Лікування психогенної еректильної дисфункції - психологічна допомога і лікарські препарати

Якщо у чоловіка з'явилися проблеми у статевій сфері, спостерігається патологічне зниження активності в сексі, лікарі не виключають розвиток психогенної імпотенції, яку не так просто вилікувати медичними препаратами. Представник сильної статі може сильно відчувати сексуальний потяг і збудження, але при цьому боїться інтимної близькості. Такий вид захворювання більше розвивається на емоційному рівні, виникає в будь-якому віці. Психогенна еректильна дисфункція у жінок і чоловіків успішно лікується, підхід до проблеми має бути комплексним.

Що таке психогенна імпотенція

Така проблема зі здоров'ям лежить на емоційному рівні, стає частиною підсвідомості людини. Прогресує еректильна дисфункція переважно в дорослому віці, проте отримує свій розвиток ще в дитячому, підлітковому періоді. Виявлення причини – головне завдання лікарі, причому з пацієнтом працює цілий штат вузькопрофільних фахівців. Психологія чоловіка імпотента робить його інвалідом, а бажання шукати патогенний фактор і усувати його зовсім відсутня.

Згідно з визначенням, психологічна імпотенція є наслідком нестабільність емоційного фону, супроводжується передчасним сім'явиверганням або відсутністю еякуляції при нестійкій ерекції. Включається в категорію лякаючого медичного терміна «імпотенція», є психологічною складовою такої глобальної проблеми зі здоров'ям.

Симптоми

Виявлення характерного недуги відбувається шляхом збору даних анамнезу. Пацієнт чітко розуміє, що статевий акт більше не доставляє йому емоційного розслаблення, навпаки, стає головною причиною внутрішнього стресу. Якщо виникають такі пікантні зміни у власній свідомості, дуже складно визнати проблему, тим більше, поділитися нею зі спеціалістом. Якщо пропадає бажання, або порушується періодичність сім'явиверження, не варто панікувати передчасно і підозрювати страшні захворювання в організмі.

Підозрілими вважаються такі ознаки імпотенції психогенного виду:

 • порушений оргазм;
 • відсутність насиченості емоцій;
 • швидкий статевий акт без емоційного задоволення;
 • підвищена нервозність, агресія;
 • внутрішні страхи, фобії перед сексом;
 • дисфункція сечовидільної системи;
 • комплекс неповноцінності.

Причини

Перед тим як позбутися психологічної імпотенції, потрібно визначити патогенний фактор і продуктивно усунути його з життя чоловіка. Пацієнт відчуває себе неповноцінною, причому особливо пригнічує проблема, що виникла у відносно молодому віці. Якщо характерні порушення несподівано починають турбувати, ефективне лікування неможливе без своєчасного виявлення патогенного фактора. Як варіант, це можуть бути такі процеси, стани та обставини імпотенції психогенного виду:

 • підліткові невдачі в сексі;
 • психологічна травма, перенесена в дитячому періоді;
 • тривожні думки про суїцид;
 • нав'язливі ідеї, маніакальні напади;
 • сексуальне насильство в дитячому, підлітковому віці;
 • тривале утримання від статевих контактів;
 • сексуальне перезбудження або, навпаки, байдужість з боку представників протилежної статі;
 • іпохондрія;
 • нетрадиційна орієнтація;
 • проблеми з сексуальним партнером.

У таких випадках заняття сексом перетворюються в борошно, а процес природного сім'явивергання швидкий, може супроводжуватися не насиченим оргазмом. Корекція аномального стану проводиться за участю та сприяння освіченого фахівця, а методів впливу на підсвідомість людини в сучасній медицині предостатньо. Починати потрібно з діагностики, а її основа – збір даних анамнезу. Схема, як може проявлятися психогенна імпотенція, детально викладена нижче, передбачає відразу кілька змінюють один одного етапів:

 1. Етап 1. Раптовий рецидив, коли в житті чоловіка наступає момент, при якому порушується процес еякуляції, відбувається передчасне сім'явипорскування. Якщо не звернути уваги на такий неприємний симптом, можна запустити серйозне захворювання.
 2. Етап 2. Усвідомлення проблеми. Чоловік приходить до висновку, що став імпотентом і більше йому не домогтися успіху у представниць протилежної статі. Нормально сприйняття сексу випаровується, а зупинка у свідомості пацієнта тільки нагнітається.
 3. Етап 3. Закріплення провокуючого фактора. При імпотенції змінюється підсвідоме ставлення до сексу і партнерці, пацієнт поводиться насторожено, сильно переймається і переживає невдачу у своїй свідомості тисячі разів. Потреба в сексі зовсім сходить нанівець.

Діагностика

Лікування психогенної еректильної дисфункції починається з обстеження, а для цього пацієнт з импотенций психогенної повинен звернутися до вузькопрофільного фахівця – уролога. Для виявлення характерної патології потрібно низку клінічних і лабораторних досліджень. Якщо буде визначена природа сексуального розладу, але і шансів отримати позитивну динаміку після тривалого курсу інтенсивної терапії набагато більше. Ось що необхідно при діагностиці:

 • вивчити історію хвороби і її симптоми;
 • оцінити роботу щитовидної і підшлункової залози;
 • дослідити гормональний фон шляхом здачі аналізу крові;
 • вивчити особливості фізичної активності та психогенного фактора;
 • при зборі даних анамнезу згадати про травми статевих органів, оцінити психогенні показники.

Лікування психологічної імпотенції

Якщо чоловік патологічно боїться близькості з жінкою з ліжка, визначити патогенний фактор характерного недуги допоможе лікар. Насамперед, важливо розуміти, що оточувати пацієнта повинні позитивні і сонячні емоції, і тоді організм здатний впоратися самотужки з прогресуючим розладом. Якщо такого впливу не вистачає, показано задіяти одну з методик консервативної терапії. У подібних ситуаціях прийом медичних препаратів та альтернативних засобів доводиться як не можна вчасно.

Медикаментозне

Імпотенція психогенного типу успішно лікується за умови усунення основного патогенного фактора. Коли причина знешкоджено, позбутися від прогресуючого розлади ерекції можна правильним харчуванням, спокійною обстановкою і повноцінним відпочинком, додатковим прийомом медичних препаратів. У сучасної психосоматики є ряд медикаментів, які ефективно допомагають чоловікові позбутися від психогенних проблем, відновити ерекцію за найкоротші терміни. Це наступні призначення:

 • адаптогени: Спеман, Геримакс, Тентекс Форте та інші;
 • загальнозміцнюючі і тонізуючі засоби, оскільки може статися стрес:
 • інгібітори типу ФДЕ-5: Віагра, Левітра і Сіаліс;
 • транквілізатори: Афобазол, Зидена, Пустирник Форте;
 • антидепресанти.

Відео: Психологічна еректильна дисфункція

Психологічна імпотенція

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!