Розчин в ампулах і мазь Діоксидин для дитини або дорослого - форма випуску, склад, побічні дії і ціна
- 1. Діоксидин – застосування
- 1.1. Склад
- 1.2. Форма випуску
- 1.3. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.4. Показання до застосування
- 1.5. Протипоказання
- 1.6. Спосіб застосування і дозування
- 1.7. Особливі вказівки
- 1.8. Побічні дії
- 1.9. Передозування
- 2. Умови і терміни зберігання
- 3. Аналоги
- 4. Ціна Діоксидину
- 5. Відео
- 6. Відгуки
Для промивання ран і внутрішньопорожнинного введення часто використовують Діоксидин – інструкція щодо застосування цього антибактеріального засобу від дуже небезпечних мікроорганізмів і збудників (стафілококів стійких, синьогнійної палички, сальмонели та анаеробних бактерій) пояснить, як застосовувати засіб при запаленнях, який вибір форми вірний – у вигляді мазі (3%) або розчину в ампулі (0,5 або 1%).
Діоксидин – застосування
Засіб часто призначають в якості основної допомоги при гнійних процесах, ранах, опіках для обробки області поразки. Також показаний Діоксидин при промиванні внутрішніх порожнин: перитонітах (в очеревині), плевритах, абсцесах легенів і запаленні між оболонками головних дихальних органів. Засіб впорається з паличками дизентерії та клебсієли, синьогнійної та іншими бактеріями. Засіб не призначають дітям до 12 років, не оптимально застосовувати Діоксидин до 18 років.
Є варіанти застосування складу для полегшення хронічної нежиті, гаймориту, отитів, викликаних стійкими до інших антибіотиків бактеріями. Засіб забезпечить не тільки очищення обпаленої поверхні при полосканні, але і регенерацію тканин. Засіб ефективно навіть від збудників, стійких до ліків самого останнього 4-го покоління. Аптеки пропонують різні форми засоби для різних завдань:
- Ампули з одновідсотковим розчином застосовуються для промивань (не більше 70 мл / добу).
- Тривідсоткову потрібно накладати мазь під пов'язку на уражену поверхню лише 1 раз / добу.
- Крапають Діоксидин в ніс дітям тричі за день по крапельці – для профілактики більш серйозних хвороб, при хронічному запальному процесі. Цей захід допомагає уникнути ускладнень риніту, проте педіатри частіше підбирають більш щадні засоби.
- Припустимо від хронічного нежитю, викликаного стійкими до антибіотиків бактеріями, капати Діоксидин в ніс дорослому замість стандартних судинозвужувальних засобів. Дозування практично та ж. Спеціальної упаковки препарату для назального застосування немає.
- Інші показання – емпієма жовчного міхура, цистити, профілактичні заходи проти інфекційних ускладнень.
Склад
Основна діюча речовина – діоксидин – по суті є отрутою, тому його застосовують з обережністю. Ампули містять гидроксиметилхиноксалиндиоксид (10 мг/мл, в кожній 100 мг), серед допоміжних речовин – тільки вода для ін'єкцій. Мазь містить:
- основна речовина – 5 м;
- поліетиленоксид 400 і 1500 – на 74,9 і 20 г кожен;
- нипагин – 0,08 г
- пропіловий ефір кислоти (параоксибензойной) – 0,02 р.
Форма випуску
Зверніть увагу: спеціального флакона під назальне застосування немає, оскільки введення засобу проти патогенної мікрофлори дуже обмежена. Основні форми – це різного процентного складу рідини і мазь, при цьому співвідношення таке:
- в ампулах – 0,5 і 1%, за 5 і 10 шт.;
- в мазі – 5% речовини, в тубах по 30 або 50 грам.
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Гидроксиметилхиноксалиндиоксид руйнує мембранні клітини збудників. Однак так він діє далеко не на всі мікроорганізми, тому в ідеалі потрібен бакпосев, щоб визначити їх чутливість до антибіотика. В іншому випадку застосування Діоксидину не буде виправданим. Що стосується дитячого прийому, то важливо знати: препарат може пошкодити ворсинки слизової, тому краще уникати введення в ніс або протирання ватним диском, змоченим речовиною. На ранах препарат частково всмоктується клітинами тіла, але добре виводяться нирками.
Показання до застосування
Основні показання до застосування включають всі види опіків, гниючих ран і абсцесів. При цьому знищується навіть стійка до звичайних антибіотиків патогенна флора. Однак є нюанси:
- засіб застосовується при абсцесах в черевній порожнині, легенях, плеврі – до 70 мл/сут.;
- мазь накладається на уражені поверхні тонким шаром 1 раз на добу;
- для промивання носових пазух у дітей застосовується тільки 0,5%-ний розчин небудь речовину з ампули з 1%-ним складом розводиться водою навпіл (в рівних пропорціях);
- при тяжкому сепсисі і сильному запаленні, наявність мікробів в крові допустимо застосовувати 0,5%-ний р-р внутрішньовенним способом – розводячи його в 5%-ної глюкози або хлориду натрію (ізотонічному розчині) – у концентрації до 0,1-0,2%.
Протипоказання
При вагітності застосування обмежене, як і при проблемах з нирками і сечовим міхуром, коли дозу зменшують. Крім того, є й чіткі протипоказання у кошти. Це:
- недостатня робота надниркових залоз;
- індивідуальна непереносимість;
- дитячий вік (до 18 років).
Спосіб застосування і дозування
Варіантів застосування речовини кілька. Препарат призначають лише дорослим. Після проби на переносимість у порожнині подають 10 мл розчину (1%-ного). Відстежуються реакції на речовину, їх відсутність за 6 годин вкаже, що склад можна застосовувати курсом, інакше Діоксидин не призначають. Інші варіанти:
- Береться дренажна трубка, яка застосовується для відведення гною або крові, шприц або катетер через 1 раз вводиться 10-50 мл розчину.
- При остеомієліті подають засіб на гнійні рани в кількості 15-20 крапель за хвилину, застосовуючи Діоксидин в такому ж режимі 1-2 години, при тяжкій формі – до половини доби.
- Для промивання носа дітям або введення у слуховий прохід 1%-ний розчин потрібно розвести з такою ж кількістю кип'яченої води або застосовувати 0,5%.
Особливі вказівки
При зберіганні від температури нижче 15 градусах в ампулах може випасти осад (кристали) – їх можна розчинити нагріванням на водяній бані, періодично струшуючи. Якщо після охолодження до температури 36-38 градусів кристали не випадуть знову, препарат вважається нормальним і припустимим до застосування. Ще особливу увагу приділяють побічних дій та подальшого лікування. При цьому враховують нюанси:
- Зменшити негативні прояви здатні антигістамінні (протиалергічні) препарати.
- Для компенсації впливу антибіотика призначають кальцій.
- При виявленні плям на шкірі (з-за фотосенсибілізації) дозу знижують.
При вагітності
Діоксидин призначають при вагітності тільки у випадку, якщо інші призначення неефективні, а результат буде більш значущий, ніж шкоди від його застосування. Небезпека засобу полягає в його дії:
- тератогенний (розвитку вад і вад);
- ембріотоксичну (токсичність викликає функціональні, структурні порушення організму дитини, в т. ч. і після народження);
- а потім – попаданні в грудне молоко (природне вигодовування на час прийому ліків припиняють).
Діоксидин для дітей
Застосування засобу для малюків має сумнівну користь. Його рідко призначають педіатри. Існує думка, що можна промивати носові ходи, проте це розумно тільки у випадку сильного хронічного запалення і відсутності реакції бактерій на інші, більш традиційні антибіотики. При цьому враховують, що дитина може заковтувати речовина, а при закапуванні відчувається неприємний гіркий присмак. Як капати Діоксидин в ніс дитині правильно:
- Не допускайте попадання засобу в ШКТ.
- Запропонуйте дитині затримати дихання.
- Нахиліть йому голову і вводите засіб спринцівкою або шприцом без наконечника.
- При необхідності поєднуйте краплі з гідрокортизоном (щоб зняти набряклість, прибрати алергічні прояви), адреналіном (судинозвужувальну засобом), водою для ін'єкцій, розведеним хлоридом натрію – для зміни відсотка речовини та зручності зрошення.
- Врахуйте, що в нормі призначення Діоксидину педіатрами віком до 12 років вкрай обмежена (у розведеному вигляді 1 до 1 з водою).
Взаємодія з препаратами
Взаємодія з іншими препаратами не описано, заборони на їх прийом немає. Однак додатково дають:
- Препарати кальцію – як протиалергічний засіб.
- Антигістамінні засоби.
- Гідрокортизон як протизапальне при гаймориті, сильної закладеності придаткових пазух.
Побічні дії
При прийомі кошти враховують побічні ефекти. Серед них називають головний біль і озноб. Ще можливі:
- алергічні прояви;
- фотосенсибілізація (пігментовані плями від сонця);
- нудота, діарея, блювання;
- околораневой дерматит (роздратування шкіри);
- підвищення температури;
- судоми.
Передозування
Симптоматика при передозуванні включає як надмірні симптоми зі списку побічних, так і гостру недостатність функції кори надниркових залоз:
- Щоб впоратися з труднощами синтезу кортикостероїдів (гормонів стресу), терапію обов'язково припиняють.
- Проти інших проявів передозування підбирають терапевтичні методи – симптоматичне лікування.
- Допускається замісна гормональна терапія – у вигляді визначаються лікарем доз глюкокортикостероїдів (в нормі – до 1 мг на кілограм ваги пацієнта).
Умови і терміни зберігання
У середньому препарат має великий (3 роки) строк придатності, рідше – 24 місяці. Відпускається будь-яка форма (мазь, ампули) тільки за рецептом. Умови зберігання:
- у безпечному місці, недоступному для дітей;
- при температурі 18-25 градусів;
- у сухому, захищеному від світла місці.
Аналоги
Для обробки ран, внутрішніх органів часто використовують антисептики, а не антибіотики. З другого типу протибактеріальних засобів аналогами можна вважати метронідазол та аналоги. Застосовують фторхінолони. Якщо вас цікавлять прямі структурні аналоги – не по спектру дії, а строго по діючій речовині – то до препарату максимально близькі:
- Дихиноксид;
- Гидроксиметилхиноксилиндиоксид;
- Диоксисепт;
- Уротравенол.
Ціна Діоксидину
Середні ціни на препарат вказані в таблиці:
Форма | Концентрація, % | Кількість | Ціна, рублів |
---|---|---|---|
Ампули | 0,5 | 10х10 мл | 515 |
Ампули | 0,5 | 10х5 мл | 337 |
Ампули | 1 | 10х10 мл | 473 |
Ампули | 1 | 10х5 мл | 368 |
Мазь | 5 | 30 г | 372 |
Відео
Димексид і Діоксидин при гидрадените. Сучасне лікування гидраденита
Лікування гнійного нежиті у дітей. Застосування діоксидину.
Відгуки
Марія, 20 роківКористувалася ліками, щоб впоратися з гнійною виразкою, щось потрапило в рану, отриману на відпочинку. Очікувала, що закопування буде болісним, але нічого страшного, і інфекція швидко пройшла. Шкіра за рахунок протимікробної дії відновлювалася недовго – всього за тиждень рана почала добре рубцюватися і гоїтися по всьому об'єму поранення.
Ірина, 39 роківПрацюю медсестрою в опіковому відділенні, часто обробляємо поверхні, а от у вену лікарі практично не вводять. Поведінка ліки нестабільний, тому замінюємо пацієнтам іншими засобами для загоєння. В цілому регенеруючий ефект значний, особливо в порівнянні з іншими. Для порожнинних поразок застосовуємо змочений тампон.
Максим, 54 рокиДавно знаю про препарат: Діоксидин добре застосовувати при інфекційних захворюваннях, тяжких ранах, але полоскати ніс або робити інгаляції з ним не порекомендував би навіть при сильному гаймориті, як і закапувати при отиті. Зовнішньо ліки відмінно діє на тканини, всередині ж легко потрапляє у горло, всмоктується в кров, адже по суті це чистий отрута!
Олександр, 24 рокиЧасто займаюся екстремальними видами спорту, люблю сходження, проте в дикій природі можна підхопити різні бактерії. Обов'язково беру з собою Діоксидин у формі мазі, їм можна змастити всього один раз садна, нагноєння, якщо не проходять самі через кілька днів. Ефект видно відразу ж, за пару застосувань, надійний препарат.