Перехідний вік у хлопчиків

По мірі дорослішання школяра у батьків виникає безліч питань, частина з них про статевому розвитку своєї дитини. Змінюється не тільки поведінку і настрій, посилюється психічний, фізичний розвиток. Статеве дозрівання хлопчиків, дівчаток настає в різний час, для кожного випадку це індивідуальний процес, який починається з інтенсивного росту.

Що таке пубертатний період

Період з 10 до 16 років – це той непростий час, коли спостерігається перехідний вік у представників сильної статі. Тривати він може менше зазначеного інтервалу, а закінчується так само несподівано, як почався. Фізіологічні зміни в перехідному віці завершуються здатністю організму до розмноження, коли колись дитина перетворюється у дорослого чоловіка. Крім того, відбуваються радикальні зміни в психології, світосприйманні, ставлення до навколишнього світу. Для батьків перехідний вік – глобальна проблема, на подолання якої йдуть роки.

Коли починається статеве дозрівання у хлопчиків

Відповідь на питання, скільки у хлопчиків триває перехідний вік, неоднозначний, має свої індивідуальні особливості. У одних школярів він починається в 9 років, а інші не відчувають перших симптомів до 11 років. Перебудова підліткового організму стартує з 10 років, а закінчується постпубертатный період ближче до 16 років. Такий перехідний стан починається гормональним сплеском. Хлопчик не усвідомлює таких змін, але для всіх оточуючих вони очевидні. Пубертатний вік протікає в декілька етапів, кожному властиві різні симптоми.

Фізіологічні ознаки статевого дозрівання

Хлопчик в перехідному віці 10 років стрімко зростає, витягується. Мама і тато можуть помітити, що його зростання збільшився на 10-12 см, це не межа. Голос починає ламатися, тому часом підлітка співрозмовника дуже складно дізнатися при телефонній розмові. Хлопчики стають ширше в плечах, а причина цьому активний ріст кісток, посилений набір м'язової маси.

Перехідний вік у хлопчиків доповнює статевий розвиток, підвищена рослинність на тілі. Багато юнаків в цей непростий період прагнуть відростити бороду, щоб виглядати набагато старше своїх років, привертати увагу дівчат. Сплеск гормонів робить хлопця нервовим і дратівливим, має місце нестабільність чоловічий ЦНС. В такому стані підлітку властиві симптоми гіперактивності або, навпаки, очевидні ознаки депресії. Так син стає чоловіком, і дорослі повинні це прийняти.

На обличчі може з'явитися висип, не виключені симптоми акне. Це тимчасове явище, яке доставляє дискомфорт, внутрішню невпевненість у собі, розвиває комплекс неповноцінності. Із зовнішніх змін варто додати прояви пігментації шкіри, підвищене потовиділення унаслідок посиленої роботи сальних залоз. Волосся можуть змінити свою структуру, а з'являються не тільки по всьому тілу, але і в особливо пікантних місцях.

Психологічні зміни

Перехідного віку у хлопчиків властива підвищена чутливість і серйозна зацікавленість представницями протилежної статі. Відтепер він відчуває не тільки емоційний, але і фізичний потяг, прагне домогтися об'єкта жадання. Так зароджуються перші стосунки, з'являється кохана дівчина і палкість почуттів. В сім'ї відбувається повне нерозуміння, і хлопчик може навіть піти з дому.

Період статевого дозрівання – це важкий час, коли хлопчики-підлітки вважають себе надто дорослими і можуть потрапити у сумнівну компанію. Ними рухає цікавість і бажання показати себе, своє я. Однак недолік життєвого досвіду призводить до колосальних проблем. У підлітка з батьками спостерігається парна гра: він намагається всіма способами відокремитися від них, а вони повертають його в сім'ю. Конфлікт поколінь очевидний, перехідний вік у хлопчиків може дещо затягнутися.

Що важливо знати батькам

  1. Підлітковий вік у хлопчиків необхідно просто пережити, тим більше це неприємне явище рано чи пізно все одно проходить. Тато і мама повинні бути не просто мудрішими, але і проявити витримку, лояльність, зберегти в родині дипломатичні відносини, при цьому не випускати своє чадо з-під контролю. Один промах – і перехідний вік може перекреслити доросле життя.
  2. У перехідному віці у підлітка відбувається фізичний і емоційний розвиток, і ломка голосу – не єдина ознака дорослішання. Продуктивна сперма і необдумані вчинки можуть призвести до раннього батьківства. Щоб цього не сталося, дорослі повинні розмовляти з сином, розповідати йому про принципи і прагнення дорослих людей, стати взірцем для наслідування.
  3. Коли певні труднощі перехідного віку у хлопчиків складно подолати, необхідно обов'язково скористатися допомогою психолога, але ні в якому разі не тиснути на підлітка своїм авторитетом, життєвим досвідом, тоталітарної позицією. Якщо вчасно знайти спільну мову, то цей складний час пролетить для стривожених батьків однією миттю.

Відео: характеристика підліткового віку

Дитина росте Перехідний вік від 07 02 13

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!