Як позбутися від жировиків на тілі
Рухливі горбки на тілі не доставляють дискомфорту, але для багатьох стають неприємної косметологічної проблемою. Їх медичне назва ліпома. В народі ж люди запитують «жировики на тілі: як позбутися?». Способів багато: традиційних і альтернативних. Перші методи дозволяють забути про липоме назавжди, другі в більшості випадків тільки усувають видимі прояви.
Причини появи ліпом на тілі
У групу ризику потрапляють в основному жінки у віці від 30 до 50 років. Маленькі діти теж можуть піддатися захворювання, але їм не видаляють пухлину без вагомих причин. Від чого з'являються жировики на тілі, вчені до кінця не з'ясували. Існує гіпотеза: в ураженій ділянці порушується іннервація, що призводить до інтенсивного розмноження і зростання жирових клітин. Освіта переходить на автономне керування, перестаючи підкорятися нервовій системі.
Варто виділити ще декілька причин виникнення підшкірних жировиків:
- зміна гормонального фону;
- надлишкова маса тіла;
- неправильне харчування (надлишок шкідливої їжі, дисбаланс поживних речовин);
- порушення в роботі печінки, жовчного міхура та сечостатевої системи;
- генетична схильність;
- малорухливий спосіб життя;
- цукровий діабет;
- несприятливий стан навколишнього середовища.
Сучасні методи лікування жировиків
Спеціалісти традиційної медицини вважають, що назавжди позбутися від ліпоми можна тільки хірургічним шляхом. До цього способу вдаються, якщо жировик за півроку зріс більше, ніж на 1 см, або розмір освіти досяг 5 див. Втручання потрібно, коли ліпома розташована на ділянці тіла, схильний до травм, і викликає больові відчуття. В інших випадках допускається лікування народними засобами.
Медикаментозний метод
Вивести ліпому з допомогою лікарських засобів реально, коли вона ще маленька – не більше 2-3 див. Сьогодні метод вважається неефективним, оскільки дає побічні явища і не завжди має позитивний результат. Пацієнт проходить обстеження, потім направляється в стаціонар. В стерильних умовах лікар робить прокол жировика тонкою голкою і вводить туди спеціальний розчин.
Поширений препарат – «Дипроспан». Ліки локально розщеплює клітини жирової тканини. Процедуру введення речовини повторюють кілька разів, а остаточний результат досягається через 2-3 місяці після курсу ін'єкцій. Лікування успішно в 78-82% випадків, але воно не дає гарантії, що жировики перестануть з'являтися. Неправильно підібрана доза препарату може спровокувати збої в травленні, неврози, депресії, збільшення маси тіла.
Хірургічне втручання
Жировики на тілі: як назавжди позбутися цих неприємних утворень? Хірурги дають однозначну відповідь – щоб прибрати ліпому (або багато ліпом), необхідно вдатися до оперативного втручання. Існують такі способи:
- Традиційний. Радикальний метод, який передбачає видалення жировика разом з капсулою. Надріз робиться по всій довжині, потім пухлина і капсула вылущиваются. Останній етап – накладання швів. Спосіб дає високу ймовірність, що повторного появи ліпоми не буде. Після операції залишається рубець.
- Ліпосакція. Малоінвазивний метод, який лікує підшкірні жировики на тілі. Його суть полягає у вакуумному відсмоктуванні клітин кістозного освіти. На липоме роблять розріз до 5 мм, вводять в неї вакуумний липоаспиратор і витягують вміст жировика. Процедура практично не залишає шрамів, але не гарантує відсутності рецидивів.
- Ендоскопічний метод. Відноситься до групи малоінвазивних втручань. Довжина розрізу шкіри до 1 див. Спеціаліст вводить в отвір ендоскопічні інструменти, руйнує і прибирає жировик. Далі з допомогою миниэндоскопа перевіряє, вся тканина видалена. Капсула освіти залишається на місці, що не виключає ризик повторного виникнення ліпоми.
Це не всі сучасні способи, як вивести жировики на тілі. Дуже ефективна лазерна терапія, яка не залишає шрамів і повністю виключає ризик повторного виникнення пухлини. Алгоритм дій такий же, як і для традиційного висічення, тільки в якості скальпеля використовується лазерний промінь. Лазер застосовується для видалення ліпом, розмір яких не перевищує 5-6 див. Якщо це ваш випадок, питання «жировики на тілі: як повністю позбутися» більше не виникне.
Як позбутися від жировик народними засобами
Більшість пацієнтів перш ніж звернутися до хірурга вдається до альтернативної медицини. Прихильники традиційної терапії стверджують, що такі дії можуть призвести до прискорення зростання ліпоми. На практиці лікування жировика народними засобами має певний відсоток успіху. Однак ви повинні бути повністю впевнені, що підшкірне освіта – це ліпома.
Як видалити жировик в домашніх умовах? П'ять дієвих рецептів:
- Компреси з іхтіолової маззю чи маззю Вишневського. Речовина нанесіть на вату чи бинт, прикладіть до утворення і зафіксуйте. Компрес залиште на 10-12 годин, потім зробіть новий. Процедури проводите три дні, потім візьміть паузу на 1-2 дні. При необхідності повторіть курс.
- Каланхое. Зірвіть свіжий лист, добре промийте. Акуратно розріжте його вздовж, бік з м'якоттю прикладіть до липоме і закріпіть пластиром. Компрес міняйте щодня, результат буде видно через місяць.
- Йод і оцет. Візьміть 1 ст. л. натурального яблучного оцту і стільки ж йоду. Цією сумішшю змащуйте жировик один раз на день до повного зникнення.
- Золотий вус. Підходить для лікування навіть краще, ніж мазь від жировиків. Лист рослини обмийте і розімніть. Покладіть його на ліпому, закріпіть поліетиленом і щільною пов'язкою з натуральних волокон. Змініть компрес через 12 годин. Тривалість лікування – 7-10 днів.
- Цибулю і мило.Запечіть в духовці невелику цибулину, зробіть з неї кашку і змішати з подрібненим милом у співвідношенні 1:1. Щодня наносите засіб на 5-6 годин до повного зникнення пухлини.
Читайте також: ліпома - що це таке, види, симптоми і лікування.
Відео: чому з'являються і як лікувати жировики на тілі
Олена Малишева, озброївшись допомогою практикуючих лікарів, розповідає про причини утворення ліпоми та методи боротьби з нею. Ви побачите фотографії, як виглядає маленький і великий жировик. Практичні поради допоможуть правильно вести себе з ліпоми і не погіршити ситуацію. Коли кістозне утворення вимагає втручання? Дивіться нижче.
Як виглядають підшкірні жировики на теле – фото
Ліпома має форму овального або круглого горбка, що виступає над поверхнею шкіри. Межі чіткі. При незначному натисканні внутрішній вміст переміщається. Розміри варіюються від зовсім маленьких, невидимих оку, до особливо великих. В останньому випадку кістозне утворення заважає нормальній життєдіяльності і несе загрозу здоров'ю.