Скільки днів триває інкубаційний період грипу у людини

Холодні пори року – це найнебезпечніший час для тих, хто боїться підхопити застуду, ГРВІ або ГРЗ. Давно відомо, що при контакті з хворою людиною, ви не відразу захворюєте. Спочатку проходить інкубаційний період – найкращий час, щоб почати профілактичні процедури, які врятують вас від неприємних наслідків захворювання. Дізнайтеся більше про вірусних хворобах.

Як проявляється інкубаційний період при вірусі грипу

Перший час вірус практично непомітний для людини. Ви можете продовжувати займатися своїми повсякденними справами, спортом і в один момент звалитися з ГРВІ. Тривалість цієї стадії залежить від імунітету – як у дорослих, так і у дітей. Якщо ви відчули нездужання, то подбайте про своїх близьких і проведіть з ними профілактичні процедури. Захистіть їх від подальшого розвитку вірусного захворювання.

Скільки триває

В залежності від організму термін інкубації може становити 3-5 дні. Інфекція не відразу проявляє себе. Як тільки хвороба досягне мети, вона не дасть вам розслабитися ні на секунду. Крім ГРВІ існує багато й інших вірусних захворювань, які передаються не тільки по дихальним шляхам. Якщо ви захочете дізнатися про грип 2019 інкубаційний період, то ви отримаєте цілий список інфекційних захворювань. Серед передаються захворювань і ротавірусні (парагрип, пташиний, кишковий або шлунковий), якими заразитися можна, випивши з однієї склянки з хворою людиною.

Наступний список пропонує ознайомитися з тривалістю інкубації різних вірусних захворювань:

  1. Застуда – часто складає 1-3 дні, але може тривати до 10 днів.
  2. Що стосується грипу – його тривалість становить 3-5 днів. Часто на цей показник впливає стан імунітету: чим він слабший, тим швидше вірус поширюється по організму.
  3. ГРВІ у дітей – триває від кількох годин до 14 днів. Чим міцніше організм дитини, тим довше триває ця фаза.
  4. Час, характерне для кишкового грипу – 1-5 днів. У грудничка може проявитися вже через кілька годин після потрапляння ротавірусу в організм. Особливо небезпечне захворювання для вагітних жінок.
  5. Свинячий грип (H1N1) – 1-7 днів. Але частіше зустрічається показник до 4 днів. Цей грип у дітей розвивається ще швидше, ніж у дорослих.

Симптоми у людей

Ознаки грипу в залежності від його виду можуть бути різними. Симптоми грип на ранній стадії видає схожі: ГРЗ або ГРВІ часто проявляється сильними ломками всього тіла, підвищеною температурою, болями в горлі, нежить. В такому стані людині не під силу навіть найпростіша робота. У цьому випадку буде краще всього, якщо ви перейдете на постільний режим. Тільки так варто боротися з цим неприємним захворюванням.

Що стосується ротовирусных інфекцій, то тут симптоми можуть бути куди неприємніше. Нудота, пронос, метеоризм – все це обов'язково принесе масу дискомфорту в повсякденне життя. Необхідно звернутися до лікаря для з'ясування форми захворювання та призначення правильних ліків. Чим довше ви будете нехтувати походом до лікаря, тим сильніше вірус пошириться по вашому організму. Лікування може затягнутися надовго, приводячи до більш серйозних наслідків.

Заразний грип в інкубаційний період

Оскільки вірус поширюється по організму протягом декількох днів, у цей проміжок він не заразний. Ви самі не відчуваєте ніяких проявів інфекції поки він не покаже себе у всій своїй красі. З цього моменту можна заразитися від хворого. Чхання, кашель хворого, питво з брудного посуду – ці фактори більше за інших для здорової людини. Вони нерідко призводять до зараження.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!