Жукоед від колорадського жука – інструкція по застосуванню препарату
Дія препарату настає протягом першої доби після обробки: дорослі особини, личинки і яйця гинуть. Жукоед діє навіть на стійкі до одного з його активних речовин жуков. Однієї процедури обприскування ядохимикатом вистачить, щоб всі шкідники, що живуть на овочевих культурах, загинули.
Склад
До складу засобу Жукоед входять три різні компоненти, кожен з яких надає токсичну дію на шкідника. Речовини належать до різних хімічних класів і відрізняються один від одного механізмом впливу на колорадського жука:
- Альфа-циперметрин. Речовина надає кишково-контактна дія, відноситься до категорії піретроїдів. Після обприскування формує невидиму плівку на поверхні листя і миттєво починає діяти: дорослі особини і личинки припиняють харчуватися картоплею вже протягом першої години після обробки, потім гинуть. Альфа-циперметрин не проникає в тканини рослин, але довго (3-4 тижні) залишається на листових пластинках опрысканных культур, забезпечуючи надійний захист. Компонент стійкий до високих температур і сонячного проміння.
- Імідаклоприд. Інсектицид системної дії, відноситься до класу никотиноидов. Має контактну і кишкову дію, викликаючи у картопляних листоїдів параліч і загибель. Після проникнення в рослинні тканини речовина рівномірно розподіляється по кожній частині куща, забезпечуючи захист культури від шкідника і допомагаючи рослинам переносить стресові умови зовнішньої серед. Також імідаклоприд підвищує врожайність картоплі.
- Клотіанідін. Кишково-контактний інсектицид системної дії, який розподіляється у тканинах рослин і надовго залишається там, забезпечуючи тривалий захист від шкідників.
Переваги
Жукоед має незаперечні переваги, які залучають до препарату російських городників. Цей ефективний інсектицид відрізняється наступними перевагами:
- малотоксичний для людини і теплокровних тварин (при дотриманні правил використання розчину);
- однаково працює при різній температурі, рівні вологості повітря;
- винищує жуків на різних стадіях їх розвитку;
- не токсичний для рослин, якщо розведений концентрат згідно інструкції;
- знищує всіх комах і їх яйця на кущах, незалежно від їх розташування;
- не накопичується в бульбах;
- має оптимальне співвідношення ціни та якості (близько 85-90 рублів за ампулу).
Інструкція по застосуванню
Інсектицид являє собою концентровану суспензію, яку перед застосуванням розбавляють простою водою. Інструкція по застосуванню Жукоеда від колорадського жука:
- розчин готують, змішуючи 1,5 мл препарату з 3 л води (оптимальні пропорції 1:2) – це кількість на одну сотку;
- однорідну, добре перемішану рідина переливають у розпилювач;
- обприскувати грядки рекомендується у суху безвітряну погоду (якщо після процедури пішов дощ, її повторюють);
- готовий розчин використовують відразу ж, оскільки після він втрачає свої властивості (якщо повністю витратити засіб не вдалося, його слід утилізувати).
Забороняється змішувати Жукоед з іншими інсектицидами.
Запобіжні заходи
Перед початком боротьби з колорадським жуком варто ознайомитися з інструкцією по застосуванню Жукоеда. Оскільки препарат є надзвичайно токсичним, при його використанні обов'язково потрібно дотримуватися такі захисні заходи:
- потрібно надіти щільний одяг, що закриває відкриті ділянки тіла, гумові рукавички, респіратор (це запобіжить попаданню хімікату в очі, на шкіру та слизові оболонки рота, носа);
- обприскування рекомендовано проводити в безвітряний, ясний день рано вранці або ввечері, коли сонце знижує активність;
- готувати розчин з Жукоедом слід в нехарчової тарі – пластикових, скляних, глиняних, але не металевих ємностях;
- під час роботи забороняється пити воду, вживати їжу або палити, чіпати руками очі, обличчя;
- поряд з опрыскиваемым ділянкою не має бути дітей, тварин;
- після завершення застосування інсектициду слід прийняти душ, вимивши тіло і волосся, випрати робочий одяг
Відео
Чудо-засіб від колорадського жука.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!