Пшеничні висівки - як приймати для схуднення і склад. Користь і шкода пшеничних висівок

Існує безліч видів дієтичного харчування, що дозволяє людині досягти бажаної фігури, оздоровити і очистити організм. Велику популярність як інструмент схуднення, придбали висівки пшениці, які почали активно застосовуватися ще з 90-х років. Їх корисність не залишає сумнівів: висівки допомагають не тільки схуднути і позбутися від зайвої ваги, але і очищають організм. Проте вводити їх в щоденний раціон потрібно обережно – цей продукт володіє як перевагами, так недоліками, має безліч нюансів вживання.

Пшеничні висівки та їх склад

Висівки – це продукт, який утворюється в процесі переробки пшениці та підготовки її до реалізації. Він являє собою алейроновий слон, зародок і шкірку, в ньому міститься більшість корисних речовин, насичуючих пшеницю. Склад висівок багатий на цінні речовини, необхідні для роботи організму. Але існує як користь, так і шкоду від використання цього зернового продукту переробки пшениці. Корисність висівок визначається їх складом, багатим вітамінами, біологічними речовинами і мікроелементами, туди входять:

  • Крохмаль, рослинна олія, білок містяться в ендоспермі (алейроновий шар).
  • Велика кількість харчових волокон (клітковини).
  • Вітаміни групи в (В1, В2, В3, В6, В9), А, Е. Сприяють поліпшенню зору, стану шкіри, нігтів, волосся, підвищують імунний захист організму.
  • Залізо: бере участь у синтезі кров'яних клітин.
  • Магній: допомагає біосинтезу білка, передає генетичну інформацію.
  • Цинк підвищує імунітет, сприяє загоєнню ран, покращує шкіру, волосся, нігті.
  • Марганець: забезпечує нормальне функціонування нервової системи, запобігає атеросклерозу, сприяє нормальному виділенню інсуліну.
  • Мідь: необхідний елемент для вироблення гемоглобіну і колагену, грає велику роль для кровотворення.
  • Селен: бере участь у захисті імунної системи, запобігає утворенню вільних радикалів.

Користь і шкода застосування в травленні

До останніх десятиліть висівки використовували виключно як корм для тварин, але склад пшеничного продукту змусив людей зробити його частиною здорового харчування. Найголовніше і відчутне властивість висівок – це здатність до очищення організму. Це відбувається завдяки харчовим волокнам, які допомагають виведенню холестерину, вільних радикалів, продуктів обміну речовин, важких металів.

Висівки сприяють зниженню цукрового рівня в крові, що ідеально для людей, у яких хвороба - цукровий діабет. Завдяки багатому корисному складу, знижується холестерин. Продукти переробки пшениці є вірним помічником при лікуванні та профілактиці серцево-судинних захворювань, дисбактеріозу і людям, що страждають нервовими розладами, апатією, депресій, перепадами настрою.

Велика ефективність висівок при схудненні, саме цим обумовлюється їх популярність. Завдяки складним вуглеводам, продукт надовго забезпечує організм енергією і відчуттям ситості, що позбавляє від необхідності споживати багато і «перекушувати». Нормалізуються і прискорюються обмінні процеси, а завдяки здатності висівок до всмоктування, значно зменшується калорійність споживаної одночасно з ними їжею.

Перше, що помітять люди, після використання пшеничного продукту – це значне поліпшення стану шкірного покриву, нігтів, волосся. Через деякий час зникне важкість у шлунку, налагодиться робота ШКТ і почнеться поступове позбавлення від зайвої ваги. Не дарма продукти переробки зерен стали основною для популярною і ефективною дієти Дюка.

Правила, яких потрібно дотримуватися, щоб не завдати шкоди організму:

  • Починаючи вживати пшеничний продукт, потрібно обмежитися невеликими дозуваннями. Висівки здатні «всмоктувати» як непотрібні людині речовини, так і вітаміни з мікроелементами, одержувані за допомогою інших продуктів.
  • Не варто вдаватися до дієтичного харчування висівками, при захворюваннях: холецистит, виразка, діарея, гастрит, ентерит, панкреатит, коліт. Це може призвести до загострення симптомів.
  • Харчування висівками під час низькокалорійної дієти може привести до виснаження, авітамінозу, інших неприємних наслідків з-за того, що продукт знижує калорійність ще більше.

Як приймати для схуднення і при запорі?

Щоб приготувати продукт для схуднення, скористайтеся наступним рецептом:

  • Залийте 2 столові ложки вареного порошку (він краще гранульованого варіанти) склянкою окропу.
  • Настоюйте протягом півгодини.
  • Злийте воду.

Дізнайтеся більше про те, що такевисівки для схуднення - як вживати правильно.

Готову страву можна їсти в первісному вигляді або вживати його разом з фруктами, кефіром, молоком, йогуртом, з невеликою кількістю меду, додавати отриману масу в каші і супи, запивати трав'яним відваром. За день лікарі рекомендують до вживання не більше 3 столових ложок висівкового порошку. Для схуднення корисно замінити звичайний білий хліб хлібом без борошна. Дивіться відео, яке допоможе вам приготувати корисний хліб з висівкового продукту в хлібопічці:

Висівковий хліб в хлібопічці

При запорах існує простий і ефективний рецепт, за яким однієї столової ложки в день вистачає для ефективного лікування закрепів:

  • Дві столові ложки вареного продукту залийте склянкою гарячого молока, накрийте ємність кришкою.
  • Укутайте отриману суміш рушником, залиште на 40 хвилин.
  • За 20 хвилин до сніданку вжити суміш.

Ще один рецепт для поліпшення роботи кишечника:

  • 4 столових ложки висівок залийте 20 столовими ложками гарячої води.
  • Процідіть.
  • У воду додайте столову ложку меду або ягідного соку.
  • Випийте натщесерце.

Рецепти страв з пшеничних висівок

Цікавий і смачний рецепт – оладки з пшеничними висівками, горіхами та фруктами. Варто відзначити, що оладки з пшеничним продуктом погано перевертаються через відсутність борошна, але краще утриматися від її додавання. Як готувати:

  1. Залийте 3 столові ложки вареного продукту гарячим молоком.
  2. Після того, як продукт набухне (приблизно через півгодини), додайте до нього по одній столовій ложки подрібнених родзинок з чорносливом, а також половину столової ложки мигдалевих горіхів.
  3. Коли суміш охолоне, додайте туди сире яйце, ретельно перемішайте.
  4. Візьміть столову ложку і викладайте отрубную суміш на розігріту сковорідку з олією.

Смачне, корисне і сподобається дітям – печиво з висівками. Рецепт:

  1. Розігрійте духовку до 200 градусів.
  2. Змішайте 6 столових ложок борошна з 4 столовими ложками висівкового продукту.
  3. Натріть два яблука з однією морквиною.
  4. До борошна з висівками додайте фрукти, а також 100 гр. родзинок, щіпку тертого імбиру і меленої кориці.
  5. В отриману суміш додайте оливкове масло, перемішайте.
  6. На деко постеліть пергамент, викладіть невеликі печива і випікайте близько 10 хвилин.
  7. Знизьте температуру до 180 градусів і чекайте ще півгодини. Печиво готово!

Відео: які краще житні, пшеничні або вівсяні висівки?

Дивіться відео з Оленою Малишевої, яка разом зі своїми колегами дає поняття про те, що таке висівки/висівковий продукт, які вони бувають, яка їх користь, чи є шкода і протипоказання, в якій кількості на добу їх можна приймати. Вона розповість про те, які продукти переробки зерен під час дієти краще вживати: житні, пшеничні або вівсяні, щоб більше сприяє схудненню?

Висівки для схуднення: житні, пшеничні, вівсяні

Відгуки схудлих на висівках

Відгуки людей, які користувалися висівками пшениці для оздоровлення організму та покращення роботи:

Олександра, 22 роки«Те, що висівки корисні, знала давно, але спробувала лише кілька місяців тому. Волосся, нігті, шкіру - просто не впізнати!
Марія, 25 років«Пробувала висівки з розторопшею, сподобалося. Їм зазвичай на сніданок цей висівковий продукт перед роботою, надовго додає сил. Про інших позитивних ефектах навіть не кажу – їх море.»
Інна, 30 років«Раджу пропити висівки всім з проблемами ШЛУНКОВО-кишкового тракту! Після тривалого курсу прийому покращилася робота кишечника, зникли проблеми з запорами.»
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!