Глімепірид - інструкція із застосування, показання, дозування, побічні ефекти, аналоги і ціна

При гіперглікемії лікарі часто призначають пацієнтам, яким не підходить інсулінотерапія, препарат Глімепірид, інструкція до нього містить всі необхідні відомості для хворого. Медикамент ефективно знижує рівень глюкози в крові, приймається всередину і діє тривалий час. При бажанні Глімепірид можна поєднувати з іншими препаратами.

Таблетки Глімепірид

Згідно з визначенням медичної класифікації, препарат Глімепірид належить до пероральних гіпоглікемічних засобів, що знижує концентрацію глюкози в крові і нормалізує стан пацієнтів з цукровим діабетом другого типу. Активною речовиною є однойменний компонент глімепірид, який відноситься до похідних сульфонілсечовини.

Склад

Випускається кілька форматів таблеток Глімепірид з різною концентрацією активної речовини. Їх склад та опис представлено в таблиці:

1 вид

2 вид

Опис

Білі таблетки у формі плоского циліндра, є фаска і ризику

Світло-жовті таблетки плоскоциліндричні

Концентрація глімепіриду, мг на шт.

1 або 2

3, 4 або 6

Склад

Лактоза, стеарат манія, мікрокристалічна целюлоза, лаурилсульфат натрію, крохмаль прежелатинізований

Лактоза, жовтий хіноліновий водорозчинний барвник, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, барвник сонячний захід жовтий, лаурилсульфат натрію, крохмаль прежелатинізований

Упаковка

По 10 шт. у блістері; по 3, 6 або 10 блістерів у пачці

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Гіпоглікемічний препарат відноситься до третього покоління похідних сульфонілсечовини. Він стимулює вивільнення інсуліну з бета-клітин підшлункової залози. В основі панкреатичного дії лежить збільшення чутливості тканин до стимуляції метаболізму глюкози, а це призводить до зниження секреції інсуліну порівняно з іншими аналогічними засобами. В результаті зменшується ризик розвитку гіпоглікемічної дії.

Глімепірид має внепанкреатическим дію – знижує поглинання інсуліну печінкою і пригнічує продукцію глюкози. Речовина вибірково пригнічує ферменти, знижує перетворення арахідонової кислоти до тромбоксану, службовця причиною агрегації тромбоцитів. За рахунок цього препарат чинить антитромботична дія, зменшує секрецію глюкози.

Активний компонент препарату нормалізує вміст ліпідів, знижує рівень малонового альдегіду, що зменшує перекисне окислення жирів. Глімепірид підвищує рівень ендогенного інсуліну, активність каталази та інших ферментів, знижуючи вираженість оксидативного стресу в організмі. Максимуму концентрації в периферичній крові досягає через 2,5 години, володіє 100%-ної біодоступність та зв'язування з білками плазми на рівні 99%. Речовина виводиться нирками з сечею і кишечником з фекаліями через 10-16 годин, не кумулюється в організмі.

Показання до застосування

Згідно інструкції, застосування Глімепіриду показано пацієнтам під час лікування цукрового діабету другого типу при неефективності терапії дієтою і м'язовими фізичними навантаженнями. Якщо монотерапія препаратом не відрізняється потрібним результатом, його можна поєднувати з комбінованим лікуванням інсуліном або з Метформіном (або медикаментами на його основі).

Інструкція щодо застосування Глімепіриду

Таблетки Глімепірид приймаються всередину. Початкова доза залежить від індивідуальних особливостей пацієнтів і визначається після контролю глюкози в крові. Спершу пацієнту прописується 1 мг однократно/день. Якщо досягнутий терапевтичний результат, ця ж доза є підтримуючою. При відсутності глікемічного контролю дозування поетапно збільшується з інтервалами 1-2 тижні до 2, 3 або 4 мг/добу. Максимальною добовою дозою може стати 6 мг.

Денна доза препарату приймається одноразово перед ситним сніданком або під час нього. Таблетки не можна розжовувати, заборонено пропускати прийом їжі, ліки потрібно запивати половиною склянки води. Тривалість лікування встановлюється індивідуально. При відсутності ефекту можна поєднувати Глімепірид з інсуліном. Доза препарату залишається незмінною, а інсулін призначається у мінімальному дозуванні з поступовим збільшенням. При перекладі на Глімепірид з іншого перорального гіпоглікемічного засобу початкова доза також становить 1 мг.

Глімепірид і Метформін

При відсутності глікемічного контролю у хворих, які приймають Метформін або препарати на його основі, можна почати лікування Глимепиридом. Доза Метформіну зберігається на тому ж рівні, а дозування гіпоглікемічного засобу встановлюється на мінімумі (1 мг/добу) і потім поступово збільшується до максимальної добової. Така комбінована терапія проводиться під лікарським контролем.

Особливі вказівки

Прийом Глімепіриду повинен супроводжуватися вивченням правил застосування пункту особливих вказівок інструкції. Ось деякі витримки:

 • Пропуск прийому не можна усувати за допомогою збільшення дози Глімепіриду.
 • Якщо після прийому 1 мг/добу розвивається гіпоглікемія, потрібно коригувати гіперглікемію допомогою дієти.
 • При досягненні компенсації цукрового діабету підвищується чутливість до інсуліну, що вимагає зниження дози препарату або тимчасової його скасування.
 • При нерегулярному прийомі їжі, її пропуск і в перші тижні можливий розвиток гіпоглікемії (головний біль, втома, нудота, депресія, порушення сну).
 • Якщо ефект лікування гіпоглікемії досягнутий, може виникнути рецидив, для його виключення потрібен ретельний медичний контроль.
 • Не можна приймати препарат при проходженні процедури гемодіалізу.
 • На початку лікування не рекомендується керувати механізмами і транспортом через зниження концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

При вагітності

Під час гестації жінкам протипоказано застосування Глімепіриду. Якщо планується вагітність, або вона настає на фоні лікування препаратом, пацієнтку переводять на інсулінотерапію. Активна речовина препарату проникає у грудне молоко, тому не призначається і при лактації. Годування груддю під час лікування препаратом треба припинити або перейти на інсулін.

Лікарська взаємодія

Поєднання препарату з іншими лікарськими засобами можна здійснювати тільки після дозволу лікаря. Зверніть увагу на такі рекомендації:

 • інсулін, Метформін, пероральні гіпоглікемічні препарати, Алопуринол, анаболічні стероїди, чоловічі статеві гормони посилюють гіпоглікемічний ефект;
 • таким же дією володіють Хлорамфенікол, похідні кумарину, Циклофосфамід, фібрати, симпатолітики, Міконазол, хиноловые антибіотики, саліцилати, Тетрациклін, Флуконазол;
 • барбітурати, глюкокортикостероїди, калієві діуретики, Епінефрин, нікотинова кислота, естрогени, Фенітоїн, Рифампіцин, гормони щитовидної залози, солі літію послаблюють ефект ліки;
 • поєднання із засобами, що пригнічують костномозговое кровотворення, збільшують ризик мієлосупресії (зниження вмісту в крові тромбоцитів і лейкоцитів);
 • алкоголь може знижувати або збільшувати ефект препарату.

Побічні дії

На тлі прийому медикаментозного препарату можуть розвинутися небажані побічні дії. Вони проявляються наступними станами і симптомами:

 • гіпоглікемія, порушення зору;
 • нудота, блювання, тяжкість і болі в животі, діарея;
 • холестаз, жовтяниця, гепатит, печінкова недостатність;
 • лейкопенія, анемія, агранулоцитоз;
 • алергічні реакції, кропив'янка, свербіж, шкірний висип;
 • порушення функції печінки;
 • падіння тиску, диспное, анафілактичний шок, алергічний васкуліт;
 • головний біль, астенія, гіпонатріємія, фотосенсибілізація, шкірна порфірія.

Передозування

Прийом великої дози препарату призводить до розвитку гіпоглікемії, яка триває 12-72 годин. Симптомами служать: посилення потовиділення, тривога, тахікардія, підвищення тиску, прискорене серцебиття. У людини може боліти серце, голова, різко підвищується апетит, спостерігається нудота, блювання, апатія, сонливість. Іноді виникають судоми, інсульт, кома. Лікування включає провокація блювання, призначення рясного пиття з активованим вугіллям і проносним засобом. Хворому промивають шлунок, вводять декстрозу.

Протипоказання

З обережністю призначається засіб при обширних опіках, тяжких травмах, кишкової непрохідності, парезі шлунка. Протипоказаннями для застосування медикаменту служать:

 • цукровий діабет першого типу;
 • діабетичний кетоацидоз, кома, прекома;
 • інфекційні захворювання, лейкопенія;
 • тяжкі порушення роботи печінки, нирок;
 • непереносимість лактози, вагітність, лактація;
 • проходження гемодіалізу, вік до 18 років;
 • підвищена чутливість до компонентів.

Умови продажу та зберігання

Купити препарат можна лише за рецептом, зберігати подалі від дітей, при температурі до 25 градусів, протягом двох років.

Аналоги

У продажу зустрічаються прямі і непрямі аналоги Глімепіриду. До синонімів відносять препарати з тим же активним речовиною і ефектом, до замінників – з іншим ведучим компонентом, але таким же дією. Аналоги медикаменту:

 • Глімепірид-Тева;
 • Глімепірид Канон;
 • Амаріл;
 • Диамерид;
 • Амикс;
 • Глайри;
 • Глемаз;
 • Глемпид;
 • Глианов;
 • Глибетик;
 • Глимакс.

Ціна Глімепіриду

Придбати препарат можна через інтернет або аптечні мережі за цінами, на які впливають: концентрація активної речовини в таблетках, їх кількість в упаковці і торговельна націнка. Приблизна вартість засобів у Москві вказана нижче:

Концентрація активної речовини (упаковка таблеток на 30 шт.)

Виробник

Інтернет-ціна, рублів

Аптечний вартість, рублів

1 мг

Канонфарма

141

145

2 мг

Фармпроект

128

134

Канонфарма

154

160

Фармстандарт

191

200

Вертекс

194

201

3 мг

Вертекс

194

202

Фармстандарт

245

256

Канонфарма

249

259

4 мг

Канонфарма

290

300

Вертекс

296

308

Відгуки

Віра, 38 роківУ мене виявили схильність до гіперглікемії, але поки що не поставили діагноз діабет. Порадили знизити масу і сісти на дієту, але це не допомогло. Я стала пити таблетки Глімепірид, які добре знижували концентрацію глюкози в крові. Мені подобається ефект, я відчуваю себе набагато краще, сподіваюся, що не відбудеться синдрому відміни.
Андрій, 43 рокиУ мене виявили цукровий діабет другого типу. Добре, що не першого, а то б довелося щодня колоти інсулін. Для лікування мені прописали Глімепірид, але його ефекту незабаром стало недостатньо, і я почав вживати ще й препарати метформіну. Поки самопочуття радує, комбінація не дає побічних ефектів, моє здоров'я в нормі.
Арсеній, 47 роківПісля виявлення цукрового діабету другого типу мені було призначено лікування таблетками Глімепірид. Перший тиждень цукор добре знижувався, я відмінно себе відчував, але на другий з'явилася нудота, втома, слабкість. Лікар перевірив аналізи і скасував лікування, перевівши мене на інший медикамент. Я став приймати Глюкофаж Лонг.
Ніна, 59 роківЯ вже п'ять років хворію на цукровий діабет другого типу, періодично п'ю одні таблетки, то інші. Останні півроку приймаю Глімепірид. Він подобається мені за те, що можна пити таблетки раз на добу і потім цілий день відчувати себе відмінно. Жодного разу за собою не помічала, щоб засіб викликало якісь негативні ефекти.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!