Як приймати препарат Кавінтон - склад, форма випуску, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна
- 1. Препарат Кавінтон
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Фармакологічна дія
- 1.3. Показання до застосування
- 2. Як приймати Кавінтон
- 2.1. Таблетки Кавінтон
- 2.2. Кавінтон в ампулах
- 3. Особливі вказівки
- 4. При вагітності
- 5. Лікарська взаємодія
- 6. Побічні ефекти
- 7. Протипоказання
- 8. Умови продажу та зберігання
- 9. Кавінтон – аналоги препарату
- 10. Ціна Кавінтону
- 11. Відео
- 12. Відгуки
Для лікування запаморочень, наслідків інсультів застосовується Кавінтон – інструкція із застосування якого виділяє два формату ліки: крапельний і таблетований. Препарат випускається з активним складом, куди входить похідне алкалоїду девинкана. За рахунок цього медикамент діє на гладку мускулатуру, впливає на судинний тонус. Ознайомтеся із правилами дозування і прийому ліків.
Препарат Кавінтон
За фармакологічною класифікацією Кавінтон відноситься до напівсинтетичним похідним алкалоїду девинкана. У природному стані речовина зустрічається в рослині барвінок, що входить в сімейство Кутрових. Проводиться дві форми випуску препарату-антиоксиданту, що відрізняються дозуванням і способом використання. Кожна з них містить активно діюча речовина вінпоцетин.
Склад і форма випуску
В аптеках зустрічається Кавінтон в таблетках і розчині для інфузій. Перший формат містить 5 мг активнодіючого вінпоцетину, упаковка містить 50 штук. Кавінтон Форте має вже 10 мг головного речовини. Ампули містять 0,5% розчин об'ємом 2 або 5 мл, по 10 штук в упаковці. Допоміжний склад препарату відповідно до інструкції:
Таблетки | Магнію Стеарат, тальк, кукурудзяний крохмаль, лактоза, колоїдний діоксид кремнію |
Ампули | Аскорбінова кислота, натрію метабісульфіт, винна кислота, бензиловий спирт, сорбіт, вода для ін'єкцій очищена |
Фармакологічна дія
Згідно інструкції, ліки Кавінтон, потрапляючи в організм, розширює церебральні судини мозку, підсилює кровопостачання, покращує забезпечення клітин і тканин мозку киснем, утилізують глюкозу. Пригнічуючи деякі ферменти, засіб допомагає накопичити в мозкових тканинах фосфати, що зменшує склеювання тромбоцитів і знижує артеріальний тиск. Активно діюча речовина має судинорозширювальну дію, розслаблює гладкі м'язи.
Ліки посилює метаболізм норадреналіну і серотоніну, знижує патологічно високу в'язкість крові, сприяє збільшенню пластичності еритроцитів. Фармакокінетичні властивості: вінпоцетин швидко всмоктується проксимальними відділами шлунково-кишкового тракту, досягає максимального концентрату в плазмі крові через годину після перорального застосування.
У момент проходження через кишкову стінку не піддається метаболізму вінпоцетину, накопичується в печінці і ШЛУНКОВО-кишкового тракту. З білками плазми зв'язується 66% речовини, біодоступність становить 7%, кліренс в плазмі крові вище, ніж у печінці. Виводиться вінпоцетин нирками і кишечником, у нього відсутня кумуляція, тому коригування дози у пацієнтів із захворюваннями печінки і нирок не потрібна.
Показання до застосування
Відповідно до інструкції щодо застосування Кавінтону, у ліки виділяють наступні показання до призначення:
- неврологічні, психічні порушення;
- розлади мозкового кровотоку (перенесені інсульти, посттравматичні атеросклерози, гіпоксія), пам'яті (таблетки покращують кровопостачання);
- гіпертонія, судинні захворювання (уколи покращують метаболізм);
- порушення кровообігу, тонусу судин, вазо-вегетативні симптоми клімактеричного періоду;
- атеросклеротичні і ангіоспастичні зміни сітківки та судинної оболонки очей;
- дегенеративні зміни жовтої плями;
- вторинна глаукома, пов'язана з частковими тромбозами;
- зниження слуху, запаморочення або токсичного лабіринтового походження;
- розлад вестибулярного апарату.
Як приймати Кавінтон
Препарат приймається внутрішньо перорально у вигляді таблеток або внутрішньовенно у вигляді розчину для інфузій. Дозування залежить від віку, ступеня перебігу та виду захворювання, призначається лікарем згідно інструкції по застосуванню. Курс триває близько пари місяців для таблеток і пари тижнів для внутрішньовенної терапії. Дозування засобу розраховується індивідуально.
Таблетки Кавінтон
По інструкції таблетований формат Кавінтону приймається всередину по 1-2 штуки тричі за добу. Підтримуючою дозою вважається одна таблетка тричі за день. Курс застосування тривалий, визначається лікарем. Якщо поліпшення кровообігу спостерігається приблизно через 7-14 днів, то тривалість терапії продовжують до двох місяців або навіть більше. Це необхідно, щоб усунути симптоми надовго і уникнути рецидивів хвороби.
Кавінтон в ампулах
Вводять Кавінтон тільки внутрішньовенно краплинно, застосовують по інструкції в неврологічній практиці. Вміст ампул усуває гострі вогнищеві ішемічні порушення мозкового кровообігу у разі невідповідності між потребою тканин головного мозку в кисні і його доставкою. Умова використання розчину по інструкції – відсутність геморагії (крововиливи).
Крапельна інфузія включає 10-20 мг вінпоцетину (1-2 ампули) на 0,5-1 л ізотонічного розчину хлориду натрію. Повторні повільні інфузії призначаються для покращення метаболізму при необхідності тричі на день, потім лікар переводить пацієнта на пероральний прийом препарату. Швидкість введення не перевищує 80 крапель/хвилину. Заборонено вводити розчин Кавінтону внутрішньом'язово або внутрішньовенно без розведення.
Початковою добовою дозою вінпоцетину для дорослих є 20 мг в 500 мл, може бути підвищена до 1 мг на кг маси тіла, курс триває 2-3 дні. Середня тривалість лікування для посилення кровотоку становить 10-14 днів. Дозволено розводити медикамент розчином для інфузій з глюкозою. Кавінтон вводять внутрішньовенно для профілактики судомного синдрому у дітей з порушеннями мозкового метаболізму – 8-10 мг/кг на добу в 5%-ном розчині глюкози, курсом 2-3 тижні.
Особливі вказівки
Кавінтон – особлива інструкція по застосуванню включає розділ вказівок, на які варто звернути пильну увагу:
- при синдромі пролонгованого інтервалу Q-T або прийомі препаратів з функцією його подовження потрібно періодично проводити електрокардіограму для контролю роботи серця, може розширювати судини;
- при підвищеному внутрішньочерепному тиску, аритмії або на тлі прийому антиаритмічних ліків лікування препаратом починається після аналізу користі та ризику для хворого;
- Кавінтон містить лактозу (140 мг лактози), кілька мг глюкози, тому пацієнти з непереносимістю лактози, галактози, при порушенні метаболізму глюкози-галактози не повинні приймати лікарський засіб;
- для дітей препарат не застосовується;
- дослідження на здатність впливу препарату на швидкість психомоторних реакцій не проводилися, але є ризик виникнення сонливості, запаморочення при його застосуванні.
При вагітності
Активна речовина вінпоцетин проникає через плацентарний бар'єр, але має невелику концентрацію в навколоплідних водах. Тератогенної дії препарату не виявлено, але високі дози можуть викликати плацентарний кровотеча, спонтанне переривання вагітності. Також активно діюча речовина проникає в грудне молоко і організм дитини, що небезпечно, тому при грудному вигодовуванні і вагітності препарат протипоказаний.
Лікарська взаємодія
Кавінтон – інструкція по застосуванню включає розділ взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами та алкоголем:
- не взаємодіє з бета-адреноблокаторами, Клопамідом, Глібенкламідом, Дигоксином, Аценокумаролом, Гідрохлоротіазидом;
- посилює кровотік, гіпотензивний ефект альфа-метилдопи, вимагає контролю тиску;
- збільшує прояв токсичних ефектів лікарських засобів, що впливають на центральну нервову систему;
- уколи Кавінтону: розчин несумісний в комбінації з алкоголем.
Побічні ефекти
Кавінтон вважається безпечним препаратом, добре переноситься (за відгуками). Передозування можливе мінімально, навіть 360 мг вінпоцетину переноситься без наслідків. Не виключені рідкісні побічні явища:
- гіпотензія, тахікардія;
- лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія, склеювання еритроцитів;
- гіперчутливість;
- зниження тиску, апетиту, анорексія;
- безсоння, неспокій, збудження, ейфорія, депресія;
- головні болі, запаморочення, ступор, геміпарез, сонливість, амнезія, судоми, тремор;
- набряк зорового нерва, запалення кон'юнктиви;
- вертиго, гіперакузія, дзвін у вухах;
- ішемія, інфаркт міокарда, стенокардія, брадикардія, екстрасистолія, прискорене серцебиття, аритмія;
- тромбофлебіт, коливання тиску;
- дискомфорт у животі, сухість у роті, нудота, запори, діарея, блювання, стоматит;
- еритема, свербіж, кропив'янка, висип, дерматит;
- астенія, слабкість, відчуття жару, дискомфорт у грудях.
Протипоказання
Інструкція із застосування Кавінтону містить умови протипоказань, при яких використання ліки заборонено:
- важка ішемія серця;
- ускладнені порушення ритму серцевих скорочень;
- вагітність, грудне вигодовування;
- нестійке артеріальний тиск;
- низький судинний тонус;
- крапельниці не можна вводити під шкіру, уколи заборонено суміщати з гепарином.
Умови продажу та зберігання
Препарат відпускається за рецептом. Зберігається в захищеному від світла та дітей місці при температурі до 30 градусів. Термін придатності становить п'ять років.
Кавінтон – аналоги препарату
За активної діючої речовини, фармакологічній дії виділяють такі аналоги Кавінтону:
- таблетки Вицеброл, Нейровин, Оксопотин, Вінпоцетин, Дендрикс, Кванил, Нейродар;
- ампули для парентерального застосування крапельниць і уколів Вінпоцетин, Аксотилин, Дендрикс, Дифосфоцин, Кемодин, Ліра, Нейродар;
- гранули Кванил;
- розчин для орального застосування Кванил, Ліра.
Ціна Кавінтону
Купити засіб можна через інтернет або звичні аптечні відділи. Вартість залежить від рівня ціноутворення підприємства, виробника ліки, форми випуску. Зразкові ціни:
Різновид | Ціна при купівлі через інтернет, рублів | Ціна на полиці аптеки, рублів |
Форма таблеток 5 мг 50 шт. | 225 | 230 |
Ампули 10 мг 2 мл 10 шт. | 226 | 235 |
Ампули 25 мг 5 мл розчину 10 шт. | 295 | 310 |
Ампули 50 мг 10 мл 5 шт. | 280 | 300 |
Відео
Відгуки лікаря про препарат Кавінтон: показання та протипоказання, побічні дії, аналоги
Відгуки
Віталій, 28 роківЯ працюю програмістом, тому зір моє слабке місце. Тривала робота викликала проблеми з сітківкою, так що довелося звернутися до фахівця. В офтальмології мені прописали Кавінтон в таблетках, які поліпшили становище, не дали патології розвиватися далі. Після двомісячного прийому лікар підтвердив, що хвороба не небезпечна.
Ніна, 67 роківПісля перенесеного інсульту у мене виникли проблеми з відновленням мозкових судин. Були відхилення, які лікар порадив лікувати комплексною терапією. Мені призначили внутрішньовенні інфузії Кавінтону, а після двох тижнів лікування перевели на цей же препарат, тільки я брала його у вигляді таблеток. За півроку мій стан нормалізувався!
Діана, 30 роківМій молодший син потрапив в аварію, отримав травму мозку. Лікарі успішно його вилікували, але судоми нервового типу залишилися. Що ми тільки не перепробували, нічого не допомагало. Фахівці порадили крапельниці Кавінтону, але я боюся його використовувати: за відгуками, він не підходить для маленьких дітей, побоююся наслідків для дитини.