто непомітно заповнюють великі площі епідермісу. Якщо у пацієнта почалося активне розмноження шкірних утворень, слід негайно звернутися до дерматолога, інакше вірус зміцніє до такої міри, що перемогти його буде дуже важко.
 • На руках плоскі бородавки виникають не менш часто, ніж на тілі. Як правило, вони з'являються на пальцях або тильній стороні зап'ястя. Ці шкірні освіти не приносять особливого дискомфорту, однак часом вони стимулюють свербіж. Якщо чесати бородавки, їх фізичне пошкодження може запустити процес розмноження, що посприяє виникнення ще більшої кількості папілом.
 • В останні роки почастішали випадки утворення бородавки на ногах і стопах. Підошовні папіломи зорово сприймаються як блискучі бляшки на ступні, які через певний час покриваються роговий тканиною, шкіра стає горбистою і грубої. Діаметр бородавок може відрізнятися: від кількох міліметрів до кількох сантиметрів. Забарвлення підошовних бородавок залишається таким же, як здорова шкіра. Нерідко такі патології супроводжуються хворобливими відчуттями, особливо якщо висипання знаходяться на опорних зонах стопи.
 • Бородавки на обличчі і мають вигляд невеликих бляшок, які дещо піднімаються над епідермісом. Їх діаметр становить від 3 до 5 міліметрів. Папіломи особи пофарбовані в рожевий або світло-коричневий колір, мають трохи глянсову поверхню. Такі висипання завжди з'являються не поодинці, а групами, причому шкірного малюнка на їх поверхні немає. Бородавки на обличчі не викликають неприємних відчуттів, однак створюють серйозну естетичну проблему. Однак папіломи навколо очей і на століттях часом нависають над зіницею, заважаючи нормальному огляду.

Як позбутися від плоских бородавок

Часте явище – мимовільне зникнення папілом з шкіри людини. Крім того, з причини своєї виступає форми, бородавки нерідко схильні до механічних пошкоджень. Тому видалити шкірну аномалію пацієнти, як правило, хочуть, щоб виправити косметичний дефект. Існує багато різних народних засобів лікування плоских папілом, однак самолікування загрожує виникненням ускладнень, появою нових шкірних утворень, поширенням інфекції по всьому організму. Для лікування плоскої бородавки краще звернутися до досвідченого дерматолога.

Мазі та інші препарати з аптеки

Терапія плоских папілом підбирається лікарем індивідуально. Пацієнту, як правило, призначаються додаткові імуномодулятори, щоб під час лікування бородавок підтримати імунну систему. Вибираючи такі препарати, дерматолог бере до уваги актуальний стан організму пацієнта, його вік, відсутність хронічних захворювань та інші важливі фактори. При необхідності лікар призначає курс противірусних препаратів, щоб придушити активність вірусу. Нижче наведено ефективні засоби для лікування плоских папілом.

 • «Іміквімод». Даний засіб випускається у формі крему та дуже ефективний при лікуванні плоских кондилом. Препарат не залишає рубців і безпечний у застосуванні. Крем слід наносити виключно на зони скупчення папілом тричі на тиждень. Можливі мінімальні больові відчуття, побічних ефектів при правильному використанні препарату немає.
 • «Третиноїн» (1% або 0,05%). Крем наносять на ніч, покриваючи тонким шаром уражені ділянки шкіри. Дерматолог призначає частоту застосування засоби індивідуально для кожного пацієнта, домагаючись невеликого лущення в місцях скупчення бородавок. Терапія може тривати кілька тижнів і навіть місяців, залежно від швидкості досягнення оптимального клінічного ефекту.
 • «Эфудекс» (Efudex 5%) він ж «5-Фторудацил». Крем наносять на уражені ділянки шкіри двічі на день протягом від тижня до півтора місяців. Препарат стимулює підвищену фоточутливість, тому під час лікування слід забезпечити шкіру пацієнта від активних сонячних променів. Для нанесення препарату варто використовувати ватяну паличку, щоб локалізувати його дія виключно на зонах висипання.
 • Палена магнезія, вона ж оксид магнію. Препарат приймають всередину тричі на добу по 1 граму протягом 10 днів. Таких курсів потрібно кілька (3-4), перерва між якими становить 5 днів.
 • Оксолінова мазь. Препарат застосовують 2-3 рази на добу протягом 2-16 тижнів. Для ефективного лікування бородавок плоского типу слід вибирати мазь концентрацією 2% або 3%.
 • Саліцилова кислота 60 %. Для досягнення максимального ефекту слід розпарити і дати трохи підсохнути шкіру перед нанесенням мазі. Обробляти уражені папіломою ділянки варто тонким шаром, після чого забинтувати їх. Краще проводити процедури перед сном, а вранці терти нарости пемзою. Курс лікування саліцилової кислотою триває до повного зникнення бородавок.

Хірургічне видалення

Існує кілька сучасних видів видалення плоских бородавок:

 • Електрокоагуляція

Метод видалення папілом полягає у використанні електричного струму. Перед початком процедури шкіру знезаражують і знеболюють. Після чого за допомогою спеціального приладу бородавка прижигается і видаляється з шкірного покриву. Електрокоагуляція застосовується не часто, оскільки існує велика ймовірність появи рубців. Даний метод видалення плоских кондилом краще використовувати при їх утвореннях на закритих ділянках шкіри.

 • Кріодеструкція

Лікування плоских папілом за допомогою рідкого азоту вважається найбезпечнішим. Заморожування знижує ризик відкриття кровотечі, ушкодження прилеглих ділянок шкіри, зараження крові. Після процедури припікання на місці бородавок з'являється скоринка, по закінченні близько 2 тижнів вона відпадає. Недоліком такого лікування є можливість освіти слабовыраженных шрамів або неповне видалення плоских кондилом. Кріотерапія передбачає здійснення кількох процедур. Під час відмирання папілом на їх місці утворюються бульбашки – відкритий прохід для інфекції.

 • Видалення бородавок лазером

Використання лазера для видалення папілом ґрунтується на тепловому впливі особливого світлового променя на уражені ділянки шкіри. Для захисту шкіри від опіків і знеболювання процедури апарат оснащується системою охолодження. Ступінь ефективності такого лікування залежить від правильного розрахунку глибини проходження променя і часу його впливу на плоску папілому. Видалення бородавок лазером ймовірність появи рубців набагато менше, ніж при інших терапіях. Даний метод популярний завдяки своїй безболісності і швидкості досягнення позитивного ефекту.

 • Висічення

Цей спосіб видалення плоских папілом використовують при утворенні великих шкірних кондилом. Він проводиться під місцевою анестезією, часто залишає після себе рубці і шрами. При хірургічному висіченні бородавок є ймовірність занесення ВПЛ в кров пацієнта, тому дана методика видалення шкірних патологій рекомендована виключно у випадках наявності протипоказань для використання інших способів видалення бородавок (при великому поширенні висипань).

Рецепти, які допоможуть вивести бородавок в домашніх умовах

 • Лікування плоских кондилом сирою картоплею. Шкірку картоплі натріть на тертці. Отриману кашку покладіть на плівку і помістіть компрес на бородавку, зафіксувавши бинтом або чистою тканиною. Картопляні компреси робіть на ніч протягом місяця.
 • Видалення шкірних утворень оцтом. Нанести 1 краплю столового оцту на бородавку один раз на добу. Даний метод лікування плоских папілом є дуже ефективним, через кілька днів вони підсихають і відвалюються.
 • Листя каланхое. Кожен день слід накладати на кондиломи і місця їх скупчення пов'язку з дрібно порізаними або перетертими листям каланхое. Повторюйте процедуру, поки патологія не зникне.
 • Лікування бородавок чистотілом. Змащуйте шкірні освіти соком рослини, який проступає на зламі стебла. Якщо чистотіл використовується для видалення папілом з шкіри обличчя, попередньо обробляйте її зволожуючим кремом. Курс лікування становить 10 днів.
 • Кислі яблука при лікування плоских кондилом. Недозрілі плоди зелених сортів відіжміть, отримавши свіжий сік. Змащуйте їм шкірні освіти двічі на добу протягом 2 тижнів. Цей метод ідеально підходить для видалення плоских бородавок з шкіри обличчя.
 • Відвар трав при плоских кондиломах. Подрібніть і змішайте в рівних пропорціях листя подорожника, кропиви, меліси, трави хвоща, корінь кульбаби. Залийте 4 склянками холодної води 3 столові ложки суміші трав, доведіть до кипіння і потримайте на вогні ще 10 хвилин. Дайте відвару настоятися пару годин і процідіть. Приймайте настій від папілом тричі на добу за 30 хвилин до прийому їжі по 3 столових ложки.

Дізнайтеся також,що означають родимки на обличчі.

Нестандартне народний засіб - змова

Візьміть впало дерево з яблуко, розділіть на 3 частини, протріть ними місця утворення плоских папілом, примовляючи:

«Яке яблуко з'їдають,

А які яблука всихають.

Так і тобі, бородавка, підсохнути дохне

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа.

Нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.»

Після цього скибочки плода слід закопати в трьох різних місцях, де не ходять люди.

Відгуки

Віталій, 54 роки, Воронеж:Кілька років намагався народними засобами вивести підошовні бородавки. Допоміг оцет, але через півроку плоскі папіломи знову з'явилися. Дерматолог підказав, що вірус спочатку слід прибрати зсередини, прописав курс імуномодуляторів.
Оксана, 33 роки, Астрахань:Мені рецепт проти плоских бородавок підказала бабуся. Спочатку шкіру, де утворилися кондиломи слід розпарити, знезаразити, видалити ороговілий шар. Після чого покласти на папіломи часникову кашку і заклеїти пластиром. Позитивний результат помітний вже через 2-3 дні.
Ігор, 29 років, Орел:Вивів плоскі папіломи розчином саліцилової кислоти 2%. Шкіра поруч з висипаннями трохи лущиться, але це мала жертва. Протирав бородавки двічі в день ватним тампоном. Через півтора місяці папілом не стало.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!