Солітер в рибі - небезпечний він для людини, чи є заражену рибу

Потенційний ризик проникнення глиста лентеца в організм людини багаторазово зростає при вживанні сирих, копчених, солоних або в'ялених страв з м'яса водних тварин з жаберным диханням. Дізнайтеся, як розпізнати заражений продукт і уникнути паразитарної інвазії.

У якій рибі буває солітер

Ціп'як може тривалий час перебувати у воді, одночасно відкладаючи яйця і чекаючи проміжного хазяїна. Стрічковий хробак, або солітер, паразитує в черевної порожнини риби. З часом глист настільки розростається, що починає впливати на плавучість зараженої особи. Здебільшого хробак инвазирует організм прісноводних тварин. Тим не менш зустрічаються лентецы, віддають перевагу представників морської фауни. Паразити в рибі відкладають яйця, якими часто кишить м'ясо жертви.

Так, вживання в їжу сирого продукту створює всі умови для паразитарної інвазії. Важливо відзначити, що рибний солітер в в'яленому або солоному м'ясі існує тільки у вигляді яєць. Цей факт обумовлюється нездатністю дорослої особини переносити подібні умови. Гельмінти в рибі, що зазнала гарячого або холодного копчення, цілком можуть продовжити свій життєвий цикл при недотриманні правил теплової обробки м'яса водного тварини. З цієї причини вкрай важливо набувати такого роду продукт у перевірених сумлінних продавців.

Солітер в річковій рибі

Більшість черв'яків уникає солоної морської середовища, внаслідок чого переважно заселяє кишечник прісноводних тварин. Відомі випадки, коли вогнищевий лигулез риб приводив до масової загибелі всієї водоемной фауни. Крім карасів, глистів знаходять у щуці, леще. Фахівці стверджують, що небезпечні паразити в річковій рибі останнім часом виявляються з більшою частотою, ніж 5-10 років тому. Виняток становлять тільки мешканці гірських річок і лісових озер.

Буває солітер в морській рибі

М'ясо тварин, ареалом поширення яких служать солоні води, здебільшого надходить до споживача замороженим, що багаторазово знижує ризик паразитарної інвазії. Відомо, що глист і його яйця гинуть при низьких температурах. Солітер в морській рибі зустрічається рідко. Тим не менш, його можна виявити в минтае і прохідних видах (горбуші і кете). Черв'яки в оселедці, або морський оселедця, теж зустрічаються.

Паразитологи рекомендують відмовитися від вживання сирої або малосоленой червоної риби. Таку пораду фахівців, швидше за все, не доведеться за смаком сушиманам. Відомо, що 90% населення Японії заражене черв'яками, з цієї причини, щоб уникнути проблем зі здоров'ям краще зайвий раз не ризикувати і відмовитися від вживання цього екзотичного блюда.

Як виглядає солітер в рибі

Розпізнати заражену особина не становить праці. Як правило, риба з солітером виглядає млявою, плаває на поверхні води. Не варто ловити ослаблене тварина і радіти легкої здобичі. Вживати селитерное м'ясо вкрай небезпечно. При обробленні черевця зараженої особи можна побачити, як білий плаский стрічковий черв'як в рибі заповнив всі її кишки. Дізнатися наочно, як виглядає глист, можна по численних фото і відео.

Небезпечний солітер в рибі для людини

Зараження гельмінтів може призвести до маси негативних станів. Небезпека солітера в рибі для людини полягає в тому, що глист може провокувати розвиток багатьох хвороб травлення і не тільки. На тлі інвазії людина часто страждає від диспепсичних розладів. При особливо важких випадках у хворих розвивається синдром непрохідності кишечника. Крім того, у зараженої особи спостерігаються симптоми розлади нервової системи:

  • апатія;
  • порушення сну;
  • судомні стани;
  • зниження пам'яті.

Важливо відзначити, що стрічковий черв'як може безперешкодно пересуватися по всьому тілу людини. Як показує медична практика, глисти здатні проникати через гематоенцефалічний бар'єр і порушувати мозкову діяльність людини. Крім того, зафіксовані випадки, коли черв'яки заселяли печінку, легені та інші органи зараженого. З цієї причини вкрай важливо своєчасно проводити профілактику гельмінтозу.

Чи можна їсти рибу з солітером

Перед вживанням м'яса інвазовану тваринного тушку слід ретельно обробити. Важливо зазначити, що усунення дорослого солітера з риби жодним чином не є гарантією від інвазії паразита. Справа в тому, що личинки досить стійкі до зовнішнього впливу. При ситуації, коли ви все ж зважилися їсти рибу з солітером, потрібно пам'ятати, що на столі й кухонні приладдя після видалення нутрощів з черева тварини можуть залишитися яйця глиста.

Останні провокують розвиток важкої форми гельмінтозу. Внаслідок цього їсти заражене риб'яче м'ясо не рекомендується: навіть при дотриманні всіх правил приготування продукту можливість паразитарної інвазії зберігається. Трохи інакше справа йде з замороженою морською фауною. Фахівці стверджують, що є такий продукт цілком безпечно.

При якій температурі гине солітер в рибі

Усунути дорослу особину з тушки не становить праці. Знищити яйця глиста дещо важче, але при дотриманні норм термічної обробки домогтися цього цілком реально. Солітер в рибі гине, якщо смажити або варити м'ясо при 55 градусах. Крім того, відомо, що паразит не виносить низьких температур. Так, глисти в рибі гинуть, якщо заморозити продукт на 10 і більше годин. Важливо відзначити, що при тривалому впливі низьких температур небезпека зараження практично зводиться до нуля, чого не можна з упевненістю сказати про тепловій обробці.

Відео: риба, заражена солітером

Солітер, і з чим його їдять.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!