Сорбат калію: вплив на здоров'я Е202

Дане з'єднання використовується як консервуючий речовина в харчовій і косметичній промисловості. Не кожному споживачеві відомо, що таке калію сорбат (добавка Е202) і як ставитися до такого інгредієнта. Дізнайтеся трохи докладніше про цю добавку.

Сорбат калію – що це таке

Сьогодні важко знайти натуральний продукт без шкідливих для організму хімічних компонентів. З цієї причини в магазинах часто можна спостерігати картину, коли споживач уважно вивчає подану на етикетці інформацію про товар. Такого плану особи можуть бути більш-менш спокійні щодо харчової добавки Е202 або, як її називають, калієвої солі.

Що таке сорбат калію і з чого він складається? Дане з'єднання отримують з кісточок рослин. Між тим природний консервант Е202 (potassium sorbate) навчилися синтезувати також і лабораторними методами шляхом нейтралізації сорбінової кислоти спеціальними речовинами. Після закінчення хімічної реакції утворюються солі калію (потасіуму) які використовуються в якості консервує речовини при виробництві харчових і косметичних товарів.

Застосування у харчовій промисловості

На даний момент провідні виробники вважають більш рентабельним застосовувати штучно отриманий potassium sorbate замість природного консерванту з кісточок. Така тенденція обумовлена тим, що калієва сіль прекрасно розчиняється у воді, чого не можна сказати про сорбінової кислоти. Подібні властивості дозволяють використовувати Е202 як консервуючий речовина при виробництві будь-яких товарів. Так, сфери застосування сорбату калію в харчовій промисловості такі:

 • консервування овочів та фруктів;
 • виробництво кондитерських виробів;
 • сироваріння;
 • обробка сухофруктів;
 • виготовлення безалкогольних і алкогольних напоїв;
 • обробка поверхні борошняних кондитерських виробів;
 • виробництво молочної продукції;
 • обробка хлібобулочних виробів.

Дозування

Харчова добавка Е 202 дозволена до застосування багатьма країнами. Максимально допустима доза консерванту не перевищує 2 мг/л сировини. Важливо відзначити, що калієва сіль допомагає підтримувати необхідну стерильність багатьох продуктів. Сорбаты пригнічують життєдіяльність грибків і молочнокислих бактерій, тому їх часто використовують для запобігання процесів бродіння. Допустимі норми дозування харчової добавки Е202 в продуктах харчування відображені в таблиці нижче:

Найменування продукту

Норма дозування калієвої солі (г/100 кг або г/100 л для рідких продуктів)

Кетчуп, гірчиця, майонез

100-120

Консервовані овочі

100-200

Маргарин, олія

60-120

Копчені ковбаси, м'ясні копченості,

200

Томатне пюре

50-150

Плодово-ягідне пюре

50-60

Фруктові заготовки для молочних продуктів (для йогуртів)

100-150

Повидло, варення, джеми

70-200

Фруктові начинки для випічки

150-200

Газовані безалкогольні напої

40-50

Яблучний сік

65

Виноградний сік (напівфабрикат)

65-80

Безалкогольні напої

40-60

Концентрати фруктових соків

100-200

Чай, кава, настої трав

40-60

Безалкогольні вина

50

Бездріжджові борошняні кондитерські вироби

130-200

Цукрові кондитерські вироби (начинки для вафель, цукерки, нуга, шоколад, праліне)

150-200

Масляний крем

200

Розсоли

100

Сорбат калію в косметиці

Консервант Е 202 є складовим елементом багатьох кремів, лосьйонів і інших засобів. Сорбат калію в косметиці застосовується з метою забезпечення належної якості продукції. Як правило, добавка використовується комбіновано з іншими консервуючими речовинами, що діють як антисептичні медикаментозні препарати. Калієву сіль додають в наступні товари косметичного призначення:

 • шампуні для волосся;
 • гелі для тіла;
 • рідке мило;
 • очищають шкіру засоби;
 • креми;
 • кошти для підтримки гігієна порожнини рота.

Сорбат калію – вплив на здоров'я

Серед представників наукової спільноти немає єдиної думки щодо шкоди консервант Е202 для організму. Вплив сорбату калію на здоров'я людини залежить від дозування речовини. Перевищення виробником допустимого процентного співвідношення консервант може загрожувати споживачеві розвитком важкої алергічної реакції. Цим, власне кажучи, і обмежується питання, шкідливий чи сорбат калію. До слова сказати, цей консервант входить до складу багатьох відомих фітнес-продуктів.

Шкоду

Численні наукові дослідження довели відносну безпеку цього з'єднання для здоров'я. При цьому певний негативний вплив на організм людини консервант все ж надає: шкода сорбату калію обумовлений його можливим негативним впливом на травлення і слизову ротової порожнини. Тим не менше, в порівнянні з бензоатом натрію і нітритами консервант Е202 є відносно безпечним з'єднанням.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!