Вітаміни з колагеном: як правильно приймати

Білкові крупномолекулярные спіралі, що становлять 1/3 загальної маси білка в людському організмі і допомагають сполучної тканини зберігатися в хорошому стані, називають колагеном. На його вироблення впливає дуже багато факторів: правильна їжа, повноцінний сон та інше. Після 35 років вироблення речовини організмом зменшується, тому щоб його підтримувати, лікарі рекомендують приймати препарати, що містять колагенові білки.

Що таке колаген

Сполучна тканина – це багатофункціональна структурна система, що об'єднує в одне ціле різні тканини і органи організму людини. Вона становить майже 50% маси тіла. До складу сполучної тканини входять хондробласты, фібробласти, остеобласти та інші клітини, а також міжклітинний матрикс, який виконує численні функції:

  • служить для клітин біологічним клеєм;
  • формує каркас органів і тканин;
  • утворює високоспеціалізовані структури: базальні мембрани, хрящі, сухожилля, зуби та інші;
  • бере участь у врегулюванні водно-сольового балансу.

В основі міжклітинного матриксу складається колагеновий білок, на частку якого припадає близько 6% маси тіла людини. Приблизно 50 % колагену знаходиться в тканинах скелета, 40% – в шкірних покривах і тільки 10% – у внутрішніх органах. Крупномолекулярные колагенові спіралі володіють високою міцністю і не піддаються розтягуванню. Для різних тканин існують різні типи collagen, основні функції якого:

  1. Опорна. Формування та скріплення форми органів.
  2. Захисна. Забезпечення міцності і захисту тканин від механічних пошкоджень.
  3. Відновлювальна. Поліпшення клітинної регенерації.

Коли потрібно приймати вітаміни з колагеном

З роками кількість вироблюваних організмом колагенових волокон зменшується. Якщо до 35 років річний запас фибриллярного білка становить 6 м, то після ця цифра ділиться на 2. Основна небезпека дефіциту collagen – передчасне старіння шкіри. Першими ознаками нестачі колагенового білка в організмі є наступні симптоми:

  • слабкість у м'язах;
  • хрускіт суглобів;
  • ламкість капілярів і судин;
  • швидка втомлюваність;
  • поява немимических зморшок;
  • крихкість кісток.

Результат від прийому вітамінів з колагеном

До зниження синтезу колагенового білка призводять шкідливі звички у вигляді зловживання алкоголем, куріння, неправильне харчування, відсутність фізичних навантажень, поганої екології, регулярних стресів. Колаген застосовують для прийому всередину не тільки заради збереження молодості шкіри, але і для інших цілей:

  1. Відновлення роботи суглобів. Рекомендується застосовувати біодобавки після травм кінцівок, переломів кісток, розривів зв'язок. Вони зміцнюють і поліпшують рухливість суглобів, не дають розвиватися патологій опорно-рухового апарату. З допомогою прийому колагенового білка запобігається розвиток поліартриту, остеохондрозу, ревматизму.
  2. Турбота про шкіру. Білок утримує в межах дерми вологу, завдяки чому проходить подразнення, свербіж, сухість. Колагенові волокна необхідні для усунення пігментації і жирного блиску, нормальної роботи сальних залоз, розгладження мімічних і вікових зморшок.
  3. Зміцнення зубів. Незалежно від типу, колагеновий білок прискорює регенерацію хрящової і кісткової тканини, допомагає в лікуванні карієсу і пародонтозу. Стоматологи рекомендує приймати колагеновий порошок або біодобавку в іншому вигляді перед установкою зубного імплантату.
  4. Поліпшення стану волосся. З допомогою collagen легко зробити волосся слухняним, шовковистим, м'яким. Застосування біодобавок з ним допомагає зміцнювати фолікули, уповільнювати випадання і прискорювати ріст волосся.
  5. Профілактика захворювань серцево-судинної системи. Використання колагенового білка знижує ймовірність розвитку таких хвороб серця, порушення серцевого ритму, провідності міокарда, артеріальна гіпертензія, вади, ішемічне ураження.
  6. Заповнення нестачі кальцію. Патологія спровокована порушенням засвоєння елементу. Поліпшити показники допоможе collagen, оскільки в ньому велику кількість лізину – амінокислоти, яка накопичує і засвоює кальцій.
  7. Нормалізація імунітету. Застосування колагенового білка всередину підвищує стійкість організму до бактерій та інфекцій, покращує показники крові, збільшує кількість здорових клітин.

Як приймати колаген

Щоб біодобавка працювала на всі 100%, треба її правильно застосовувати. Основні правила прийому препаратів, що містять вітаміни і колагеновий білок:

  1. Завжди натщесерце. На розщеплення білкових сполук організму потрібен час. Якщо приймати добавку разом з їжею, то потрібні речовини не встигнуть засвоїтися. З цієї причини прийом Бадів проводиться, або за півгодини до їжі, або через 2 години після.
  2. Не змішувати з іншими біодобавками. Це понизить ефект від препарату.
  3. Дотримуватися дозування. Якщо вибір припав на порошкоподібний препарат, то треба використовувати спеціальну мірну ложку, а не столову або чайну. Якщо купили капсули, то необхідно приймати їх строго по інструкції.
  4. Вітаміни п'ються за схемою. 3 місяці прийому чергується з 3-місячною перервою. Стандартний курс лікування може змінюватись, в залежності від цілей застосування біодобавки.

В таблетках або капсулах

Оптимальний варіант застосування – ковтання таблетки/капсули, запиваючи великою кількістю рідини. Якщо форма біодобавки льодяники, то їх необхідно розсмоктувати до повного розчинення. Розгризати або розжовувати всі ці засоби не рекомендується. Кількість необхідних таблеток – 2-3 штуки/добу. Приймають їх через годину після їжі. Прийом препарату натщесерце не проводиться.

Якщо таблетки не виходить ковтати, то їх можна розчинити в будь-якої рідини (200 мл 2-3 штуки). При такому способі прийому добову дозу ділять на два рази: вранці і ввечері. Середній курс лікування колагеновими таблетками/капсулами – 30 днів. Капсули з желатинової оболонкою розчиняти у воді не можна. Потрібно, щоб їх вміст потрапило в шлунок в повному обсязі.

В порошку

Для приготування такої форми БАДа потрібна будь-яка рідина: вода, чай, кава, сік, вершки, молоко. Якщо у добавки не дуже приємний смак, то краще її розчиняти в солодкому напої. Готувати розчин необхідно в скляній ємності. Посуд з пластика або металу не підходить, так як окислюється. Приймати біодобавку можна і 1 раз/добу за пару годин до сну, щоб він встиг перетравитися. Порядок приготування порошку:

  • підігрійте рідина на слабкому вогні до температури, при якій її можна випити;
  • відміряйте потрібно кількість порошку (інструкції по 10 мл на стакан 200 мл);
  • якщо мова йде про фільтр-пакетах, то вистачить і 1 штуки;
  • змішайте інгредієнти, дайте настоятися 5 хвилин;
  • випийте складу дрібними ковтками.

Чай або кава

Оскільки колаген з вітамінами частіше продається в пакетиках, то заварник не потрібно: потрібно тільки залити 1 порцію теплою водою. Необхідний об'єм рідини – 300 мл на 1 пакет. Його необхідно заварювати протягом години, накривши чашку кришкою, щоб колагеновий чай за цей час слід настоявся. Після саші треба вийняти, рідина збовтати і випити маленькими ковтками. Вживати біодобавку можна замість звичайного чаю, додаючи мед, цукор або замінник за типом фруктози.

У продажі можна зустріти кави з колагеном у вигляді порошку або в пакетах-саше, розфасованих по 5-10 мг. Використовувати їх можна протягом місяця. За необхідності через 30 днів прийом дозволяється повторити. Спосіб застосування:

  • закип'ятіть 300 мл води;
  • покладіть 1 саше в чашку;
  • залийте його окропом;
  • дайте настоятися 3 хвилини;
  • вміст чашки збовтайте і випийте невеликими ковтками.

Види вітамінів з колагеном

В залежності від сировини, розрізняють три види колагену:

  1. Тваринного походження. Отримують у вигляді гідролізатів із шкіри рогатої худоби. З шкірних покривів корів отримання білка обмежена, оскільки серед них поширене сказ. Частіше проводиться ліпфьюжн волокно з свинячих, донорських або трупних тканин людини.
  2. Рослинний. Колаген, виділений з пшеничних білків краще засвоюється і майже не викликає алергії, але його виробництво дуже дорого із-за складності технології.
  3. Морський. Виробляється білок зі шкіри риб. За амінокислотною структурі близький до людських шкірним покривом. Недоліком цього виду collagen є здатність викликати алергічні реакції.

Вітаміни з колагеном тваринного походження

Щоб знизити ризик алергічних реакцій, сировину піддають ретельному очищенню. Важливе значення має технологія. Виробники не розкривають особливостей виробництва, але стверджують, що отримують колагенові волокна зі шкур здорових тварин, яких не годували антибіотиками та гормонами. Кращими біодобавками з колагеновим білком тваринного походження є:

  • назва: Neocell, Super Collagen + C, тип 1 і 3 (США);
  • ціна: 989 рублів;
  • характеристики: 6000 мг, 250 таблеток Neocell;
  • плюси: додатково входить вітамін C, який підсилює властивості білка;
  • мінуси: висока вартість.

Ще один препарат від італійського виробника. На думку покупців, дія цієї біодобавки помітно одразу ж після застосування:

  • назва: Doctor's s Best, collagen тип 1 і 3;
  • ціна: 202 грн.;
  • характеристики: порошок, 7,1 унції (200 г);
  • плюси: знімає болі при защемленні суглобів, покращує міцність нігтів;
  • мінуси: незручна форма прийому, не дуже приємний запах і смак.

З морських джерел

Добавка, створена з риб прісноводних водойм, не буде викликати у людини алергічних реакцій. Кращі Бади з морських джерел:

  • назва: CollagenUP 5000, Marine-Sourced, California Gold Nutrition;
  • ціна: 311 грн.;
  • характеристики: порошок (460 г) містить: гідролізований колаген риби, вітамін С, гіалуронову кислоту;
  • плюси: немає риб'ячого смаку і запаху, відмінно засвоюється, прискорює загоєння ран;
  • мінуси: важко розрахувати прийом.

Дана продукція популярна серед японців. Вони вважають, що рибний колагеновий білок – це найкращі ліки для довголіття. Препарат виробництва Японії:

  • назва: The Collagen Relacle від Shiseido;
  • ціна: 950 грн.;
  • характеристики: 90 таблеток (6 штук х15 днів);
  • плюси: багатий комплекс, в який, крім морського колагену, що входить чорниця, вітаміни С, В6 і В12, гіалуронова кислота, ніацин і інші;
  • мінуси: упаковка розрахована на короткий курс.

У вигляді кави

Вчені стверджують, що для досягнення потрібного косметичного ефекту потрібно розщеплення колагенової молекули за допомогою води. В результаті процесу утворюється активний комплекс природно-збалансованих амінокислот, які на 95% засвоюються організмом. Такий результат виходить, якщо брати collagen у вигляді кави:

  • назва: Вершковий кави з колагеном і вітаміном Е;
  • ціна: 185 грн.;
  • характеристики: порошок (180 г);
  • плюси: відмінний антиоксидант, прибирає прояви алергії, ефективний при схудненні, прибирає темні кола під очима;
  • мінуси: неприємний на смак, якщо пити без добавок.

Ще один вітамінізований колаген у вигляді кави пропонує російська компанія Арт Лайф. Виробник стверджує, що в 1 порції напою міститься 1000 мг колагенового білка:

  • назва: Кава Ірландські вершки;
  • ціна: 233 грн.;
  • характеристики: порошок (350 гр);
  • плюси: багатий склад – вершки рослинного походження, натуральна кава, колагеновий гідролізат, вітаміни С, B, Е та інші інгредієнти;
  • мінуси: містить кофеїн.

У вигляді чаю

Багато виробники Бадів пропонують чай з колагеновими білками. У продажу можна зустріти чорний, зелений, мате та інші напої, що містять кофеїн, колаген, вітаміни. Серед кращих:

  • назва: Зелений чай Collagen (Японія);
  • ціна: 457 грн.;
  • характеристики: порошковий чай в упаковці 100g, прийом 5г/день;
  • плюси: багатий склад – колагеновий пептид, чаю матчу, молоді паростки ячменю, листова капуста Браунколь, фолієва кислота;
  • мінуси: тривалий процес заварювання.

Китайські виробники також пропонують схожий продукт. Елітний білий чай сорту Бай мудань володіє тонким і приємним ароматом:

  • назва: Collagen White Tea;
  • ціна: 852 грн.;
  • характеристики: 30 пакетів по 3 грами;
  • плюси: 100% сертифікований екстракт колагену, покращує стан шкіри, волосся, прибирає проблеми опорно-рухового апарату;
  • мінуси: висока ціна.

Вітаміни з гіалуронової кислотою і колагеном

Для продовження молодості дерматологи і косметологи радять використовувати гіалуронову кислоту. Вона необхідна для підтримки тонусу шкіри, гарного кровообігу і міцного імунітету. Поєднання колагенових волокон і гіалуронової кислоти запускають процеси вироблення в організмі природного білка, який подовжує молодість людини. Комплексні вітаміни цього виду:

  • назва: Neocell, Beauty Bursts (США);
  • ціна: 366 грн.;
  • характеристики: м'які жувальні таблетки 60 шт.;
  • плюси: смачні, є заявлений виробником ефект;
  • мінуси: потрібна сила волі, щоб не з'їсти відразу всю пачку.

Американська компанія Неоселл пропонує ще один варіант біодобавки з гіалуронової кислотою. Це унікальний комплекс, створений з натуральних компонентів: гиалуронка, колаген, біотин, альфа-ліпоєва кислота, кремній:

  • назва: Collagen Beauty Builder;
  • ціна: 329 грн.;
  • характеристики: 230 г, 150 таблеток;
  • плюси: прискорює зростання нігтів і волосся, ущільнює нігтьову пластину;
  • мінуси: таблетки великі, важко ковтати.

З вітаміном с

Аскорбінова кислота міститься у свіжих фруктах і овочах, а в кислому середовищі її стійкість підвищується в рази (цитрусові соки, квашена капуста). Хоча вітамін С є відмінним антиоксидантом, але коли шкіра відвисає, він один не впорається. Поєднання колагенових волокон і аскорбінової кислоти – запорука молодості і довголіття. Біодобавка з таким складом від російського виробника Аліна фарма:

  • назва: Collagen Ultra (з вітаміном с і глюкозамін зі смаком вишні);
  • ціна: 97 грн.;
  • характеристики: 7 пакетів по 8 г порошку;
  • плюси: користь для опорно-рухового апарату;
  • мінуси: неприємний смак.

Харчова добавка з США, яка, крім колагенового гідролізату має у складі додатково 18 амінокислот, вітаміни: С, А, В і мінералів: селен, цинк. Виробник стверджує, що це найкраща формула серед усіх біодобавок:

  • назва: Youtheory, Marine Collagen;
  • ціна: 876 грн.;
  • характеристики: 290 таблеток, прийом 5 штук/день;
  • плюси: комплекс ефективно бореться зі старінням;
  • мінуси: не можна використовувати під час вагітності та лактації.

Як вибрати вітаміни з колагеном

Хоча біодобавки не є лікарськими засобами, їх застосування може викликати алергічні реакції та інші побічні ефекти. Препарати мають різний склад, який не може підходити всім без винятку. З цієї причини перед використанням будь-якого БАДа краще порадитися з лікарем, особливо, якщо є в анамнезі хронічні патології. Фахівець допоможе вибрати вітаміни, які будуть ідеально підходити конкретно вам.

Залежно від цілей, біологічно активні добавки вибирають за:

  1. Складу. Для продовження молодості шкірних покривів краще вибирати комплекс з гіалуронової кислотою. Для здоров'я суглобів слід вибирати препарати з хондроїтином та глюкозамін.
  2. Виробнику. Деякі покупці не довіряють іноземним компаніям, але імпортна продукція має більш широкий асортимент.
  3. Ціною. Вітчизняні Бади відрізняються більш доступною вартістю.
  4. Типу колагенових волокон. Морський і тваринний колаген може викликати алергійну реакцію. Рослинна сировина вважається менш ефективним.

Відео

Добавки для суглобів: Колаген/Желатин. Наукові дослідження та факти

Відгуки

Катерина, 42Користь вітамінів з колагеном відчула після того, як після місячного прийому перестали боліти суглоби на ногах. Це мучило мене останні 10 років, особливо перед зміною погоди. Біодобавка з вітаміном с, яку придбала дешево по акції в інтернеті, вирішила проблему хворих суглобів, сподіваюся, надовго.
Василь, 36 роківЗаймаюся бодібілдінгом в Санкт-Петербурзі не професійно, але для себе. Різноманітні добавки і дорогі гейнери з тестостероном, протеїном та іншими інгредієнтами мене не цікавлять, а вітамінки з білками collagen або гідролізований колаген приймаю регулярно. Вони потрібні спортсмену для зміцнення зв'язок, суглобів та скелету.
Аліна, 23 рокиШкіра на обличчі стала сухою і схильною до подразнення (прищі, почервоніння). Подруга порадила купити в інтернет-магазині який-небудь препарат з колагеном. Я замовила з Москви Супер Neocell Collagen+C зі знижкою. Купівля разом з доставкою обійшлася мені в 870 рублів. Вже пропила курс – шкіра особи очистилася, волосся стали менше випадати.
Ольга, 35 роківПостійно борюся з проблемною шкірою обличчя, тому час від часу купую різні новинки. Купила за порадою подруги Collagen Beauty Builder (Творець краси). До цього пробувала схожий БАД в порошку від іншого виробника, який не справив враження. Ці таблетки діють ефективно – вже через тиждень побачила результат на обличчі.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!