Як вийти із запою в домашніх умовах самостійно або з допомогою виклику нарколога

При алкоголізмі питання, як вийти із запою в домашніх умовах за допомогою медичних або народних засобів, стає актуальним. Правильне лікування сприяє м'якому зняття абстинентного синдрому, попередження розвитку ускладнень і детоксикації організму. Іноді після виходу для запобігання нового тривалого пияцтва застосовується один із видів кодування.

Що таке запій

Патологічний стан організму, що характеризується важкою інтоксикацією, яке спровоковано безперервним вживанням алкоголю протягом декількох днів, називають запоєм. Термін затяжного пияцтва залежить від наявності грошей на спиртне, вільного часу і стану здоров'я алкоголіка. Наркологи виділяють 2 типу:

 • Істинний – характеризується важким перебігом, виникає на 2-3 стадії алкоголізму. У пацієнта спостерігається повна залежність від спиртних напоїв, болісний абстинентний синдром. Спроби похмелитися призводять до короткострокового поліпшення стану.
 • Псевдозапой – може виникнути в результаті сильних емоційних потрясінь, тривалих свят. До цієї категорії відносять систематичне пияцтво по вихідних, яке закінчується при появі необхідності вийти на роботу. Така форма передбачає менш виражені симптоми абстиненції, процес виходу протікає легше.

Висновок із запою

Затяжне пияцтво може стати причиною розвитку інфарктів і інсультів, епілептичних припадків, психічних розладів та інших небезпечних патологій. Вихід із запою потрібно зробити максимально м'яким, застосовуючи медикаменти та народні рецепти. Лікування може відбуватися вдома або в стаціонарі залежно від алкогольного стажу хворого і тяжкості проявів.

Як правильно вийти з запою

Людині, що страждає залежністю, важко самостійно кинути пити. Для надання ефективної та безпечної для здоров'я алкоголіка допомоги потрібно слідувати декільком правилам:

 • Розмовляти з хворим рекомендується спокійно, без скандалів і спроб відняти напій. Постарайтеся переконати людину поспати.
 • Слід постійно спостерігати за пульсом пацієнта, відзначати зміни в його поведінці.
 • Намагайтеся не піддаватися на вмовляння, пов'язані з бажанням похмелитися (якщо для виходу не використовується метод поступового зниження дози).
 • Хворому важливо випивати багато рідини, промити шлунок. Для цього слід випити велику кількість теплої води, щоб викликати блювоту.
 • Полегшити симптоми похмілля, прискорити виведення токсинів допоможе прийом відповідних медичних або народних засобів.
 • Хворому необхідно прийняти душ з теплою водою. Процедура сприяє збільшенню швидкості виведення шкідливих речовин через шкіру. Використання контрастного душу може завдати шкоди здоров'ю пацієнта.

Кидати пити відразу або поступово знижувати дозу

З цього питання фахівці не мають єдиної думки. Деякі наркологи говорять про те, що вийти треба різко, оскільки спроби зниження дози алкоголю можуть не привести до успіху. Інші лікарі дотримуються теорії, що поступове зменшення кількості споживаного спирту краще переноситься пацієнтом, така схема боротьби з затяжним пияцтвом допомагає знизити прояви похмілля, ризик розвитку білої гарячки, припадків епілепсії та ускладнень на серце.

Певних правил, що регулюють вихід із піке в домашніх умовах самостійно при другому варіанті, немає. Рекомендується розбавляти спиртне водою, знижувати дозу алкогольних напоїв або збільшувати перерви між прийомами. Існує важливий чинник, при якому боротьба з затяжним пияцтвом буде успішною. На процес виходу слід відвести не більше 3 днів. Не рекомендується справлятися з похміллям різними напоями, наприклад, замінювати горілку пивом. Це може призвести до нового циклу безперервного пияцтва.

Висновок із запою на дому

Для посилення ефекту часто використовується анонімний виведення з запою на дому. Для проведення процедури запрошується нарколог. Такий спосіб боротьби підійде при короткостроковому піку для пацієнтів, у яких залежність не розвинулася до важкої форми. Лікар в домашніх умовах повинен прийняти наступні заходи:

 • ввести внутрішньовенно вітамін B1;
 • поставити крапельницю, що містить глюкозу, сольовий або фізрозчин;
 • дати протисудомні та заспокійливі препарати.

Крапельниця

Коли необхідна швидка допомога в лікуванні запою, виведенні токсинів з організму, застосовуються спеціальні крапельниці. Процедура не викликає побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту. Крапельниця ставиться негайно при появі симптомів похмілля. Виконувати процедуру фахівець може в домашніх умовах або в клініці. Пацієнту внутрішньовенно за допомогою голки вводять краплинно лікарські препарати. Існує 2 виду процедури, допомагає вийти з запійного стану:

 • Суха – проводиться на дому. Вона передбачає використання розчину, що включає ряд медикаментів: потужних сорбентів, ноотропних препаратів, стабілізаторів ПЕКЛО, ліків для стимуляції кровообігу мозку, вітамінів C і групи B, електролітів. Щоб вийти з цього стану, робити такі крапельниці необхідно кожні 2 години.
 • Традиційна – проводиться в стаціонарі, використовується для ліквідації тривалих періодів. Склад такої крапельниці представлений наступними компонентами: заспокійливими та снодійними засобами, протекторами нирок і печінки, вітамінами C, B, магнієм, калієм, фізрозчином, антидепресантами, глюкозою.

Ліки

Щоб забезпечити безпечний і швидкий вихід із запою в домашніх умовах, необхідно приймати відповідні препарати. Комплексна терапія допоможе нейтралізувати інтоксикацію в крові і органах. Фахівці рекомендують застосовувати такі засоби, щоб лікування було ефективним:

 • Ентеросгель (сорбент) – випускається у формі гідрогелю та пасти, які призначені для прийому перорально. Ліки має адсорбуючим і детоксикуючою дією. Серед показань до застосування медикаменту вказана алкогольна інтоксикація. Плюсом Ентеросгелю є наявність малого числа протипоказань. Сорбент не можна приймати при атонії і непрохідності кишечника, грудним дітям, вагітним і годуючим жінкам. Вживати пасту необхідно за 1-2 години до або після їжі по 22,5 г тричі за добу. При тяжкому отруєнні для виведення алкогольних токсинів дозу рекомендується збільшити вдвічі.
 • Полісорб (сорбент) – активною речовиною препарату є колоїдний діоксид кремнію, має адаптогенну, дезінтоксикаційну і адсорбуючих дією. Відпускається ліки у вигляді порошку для створення суспензії. Полісорб призначений для лікування інтоксикації у дорослих і дітей. Заборонено приймати препарат пацієнтам, що страждають виразкою шлунка в період загострення, кровотечі з ШКТ, атонією кишечника. У деяких випадках Полісорб може спровокувати алергію, запор, диспептичні явища, збої абсорбції вітамінів і кальцію. Для приготування суспензії: порошок змішують з ½ ст. води. Полісорб приймають за 1 годину до їди 2-3 рази/день. Доза розраховується за схемою: 0,1-0,15 г препарату на 1 кг ваги пацієнта.
 • Комплекси з вітамінами В1, В6 і аскорбінової кислотою – сприяють відновленню розумових процесів, пам'яті, зміцнюють нервову систему.
 • Аспірин – ацетилсаліцилова кислота купірує біль і запальні процеси всередині організму. Медикамент має велику кількість протипоказань і побічних дій, тому приймати його потрібно з обережністю. При виникненні головного болю дорослим показано 300 мг Аспірину одноразово. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 4 р.
 • Клонідин – ліквідує тремор кінцівок, сприяє зниженню артеріального тиску, має заспокійливу дію. Приймати ліки слід після попередньої консультації з фахівцем, оскільки воно має безліч протипоказань і побічних ефектів. Клонідин вживають перорально, його дозування повинен встановлювати лікар.
 • Карбамазепін – застосовується для зняття судом, виведення продуктів розпаду етанолу. Скористатися ліками можна тільки після протверезіння, оскільки при активному алкоголізмі воно заборонено. Таблетки здатні викликати масу побічних ефектів з боку багатьох систем організму. При алкогольної абстиненції показано пити по 200 мг препарату 3 рази на добу.
 • Тиаприд – відноситься до нейролептиків, заспокійливий препарат необхідний для придушення агресії. При терапії можуть розвинутися порушення, що позначаються на нервової, імунної, ендокринної та серцево-судинної системах. Тиаприд відпускається тільки за рецептом лікаря. Приймати медикамент потрібно в дозі, що визначається фахівцем, починаючи з мінімальної. Поступово добову кількість підвищують.

Активоване вугілля

Пористі таблетки активованого вугілля чорного кольору є дієвим сорбентом, який допоможе вийти із запою, позбутися від похмільного синдрому, забезпечуючи швидкий висновок небезпечних отруйних речовин з крові і відновлення організму. Рекомендована доза препарату для страждаючих алкоголізмом становить 1 таблетку на 10 кг ваги людини.

Оскільки засіб має високу поглинаючу активність, приймати його більше 2-3 разів не слід, інакше зростає ризик втрати корисних речовин. Щоб вийти із запою самостійно, після вживанням вугілля необхідно спорожнити кишечник протягом 2 годин. Це необхідно для видалення токсинів з організму, поки вони знаходяться у зв'язаному стані. Між прийомом сорбенту і будь-якого іншого препарату повинно пройти не менше 1,5 годин, інакше ліки, прийняте пізніше, не справить потрібного ефекту.

Чим допоможе гліцерин

Засіб являє собою багатоатомний спирт, який завдяки своїй дії допоможе пом'якшити симптоми алкогольної абстиненції. Його прийом може замінити вживання етанолу. При цьому гліцерин сприяє зниження внутрішньочерепного тиску, показники якого підвищуються під час пияцтва. Щоб засіб допомогло вийти з запійного стану, його необхідно змішувати з фізрозчином/ дистильованою водою. На 1 частина гліцерину потрібно 2 частки додаткової рідини. Щоб вийти із запою самостійно, слід пити по 30-50 мл розчину 2-3 рази за добу.

Корисні продукти і страви

При бажанні вийти з запійного стану важливо правильно сформувати раціон харчування. В цей період необхідно вживати наступні продукти:

 • фрукти, овочі і ягоди з великим вмістом вітаміну C: солодкий перець, томати, цитрусові, яблука, журавлину, виноград, капусту квашену;
 • кисломолочні продукти: ряжанку, кефір, натуральний несолодкий йогурт;
 • страви, багаті вітамінами групи B: свинячу або яловичу печінку, варену картоплю або бурий рис, салат з морської капусти, шпинату, креветки;
 • суміш з курячого яйця і солі;
 • міцний яловичий або курячий бульйон;
 • пити необхідно фруктові соки, зелений чай з додаванням меду, розсоли, мінеральну воду, натуральний лимонад.

Народні засоби

Поряд з медикаментозними препаратами можна використовувати народні засоби, приготовлені в домашніх умовах, які допоможуть вийти з патологічного стану. Рекомендується робити натуральні ліки за такими рецептами:

 • Візьміть лимони або гранати в кількості 2 шт. Розріжте фрукти на кілька частин, залийте 1 л чистої води. Кип'ятіть плоди близько півгодини, процідіть. Отриманий напій необхідно вживати невеликими ковтками протягом дня. Народне засіб сприяє зниження тяги до алкоголю, м'яко усуває інтоксикацію організму.
 • Необхідно взяти в рівних частках коріння дягелю та аїру, плоди ялівцю. Змішайте рослинне сировину з подвійною порцією полину, м'яти, деревію і звіробою. Візьміть 5 г отриманого збору, залийте склянкою киплячої води. Приймати настій потрібно, як звичайний чай. Рекомендована добова кількість рідини на основі трав становить 1,5-2 л. Такий настій добре очищає кров від продуктів розпаду етанолу, покращує самопочуття.
 • Хворому при запої потрібно давати по 1 ч. л. меду з інтервалом 20 хвилин. Продукт бджільництва можна розводити в невеликій кількості теплого молока. Схему прийому слід розраховувати так, щоб останнє вживання було перед сном. Всього за день потрібно з'їсти 6 ложок меду.

Висновок без відома хворого

Сучасне законодавство говорить, що лікувати людину без його згоди не можна, відтак висновок із запою із виїздом на будинок лікаря без бажання хворого провести неможливо. Щоб допомогти пацієнту з залежністю від алкоголю, який не має достатньої сили волі, необхідно застосувати комплекс заходів. Процедура переривання тривалих запоїв полягає в поєднанні вживання медикаментів, народних засобів, дотриманні певних правил прийому їжі.

Основним способом боротьби з тривалим пияцтвом є промивання шлунка. Хворому дають випити розчин соди і солі з водою, потім штучно викликається блювота. Очисні процедури можна провести за допомогою клізми з трав'яними настоями, придумавши відповідну причину. Потім запропонуйте пацієнту водні процедури: контрастний душ або теплу ванну. Фізичні навантаження краще замінити недовгими прогулянками на свіжому повітрі.

Ефективним методом є гаряче пиття (чай, відвари). Щоб отримати приємний солодкий смак, не додавайте цукор, а віддайте перевагу меду. Продукт бджільництва допоможе відновити в організмі запас поживних речовин, вітамінів, мікроелементів. Крім того, мед сприяє нейтралізації шкідливого впливу етанолу. Температура напою сприяє підвищенню потовиділення, прискоренню очищення організму від токсинів через шкіру.

Можна скористатися і медикаментозними засобами. Хворому необхідний прийом вітамінів і мінералів, щоб відновити організм. Застосування Валокордину або його аналогів сприяє нормалізації серцевого ритму. Сорбенти (активоване вугілля, Ентеросгель) збільшать швидкість нейтралізації токсинів. При агресивній поведінці людини можна використовувати натуральні заспокійливі засоби, придбані в аптеці або приготовлені в домашніх умовах.

Виведення з запою в клініці

Процедура медикаментозного лікування в умовах клініки необхідна, якщо згубне явище триває тривалий час, кількість алкоголю, випитого за добу, становить близько 1 л, пацієнт відчуває важкі ускладнення, пов'язані з ШКТ і серцевою діяльністю, спостерігаються радикальні негативні зміни поведінки. Терапія спрямована на стабілізацію емоційного стану, відновлення процесів обміну, апетиту і сну, ліквідацію абстинентного синдрому, детоксикацію організму.

Вид і частота процедур і прийому медикаментів визначається по тяжкості запійного стану. Щоб зняти гострі прояви, рекомендується робити крапельниці. При цьому, якщо хворий знаходиться в сильному сп'янінні, така процедура заборонена. Для повного відновлення організму застосовується курс спеціалізованого лікування в стаціонарі. У деяких випадках після виходу з запою може знадобитися кодування від алкогольної залежності.

Кодування

Одним з методів переривання стану і нейтралізації психологічної залежності від спиртного є кодування. Процедура проводиться в медичних умовах, триває близько 20 хвилин. Сучасні фахівці використовують кілька видів кодування від алкоголізму:

 • Введення хімічних препаратів разом з психологічною установкою, яка забороняє прийом спиртного – препарат починає діяти, коли в кров потрапляє етанол. Вводять засіб шляхом ін'єкції.
 • Вплив на підсвідомість хворого – в результаті процедури гіпнозу відбувається формування стійкого відрази пацієнта до алкоголю.
 • Комплексне (подвійне) кодування – застосовується при важких формах залежності. Метод поєднує в собі психологічний та медикаментозне втручання.
 • Апаратне формування відрази до спиртного відбувається під дією електроімпульсної терапії. Такий варіант кодування має невисоку ефективність, застосовується спільно з іншими методиками.

Відео

Як простіше вийти із запою вдома самому?

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!