Таблетки від тиску - список найбільш ефективних при гіпертонії або гіпотонії з описом, відгуками і цінами

Артеріальна гіпертензія сьогодні є одним з найпоширеніших захворювань, тому таблетки від підвищеного тиску представлені широким асортиментом різних категорій препаратів. Повністю вилікуватися від цієї патології не можна, тому гіпертонікам для підтримки здоров'я потрібно приймати ліки. Це допомагає запобігти гіпертонічні кризи та їх небезпечні наслідки, такі як інсульт або інфаркт.

Які таблетки знижують тиск

У більшості випадків вдаються до комбінованої терапії з 2 видів медикаментів. Так є можливість зменшити дозу, обмежити побічні реакції та не допустити звикання організму. Пацієнту можуть бути призначені таблетки від підвищеного тиску з наступних категорій:

 1. Діуретики. Виводять зайву рідину з організму, знижує її обсяг в кровоносному руслі.
 2. Бета - і альфа-блокатори. Пригнічують дію адреналіну на артерії.
 3. Блокатори кальцієвих каналів. Збільшують просвіт судин, що нормалізує артеріальний тиск.
 4. Інгібітори АПФ. Розширюють артерії, блокуючи фермент, який викликає спазми судин.
 5. Блокатори ангіотензину. Блокують дію даного ферменту на судини, знімаючи їх спазми.
 6. Комбіновані засоби. Містять по 2-3 діючих речовини. Ці таблетки знижують тиск, блокуючи відразу кілька механізмів його підвищення.

Сечогінні

Дію сечогінних засобів полягає у збільшення об'єму рідини, що виділяється з сечею. У результаті знижується набряклість судинних стінок, збільшується їх просвіт. Перевагою цих таблеток є мінімум побічних ефектів: нудота, блювання, сплутаність свідомості, алергічна реакція. Дані препарати частіше призначають при систолічної гіпертонії та серцевої недостатності. Популярними є наступні діуретики:

 • Індапамід;
 • Фуросемід;
 • Триамтерен;
 • Верошпірон;
 • Гіпотіазид;
 • Гідрохлортіазид;
 • Индакринон;
 • Лазикс.

Блокатори бета-адренорецепторів

Таблетки від високого тиску з цієї групи показані для лікування гіпертонії при цукровому діабеті 2 типу та вагітності. Також їх можна застосовувати на тлі серцевої недостатності. Ефективність обумовлений блокуванням ангіотензину 2 і реніну – гормонів, які звужують судини. Зворотною стороною застосування бета-блокаторів є шкірна алергія, слабкість і сповільнення пульсу. Часто призначаються в цій групі таблеток виступають:

 • неселективні бета-блокатори – Анаприлін, СотаГексал, Коргард 80;
 • селективні бета-блокатори – Бісопролол, Локрен, Метопролол, Атенолол, Бетаксолол.

Блокатори кальцієвих каналів

Дія цих таблеток полягає в зменшенні кількості всмоктуваного кальцію, що розслабляє судини і знижує тиск. Побічні реакції від їх застосування: запаморочення, припливи, тахікардія. Існує кілька груп антагоністів кальцію:

 • дигідропіридини – Амлодипін, Амлотоп, Тенокс, Норваск, Кардилопин, Ніфедипін, Кордипин, Нифекард;
 • фенілалкіламіну – Верапаміл, Верогалид, Изоптин;
 • бензодіазепіни – Дилтіазем, Кардил, Диазем.

Інгібітори АПФ

Таблетки з категорії інгібіторів АПФ корисні при стенокардії, ниркової недостатності на тлі цукрового діабету і після інфаркту міокарда. Їх дія спрямована на фермент, який перетворює ангіотензин у ренін, що викликає звуження судин. В результаті прийому зменшується струм крові через серце. Деякі ефективні таблетки від гіпертонії з цієї категорії викликають раптовий кашель або алергічні реакції. Список інгібіторів АПФ включає:

 • Каптоприл;
 • Еналаприл;
 • Зокардис;
 • Кизиноприл;
 • Престариум.

Блокатори рецепторів ангіотензину

Ці ліки більш нові на фармацевтичному ринку. Крім того, вони не викликають такий побічний ефект, як кашель. Він з'являється дуже рідко. Лікарі часто призначають такі блокатори ангіотензину:

 • Атаканд;
 • Твинста;
 • Микардис;
 • Вальсакор;
 • Теветен;
 • Эпросартан;
 • Кардосал.

Альфа-блокатори

Раніше альфа-адреноблокатори були пріоритетними в лікуванні високого тиску, але з-за великої кількості побічних ефектів їх стали застосовувати все рідше. Дія таблеток полягає в пригніченні альфа-адренорецепторів у стінках судин. Це призводить до розширення артерій та зниженню тиску. В аптеці асортимент альфа-блокаторів включає:

 • Теразозин;
 • Допегит;
 • Доксазозин;
 • Клонідин.

Комбіновані засоби

Щоб підвищити ефективність антигіпертензивної терапії, були розроблені комбіновані препарати. Вони містять декілька активних речовин, які оптимально доповнюють один одного. Ефект досягається за рахунок дії кожного компонента в складі. Популярними в категорії комбінованих засобів є:

 • Рениприл – гідрохлортіазид + лозартан;
 • Эксфорж – амлодипін + валсартан;
 • Нолипрел– периндоприл аргінін + індапамід;
 • Арител плюс – гідрохлортіазид + бісопролол.

Таблетки для зниження тиску

Препарати для зниження тиску в таблетках призначаються індивідуально для кожного пацієнта. Ліки повинне бути не тільки ефективно, але ще безпечно. Незалежно від причини підвищеного тиску критерієм вибору є мінімальна кількість побічних реакцій. Асортимент таблеток, які надають стійке гіпотензивну дію, дуже широкий, але в кожній групі є більш затребувані препарати. Вони відрізняються сучасною технологією виробництва, практично повним відсутністю побічних ефектів або швидкістю дії.

Сучасні препарати від тиску

Особливістю ліків нового покоління виступає підвищена безпека і зменшену кількість побічних явищ. Такими властивостями володіють наступні сучасні препарати:

 1. Раміприл. Випускається у вигляді капсул або таблеток. Їх основний компонент – раміприл. Використовується засіб при серцевій недостатності, діабетичній нефропатії і гіпертонії. Перевагою ліки є можливість застосування після інсульту та інфаркту. Багато пацієнтів в якості недоліку відзначають часте прояв побічних реакцій.
 2. Індапамід. Ліки з категорії діуретиків на основі однойменного компонента. Плюс – м'яко знижує опір периферичних судин. Систолічний і діастолічний тиск знижується через 30 хвилин після прийому. Недоліком є виведення разом з сечею великої кількості калію.

Без побічних ефектів

Не існує абсолютно безпечних медикаментів. Крім того, здоров'я кожного пацієнта має індивідуальні особливості. На підставі нових розробок були створені таблетки для зниження тиску з мінімальною кількістю негативних реакцій. Їх прикладом служать наступні ліки:

 1. Еналаприл. Це таблетки з пролонгованою дією. Крім антигіпертензивної дії, препарат виявляється кардиопротективный і натрийуретический ефект. Мінус ліки – у перші години після прийому може викликати виражене зниження артеріального тиску, особливо у приймаючих медикамент вперше.
 2. Капозид. Це комбінований препарат на основі каптоприлу та гідрохлортіазиду. Ліки має відразу 2 дії: діуретичну та гіпотензивну. Плюси препарату: його можна включати в тривалу терапію, рідкісне поява побічних реакцій. Мінус – багато протипоказань.

Таблетки швидкого дії

Щоб купірувати напад гіпертонії, потрібні швидкодіючі засоби. Вони відрізняються тим, що моментально знижують АТ і усувають порушення серцевого ритму. Такі дії здатні надавати наступні таблетки від тиску:

 1. Андипал. Активний компонент – метамізолу натрію. Засіб знімає спазми, тому ефективно при головних болях. Недолік – не можна поєднувати з прийомом Папаверину та Дибазолу, які поліпшують кровопостачання судин головного мозку, інакше стан може погіршитися.
 2. Каптоприл. Заснований на однойменному речовині. Перевага – можна використовувати пацієнтам з порушеннями роботи лівого шлуночка та інших серцево-судинних захворюваннях. Гіпотензивний препарат діє вже через півгодини. Мінус – великий список негативних реакцій, при появі яких потрібно консультація лікаря.

Ціна на таблетки від тиску

Кожна категорія препаратів від тиску включає як бюджетні, так і більш дорогі медикаменти. Ціна залежить від місця придбання, виробника і націнок конкретної аптеки. Приблизну вартість зазначених вище препаратів можна вивчити за таблицею:

Найменування ліки

Кількість таблеток, шт

Ціна для Москви і Санкт-Петербурга, рублів

Індапамід

30

367

Фуросемід

50

25

Верошпірон

20

74

Анаприл

50

21

Бісопролол

30

62

Амлодипін

30

89

Ніфедипін

10

Тридцять дев'ять

Каптоприл

40

142

Еналаприл

20

60

Атаканд

28

2400

Кардосал

40

657

Допегит

50

212

Клонідин

50

20

Рениприл

20

46

Раміприл

28

132

Як вибрати таблетки від тиску

Лікування гіпертонії починається з призначення найнижчої дози ліків. Якщо вона приносить позитивний ефект, то терапію продовжують. В іншому випадку дозування збільшують або скасовують обраний препарат. Перевага надається лікам за 24-годинною дією, який забезпечує стабільність показників, але призначати собі таблетки самостійно можна в жодному разі. Самолікування небезпечно і загрожує серйозними ускладненнями.

Для літніх

Люди похилого віку в силу своїх консервативних поглядів продовжують лікуватися Адельфаном, Цитрамоном, Корвалолом або Клофеліном, але ці препарати вже втратили свою популярність. Невірно і те, що пити ліки потрібно тільки при підвищенні тиску. Медикаменти вимагають постійного прийому. У літньому віці терапія має наступну схему:

 1. Спочатку лікарі призначають пацієнтам сечогінні ліки – Гіпотіазид та Індапамід. Ці однокомпонентні таблетки допомагають при м'якій гіпертонії.
 2. На тлі проблем з вагою або атеросклерозу показані блокатори кальцієвих каналів, такі як Ніфедипін, Амлодипін.
 3. Після інфаркту міокарда, при захворюваннях нирок або стенокардії використовуються інгібітори АПФ – сартани і лізиноприл.
 4. При відсутності позитивного ефекту призначається комбінована терапія Трандолаприл + Верапаміл, Амплодипин + Периндоприл.

Дешеві таблетки від тиску

Вибір певних препаратів залежить і від економічних можливостей хворого. Таблетки проти тиску з різних груп можуть сильно відрізнятися за ціною. Не кожен пацієнт здатний купити дорогий медикамент. Не можна купувати ліки на свій розсуд, навіть якщо вони продаються без рецепту і дешево коштують. Варто звернутися до лікаря, який визначить перелік недорогих таблеток, дозволених до прийому, наприклад:

 • Рениприл;
 • Еналаприл;
 • Каптоприл;
 • Капотен;
 • Індапамід;
 • Фуросемід;
 • Бипрол;
 • Бисогамма;
 • Лозартан.

Сильні таблетки

Дуже сильні препарати потрібні в екстрених випадках, коли потрібно швидко знизити кров'яний тиск. Вони призначаються лікарем, який визначає для кожного пацієнта список таких препаратів. Частіше використовуються судинорозширювальні і адреноблокатори:

 • Нітрогліцерин;
 • Нітропрусид натрію;
 • Пропранол;
 • Клонідин;
 • Метапролол;
 • Каптоприл;
 • Верапаміл;
 • Ніфедипін.

Відео

Які таблетки від тиску найкращі?

Відгуки

Марія, 52 рокиХарчуюся правильно, намагаюся регулярно займатися спортом, але тиск все одно залишається високим. Лікар призначив поєднання Еналаприлу та Амлодипіну. Пила їх протягом 8 років, але потім з'явилися болі в суглобах. Виявилося, що Еналаприл при тривалому вживанні накопичується. Це і впливає на суглоби. Схему лікування довелося поміняти.
Людмила, 46 роківМій лікар прописав спочатку лікування невеликими дозами Еналаприлу, але від нього у мене з'явився кашель. З цієї причини перейшли на 50 мг Лозартану. П'ю препарат щоранку, вже звикла. Вдалося знизити артеріальний тиск, але залишалося все одно трохи вище норми. Лікар призначив ще сечогінний. Лише після цього все прийшло в норму.
Дмитро, 43 рокиМій стаж гіпертоніка складає вже близько 5 років. Довго не міг підібрати ліки. Поліпшення настало лише після призначення Екватора. Він поєднує амлодипін і лізиноприл. Поки допомагає невелика доза. Крім того, від цього препарату я не помітив побічних реакцій, тому вважаю, що ці таблетки від високого тиску найефективніші.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!