Операція з лазерної коагуляції геморою - показання до проведення, підготовка, реабілітація та вартість

При сильному болю та відсутність медичних протипоказань проктолог рекомендує оперативне лікування – припікання і видалення геморою лазером. Після проведення операції у пацієнта з'являється шанс, що больовий синдром при походах в туалет і не тільки залишився в далекому минулому. Хірургічне втручання безболісне, оскільки проводиться під місцевою анестезією. Мають місце безопераційні методи лікування, не менш актуальні та ефективні на практиці, але видалення гемороїдальних вузлів лазером займає перше місце у проктології при бажанні позбутися від проблеми.

Лікування геморою лазером

Якщо рекомендовано хірургічне втручання, щоб вилікувати захворювання, потрібно звернути увагу на процедуру з залученням лазера. Методика надійна та ефективна, допомагає остаточно позбутися від гемороїдальних вузлів області ануса. Основне завдання такої прогресивної процедури – усунути застійні явища венозної крові, видалити сам геморой, запобігти внутрішні ускладнення. При здутті «шишки» області анального отвору потрібно негайно пройти діагностику і здати всі необхідні аналізи.

 1. При відсутності медичних протипоказань основні переваги видалення геморою лазером такі:
 2. можливість проведення хірургічного втручання у гострій стадії хвороби;
 3. відсутність необхідності в госпіталізації, нетривала реабілітація;
 4. видалення тромбів;
 5. безпека і висока ефективність операції;
 6. відсутність побічних явищ і хворобливих відчуттів;
 7. видалення самої проблеми та її наслідків;
 8. тривалість сеансу в межах 20-30 хвилин.

Коли призначають коагуляцію

При здутті внутрішніх вен рекомендується негайно звернутися до проктолога. Лазерна коагуляція геморою проводиться строго за медичними показаннями, внутрішні кровотечі і тромбози не обмежують число пацієнтів, які можуть скористатися таким досягненням сучасної медицини. Доречно таке призначення в наступних клінічних картинах:

 • запалені зовнішні вузли;
 • внутрішній геморой на 1-2 стадії;
 • зовнішній геморой 3 стадії;
 • формування тромбів у поверхні дерми, тромбоз.

Оперативне лікування гемороїдального вузла важливо почати вчасно, щоб не запустити патологію. Лазерне видалення геморою не рекомендовано при запущеної хвороби, в разі рецидиву інфекційного захворювання, осередком якого є область ануса. В останньому випадку потрібно спочатку пролікувати основний недуга, а потім вирішувати не менш актуальне питання, скільки коштує лікування геморою.

Суть методики

В ході операції лікарі використовують спеціальний апарат, який направляє на дерму тонкий промінь інфрачервоних хвиль. Його основне завдання – припікати, ізсікати уражені тканини, при цьому важливо зберегти кровопостачання уражених кровоносних судин області прямої кишки. Тепловий потік впливає на уражену зону, в результаті чого проводиться коагуляція. Окремі судини спаюються, при цьому системний кровотік зберігається. Навіть якщо видалення геморою лазером проводиться у стадії загострення, мінімальний ризик кровотечі.

Підготовка

Провести операцію пацієнтові можна в спеціалізованій клініці Москви, Санкт-Петербурга і не тільки. Щоб лазерне лікування геморою було максимально продуктивним, а результат довговічним, важливо не тільки ретельно поставитися до вибору медичного центру з проктології і лікаря з хорошою репутацією, але і дотримувати всі правила підготовки до майбутнього хірургічного втручання. Так, пацієнту потрібно дотримувати наступні лікарські приписи:

 1. Здати загальний аналіз сечі, крові, обов'язково виконати ЕКГ. Інші лабораторні дослідження проводити за медичними показаннями.
 2. Контролювати харчування, виключити з раціону продукти, що забезпечують здуття живота, а вживати тільки рослинну їжу.
 3. При хронічних запорах і безпосередньо перед самим видаленням геморою показано виконати очисну клізму.

Видалення гемороїдальних вузлів

Після проведення підготовки та визначення форми геморою пацієнту призначають операцію. Тривалість такої процедури варіюється в межах 20-30 хвилин, ризик післяопераційних ускладнень мінімальний. Видалення гемороїдальних вузлів проводиться після виконання місцевої анестезії. Це може бути введення лідокаїну або новокаїну, додатково можна виконати укол безпосередньо в запалений вузол. Подальша послідовність дій лікаря, яка очікує клінічного хворого, представлена нижче:

 1. У пряму кишку пацієнта вводиться спеціальний аноскоп, що доречно при діагностиці внутрішнього геморою.
 2. Лікар забезпечує відтік крові з гемороїдального вузла, щоб виключити ризик післяопераційної кровотечі.
 3. Сам патогенний вузол відсікається впливом підвищених температур від лазера, ризик ускладнень мінімальний.
 4. Пацієнт у цей же день може покинути клініку, однак повинен перед відходом протягом трьох годин залишатися під лікарським наглядом.

Реабілітація

В якості альтернативи видалення «шишки» лазером лікарі пропонують фотокоагуляцію – не менш ефективну на практиці процедуру. Однак пацієнту, в будь-якому випадку, потрібно пройти реабілітацію, щоб колись пошкоджені тканини продуктивно відновилися. Яка б не була вартість операції, реабілітаційного періоду все одно не уникнути. Ось, що необхідно знати після видалення гемороїдального вузла лазером:

 1. Колишній геморой ще деякий час буде хворіти, доставляти відчуття внутрішнього дискомфорту. Особливо загострюються такі неприємні відчуття при дефекації.
 2. Перед кожним випорожненням кишечника після видалення геморою потрібно приймати анальгетик. Характерні болі зникають через кілька тижнів після проведення операції.
 3. При реабілітації бажано дотримуватися лікувальної дієти, яка робить акцент на кисломолочної продукції, свіжих овочах, фруктах.
 4. У живленні від гострих, жирних, солоних і смажених страв рекомендується зовсім відмовитися, інакше не виключені повторні загострення.
 5. Дотримуватися правил особистої гігієни, регулярно обмивати анус прохолодною водою, можна використовувати місцеві антисептики.

Ускладнення

Наслідки для організму після видалення геморою відсутні, проте лікарі все ж не виключають ризик виникнення потенційних ускладнень. Однією з причин є недобросовісна робота проктолога, низький професіоналізм. Ще одна поширена проблема після проведення операції - психологічний закреп через острах спорожнятися. Інші ускладнення зі здоров'ям представлені нижче:

 • часткове тромбування геморою;
 • затримка сечі і нагноєння;
 • рецидив основного захворювання.

Ціна лазерної коагуляції геморою

Процедуру з видалення геморою можна провести лазером у багатьох клініках Москви і не тільки. Позитивні результати лікування, ось тільки вартість хірургічного втручання по кишені далеко не всім пацієнтам. Нижче представлені клініки і розцінки, якими можна особисто скористатися при раптовому виникненні характерною проблеми зі здоров'ям:

Назва клініки

Ціна, рублів

Клініка Союз

Від 30 000

Медичний центр Атлас

10 000

Клініка Медицина

12 000

Гута-Клінік

22 000

Ниармедик м. Багратионовская

30 000

Відео

Видалення геморою лазером - швидко, без болю

Відгуки

Максим, 35 роківЯ пережив оперативне видалення лазером зовнішнього геморою. Операція дуже дорога, але на цьому її мінуси закінчилися. Болі і внутрішньої кровотечі не було, а через пару тижнів походи в туалет вже проходили без болю. Донині натішитися отриманими результатами не можу, погіршень немає, життя стало більш оптимістичною.
Віктор, 30 роківБатькові геморой видаляли лазером в 50 років, так потім ще довго від наслідків і ускладнень відходив. Кровотечі не було, але нормально ходити в туалет він зміг лише через 2 місяці. Лікар після діагностики сказав про повторному рецидиві, але грошей на ще одне видалення лазером не було. Тому лікується консервативно, такий же ефект.
Алла, 34 рокиВидаляла пару років тому геморой лазером після пологів. Нічого хворого і небезпечного не помітила, зате отриманими результатами радію донині. Лазер – це не боляче, а від геморою сліду не залишається. Разом з болем зник і комплекс неповноцінності, відтепер спокійно ходжу в туалет і не ніяковію від дискомфорту в анальному отворі.
Ганна, 40 роківЛікуючий лікар порекомендував видалення геморою, але при одному спогаді про дії лазера всередині ніби все холоне, завмирає. Відгуки в мережі зустрічаються негативні і позитивні в рівних співвідношеннях, тому донині не можу визначитись. Операція не з дешевих, не хотілося б остаточно угробити своє здоров'я.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!