Що таке хронічний хламідіоз, симптоми і схема лікування у чоловіків і жінок

Захворювання являє собою інфекцію, лікування якої важко навіть з використанням сильнодіючих препаратів і антибіотиків. Складність хвороби полягає в її непростому виявленні, тому що вона протікає непомітно, практично без симптомів, але з частими рецидивами. Вона переходить в хронічну форму, доставляючи незручностей як чоловікам, так і жінкам. Курс лікування може становити від одного дня до декількох років.

Що таке хронічний хламідіоз?

Хламідіоз – це група інфекцій, що передається статевим шляхом через піхву і пряму кишку, рідше при оральному сексі. Викликається хламідіями – хвороботворними мікроорганізмами. Існує два види цих бактерій:

 1. Перші служать причиною орнітозной інфекції у людей, птахів, тварин;
 2. Другі мають 15 різновидів, два з яких вражають сечостатеву систему, викликаючи хронічний урогенітальний хламідіоз.

Крім уретри, інфекція може вразити піхву, пряму кишку, шийку матки, органи зору, глотки. У новонародженої дитини, що пройшов через родові шляхи хворої мами, хвороба може призвести до розвитку кон'юнктивіту або запалення легенів. У побутових умовах отримати інфекцію складно із-за недостатньої кількості паразитів, яке потрібно для інфікування. Інкубаційний період становить від 2 тижнів до 1 місяця.

Статистика говорить про те, що в світі щорічно захворює 100 млн осіб. До 15% людей, що живуть статевим життям, інфіковані хламідіями. Хламідіоз є найпоширенішою статевою інфекцією. Це обумовлено тим, що захворювання являє собою безсимптомний тип, тому на боротьбу з нею венерологи звертають особливу увагу. Хламідіоз викликає широкий спектр хвороб, поширюючись по всьому організму.

Симптоми

Пацієнти не розуміють, що у них розвивається хламідійна інфекція. Вони вважають, що симптоми говорять про циститі або уретриті, тому що з'являються окремі ознаки: виділення з піхви і уретри з білим або жовтим відтінком, печіння при сечовипусканні, почервоніння навколо статевих органів. Симптоматика спостерігаються лише після переходу захворювання в хронічну форму з країнами ускладненнями. До основних симптомів відносяться:

 1. постійно виникають хвороби верхніх дихальних шляхів;
 2. різкі, борги болю в процесі дефекації;
 3. різь в очах;
 4. біль у суглобах.

У чоловіків

Хвороба у чоловіків протікає практично без симптомів, 50% з них можуть дізнатися про захворювання лише після обстеження в лікарні. При гострій формі чоловіків турбують:

 1. підвищення температури тіла до 37,5°C;
 2. слабкість, нездужання;
 3. склоподібні, слизові, гнійні виділення з сечовипускального каналу;
 4. свербіж, подразнення, печіння в уретрі при сечовипусканні;
 5. каламутна сеча;
 6. кров'янисті виділення при сечовипусканні або сім'явиверганні;
 7. біль в паху і попереку;
 8. почервоніння, набряк зовнішнього отвору сечовипускального каналу;
 9. неприємні відчуття в промежині;
 10. болі в мошонці, області заднього проходу.

Ці фактори не заподіюють особливого дискомфорту і швидко проходять, тому багато хто не звертаються до лікаря. Стан здоров'я погіршується, але непомітно. Воно переходить в хронічну форму. Зараження хламідіями може запустити аутоімунні процеси, стати причиною безпліддя, хронічного простатиту, артриту. Перераховані вище симптоми схожі з ознаками інших інфекцій, тому виявити збудника можливо виключно в лікарні, пройшовши обстеження.

У жінок

Симптоми проявляються лише у 33% жінок, інші можуть дізнатися про захворювання після відвідування лікаря і здачі вторинних аналізів. Прихований перебіг хвороби викликає ряд ускладнень та підвищує шанс зараження партнера. Навіть мазок з піхви може бути нормальним. При загостренні жінки зустрічаються з такими симптомами:

 1. підвищенням температури до 37°С – 37,5°C;
 2. болем у нижній частині живота, поперековому відділі;
 3. частими позивами до сечовипускання, болями;
 4. різями при початку спорожнення сечового міхура;
 5. ознаками інтоксикації (слабкість, втома і т. д.);
 6. слизово-гнійними, білими, жовтуватими виділеннями з різким запахом;
 7. сверблячкою, роздратуванням на слизовій статевих органів;
 8. виділеннями з кров'ю з шийки матки;
 9. ерозією шийки матки (діагностує гінеколог).

Вагітним хламідіоз принесе багато проблем. Можуть виникати запальні хвороби органів малого таза: сальпінгіт, ендометрит та інші. З'являються спайки, рубцеві зміни відбуваються слизової уретри. Хламідії призводять до серйозних наслідків: передчасне відходження вод і пологи, захворювання новонародженого: кон'юнктивіт, отит, атипова пневмонія та інші хвороби внутрішніх органів. Інфекція може стати причиною викидня або внутрішньоутробної загибелі плоду.

Причини хвороби

Причини зараження залежать від контакту з мікроорганізмами. Кожен штам володіє своїм впливом на організм. Головною причиною хронічного хламідіозу є ігнорування симптомів гострої форми захворювання. Хламідії-збудники проникають у клітини м'яких тканин. Існує кілька шляхів зараження. Основним є незахищений вагінальний, анальний, оральний статевий контакт. Ризик інфікування становить 60%.

Новонароджений заражається хламідіозом від мами, проходячи через родові шляхи. Це провокує майбутні ускладнення. Захворювання можна отримати при носінні загального білизни, використанні одних гігієнічних засобів. Цей вид зараження називається контактно-побутовим. Є ризик інфікуватися від хворого пневмонією повітряно-крапельним шляхом.

Лікування

Визначати методику лікування хламідіозу в хронічній формі можуть виключно лікарі, грунтуючись на результатах аналізів крові, сечі та імунних ферментів, імунограми, печінкової проби, бакпосіву, полімеразної ланцюгової реакції. Щоб вилікувати захворювання, що до лікаря потрібно звернутися обом партнерам. Основними препаратами є антимікробні, тому що вони усувають хламідійну інвазію. У період терапії в активному застосуванні 2 види антибіотиків.

При лікуванні використовуються суміші на основі тваринних і рослинних ферментів. Такий спосіб називається энзимотерапией, він підвищує концентрацію лікарських препаратів у вогнищі інфекції. Відбувається стимуляція роботи печінки, нирок, посилюється відновлення, скорочується інтоксикація. Застосування невеликих доз антиоксидантів, вітамінів займає важливе місце в лікуванні хламідіозу з-за ефективного посилення імунітету.

Гепатопротектори призначаються при використанні антибіотиків для підтримки здорового стану печінки при токсичному впливі. Вони зменшують запалення, коригують імунітет. Пробіотики підвищують захисну функцію кишечника в період лікування від діареї, дисбактеріозу. Імунні препарати запобігають появі мікробів. Обійтися прийомом одних антибіотиків для досягнення результату в лікуванні захворювання не вийде.

Лікування у жінок

Готових методів з алгоритмами при лікуванні хламідіозу у жінок немає, тому що все залежить від форми і стани захворювання, присутніх хвороб. Основна терапія полягає в поєднанні антибіотиків з імуномодуляторами. Під час лікування відмовтеся від статевих стосунків або використовувати презерватив. Виключіть вживання алкоголю і стимулятори, що знижують стан імунної системи.

Схема лікування

Існують різні схеми лікування хламідіозу у жінок, які залежать від багатьох факторів. Прописуються тривалість курсу, частота і тип прийому препаратів. При хронічному хламідіозі призначають базисне лікування і відновлення. Якщо в статевих органах почався запальний процес, скористайтеся наступною схемою: почати потрібно з антибіотиків, імунних засобів, вітамінів, антиоксидантів, через тиждень підключіть протигрибкові та ензимні препарати. З таким та іншими ускладненнями під час захворювання звертайтеся до лікаря за одержанням індивідуальної схеми.

Азитроміцин

Сучасна медицина розробила безліч лікарських препаратів, але Азитроміцин показав себе на порядок краще за інших. Він швидко діє на хламідії, виключаючи можливі ускладнення з-за глибокого проникнення в заражені клітини. Він накопичується, ефективно знищуючи збудник, а мікроорганізми не виробляють імунітет до препарату.

Лікування у чоловіків

Щоб лікування хламідіозу у чоловіків пройшов результативно, потрібно звернутися до лікаря. Одноразові і нетривалі курси лікування не допоможуть в терапії. Навіть при правильному виборі препарату самостійно скласти схему лікування не вийде. Методика визначається в залежності від отриманих аналізів, які проводяться тільки в медичних установах.

Схема лікування

Вибрати схему лікування хронічної форми хламідіозу у чоловіків можна, спираючись на симптоматику і клінічну картину. Будь-яка схема включає в себе застосування антибактеріальних препаратів, ліків, які стимулюють імунну систему, пробіотики та гепатопротектори для відновлення. Паралельно чоловіки відвідують фізіотерапію, використовують народні засоби: настої з відварами.

Чи можна вилікувати хламідіоз назавжди?

Питання, чи можна вилікувати хламідіоз назавжди, з'являється у кожного, кому діагностували захворювання. Існує думка, що хламідіоз не лікується, тому багато хто не починають боротися з інфекцією. Ризику летального результату немає, але дискомфорт і ускладнення не змусять себе чекати. При швидкому виявленні захворювання і виборі правильної схеми лікування вже через місяць ви відчуєте себе краще.

Відео: хронічний Хламідіоз

Хронічний хламідіоз

Відгуки

Олександра, 27 роківКілька років тому був неприємний випадок: я відчула неприємні відчуття, особливо мене турбували гнійні виділення з піхви з жахливим запахом. Пройшла обстеження, в результаті поставили діагноз – хронічний хламідіоз. Лікар призначив препарати для лікування за режимом їх застосування. Швидко позбутися від хвороби допоміг Азитроміцин.
Артем, 23 рокиЗахворіла хронічним хламідіозом 3 роки тому. Друг розповів про свій досвід лікування, тому взяв його схему, але протягом року небезпечне захворювання з'являлося знову. Звернувся до лікаря, виявилося, що наступала ремісія, а хламідії покривалися оболонкою, припиняючи реагувати на терапію. Підбір антибіотиків дав результат вже через півроку. Моє лікування супроводжували народні кошти.
Дарина, 34 рокиМій організм дуже чутливий до захворювань, тому і про хронічному хламідіозі дізналася через 2 тижні після його появи. Штами виявилися резистентними, довелося довго підбирати що вимагається схему лікування. Я вже почала думати, чи лікується хламідіоз повністю. Вважається – можна, так що терапію продовжила, домігшись результату.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!