Болить коліно з внутрішньої сторони

Стріляючий, ниючий біль в коліні іноді відвідує навіть самих здорових людей. Неприємні відчуття з внутрішньої сторони вказують на виникнення захворювань меніска, хрящових тканин або пошкодження сухожиль. Схильне таким болів більшість людей, починаючи від професійних спортсменів, закінчуючи надомными працівниками.

Симптоми болю в коліні збоку з внутрішньої сторони

Людина може відчувати больові відчуття з внутрішньої сторони коліна різного характеру. Тип і серйозність ушкодження безпосередньо впливає на інтенсивність болю. Часто людина починає скаржитися на прихожий дискомфорт в колінному суглобі після інтенсивних тренувань. Неприємні почуття більш активно проявляються вночі. Іноді ці відчуття приходять безпосередньо при виконанні вправ. Через деякий час біль з внутрішньої сторони стане сильною і буде турбувати постійно. Джерело неприємних відчуттів може бути наступним:

 1. Пошкодження зв'язок. Безпосередньо в сам момент ушкодження буде чутний хрускіт або клацання (тріск), далі піде різкий, гострий біль з внутрішньої сторони коліна.
 2. Тендиніт колінного суглоба або пошкодження сухожилля. Люди, які займаються бігом, велосипедисти, лижники схильні до такого виду травм. Відбувається запалення, роздратування сухожилля, що провокує біль у колінному суглобі спереду і внутрішньої сторони під час стрибків, бігу, підіймання по сходах, присідання навпочіпки. Максимально неприємні відчуття при обертанні коліна. При остаточному розриві сухожилля людина втрачає здатність ходити.
 3. Пошкодження меніска. При поступовому руйнуванні волокон біль буде помірна, може виникнути пухлина протягом 2 діб. При виснаженні тканин під час руху може з'являтися сильна біль всередині коліна (під колінної чашечкою). Проблема лікується тільки хірургічним шляхом.
 4. Бурсит. Деякі пошкодження коліна провокують запальний процес в сумці з синовіальною рідиною, яка забезпечує зв'язках і сухожиллях ковзання в місцях з'єднання. Патологія цій галузі призводить до сильного болю, коли людина встає на коліна, сідає навпочіпки.
 5. Септичний Артрит. Іноді відбувається зараження суглоба з-за чого у людини болить коліно з внутрішньої сторони, може виникнути пухлина, не дає зігнути ногу, почервоніння. Гнійний (септичний) артрит супроводжується лихоманкою.
 6. Ревматоїдний артрит. Вважався виключно віковим захворюванням, але зараз його можуть виявити навіть в коліні дитини. Зачіпає зв'язки, що виливається в постійне відчуття дискомфорту, скутості рухів (особливо вранці). Відбувається деформація колінних суглобів. У більшості випадків одночасно уражаються ліве і праве коліно.
 7. Грижа підколінної ямки, або кіста Бейкера. Супроводжується сильним ниючий, тягне болем з внутрішньої сторони коліна. Воно може опухнути: виникає набряк внаслідок запального процесу.
 8. Періартрит колінного суглоба. Частіше виникає у жінок, що викликає запальний процес навколосуглобових тканин. Характеризується різким болем під час присідань, ниючим болем при зміні положення, у стані спокою.

До якого лікаря йти

Ігнорувати, коли болить коліно з внутрішньої сторони можна, тому що запущені запальні процеси або дегенеративні зміни призведуть до неприємних наслідків. За допомогою можна звернутися до ревматолога, який спеціалізується на лікуванні, відновленні суглобів, хребта, м'язів, кісток, пошкоджених захворюваннями. Як правило, фахівець працює з проявами остеопорозу, фибромиалгии, остеоартриту.

Лікуванням проблем з суглобами займається травматолог. Спеціалізується на більшості захворювань, які провокують біль з внутрішньої сторони коліна. За допомогою в збереженні здоров'я колінних суглобів, їх лікуванням слід звернутися до фізіотерапевта. Лікар проводить лікувальну гімнастику, яка нормалізує функціонал коліна. У певних випадках може бути призначений масаж, який повинен робити мануальний терапевт.

Чому болять коліна

Причиною болів в колінах, як правило, стає ушкодження сухожиль, хрящової тканини, защемлення нервів, запалення навколосуглобових сумок. На тлі цих патологій коліно може набрякнути, припухнуть, почервоніти, створюючи дискомфорт у стані спокою і при русі. Серед причин того, чому болять коліна з внутрішньої сторони, першим слід вважати звичайний вивих. Він стає частою причиною гострого болю, але має менші наслідки для здоров'я людини. Більш значну загрозу становлять такі захворювання:

Гонартроз

Захворювання притаманне людям старше 40 років, як правило, частіше страждають жінки. Гонартроз колінного суглоба діагностують у молодому віці після отримання серйозних травм, у професійних спортсменів. Больові відчуття на перших етапах практично не відчутні, з'являються тільки під час руху, наприклад, при спуску, підйомі по сходах. Відчути біль з внутрішньої сторони коліна можна в момент вставання зі стільця. При захворюванні пошкоджень підданий гіаліновий хрящ коліна.

З часом з'являється хрускіт схожий на клацання, який посилюється і стає чути навіть стороннім людям. Після сну ноги складно розгинаються і згинаються, вони здаються онемевшими, а біль посилюється. В суглобовій порожнині з'являються нарости остеофіти, збирається випіт. Якщо шматочок наросту відірветься і застрягне між кісток, він буде провокувати нестерпний біль. Якщо вчасно не вилікувати цей вид артрозу, то його розвиток може привести до знерухомлення ураженого суглоба: хворого чекає інвалідність.

Розтягнення зв'язок колінного суглоба

Провокувати болі з внутрішньої сторони коліна може розтягнення. У цій області розташовані внутрішня бічна, зовнішня бічна зв'язки. При їх пошкодженні може діагностуватися надрив, микроразрывы, розтягнення. У дуже рідкісних випадках відбувається повний відрив зв'язки, як правило, при супутніх важких травмах ноги. Грунтуючись на симптомах, клінічному огляді лікар призначає лікування. Для якнайшвидшого загоєння зв'язки необхідно забезпечити нозі спокій, обмежити рухливість і носити наколінник.

Тендиніт колін

При ушкодженні сухожилля розвивається колючий біль, що супроводжується печінням. Це явище називається тендиніт, який характеризується запаленням, роздратуванням сухожиль. Причиною в більшості випадків стають травми, отримані при фізичному навантаженні у велосипедистів, бігунів, лижників. У певних випадках розвивається тендиніт відразу в двох колінах. Він викликає больові відчуття, коли людина намагається згинати ногу. Лікування повинен призначати лікар після клінічного огляду.

Розрив передньої хрестоподібної зв'язки колінного суглоба

В будові коліна важливу роль відіграє хрестоподібна зв'язка, яка стабілізує суглоб, запобігає зміщення гомілки всередину і вперед. Травма, як правило, наноситься при скручуванні опорної ноги в колінному суглобі. З-за цього відбувається розрив хрестоподібної зв'язки, болить коліно при згинанні з внутрішньої сторони. У деяких випадках травма супроводжується частковим або повним розривом, розтяганням, пошкодженням інших структур всередині суглоба (меніск). Лікування визначається, виходячи зі ступеня та стадії травми.

На перших етапах використовують консервативні методи: спокій, знеболювання за допомогою холоду, знерухомлення, видалення із суглоба крові, лікувальна фізкультура. Виняток – професійні спортсмени, операція яким може бути призначена відразу ж. Це не обов'язковий варіант розвитку подій, від нього можна відмовитися, якщо консервативні методи допомогли і не відчуваються ознаки нестабільності. Під час операції виконують реконструкцію (пластику) зв'язки, відновлюючи її будова.

Травма меніска

Ця частина колінного суглоба виконує роль амортизатора і стабілізатора при бігу, ходьбі. Розрізняють медальний (внутрішній) і латеральний (зовнішній) меніск. Розрив вважається однією з основних причин болю з внутрішньої сторони коліна. Пошкодження може бути дегенеративною або травматичної природи. Перший варіант зустрічається у літніх людей, який стає наслідком артрозу колінного суглоба. Травматичний розрив меніска відбувається частіше у молодих людей в результати пошкодження ноги. Біль наростає поступово, спостерігається припухлість (шишка), набряк коліна.

У випадках різкої, сильному болю призначають операцію. Діагностувати патологію може лікар, для підтвердження проводять МРТ або за відсутності апарату УЗД. Небезпека розриву меніска в тому, що болтающаяся частина може блокувати суглоб, викликати сильну біль, обмежувати або перешкоджати руху. Становлять небезпеку відірвалися меніски для хряща, що покриває великогомілкову, стегнову кістку. Його тканинам наносяться пошкодження, провокується руйнування.

Кращим варіантом для лікування розриву меніска вважається артроскопія. Вона являє собою малотравматичний вид операції, який проводиться через два сантиметрових розрізу. Трансплантація або використання шва в цьому випадку дають менш надійний результат, а реабілітація триває довше. В ході артросокпии ту частину меніска, яка бовтається або відірвалася, прибирають, а внутрішній край з допомогою хірургічних інструментів вирівнюють. Ходити можна в день проведення операції через кілька годин. Для повного відновлення знадобиться кілька днів, іноді тижнів.

Лікування болю в коліні з внутрішньої сторони

Стандартне лікування болю в коліні при отриманні травми повинно проводитися одразу ж. До основних дій для запобігання ускладнень відноситься:

 • охолодження за допомогою льоду;
 • накладання шини;
 • накладення гіпсу;
 • підняти ногу вище, щоб уникнути набряклості;
 • компреси, які не дадуть накопичуватися рідини.

Для зняття болю лікарем призначаються анальгетические препарати, антибіотики (Напросін, Ібупрофен). Для відновлення і зміцнення м'язів, відновлення суглоба використовують фізіотерапію. Лікарем може бути призначено виконання спеціальних вправ на тренажерах, іноді з вантажем. Для лікування артриту, артрозу медики:

 1. складають схему прийому протизапальних засобів;
 2. проводять курс стероїдних гормональних препаратів з внутрішньосуглобовим введенням;
 3. використовують фізіотерапевтичні процедури, лікувальну гімнастку, масаж.

Відео: Як зміцнити зв'язки колінного суглоба

Артроз колінного суглоба. Як зміцнити коліна

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!