Як виглядає грибок на ногах - стопах і нігтях

Грибкова інфекція ніг найчастіше вражає пальці або нігті. Схильні до ризику не тільки дорослі, але і діти. Щоб уникнути розвитку хронічної форми хвороби, при появі перших симптомів людина має негайно починати лікування. Щоб не упустити момент, слід знати, як виглядає захворювання.

Ознаки грибка на ногах

Мікоз стоп – найпоширеніша патологія серед усіх шкірних грибкових уражень. Оскільки заразитися їм дуже просто, багато людей час від часу страждають даним захворюванням, при цьому вилікувати його повністю є складною завданням. Це пояснюється тим, що на початковому процесі розвитку грибка відбувається зараження організму (інфекція потрапляє в кров і розноситься по всіх систем і органів), що призводить до подальших рецидивів патології.

У кожної людини мікоз ніг починається по-різному, проте існує ряд схожих ознак захворювання. Як проявляється грибок на ногах (універсальні ознаки):

 • на шкірі між пальцями ніг з'являються тріщини;
 • в області ушкоджень може локалізувати біль і свербіж;
 • стопи занадто сухі, шкіра на них лущиться, грубіє і може значно товщати;
 • у міжпальцевих ложбинках можуть утворюватися дрібні бульбашки (пухирі), які при розриві запалюються;
 • поступово інфекція переходить на ділянки шкіри, які знаходяться по сусідству;
 • на шкірі ніг спостерігається почервоніння (червоні плями викликають дискомфорт – сверблять, болять);
 • з'являється неприємний запах.

Сквамозна форма мікозу стоп

Для цієї форми патології характерно лущення епідермісу, як правило, в складках між пальцями або на бічних ділянках стопи. При цьому відсутні ознаки запального процесу. Іноді у пацієнтів з грибком діагностують гіперемію шкірних покривів ніг, якої супроводжує сильний свербіж. Як виглядає грибок на ногах у сквамозной формі:

 • роговий шар стопи стає стовщеною;
 • шкіра набуває блиску;
 • стає більш помітним малюнок на шкірі;
 • грибок поширюється на пальці, міжпальцевих улоговинки, тильні і бічні поверхні ступні, нігті;
 • поверхневий шар шкіри вкривається маленькими пластинчастими лусочками;
 • хвороба не приносить дискомфортних відчуттів.

Дисгидротический грибок

Дана патологія супроводжується виникненням на ногах бульбашок, які мають товсту ороговілу верхівку і заповнених прозорою рідиною. Наявність подібних проявів виявляють, як правило, на нижніх бічних частинах стоп, пізніше бульбашки поширюються на шкіру внутрішньої сторони пальців. Як розпізнати грибок на ногах такого типу:

 1. Бульбашка може бути одиничним або ж їх з'являється багато, і вони зливаються в загальну освіту.
 2. Рідина, при відсутності лікування, починає мутніти, при цьому пухирі розриваються і на їх місці з'являється ерозія з гнійною скоринкою і сухими краях. При цьому існує високий ризик зараження бактеріальними або вірусними інфекціями, які зможуть потрапити в організм через відкриті рани на ногах.

Інтертригінозний форма

Дана різновид грибка ніг є найпоширенішою. Прояв патології спочатку не супроводжується ніякими симптомами. Як правило, інфекція розвивається між 3 і 4 пальцями і до певного моменту не змінює колір і структуру шкіри. Після з'являються вологі тріщини і нашарування шкірного покриву. Сама стопа залишається неушкодженою, однак при ураженні грибком ноги можуть пітніти більше звичайного. Терапія грибка інтертригінозний форми характеризується середньою складністю.

Як виглядає грибок на пальцях ніг

Мікоз є захворювання, збудником якого виступає мікроскопічні спори грибів. Зараження може відбутися в момент контакту з хворою твариною, людиною, а також при використанні загальних предметів (рушників, постільної білизни, взуття) або після відвідування громадських закладів типу саун, басейнів. Як виглядає мікоз на пальцях ніг:

 • Вогнище знаходиться найчастіше між 3-4 або 4-5 пальцями.
 • Навколо ураження спостерігається контур з відшаровується шкіри.
 • Епідерміс стає набряклим, злегка червоніє.
 • Поряд з вогнищем можуть розташовуватися бульбашки з рідиною або невеликі гнійники.

Як визначити грибок на ногах

Перша стадія патології протікає практично безсимптомно. Як починається грибок на ногах:

 • Першими уражаються складки між пальців, пізніше інфекція розходиться на бічні області стоп, інші зони.
 • Шкірний покрив набуває рожевий або червоний тон, стає більш щільним.
 • Епідерміс в зоні ураження тріскається, починає блищати, стає дуже сухим.
 • Хворий відчуває свербіж, печіння і біль.
 • Від ніг виходить неприємний запах.
 • Вогнище зараження запалюється, з'являються бульбашки, в деяких випадках їм супроводжують виразки і гнійники.

Діагностика мікозів

При виявленні на ногах будь-яких змін, пов'язаних зі структурою, кольором або запахом, слід звернутися до дерматолога. Чим раніше буде виявлено мікоз, тим краще і легше буде лікування. В основі діагностики захворювання лежить метод мікологічний. Протягом початковій стадії розвитку грибка доцільно робити зішкріб ороговілих тканин, який направляється на мікроскопію або посів для визначення збудника хвороби.

Для постановки діагнозу можуть застосовуватися диференціальні аналізи, оскільки деякі шкірні захворювання схожі за своїми ознаками з мікозом (наприклад, екзема дисгидротического типу). При важких, запущених грибкових патологіях необхідна біопсія шкірних покривів з дальшими морфологічними та цитологічним дослідженнями. Своєчасна та правильна діагностика підвищує результативність лікування.

Симптоми захворювання нігтів на ногах

Як визначити грибок на нігтях ніг? Ураження нігтьових пластин, як правило, відбувається після зараження шкіри ніг, будучи другим етапом інфікування організму людини. У рідкісних випадках, оніхомікоз виступає окремим видом захворювання, тому збудник не зачіпає шкірні покриви. Як виглядає грибок нігтів на ногах? Існує кілька симптомів, які об'єднують всі випадки зараження мікозом. Ознаки грибка нігтів на ногах такі:

 1. Зміна забарвлення нігтьової пластини. Залежно від збудника патології, ніготь може набувати різні кольори, при цьому змінюючи відтінок по всій області пластини або лише в окремих зонах – вогнищах локалізації грибка.
 2. Кришіння нігтя. При тяжких стадіях захворювання і повному інфікуванні нігтьової пластини вона починає руйнуватися.
 3. Зміна структури. Як виглядає грибок на ногах? При гиперкератозном оніхомікозі нігтьова пластина значно потовщується, ложе стає ороговілим. У випадку з онихолитической формою хвороби навпаки – відбувається витончення пластини.

Оскільки існує кілька видів оніхомікозу, слід знати, як виявляється грибок нігтів на ногах у кожної з форм. Діагностуючи специфічні симптоми, доктор визначає різновид захворювання. Як розпізнати грибок нігтів на ногах атрофічній, гіпертрофічній і нормотрофической форми:

 1. Атрофічний вигляд. Нігтьові пластини виглядають истонченными, при цьому їх колір стає тьмяним і набуває сіро-бурий відтінок. Ніготь починає відшаровуватися від ложа, а шкіра під ним покрита ороговілими нашаруваннями, які мають пухку структуру.
 2. Нормотрофічний вигляд. Нігтьова пластина змінює відтінок по всій своїй площі: на ній з'являються смуги або плями (білого, жовтого, чорного, зеленого чи інших кольорів). При цьому структура нігтя виглядає нормальною.
 3. Гіпертрофічний вид. Для такої хвороби характерне потовщення пластини, її деформація, придбання пористості і втрата блиску. Уражений ніготь не тільки негарно виглядає, але і приносить больові відчуття при ходьбі і носіння вузького взуття. По боках пластина часто кришиться і руйнується активніше, ніж на інших ділянках.

Відео

Грибок стопи і нігтів - небезпека, причини, шляхи зараження, симптоми

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!