Як проявляється молочниця у чоловіків: симптоми захворювання

Кандидоз – це не тільки жіноче захворювання, страждають від неприємної симптоматики інфіковані своїми статевими партнерками представники сильної статі. Симптоми при молочниці у чоловіків менш виражені, але це зовсім не означає, що у своєчасному лікуванні немає потреби. Почати варто з позапланового візиту до лікаря всією родиною.

Загальні ознаки молочниці у чоловіків

Характерний недуга викликаний підвищеною активністю дріжджоподібних грибів Candida, які заселяють і роз'їдають слизову оболонку сечостатевої системи жінки і її партнера. Виникнення патогенної флори передує ряд провокуючих факторів, а наслідок один – неприємні ознаки кандидозу у чоловіків. Перший час з моменту інфікування молочниця ніяк не виглядає, а її перебіг в чоловічому організмі, швидше, безсимптомний. Подальші ознаки мають такий вигляд:

 • підвищена набряклість і гіперемія крайньої плоті і голівки статевого члена;
 • хворобливі відчуття при статевому акті;
 • печіння при сечовипусканні;
 • свербіж статевого члена у будь-який час доби (навіть після душа);
 • білий наліт на слизовій з стійким кислим запахом.

Молочниця у чоловіків проявляється після завершення інкубаційного періоду, коли хвороботворна інфекція переходить в активну стадію. Виражається це, насамперед, специфічними виділеннями з пеніса, які не пов'язані зі звичним сечовипусканням. Якщо нічого не робити, молочниця у чоловіків перетворюється в хронічну форму, схильну до частих рецидивів.

Як виглядає кандидоз

Молочниця у чоловіків буває в будь-якому віці, а грибок Кандида особливо активний при наявності певних хронічних діагнозів, у випадку ослаблення імунітету тривалими хворобами або різкою зміною клімату. Наприклад, пацієнт з діабетом вдвічі частіше страждає від кандидозу, ніж здоровий чоловік. Чоловічий орган не змінює зовнішній вигляд, порушення спостерігаються в організмі, вимагають лікарського участі. Щоб визначити молочницю, важливо звернути увагу на почервоніння голівки члена. Якщо ігнорувати проблему, серед ускладнень лікарі виділяють кандидозний баланіт.

Через скільки проявляється молочниця

Якщо цікаво, як виглядає молочниця у чоловіків, рекомендується звернутися з характерним питанням до фахівця. Важливіше з'ясувати, коли з'являються перші симптоми недуги з моменту інфікування грибами роду Кандида. З моменту ураження до першої симптоматики час проходить різне: в одних пацієнтів це 3-4 дні, а у інших чоловіків інкубаційний період триває 23 тижні, місяць. Процес індивідуальний, проявляється по-різному в кожному чоловічому організмі. Так чи інакше, на прийомі лікар обов'язково запитає, як молочниця проявляється у заражених чоловіків у конкретному випадку.

Як виражається молочниця у чоловіків

Важливо не тільки розпізнати, але і правильно діагностувати молочниці у чоловіків. Проявляється захворювання з симптомами, які властиві іншим інфекційних патологій. Наприклад, це може бути уретрит, пієлоцистах, баланопостит, баланіт кандидозної форми з неприємними сирнистими виділеннями з головки статевого члена. Потрібно заздалегідь з'ясувати, як виглядає чоловіча молочниця, після чого приступати до діагностики, згідно з медичними показаннями.

Кандидозний баланіт

Вивчаючи тему, як проявляється молочниця у чоловіків, потрібно торкнутися це захворювання з подібною симптоматикою, яке є ускладненням кандидозу. Природа – інфекційна, лікування – ускладнений при запущеній формі, відсутності своєчасної діагностики. Якщо лікування підібрано неправильно, не виключена подальша госпіталізація з тимчасовим обмеженням працездатності пацієнта. Діагноз частіше ставлять пацієнтам з цукровим діабетом та імунними захворюваннями, причому патологічний процес у таких випадках стихійний.

Відмінною особливістю стає поява ерозій на голівці статевого члена, які мають різний розмір, обриси і форму. Пацієнт відразу підозрює венеричне захворювання, але, щоб себе даремно не лякати приголомшливими діагнозами, рекомендується звернутися до вузькопрофільного спеціаліста. Ігнорувати баланіт не можна, адже серед ускладнень – порушення сексуальної активності, зниження репродуктивної функції. Так що корисно знати, як виявляється молочниця у чоловіків, щоб з часом вона не переросла в кандидозний баланіт.

Симптоми баланопоститу

З'ясовуючи, як виявляється перша молочниця у чоловіків, лікарі настійно рекомендують звернути увагу на специфічну симптоматику ускладненого недуги, яка виражена яскраво, прогресує стихійно. Пацієнт повинен вміти розпізнати такі зміни в сечостатевій системі, які просто зобов'язані його насторожити і стати причиною позапланового візиту до фахівця. Це:

 • головка статевого члена набрякла, почервоніла, шкіра потемніла;
 • неприємний запах від статевих органів навіть поле прийому душу;
 • при відсуванні крайньої плоті очевидно почервоніння, хворобливе запалення, не виключена поява крові;
 • поява шару білого нальоту на головці або в інших частинах пеніса;
 • виділення мають сирну структуру, часто в'язку консистенцію;
 • не виключено відділення слизу зеленого або бурого кольору;
 • болючість, печіння і свербіж при пальпації і її відсутність.

Якщо пацієнт не прийме рішення, як визначити молочниці у чоловіків, симптоми виявляються з більшою інтенсивністю, а після несподівано затихають. Це говорить про те, що хвороба не відступила, а модифікувалася в хронічну стадію. Домогтися повного одужання в такому разі вже неможливо, а періодичні загострення будуть і далі знижувати якість життя, збіднювати сексуальне життя, стануть для чоловіка головною причиною комплексу неповноцінності.

Відео: прояв молочниці у чоловіків

Кандидоз (Молочниця) чоловіків

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!