Професійна точилка для ножів краща

Необхідною умовою безпечного використання ножів є їх якісна заточка. Якщо лезо опрацьовано неправильно, то воно може принести власникові масу неприємностей, починаючи від роздратування і закінчуючи травмами, тому важливо завжди утримувати в робочому стані інструменти з допомогою якісного догляду.

Види точілок для ножів

В залежності від сфери застосування і принципу дії, професійні точильні інструменти діляться на механічні і електричні. Також за абразивної поверхні точила бувають:

 • природними;
 • керамічними;
 • з алмазним напиленням.

Інструмент для заточування ножів вибирають і за ціною, сфері використання та матеріалу леза. Так, для керамічних використовуються тільки такі ж абразиви, для ресторанів частіше вибирають електричні інструменти, т. к. їх допомогою легко економити час і сили. Професійна точилка для ножів може використовуватися і в домашніх умовах, а вибрати її просто завдяки сучасному асортименту точильних інструментів.

Електрична ножеточка

Простий у використанні є електрична точило для ножів. Вона являє собою невелику машинку з зазорами, в яких розміщені абразивні диски. Кут точила з зазорами може бути різний, задається виробником. Таким кухонним пристроєм можна заточувати не тільки кухонні прилади, але і ножиці. Професійна точилка для ножів з керамічними дисками використовується в ресторанному справі, хоча часто кухарі використовують ручні ножеточки для роботи з особистими інструментами, щоб не зіпсувати їх.

Механічна точилка для ножів

Поняття механічного приладу для правки лез включає в себе різного роду інструменти, починаючи від мусатов, закінчуючи спеціальними установками. Головна особливість – під час роботи потрібно додаток зусилля. Більша частина асортименту представлена механічними ножеточками з різними видами абразивної поверхні:

 • точильний камінь;
 • мусат;
 • механічна точилка.

Точильний камінь може мати будь-який розмір та походження: водний японський камінь, арканзас, новокулит. Мусат – це металевий стержень з абразивним напиленням і дерев'яною або пластиковою ручкою, дуже простий інструмент, який використовується найчастіше в домашніх умовах. Важливо правильно використовувати мусат: рух рукоятки має відбуватися вздовж інструменту під кутом 20-25°, щоб він став гострим.

Професійна електрична точилка Hatamoto для японських кухонних ножів

Як вибрати

Професійну точило для ножів вибирають по виду і зернистості абразивного матеріалу, який може бути натуральним (наприклад, алмаз), або зернистим покриттям синтетичного походження. По крупності частинок абразиви бувають:

 • грубі (з великим зерном) – використовують для переточування;
 • середні і тонкозернисті – звичайні точила;
 • особливо тонкозернисті – полірування леза.

Далі – вибір конструкції точила. Для домашнього використання часто вибирають мусат або невеликі точильні бруски. У походи з собою можна брати спеціальні кишенькові точила, які мають зручний розмір, розкладне конструкцію. Механічна точилка стала популярною останнім часом завдяки набору можливостей для заточування різних видів інструментів. Така установка володіє наступними функціями:

 • вибір потрібного абразивного каменю;
 • фіксація в необхідному положенні клинка;
 • установка потрібного кута точила і ін.

Механічна установка може називатися професійної точилкою для ножів. Для її експлуатації спочатку потрібно розібратися в особливостях роботи, вивчивши інструкцію, потім потренуватися заточувати. Недосвідчений користувач може зіпсує лезо, вибравши неправильне зусилля, кут і матеріал для заточування. Саме просте у використанні пристрій – электрозаточка, оскільки орудувати точилкою може кожен, попередньо задавши необхідні налаштування.

Як користуватися

Щоб зрозуміти, як правильно заточувати ніж, потрібно спочатку розібратися, яким має бути правильне лезо. Затуплення поверхню ріжучої частини леза під мікроскопом виглядає пухкої, не рівною. Перед використанням інструменту потрібно оцінити ступінь пошкодження ріжучої частини, щоб вибрати абразивний матеріал: сильно затуплені прилади спочатку потрібно правити грубим абразивом, і тільки потім полірувати. На різних ножеточках спосіб роботи відрізняється:

 • мусат – рух леза проводиться вздовж стрижня під маленьким кутом без сильного натиску, що може дозволяти мінімальне додаток зусиль;
 • точильний камінь – заточити потрібно, починаючи з області біля рукоятки, поступово переходячи до кінчика леза, надаючи зусилля рукояткою під кутом;
 • механічна ножеточка – різкими рухами лезо проводиться між каменями.

Огляд популярних виробників

 1. Apex edge pro – професійна заточка ножів, об'єднана в пристосування у вигляді верстата. Цей прилад, вироблений у США, призначений для роботи з широким спектром лез. Отримала широке розповсюдження завдяки високій якості і розумною ціною.
 2. Ganzo – китайський виробник ножів, точильних систем, товар якого популярний завдяки своїй невисокій ціні і гідної якості продукції.
 3. Lansky – популярний американський виробник точильних систем, які вигідно відрізняються якістю, а ще простою технологією заточування.
 4. Ruixin – виробник з Китаю. Системи даної фірми дешевше, ніж у конкурента Ganzo, але відрізняються тим, що перед використанням точильного верстата необхідно вирівняти камені.
 5. Абразивні бруски, ручні, механічні ножеточки для професійної роботи і домашнього використання випускають компанії Gerber, Wenger, товари яких займають дорогий сегмент на ринку.

Де купити і скільки коштує точильний верстат для ножів

Придбати професійні точильні системи і верстати можна в офлайнових магазинах, таких як Ельдорадо. Простіше знайти в спеціалізованих точках продажу в Москві та інших великих містах або купити, використовуючи інтернет, у спеціалізованих онлайн-магазинах та на сайтах офіційних дилерів виробників. Вартість таких систем коливається від 900 до 3000 грн. в залежності від виробника:

 • Gerber – 2000-2500 р.;
 • Wenger – 1000-1500 р.;
 • Ganzo – 2500-3000 р.;
 • Lansky – 3000-9000 р.;
 • Ruixin – 2000-2500 р.

Як зробити верстат для заточування ножів своїми руками

Тим, хто хоче створити професійну систему для заточування своїми руками, легко здійснити свою мрію, не використовуючи креслення. З підручних засобів, маючи ручний пристрій з абразивним покриттям для заточування, можна спорудити в домашніх умовах. Головне – знайти основу для кріплення, спорудити шарнірну систему з регульованою висотою і нахилом. Додатково можна додати полірувальні поверхні до основи для професійної роботи з лезами.

Саморобний пристрій для заточування ножів

Відгуки

Олександр, 38 роківКупив систему Apex Edge Pro, дуже задоволений, користуватися просто, підходить для будь-яких лез. Для професійної роботи підходить навіть у домашніх умовах. Пробував працювати з точильными камінням, мусатов, але вони не дають бажаного результату, а сил прикладати необхідно набагато більше, а після заточування йде багато часу на поліровку.
Владислав, 43 рокиВзяв собі додому китайський водний камінь ще давно для заточування мисливського ножа, але навчився з ним працювати не відразу: потрібно звикнути до зусиллю, яке прикладаєш. Зручніше користуватися мусатов, коли потрібно швидко підправити лезо, але якщо пошкодження значні, то простим ручним точилом не обійтися. Так, мій водний китайський камінь добре працює з самими тупими приладами.
Володимир, 35 роківКористуюся на кухні тільки електричним пристроєм і все влаштовує. Дуже швидко, без зусиль можна правити інструменти різних розмірів і пошкоджень. Єдиний мінус – полірувати сталь іноді доводиться після роботи з электрозаточкой, т. к. кути нахилу керамічних каменів задані, іноді кромка виходить толстой, що потрібно виправляти.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!