Червоне горло у дитини - чим лікувати: кошти при симптомах

Кожен батько зустрічався з такою неприємною проблемою, як почервоніння горла у малюка. Ця ознака є основною для багатьох хвороб, у тому числі ГРЗ, ангіни, ларингіту. Що робити в цьому випадку? Щоб лікування червоного горла у дитини була успішною, потрібно починати негайно. При появі такого симптому необхідно звернутися до педіатра.

У дитини постійно червоне горло

Якщо у дитини постійно червоне горло, це говорить про зниженому імунітеті. Такий симптом доставляє масу незручностей. У малюка постійні болі, немає бажання розмовляти, він млявий, примхливий і безініціативний. Не завжди цей неприємний недуга батьки виявляють на ранніх стадіях. Найгірше, коли він знаходить хронічну форму. Перед початком активної терапії, потрібно розібратися, які причини викликають гіперемію слизової:

 1. Дратівливі чинники. Наявність алергії здатне викликати зміну кольору, при вдихання подразнюючих речовин (бензину, фарб, сигаретного диму).
 2. Інфекційна природа. Багато бактерій здатні викликати почервоніння мигдаликів, наявність білого нальоту, плям і гнійних точок на них.
 3. Нежить.
 4. Поява молочних зубів.
 5. Переохолодження.
 6. Вірусна інфекція.

Температура

Червоне горло і температура у дитини — це явні ознаки того, що в організмі відбувається запальний процес. Його можуть викликати грибки, віруси, бактерії та найпростіші. Завдання батьків, при будь-якому виді захворювання, при ураженні мигдаликів своєчасно звернутися до лікаря. Огляд потрібно педіатра та отоларинголога. Розглянемо хвороби з наявністю підвищеної температури і без неї.

Висока температура

Висока температура і червоне горло у дитини — прикмета небезпечної хвороби – ангіни. Ангіна (гострий тонзиліт) характеризується не тільки почервонінням, але і набряканням задньої стінки глотки і її дужок. Колір мигдалин ближче до малинового. Ураження піднебінних мигдаликів призводить до труднощів при ковтанні і розмові. Для лікування призначаються антибіотики, місцеві знеболюючі препарати, антигістамінні (знімають набряк), антисептики широкого спектру дії. Бувають такі різновиди ангіни:

 • Катаральна. Найпростіша форма. Тривалість гострих симптомів 2-3 дні.
 • Лакунарна. Уражаються гланди в основному в областях лакун. Їх гнійний вміст створює плівку або окремі осередки.
 • Фолікулярна. На мигдалинах видно гнійні утворення білого кольору з чітко вираженими краями.
 • Флегмонозна (интратонзиллярный абсцес). Вид односторонньої ангіни, при якій сильно уражується одна сторона ротової порожнини, яка може сильно почервоніти. Зустрічається дуже рідко.
 • Виразково-некротична форма (гангренозна). Уражені ділянки глотки при одужанні утворюють западини.
 • Фибринозная (дифтероидная). Наліт має вигляд білої плівки, яка щільно покриває заражені ділянки.
 • Герпетична. Характеризується появою жару, болю в животі, блювання і діареї. Ознакою є поява на гландах і глотці невеликих пухирів з рідиною, коли бульбашки лопаються, хвороба проходить.

Без температури

Виникнення червоного горла без температури у дитини – це причина таких недуг, як: стоматит, гінгівіт, вітряна віспа. Симптом може бути наслідком прорізування зубів або алергії. Варто врахувати, що діти зі слабким імунітетом можуть часто хворіти без гіпертермії. Якщо вчасно не помітити почервоніння слизової ротової порожнини, становище погіршиться.

Кашель

Вологий кашель і червоне горло у дитини говорить про можливе виявлення таких захворювань, як ГРВІ, грип, бронхіт. З'являється нежить і сухий кашель. Через кілька днів утворюється мокрота – хворий починає відкашлювати. При сукупності цих неприємних ознак необхідно приймати протизапальні, противірусні та откашливающие препарати.

Червоне горло у дитини 1 рік

Червоне горло у дитини 1 року життя є небезпечним знаком. Маленький організм однорічного малюка ще не може самостійно боротися з інфекцією. Лікарські препарати потрібно підбирати дуже ретельно з урахуванням маленького віку. Однорічним дітям не всі ліки підходять. При виявленні цього симптому у однорічного малюка потрібно негайно показати його педіатра.

Червоне горло пухке

Фарингіт — це гостре запальне захворювання. Його головна ознака — це червоне пухке горло у дитини. У 80% випадків збудник вірусної природи. Щоб повністю вилікувати фарингіт, необхідно:

 • виключити дратівливі чинники;
 • відновити комфортну вологість повітря;
 • робити інгаляції;
 • забезпечити своєчасний прийом ліків.

Чим лікувати червоне горло

Поширений питання на прийомі у терапевта «як вилікувати червоне горло у дитини». Лікування червоного горла у дітей передбачає прийом ліків на хімічній та рослинній основі, полоскання, інгаляції. Залежно від природи збудника − прийом антибіотиків або противірусних засобів. Для зняття загальних симптомів інтоксикації організму допускається прийом порошків таких, як: Терафлю, Фервекс для дітей, Колдрекс, шипучі таблетки Антигрипін. При їх виборі враховуйте вік.

Чим полоскати

Червоне горло у дитини - чим лікувати? Свою результативність показали полоскання спеціальними розчинами або народними засобами. Розчини готові, які продаються в аптеці йдуть з 4-5 років, вони в своєму складі мають антисептики та анестетики (Тантум Верде, Гівалекс, Ангилекс, Йокс, Хлорофіліпт). Чим полоскати червоне горло в домашній обстановці? Є кілька ефективних розчинів, які може зробити кожен:

 • відвар трав (ромашка, евкаліпт і календула);
 • водний розчин фурациліну (розводять 1:10);
 • комбінація харчової соди, кухонної солі, аптечного йоду.

Ліки

Будь-який лікарський засіб для дітей призначає лікар. При виборі він керується віковою групою хворого, його діагнозом і збудником хвороби. Ліки від червоного горла для дітей - це місцеві антисептики. Вони бувають таких видів:

 • Таблетки для розсмоктування на хімічній основі (Эфизол, Лисобакт, Декатилен, Трахисан, Анзибел, Септефрил);
 • Таблетки для розсмоктування на рослинній основі (Хлорофіліпт, льодяники з шавлією, евкаліптом);
 • Спрей і аерозоль (Гівалекс, Каметон, Інгаліпт, Биопарокс).

При їх виборі слід провести консультацію з лікарем або провізором. Звертайте увагу на протипоказання та вікові обмеження. Таблетки для дітей мають приємний фруктовий смак, не нудотні. Аерозольні препарати вирішуються застосовувати з 2 років маленьким дітям. Не лікуйте малюка самостійно. Навіть при легкому нездужанні необхідно звернутися до лікуючого педіатра.

Відео

Лікування горла у дітей

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!