Що означають червоні родимки на тілі

Ангіоми, відомі, як червоні родимки, в медичній практиці прийнято відносити до утворень доброякісного характеру, які складаються з лімфатичних або кровоносних судин. Їх поява пояснюється порушеннями функціонування або кровоносної, або лімфатичної систем. Утворюються вони протягом всього періоду життя людини, але тільки в дитячому віці до 7 років ангіоми здатні самостійно зникати.

Червоні родимки на тілі – що це?

Що означають червоні родимки, присутні на тілі? Згідно думку фахівців, вони є проміжною ланкою між пороком розвитку і пухлиною. У медичній літературі представлено незначна кількість інформації про це явище. Пов'язано це з тим, що червоні родимки не представляють особливої небезпеки для людини. Вважається, що вони мають вроджений характер.

Види червоних точок (ангіом) з фото

Червоні родимки прийнято розділяти на кілька різновидів. В основу їх класифікації покладені такі чинники, як причина появи, розташування на тілі, вид посудини, який став причиною її утворення. Залежно від причини появи ангіоми, складу тканини зустрічаються червоні точки або родимки кількох різновидів:

 • шишкоподібна — опукле новоутворення, яке різко піднімається над шкірними покривами;
 • вузлувата — невелике точкове освіта, що з'явилося в результаті виходу кровоносної судини на поверхню шкіри. Така ангиома не має капілярного відгалуження;
 • гілляста або павукоподібна – від ангіоми відходить сітка дрібних кровоносних судин;
 • плоска — родимка на шкірі у вигляді ущільнення.

Залежно від судин, що лежать в основі утворення червоних родимок, їх називають гемангіоми – родимки, утворені через аномалії кровоносних судин, і лимфангиомы — точки, що з'явилися з-за порушень роботи лімфатичної системи. Гемангіоми відрізняються значними розмірами. Лимфангиомы — рідкісне явище. Це м'які на дотик невеликі вузлики, які легко стискаються при натисканні. Утворюються на шиї, у роті, пахвовій і паховій областях. Гемангіоми, утворені з судин кровоносної системи, розрізняють за зовнішніми ознаками і розмірами:

 • Капілярні — освіти, які можуть розташовуватися в будь-якому місці тіла, мають вигляд синьо-багряного або яскраво-червоної плями. Утворюються за рахунок розширення капілярного судини.
 • Кавернозні або запалі — великі утворення, що вміщають кілька кровоносних судин, які зливаються у великі порожнини. Розміщуються такі гемангіоми над шкірою. Типовим місцем локалізації є особа. Іноді можуть перебувати на внутрішніх органах — матці селезінці, печінці.
 • Гіллясті – являють собою пульсуюче припухле утворення, яке наповнене кров'ю, об'єднують кілька простих родимок.
 • Точкові — найменші гемангіоми, що представляють собою невеликі точки.

Де вони локалізуються?

Ангіоми являють собою утворення різних розмірів і форм. Локалізуються вони в тканинах і органах: на шкірі, в жировій клітковині, кісткових тканинах, печінці, м'язах, головному мозку та нирках. На тілі такі точки з'являються в дитячому і підлітковому віці. Їх поява також може спровокувати вагітність. Червоні точки можуть бути поодинокими і множинними. Якщо перші не представляють небезпеки, то раптова поява множинних ангіом сигналізує про серйозні проблеми, серед яких може бути онкологічне захворювання.

Прості ангіоми розташовуються на шкірі обличчя і голови. Для них характерні невеликі розміри, куляста форма, багряно-синій колір. У деяких випадках ангіоми можуть займати значні ділянки на повіках, щоках, носі, зовнішніх статевих органах. Кавернозні ангіоми локалізуються в підшкірній основі. Іноді проростають в глибокі шари — в м'язи і кістки. Цей вид утворень здатний розвиватися і у внутрішніх органах. 80% ангіом розташовуються у верхній частині тулуба: на грудях, на спині, голові, обличчі, шиї, руках.

Самим несприятливим розташуванням ангіом вважається голова. Пояснюють це можливістю їх пошкодження під час стрижки, при розчісуванні або сушці феном. Особливі переживання у жінок викликають червоні родимки на грудях. Їх одиничне поява не несе ніякої небезпеки. Однак якщо ангіоми змінюють колір, починають рости, сверблять або болять, необхідно звернутися до лікаря.

Причини появи родимок на шкірі червоного кольору

На думку фахівців, у більшості випадків такі родимки мають вроджений характер. Джерелами їх розвитку є патології судин лімфатичної та кровоносної систем. Ангіоми можуть з'являтися в будь-якому віці. Червоні родимки часто спостерігаються у дітей. З точки зору лікарів, це пояснюється процесами перетворення, характерні для цього віку.

У дівчаток ангіоми утворюються частіше. Дрібні освіти проходять самостійно, без медикаментозного втручання. Однією з причин появи ангіом у новонароджених вважаються перенесені матір'ю під час вагітності інфекційні захворювання. У дорослих людей утворення ангіом відбувається під впливом гормональних змін і різних збоїв у роботі організму. Серед них:

 • захворювання ШКТ,
 • патології підшлункової залози,
 • загострення хронічних інфекцій,
 • пієлонефрит,
 • погіршення мікроциркуляції крові,
 • порушення функцій пігментних клітин,
 • вагітність,
 • спадковий фактор,
 • зміни гормонального фону,
 • порушення ліпідного обміну,
 • серцево-судинні захворювання.

Лікарі вважають, що появі червоних родимок сприяє надмірне захоплення сонячними ваннами і солярієм. Передбачається, що ангіоми можуть супроводжувати такі захворювання, як захворювання Шенлейна-Геноха, ревматоїдний артрит, червоний вовчак. Відбувається це тому, що імунна система із-за виниклих патологій бачить клітини організму як чужорідні і намагається їх придушити. На думку лікарів, поява ангіом може сигналізувати про порушення згортання крові.

Як прибрати червоні точки на тілі людини

У більшості випадків ці утворення не вимагають медичного втручання. Однак якщо ангиома турбує — свербить, болить або збільшується, її рекомендують видалити після проведення відповідного обстеження. Прибирають ангіоми, якщо вони відображаються негативним чином на зовнішності людини, знаходяться в місцях контакту з одягом, заважають виконанню маніпуляцій з догляду за зовнішністю або часто схильні до випадкових пошкоджень. Сучасна медицина пропонує декілька варіантів видалення ангіом:

 • Хірургічне висічення. Цей спосіб видалення червоної родимки проводиться тільки в умовах лікарні. Виконується хірургом без госпіталізації. Після висічення на поверхні шкіри можуть залишатися шрами, тому спосіб застосовують для усунення родимок невеликих розмірів, розташованих на тілі. Хірургічне висічення не використовують для утворень, розташованих на обличчі.
 • Видалення лазером — найпопулярніший спосіб позбавлення від ангіом. Його проводять пошарово, що забезпечує роботу з утвореннями, що мають будь-яку глибину. Перед проведенням маніпуляції місце розташування ангіоми знеболюють за допомогою ін'єкції або нанесення гелю-анестетика. Процедура короткочасна і триває кілька секунд. На місці ангіоми після висічення через добу утворюється кірочка, яка зникає через 1-3 тижні. Після повного загоєння на місці родимки залишаються незначні рубці.
 • Припікання — ефективний і безпечний спосіб позбавлення від ангіом. Не залишає слідів. Припікання проводиться методом коагуляції або за допомогою вуглекислоти й азоту. Перший метод може використовуватися для видалення великих капілярних утворень. Перед проведенням процедури проводять місцеве знеболення. Застосовуються кілька способів коагуляції — електрокоагуляція, радіохвильова, інфрачервона та світлова. Вуглекислота використовується для видалення тільки дрібних утворень, які розташовані над поверхнею шкіри.

Незалежно від обраного методу видалення червоної родимки, рекомендується зробити попередню діагностику на предмет виключення онкології. Фахівець зможе вибрати оптимальний варіант видалення ангіоми. Після позбавлення від родимки не рекомендується відвідувати сауну, солярій і піддавати область її колишнього розташування інсоляції протягом двох місяців.

Лікування в домашніх умовах народними методами

Народні методи лікування червоних точок можуть використовуватися тільки коли родимка не збуджена, не кровоточить, має невеликі розміри. Забороняється проводити лікування великих утворень і ангіом, які проникають глибоко під шкіру. За відгуками, найбільш популярними і ефективними народними способами позбавлення від червоних родимок є:

 • Бджолиний мед. Їм змазують небажане освіта кілька разів в день. Днів через 10 родимки почнуть зменшуватися.
 • Рицинова олія. Для зменшення розмірів родимки їм змазують місце її розташування на ніч.
 • Чорна редька застосовується для освітлення родимки. З цією метою коренеплід натирають на дрібній тертці, і отриману кашку прикладають до проблемного місця. Процедуру слід проводити 2-3 рази за день.
 • Корінь кульбаби. Чистий, подрібнений корінь прикладають до родимці кожен день на дві години.
 • Ріпчасту цибулю. Його подрібнюють, і вичавлюють сік з отриманої кашки. Змащують ним родимку. Через місяць освіта підсохне і пропаде.

Чи небезпечні ангіоми?

У більшості випадків ангіоми не представляють небезпеки. Проте в деяких випадках (дуже рідко) під впливом несприятливих факторів відбувається їх переродження в злоякісні утворення. Серед таких причин фахівці виділяють: пошкодження одягом, вплив ультрафіолетових променів. Крім небезпеки переродження, ціною пошкодження ореолу ангіоми може стати рясна кровотеча.

Особливої уваги вимагають ангіоми, розташовані в місцях зіткнення з одягом — в зоні живота, плечей, шиї, грудей. Підвищеного травматизму схильні висячі родимки, які легше всього сколупнути, і ангіоми на голові. Постійне розчісування, користування феном, шпильками, обідками, стрижка можуть пошкодити невус. Небезпеку викликають ангіоми, розташовані у роті, на губах і поблизу органів зору, слуху. У ротовій порожнині родимки можуть піддаватися постійному механічному впливу, що сприятиме їх розростання.

Що робити, якщо червона родимка свербить?

Якщо червона родимка починає свербіти, це сигнал про початок її зростання, який може бути пов'язаний з її переродженням в злоякісну пухлину. Однак у деяких випадках ангиома починається свербіти при порушенні роботи будь-яких систем організму або зміні гормонального фону. Свербіж і лущення червоних родимок нерідко спостерігаються у вагітних жінок.

Самостійно причину такої поведінки родимки ви визначити не зможете, тому для прояснення ситуації слід звернутися за консультацією до дерматолога або в онкодиспансер. У лікарні буде призначено ряд аналізів, у число яких входить вивчення гормонального фону та визначення наявності злоякісних клітин. Отримати тимчасове позбавлення від свербіння допоможуть кругові рухи за ангиоме або незначні натискання. Чесати родимку не можна.

Чи можна засмагати і вести активний спосіб життя?

Наявність червоних родимок не є протипоказанням до активного способу життя. Єдине обмеження може стосуватися можливих способів впливу на ангиому. Якщо вона заважає і перебуває в місцях можливого контакту з поверхнями та предметами – на руках, ногах, її слід видалити, щоб уникнути травмування. Що стосується загоряння, то, як і при відсутності червоних родимок, лікарі радять не зловживати сонячними ваннами.

Якщо на тілі є будь-які види родимок, в тому числі і червоні, перебувати під відкритим сонцем дозволяється до 10 годин ранку і після 7 години вечора. Через посилення активності ультрафіолетових променів біля водойм, від води слід триматися подалі. Для захисту ангіом від променів сонця дерматологи рекомендують наносити креми з фільтром захисту в 30 одиниць.

Дізнайтеся,що означають родимки на обличчі.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!