Цистит - симптоми у жінок, перші ознаки хвороби

Цистит – типово жіноче захворювання, при якому відбувається запалення сечовивідних шляхах. Основна причина – попадання інфекції (грибів роду кандида, хламідії, уреаплазми). Для швидкого одужання, відновлення важливо вчасно визначити захворювання, тому рекомендується заздалегідь дізнатися, як проявляється цистит у жінок.

Перші симптоми циститу у жінок

Захворювання частіше виникає у слабкої статі через анатомічних особливостей організму – короткого і широкого сечовипускального каналу. Потрапивши в уретру, хвороботворні мікроорганізми безперешкодно добираються до сечового міхура і вражають слизову оболонку. Додаткові фактори, що сприяють розвитку хвороби:

 • переохолодження;
 • порушений кровообіг у статевих органах;
 • зміна гормонального фону;
 • цукровий діабет.

Які симптоми при циститі у жінок? Захворювання викликає масу неприємних відчуттів, призводить до ускладнень, тому ознаки циститу у жінок не залишаються непоміченими. Хвороба починається раптово, розвивається за кілька годин. Біль – найголовніше прояв. Її ступінь, характер залежить від індивідуальних особливостей організму, від того, наскільки вражений сечовий міхур. Біль проявляється внизу живота, рідко – в ділянці промежини. Інші ознаки циститу у дівчат:

 1. Полакіурія, що характеризується прискореним сечовипусканням. В добу може виникати до 40 позивів. При цьому микция вкрай бідна, супроводжується дискомфортом, неприємними відчуттями.
 2. Характерна ознака – зміна властивостей сечі. Вона набуває специфічний запах, каламутний колір. Слід насторожитися, якщо присутня кров.
 3. Погіршення самопочуття. Піднімається температура, але на початковій стадії вона не досягає високих цифр. Таких проявів інтоксикації, як нездужання, головні болі, сильна слабкість не спостерігається.

Больові симптоми при циститі у жінок

Проявляються в самому початку і можуть спостерігатися до усунення запального процесу. Часто з'являються при микции, як правило, носять иррадиирущий характер: люди відчувають, що болить низ живота, спина, область попереково-крижового відділу, куприк і інші місця. З цієї причини хворі можуть сплутати симптоматику з іншими хворобами: апендицитом, пієлонефрит, ендометритом та іншими.

Залежно від особливостей організму, стану статевих органів, ступеня ураження сечового міхура, болі при циститі у жінок бувають різної інтенсивності: одні пацієнти відчувають жахливі різі, інші – невеликий дискомфорт, відчуття розпирання. У міру розвитку запалення ознака може наростати, стає нестерпним. Навіть після спорожнення зберігається відчуття повного сечового міхура.

Цистит – симптоми у жінок з кров'ю

Поява крові свідчить або про розвиток гострої форми, або про геморагічному течії. Колір сечі змінюється від рожевого до темно-коричневого. У разі гострого перебігу кров з'являється після закінчення сечовипускання, що супроводжується різким болем. Якщо ж у хворого геморагічна форма, сеча забарвлюється в червоний колір відразу, має смердючий запах, може супроводжуватися цілими згустками. Виділення при циститі з'являються під час всіх актів сечовипускання. Пацієнта турбують імперативні позиви в туалет, неприємні відчуття в животі, температура.

Гострий цистит – симптоми у жінок

Запалення виникає відразу після впливу провокуючого фактора, проявляється характерними проявами. Без належного лікування перетікає у геморагічний або хронічний тип. Як визначити цистит у жінок в гострій формі? Хвороба проявляється у хворої через кілька годин, приміром, після переохолодження. Якщо у людини гострий цистит, симптоми можуть бути наступні:

 1. Інтенсивна біль постійного характеру, що збільшується по мірі поширення запального процесу. Вона може бути настільки різкою, що відбувається рефлекторна затримка сечовипускання. Біль відчувається внизу живота, може іррадіювати в промежину, спину.
 2. Прискорені позиви до микции з-за рефлекторної збудливості міхура. Людина хоче в туалет навіть при накопиченні малого об'єму сечі. Найчастіше микции відбуваються невеликими порціями.
 3. Можливо нетримання сечі, якщо запалення торкнулося сфінктер міхура.
 4. Сеча при гострому перебігу мутна, з неприємним запахом.
 5. Відчуття неповного випорожнення міхура.
 6. Коли запалення зачіпає нирки, підвищується температура тіла, людини починає морозити.
 7. Виділення крові в кінці сечовипускання.

Хронічний цистит – симптоми

Дана форма характеризується меншим проявом ознак, відрізняється довгостроково протікає запаленням. Ознаки особливо помітні під час рецидивів, при ремісії пацієнт може не відчувати і жити нормальним життям. Якщо діагностовано хронічний цистит у жінок, симптоми можуть бути наступними:

 1. Біль, в основному виникає при сечовипусканні, частіше в кінці. Її поява пов'язана з набряком слизового шару, його витончення або деформацією. Зменшується після микции, наростає при наповненні сечового міхура.
 2. Порушення сечовипускання. Часті позиви, викликані роздратуванням шийки сечового міхура.
 3. Печіння, свербіж статевих органів, гноевідние виділення.
 4. Непрозора, неоднорідна за складом сеча.

Відео: симптоми при циститі у жінок

Симптоми циститу у жінок

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!