Як зменшити шлунок в домашніх умовах і хірургічним шляхом
- 1. Обсяг шлунка
- 1.1. Обсяг шлунка дорослої людини
- 1.2. Розтягнутий шлунок
- 2. Як зменшити обсяг шлунка
- 3. Як зменшити шлунок в домашніх умовах
- 3.1. Вправи для зменшення шлунку
- 3.2. Як зменшити апетит і шлунок
- 3.3. Дієта для зменшення об'єму шлунку
- 4. Операція зменшення шлунку
- 5. Відео: як зменшити розмір шлунка
Причиною зайвої ваги часто є розтягнутий шлунок, з-за чого не виходить харчуватися невеликими порціями. Постійне відчуття голоду не дає вести нормальне життя, сприяє поганому самопочуттю і зривів. В такому випадку обов'язково потрібно знати способи, як звузити шлунок. Привести розтягнутий орган в норму вам допоможуть поради нижче.
Обсяг шлунка
Через переїдання поступово збільшується місткість шлунка. Спочатку орган розтягується від зайвої їжі, а потім вже вимагає її все більше і більше. Зменшення шлунка для схуднення основним критерієм визначає якраз обсяг органу. Процес скорочення може зайняти кілька місяців, особливо у разі розтягнутості до максимальної позначки в 4 л. Для початку варто дізнатися про анатомічні особливості даного органу – який обсяг він повинен мати і наскільки може бути збільшений.
Обсяг шлунка дорослої людини
Визначити нормальний розмір шлунка дорослої людини дуже просто – необхідно скласти два кулака разом. Це і буде приблизний об'єм їжі, який може бути з'їдений дорослим за раз. В нормі він становить 500-600 мл або 250 р. Якщо переїдати, їсти тільки 1-2 рази в день і часто без почуття голоду, запивати їжу водою, то шлунковий мішок поступово буде трансформувати, поки не досягне критичної позначки в 4 л.
Розтягнутий шлунок
Максимальний об'єм, до якого відбувається розтягнення шлунка, становить 4 л. Але ця позначка загрожує не всім, адже крім неправильного харчування існує ще ряд факторів, що призводять до такої ситуації:
- генетична схильність;
- вік і стать;
- тип статури.
Як зменшити обсяг шлунка
Якщо розтягнути шлунковий мішечок, то нормальної тарілки з 250 г їжі для насичення буде мало. Внаслідок цього систематичне переїдання стає звичним, що і призводить до подальшого збільшення органу. Існує безліч способів, як зменшити обсяг шлунка природним шляхом. Це і гімнастика на діафрагмальному диханні, і різні дієти і просто ефективні поради для повсякденного життя. Радикальні методи, як скоротити обсяг шлунка – хірургічні операції.
Як зменшити шлунок в домашніх умовах
Якщо розтягнути шлунковий мішечок можна дуже швидко, то процес приведення його в норму займе трохи більше часу. З цієї причини важливо налаштуватися психологічно, що результат не з'явиться на наступний день. Зменшення шлунка без операції в домашніх умовах являє собою безліч способів і методик. Всі вони засновані на кількох простих правил:
- Частота. Необхідно харчуватися 4-5 разів на день по 250-300 р. Головне, щоб ви не відчували почуття голоду протягом довго часу, яке й змушує людину переїдати.
- Переїдання. Відчуття ситості приходить тільки через 20-30 хвилин після того, як почалася трапеза. З цієї причини варто ретельно і повільно пережовувати кожен шматочок. Розмірене трапеза вгамує голод ще під час їжі.
- Апетит і нудьга. Їх потрібно відрізняти один від одного. Стреси, тривога або просто незнання, чим зайнятися, не повинні примушувати зайвий раз перекусити.
- Вода. Запивати їжу не можна, адже вона створює додатковий обсяг, куди поміститься ще пару ложечок їжі. Пити необхідно за півгодини до і через 45-60 хвилин після трапези.
Вправи для зменшення шлунку
Допомогти шлунковому мішечку зменшуватися можуть і деякі вправи в домашніх умовах. Утримувати його від розтягування покликані м'язи преса, які і потрібно привести в тонус. Існують різні дихальні вправи для зменшення шлунку. Одне з них - вакуум, який роблять так:
- встати прямо, зробити глибокий вдих;
- далі максимально видихнути і підтягнути живіт до спини, наскільки це можливо;
- стиснути м'язи на 5-6 секунд, після чого повернутися до нормального дихання;
- повторити втягування ще 3-4 рази.
Як зменшити апетит і шлунок
Для нормальної діяльності людському організму потрібно зовсім небагато їжі. Якщо вчасно не приборкати свій «запал», можна розтягнути шлунковий мішечок до критичних розмірів. У цьому випадку дуже важливо взяти себе в руки. Зменшити апетит і шлунок допомагають різні приправи, фрукти і овочі. Головне - вибрати правильні з них. Тоді питання, як зменшити шлунок, вирішується легко. У список продуктів включають:
- Водорості ламінарії. Вживати по столовій ложці до їжі. Водорості набухають, тим самим заповнюючи обсяг.
- Ялівець. Відвар на основі цієї рослини можна вживати до 3 склянок за день. Потрібно просто залити подрібнений ялівець окропом.
- Лляне насіння. Теж володіє властивістю набухання, даючи відчуття ситості. З ранку до сніданку потрібно взяти 1 чайну ложечку насіння.
- Фенхель. З цієї рослини теж готується відвар – 1 ч. л. сушеної або свіжої трави на склянку окропу.
- Молочко магнезії. Його необхідно випивати по 1 ст. л. щодня.
- Чорний чай. Навіть цей звичайний напій допомагає у вгамуванні голоду. Краще пити його з лимоном і обов'язково без цукру.
- Імбир. Корінь цієї рослини подрібнюють, заливають окропом, а через пару хвилин додають до нього мед, трохи мінералки і лимонний сік. Пити можна при відчутті голоду.
Дієта для зменшення об'єму шлунку
Існує спеціальна дієта для зменшення об'єму шлунку. Вона має цікаву назву – «5 столових ложок». Судячи з відгуків, вона допомагає в питанні, як скоротити шлунок і схуднути при цьому. Правила дієти такі:
- на блюдце може бути тільки 5 столових ложок їжі (200 г);
- їсти через кожні 2-3 години;
- виключити солодощі, цукор, газовані напої, фастфуд;
- не запивати їжу водою.
Операція зменшення шлунку
При відсутності результатів від дієти і гімнастики застосовують радикальний метод. Це операція зменшення шлунку. Вона показаний людям з індексом маси тіла вище 40. Проводиться наступними методами:
- Баллонирование. Полягає у введенні в орган балона з рідиною, який займає до 40% об'єму.
- Бандажування. Орган перетягується кільцем. Зменшувати так шлунковий мішечок допомагає фізрозчин. Його вводять в кільце через 2 місяці.
- Шунтування. Допомагає шлунковому мішечку зменшуватися на 60%. Їжа йде в обхідну. Тільки менша її частина потрапляє в шлунок.
- Поздовжня резекція. Видаляється бічна частина органу, за рахунок чого він може зменшуватися майже на половину.