Сиропи від кашлю для дітей

Кашель у дитини може бути спровокований величезною кількістю причин. Батьків завжди дуже турбує це прояв застуди, тому вони готові випробувати будь-які сиропи від кашлю для дітей щоб допомогти дитині. Для того щоб підібрати найкраще і корисне засіб для застосування, слід спробувати визначити, яким захворюванням викликаний симптом. Ви обов'язково повинні дізнатися про найбільш популярних і дієвих сучасних препаратах.

Особливості лікування кашлю у дітей

Симптом виведення мокротиння – природна реакція організму на зовнішні подразники. Цілком нормально, що кожна людина періодично покашлює. Не варто панікувати, якщо симптом у дитини до двох років не доставляє йому турботи, не заважає спати, не супроводжується високою температурою, нежиттю. Однак, якщо він не дає немовляті нормально спати або є, є алергічною реакцією або залишковим явищем застуди, то необхідно терміново вживати заходів.

Сухого кашлю

Причини такого симптому різні:

 • застуда, вірус, інфекція;
 • переохолодження;
 • коклюш;
 • рефлюкс (часто спостерігається у немовлят до року);
 • подразнення слизових оболонок зовнішніми факторами.

Вилікувати сухий кашель у дитини важче, ніж у дорослого: малюк менше рухається і більше знаходиться в положенні лежачи, за рахунок чого відбувається застій мокротиння. Лікувати хвороби у немовлят від року дозволяється тільки тими препаратами, які пропише фахівець, так і дозу розраховує він, а не мама. Бажано застосовувати відхаркувальні препарати, тому що до двох років немовлята не можуть самі виганяти слиз, тому обов'язково купувати їм кошти, завдяки яким відходить мокротиння. Ще потрібно простежити за тим, щоб при лікуванні дитина пив достатню кількість рідини.

Вологого

Мокрий тип кашлю у дітей лікувати простіше. Дітям від трьох років сміливо дають сироп від кашлю недорогий і ефективний з безпечним складом. Немовлятам ж більше підійдуть трави, наприклад, мати-й-мачуха, але тільки після консультації з педіатром. Також допоможуть препарати від кашлю з рослинними елементами у складі. При лікуванні обов'язково потрібно простежити за тим, щоб дитина багато пив. Муколітичні засоби, наприклад, «Омнитус», «Дигідрогеноцитратпісля», «Травісил», «Флуімуціл, застосовувати категорично не можна.

Класифікація ліків від кашлю

За своїми характеристиками всі протикашльові засоби прийнято поділяти на три групи:

 • відхаркувальні;
 • муколітичні;
 • комбіновані та центральної дії.

Відхаркувальні засоби

Якщо дитина захворів, йому необхідно терміново придбати ліки від сухого кашлю, наприклад, «Эреспал», «Алфавіт», «Гелисал». Ці препарати розріджують слиз і перетворюють непродуктивний симптом, від якого немовлята дуже мучаться і погано сплять. Після їх прийому мокрота стає менш густою і в'язкою, легше відходить. Відхаркувальний засіб може бути рефлекторної дії, що дратує слизові оболонки, або резорбтивної. Після прийому резорбтивної препарату слизу виділяється більше.

Муколітики

Суспензії цієї групи, наприклад, «Мукалтин», «Линкас», «Бронхикум», «Амбробене», розріджують густе і липку мокротиння, що важко відділяється. Такі препарати не рекомендують новонародженим і немовлятам до двох років. Муколітики, наприклад, сироп кореня солодки, просто розріджують слиз, але не сприяють збільшенню обсягу, чого не можна сказати про відхаркувальні засоби. Їх слід застосовувати при хворобах нижніх ділянок дихальних шляхів. Ніколи не комбінуйте їх з протикашльовими засобами.

Протикашльові препарати комбінованого та центральної дії

Таке ліки від кашлю дітям потрібно застосовувати дуже обережно, тому що до складу можуть входити шкідливі компоненти. Часто ці препарати випускаються з кодеїном, наприклад, сироп або краплі «Синекод». Наявність небезпечного компонента відображено в назві, а діють препарати на ті сегменти головного мозку, які викликають рефлекс. Засоби цієї групи не тільки блокують напади, але і знеболюють, заспокоюють. Як правило, їх застосовують для немовлят, які так сильно кашляють, що не можуть спати ночами, страждають від сильних нападів.

Список найбільш ефективних сиропів від кашлю для дітей

Фармацевтичні компанії пропонують сиропи від кашлю для дітей в широкому асортименті. Найпопулярніші у всіх на слуху, але варто детальніше дізнатися потрібну інформацію, адже це допоможе мамам і татам підібрати кращий сироп від кашлю для дітей, якщо вони захворіють. Важливо завжди думати про те, що застосовувати препарати необхідно, чітко дотримуючись рекомендацій лікаря і уважно відмірюючи дози. Сиропи і краплі від кашлю не повинні стати свого роду наркотиком, все потрібно в міру.

Лазолван

 1. Склад: 15 або 30 мг амброксолу гідрохлориду у складі 5 мл засобу.
 2. Свідчення: «Лазолван сироп дитячий» підходить дітям старшого віку і немовлятам, у яких виділяється в'язка мокротиння. Застосовують при хворобах верхніх дихальних шляхів у гострому або хронічному прояві: бронхіті, пневмонії, астми, при якій погано відходить слиз. «Lasolvan» посилює секрецію і розріджує мокротиння, полегшує процес її відділення.
 3. Застосування: немовлятам від народження до двох років призначають по 3 мл засобу двічі за добу, від двох до шести років доза така ж, тільки тричі на добу. Дітям старшого віку треба приймати по 5 мл засобу два-три рази. Якщо на 5 мл припадає 30 мг амброксолу гідрохлориду, то дозу треба зменшити вдвічі.
 4. Вартість: від 195 руб.

Флюдитек

 1. Склад: у засобі для дітей на 1 мл 20 мг карбоцистеїну.
 2. Свідчення: «Флюдитек дитячий» приймають всередину малюки старше двох років при гострих захворюваннях легенів або бронхів, кашлі з трудновыводимой мокротою. Рекомендовано призначення при хворобах носоглотки, середнього вуха.
 3. Застосування: дітлахам до п'яти років рекомендують 5 мл препарату двічі за добу. Дітям старше слід застосовувати засіб у такій же кількості тричі протягом дня.
 4. Вартість: від 280 руб.

Гербион

 1. Склад: основна діюча речовина сиропу від сухого кашлю – екстракт ланцетовидного подорожника. У складі препарату від мокрого – екстракт коренів первоцвіту.
 2. Показання: слід вибирати засіб, виходячи із симптомів у дитини. Засіб з подорожником благотворно впливає на горло, не дає подразників провокувати напади. Вітамін С у складі надає загальнозміцнюючий вплив на організм. «Гербион» з первоцвітом розріджує і виводить слиз.
 3. Застосування: гербион від вологого кашлю застосовують тричі по чайній ложці. Препарат від непродуктивного застосовується тричі по дві ложки. Обидва засоби слід гарненько запивати.
 4. Вартість: з подорожником – від 240 руб., з первоцвітом – від 230 руб.

Алтейка

 1. Склад: основними діючими компонентами в складі є екстракти лікувальних трав.
 2. Свідчення: «Алтейку» рекомендується застосовувати у лікуванні немовлят при непродуктивному кашлі. Препарат відхаркувальний, сприяє зняттю набряку і запалення, а ще зменшує кількість вироблюваного шлункового соку, щоб верхні дихальні шляхи не дратувалися їм.
 3. Застосування: «Алтейка» рекомендується для немовлят двічі по 2,5 мл Дітям до двох років треба стільки ж, але тричі на добу. Дошкільнята застосовують по 5 мл засобу 4 рази, а старші хлопці по 2 маленьких ложки 4-5 разів з ранку до вечора.
 4. Вартість: від 135 крб.

Сироп подорожника доктора Тайса

 1. Склад: в складі засобу виключно рослинні компоненти, головним з яких є екстракт подорожника.
 2. Показання: засіб відносять до розряду муколітиків. Мікстура від кашлю для дітей, як і інші муколітичні засоби, знімає спазми і запалення, вбиває бактерії. Допомагає бронхах очиститися від слизу. Препарат підходить для застосування при застудних захворюваннях дихальних шляхів, алергії.
 3. Застосування: від року до 6 років – по 3 мл чотири рази на добу. Дітям старшого віку рекомендується пити по 5 мл стільки ж разів.
 4. Вартість: від 170 руб.

Проспан

 1. Склад: головний компонент у складі рослинного препарату – екстракт листя плюща. В 5 мл засобу 35 мг екстракту.
 2. Свідчення: «Prospan» рекомендується застосовувати дітям при непродуктивному відкашлюванні. Має заспокійливу дію, позбавить немовля від нападів і сприятиме виведенню секрету.
 3. Застосування: дітям від 1 до 3 років - по 2 мл засоби 2 рази. Малюки до п'яти років застосовують у такій же кількості тричі. Дітям старше п'яти рекомендується застосовувати по 5 мл засобу три рази.
 4. Вартість: від 420 крб.

Доктор МОМ

 1. Склад: до складу препарату включені екстракти цілого набору трав.
 2. Показання: препарат рекомендується застосовувати дітям при захворюваннях дихальних шляхів з нападоподібним кашлем і мокротою, яка не відходить. Всього через два дні прийому стан дитини значно поліпшується.
 3. Застосування: сироп дають у віці від 3 до 5 років по 2 мл тричі, а більш старшим рекомендується збільшити дозу вдвічі.
 4. Вартість: від 148 руб.

Амброксол

 1. Склад: головна речовина у складі препарату – амброксолу гідрохлорид. У дитячому засобі на 5 мл припадає 15 мг основного компонента.
 2. Показання: муколітичний препарат з яскраво виражену відхаркувальну дію. Рекомендується застосування для позбавлення від захворювань верхніх дихальних шляхів: бронхіту, трахеїту, застуди, пневмонії, ангіни.
 3. Застосування: з народження до двох років-по 2 рази щодня потрібно 2,5 мл До семи років необхідно пити препарат у тій же кількості тричі, а більш старшим по 5 мл.
 4. Вартість: від 20 руб.

Гранули АЦЦ для приготування сиропу

 1. Склад: таблетки з ацетилцистеїном у пакетиках, які розводять кип'яченою водою. В 5 мл складу буде 100 мг активної речовини.
 2. Показання: отриманий сироп застосовують для лікування запалень дихальних шляхів, при яких проявляється сухий кашель з трудноотделимой слизом, середньому отиті, гострому і хронічному синуситі. Перетворює його в мокрий, відхаркувальну дію.
 3. Застосування: застосовувати немовлятам гранули не можна. Дітям від 2 років треба розводити по пакетику тричі на добу.
 4. Вартість: від 120 руб. за 20 пакетиків.

Джосет

 1. Склад: в п'яти мілілітрах кошти міститься 1 мг сальбутамолу та 2 мг бромгексину.
 2. Показання: комбінований Препарат. Сальбутамол у складі надає бронхолитический ефект, попереджує спазми. Бромгексин має відхаркувальну і протикашльових властивостями, робить слиз менш в'язкою. Препарат застосовують для припинення непродуктивного кашлю при захворюваннях органів дихання.
 3. Застосування: до шести років – по 5 мл тричі на добу. Хлопці старше застосовують по 10 мл
 4. Вартість: від 170 руб.

Эвкабал

 1. Склад: 100 г «Эвкабала» містять у складі 3 г екстракту подорожника в рідкому вигляді, 15 г екстракту чебрецю.
 2. Показання: Препарат застосовується в комплексному лікуванні при запаленні дихальних шляхів, при наявності трудноотделяемой мокротиння. Рекомендовано застосування при ринітах, фарингітах, ларингітах, трахеїтах, бронхітах.
 3. Застосування: немовлятам до 6 місяців дають по 5 мл щодня. Немовлятам до року цю ж дозу рекомендують двічі на добу. Для дітей старшого віку дозу збільшують удвічі і застосовують два рази.
 4. Вартість: від 200 руб.

Геделикс

 1. Склад: основний компонент складу – екстракт листя плюща.
 2. Показання: Гомеопатичний засіб «Геделикс» призначають при захворюваннях дихальних органів інфекційно-запального роду з присутністю слизу, яке важко видаляється: бронхітах, трахеорбронхитах. Розріджує мокротиння, сприяє її швидкому виведенню.
 3. Застосування: дітям до року дають після прийому їжі по 2,5 мл в день. До п'яти років застосовують стільки ж тричі на день, а старшим – чотири.
 4. Вартість: від 350 р.

Аскорил

 1. Склад: комбінований препарат з сальбутамолом, бромгексином і гвайфенезином в складі.
 2. Показання: Хвороби органів дихання з відділенням слизу – застуди, бронхіти, запалення легень, гострі і затяжні трахеобронхіти. Ефективний сироп від кашлю для дітей і при загостренні бронхіальної астми, алергії. «Аскорил» приймають при коклюші зі спазматичними нападами. Призначають його і при туберкульозі. «Аскорил» виписують немовлятам з муковісцидозом –вродженим дефектом.
 3. Застосування: дошкільнятам тричі на день дають по 5 мл. Більш старшим дітям дозу збільшують вдвічі.
 4. Вартість: від 230 руб.

Відео: як вибрати ліки від кашлю – доктор Комаровський

Дивіться відеоматеріал, в якому знаменитий фахівець Євген Комаровський радить, як вибрати сироп від кашлю для дітей. У півгодинній програмі доктор разом з батьками розбирається в причинах кашлю малюків, його види та правила лікування. Після перегляду ролика ви гарантовано будете знати, які сиропи від кашлю для дітей варто купувати в аптеках без побоювання застосовувати для маленьких пацієнтів. Дивіться відео з думкою авторитетного дитячого лікаря про хворобу та її лікування.

Ліки від кашлю ліки, сухий кашель, ліки від кашлю для дітей

Відгуки про результати після застосування

Вероніка, 28 роківЯк тільки стає холодно, мій малюк починає застуджуватися і кашляти. Найкраще йому допомагає сироп «Алтейка». Я довіряю цьому засобу, тому що воно рослинна і смачне. Купувати його почала після того, як виявила фото в журналі для мам. Засіб недорого коштує і я абсолютно спокійна, бо його компоненти не зашкодять синові.
Тетяна, 34 рокиДоньку часто мучить нападоподібний кашель. Ми даємо їй дешевий і перевірений часом сироп «Амброксол», його нам порекомендував лікар. Раніше пили «Флавамед». Препарат добре їй допомагає, напади заспокоюються до вечора першого дня лікування. Я даю доньці три рази по половинці маленької ложечки, як сказано в інструкції, тому вистачає пляшечки нам надовго. Я і подруга порадила лікувати їм дітлахів.
Олена, 40 роківМоїм дітям завжди дуже добре допомагає від кашлю «Эвкабал». Я даю його при лікуванні застуд, бронхітів. При цьому застосовуємо ще й інші засоби для лікування. Давно чула про те, що подорожник і чебрець дуже ефективні при простудних хворобах. Дуже задоволена ефектом від прийому «Эвкабала». Стан малюків покращується майже відразу ж, кашель стає мокрим.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!