Напій з імбиру і лимона для схуднення та імунітету. Імбир з лимоном - рецепти напою

Корінь імбиру є найкориснішою спецією, використовуваної людиною. З допомогою «чарівного» рослини, що росте на території Північної Індії, можливо підвищити імунітет, швидко зігрітися або вилікувати почалася застуду. Напій з імбиру і лимона може бути використаний, щоб зігрітися, або як прохолодні напої, в залежності від пори року. Поєднання різних інгредієнтів дають незвичайний смак і корисний результат. Хочете захистити своє здоров'я або скинути зайву вагу? Навчіться готувати цілющий напій!

Користь напою

Про те, що імбирний напій з лимоном дуже корисний, чули багато хто. Протягом багатьох десятиліть люди лікували «заморським» коренем простудні захворювання, кашель. Гострий чай, заварений з імбиром, куди для збільшення ефекту додають скибочка лимона або гілочку м'яти, прискорює обмінні процеси організму, покращує травлення, активізує кровообіг, має нормалізуючу дію для артеріального тиску. Обережно використовувати імбирний напій слід вагітним, годуючим жінкам, страждаючим алергією, схильним до кровотеч.

При прискоренні процесів, організм сам позбавляється від надлишків жирових відкладень. При розумному використанні імбиру, через невеликий проміжок часу будуть помітні перші результати схуднення. Не дарма велику кількість дієт має в своєму раціоні напій, настояний на імбирі. Корисний чай використовують не тільки як загоює, жовчогінну, спазмолітичну засіб, але і як профілактичний, для підвищення імунітету, а так само як окрему страву.

Як правильно готувати напій з імбиру і м'яти

Існує два напрями використання імбирного напою з м'ятою:

  • Для зігрівального, заспокійливого ефекту нарізану кружальцями корінь імбиру заварюють окропом, настоюють протягом 5 хв. Додають гілочку свіжої м'яти, дають настоятися ще кілька хвилин. За бажанням в напій кладуть часточку лимона. Любителі меду можуть додати чайну ложечку солодкого нектару, коли температура ароматного напою буде не вище +50 С, щоб не втратити лікувальні властивості продукту бджільництва.
  • У спекотну погоду для отримання тонізуючого дії розітріть два великих пучка листя м'яти до утворення яскравого аромату, додайте сік двох лимонів і дрібно натертий корінь імбиру 10-15 грам. Залийте 2 л холодної очищеної або кип'яченої води. Суміш повинна настоятися не менше 3 годин. Віджавши вміст і процідивши напій, за бажанням додають цукор, мед і лимон. Охолоджений імбирно-м'ятний напій чудово втамовує спрагу.

Рецепти імбирного напою з лимоном для схуднення та імунітету

Напій, приготований з імбиру і лимона, володіє гострим смаком. Починаючим аматорам імбирного чаю краще використовувати невеликі порції і концентрації. Зберігаючи свої властивості протягом доби, імбирний напій не вимагає окремого заварювання кожній порції. Для приготування підійде як свіжий корінь імбиру, так і сушений, якого потрібно брати вдвічі менше норми.

З медом

Якщо про цілющі властивості імбирного кореня знання прийшли зі Сходу, то про користь меду наші предки знали ще кілька століть тому. З'єднавши два потужні протизапальні засоби, правильно розподіливши пропорції і температурний режим заварювання, ви отримаєте унікальний за складом напій. Імбир, спалюючи надлишки жирових відкладень в організмі, виводить продукти розпаду. Мед допомагає підтримати імунну систему, надає пом'якшувальну дію на організм.

Інгредієнти:

  • Корінь імбиру свіжий 10-15 г або сушений 5-8 р.
  • Мед натуральний липовий або травневий.

Як приготувати чай:

  1. Найпростіший спосіб заварювання чаю з імбиром – коли дрібну стружку кореня поміщають у термос і заливають окропом.
  2. Наполягати потрібно протягом 5-10 хвилин.
  3. Гарячий чай з термоса перелийте в заварний чайничок, приймайте кілька разів в день, додаючи мед, лимон за смаком, насолоджуючись смаковими відчуттями.

З огірком

Знамените назву «вода Сасси» імбирний напій отримав завдяки Сантии Сасс, яка винайшла цей простий у приготуванні вітамінний коктейль. Збагачена корисними речовинами вода допомагає підтримувати фігуру в ідеальному стані. Особливо приємно вживати його в охолодженому стані, коли на вулиці спека. Чай допомагає позбутися набряків, прискорює розщеплення жирів, нормалізує травний процес.

Інгредієнти:

  • Імбир мелений або дрібно нарізаний – 1 чайна ложка.
  • Лимон середнього розміру – 1 штука.
  • Огірок свіжий – 1 штука середньої величини.
  • М'ята свіжа – 10 аркушів.
  • Очищена Вода – 2 літри.

Як приготувати:

  1. Огірок очищають від шкірки, щоб уникнути гіркоти, потім нарізають кружечками.
  2. Корінь імбиру натерти на тертці.
  3. Листя м'яти пом'яти руками, подрібнити.
  4. Лимон нарізати невеликими шматочками разом з шкіркою (так корисніше) або видавити сік.
  5. Скласти підготовлені інгредієнти у велику скляну ємність, залити холодною водою.
  6. Коктейль для схуднення настоювати не менше 10 годин.
  7. Зберігати в холодильнику. Вжити протягом доби рівними порціями.

З корицею

Медики давно довели, що кориця має не тільки приємний специфічний смак, але ще покращує метаболізм організму в 20 разів. Чверть чайної ложки меленої кориці здатна знизити рівень цукру в крові і притупити відчуття голоду. У тандемі з коренем імбиру, кориця подвоює свої властивості, схуднення відбувається швидше і легше, йдуть набряки, а імунітет отримує підтримку. Спробуйте зробити 2 рецепта чаю з імбиром і корицею, при бажанні можете додати кардамон.

Інгредієнти:

  • Корінь імбиру 10-15 р.
  • Кориця мелена 1 чайна ложка.
  • Лимон, мед натуральний за смаком.

Рецепт №1

  1. Імбир нарізати тонкими пластинами, покласти в жаростійку ємність.
  2. Залити холодною водою, на маленькому вогні довести до кипіння.
  3. Додати половину чайної ложки меленої кориці.
  4. Продовжувати кип'ятити 15 хвилин.
  5. Остудити до 35-38 С, додати часточку лимона, мед за смаком.

Рецепт №2

  1. Чайну ложку кориці і ¼ частина чайної ложки тертого імбиру помістити в ємність, залити 0,5 літра окропу.
  2. Зверху накрити рушником на 30 хвилин.
  3. Процідити.
  4. Для стабілізації ваги пити в охолодженому вигляді 2 рази на день – вранці натщесерце і перед сном.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!