Як плести браслети макраме

Макраме з'явилося дуже давно. Протягом багатьох років удосконалювалося, створювалися нові методи плетіння, використовувалися нові матеріали. Поступово, крім браслетів, стали створюватися різні предмети декору в інтер'єрі. Скатерки, кашпо, серветки та багато іншого. Макраме є справжнім мистецтвом.

В плетінні використовуються шнурки або товсті нитки. Принцип плетіння схожий на плетіння з муліне, але браслети з шнурків виходять більш масивними. Ці прикраси підходять далеко не до всієї одязі на відміну від ніжних фенечок з бісеру і муліне, тут потрібен певний стиль. Тільки тоді браслети будуть виглядати стильно й оригінально. Для плетіння вам знадобляться англійські шпильки, подушка, на яку буде кріпитися вироби в процесі роботи, ножиці, нитки і клей.

Одну нитку, яку ми закріплюємо горизонтально, повинна бути довший, ніж ширина майбутнього виробу. Решта будуть кріпитися на неї. Дуже важливо використовувати якісні матеріали, інакше з часом браслет втратить свій вигляд, а нитки почнуть розповзатися.

Плетіння вузлів в макраме

Вузли є основою плетіння в макраме. Є різні види плетіння: плоске, кругле, і без вузликове.

Найпростіший-геркулесів вузол:

1. Беремо дві нитки і закріплюємо кожну з них шпилькою.

2. Праву нитку потрібно заплести під ліву, ліву заплести в петлю знизу вгору. Плетемо до потрібного розміру, а на кінці робимо вузлик.

Для прямих вузлів:

1. Знадобиться дві нитки, які закріплюють нерівним кріпленням, щоб вийшло 4 кінця.

2. Крайні нитки вважають робітниками, а ті, що посередині — основою.

3. Потім ми беремо робочу праворуч і заводимо її за основу, а потім за ліву робочу.

4. Беремо робочу нитку зліва, потім заводимо її під основу, і потім знизу в петлю між основною і робочої.

5. Щоб сплести лівобічну ланцюжок, зав'язуємо ще три плоских вузла і повернути браслет вліво на 180 градусів.

6. Повертаємо його через кожні чотири вузли.

7. Коли отримаємо потрібну довжину, зав'язуємо вузлик і закінчуємо браслет.

Схема «Павучок» в макраме

Прикріплюємо чотири нитки, які мають вісім кінців. На першому ряду плетемо кілька квадратних вузлів. На 3-6 нитках у другому ряду зав'язуємо один квадратний вузол, основою 4-а і 5-а. У третьому ряду заплітаємо один квадратний вузол, користуючись тією ж основою, додаючи 2 і 7. Основа з ниток 4 і 5, також використовується для квадратного вузла у четвертому ряду з використанням 1 і 8.

Схема «Ланцюжок» в макраме

Нам знадобитися шість ниток. Нумерація завжди йде зліва направо. Основою робимо 3 і 4. Далі плетемо квадратний вузол за допомогою ниток 2 і 5, а другий з допомогою 1 і 6. Відступаємо приблизно 1 см і повторюємо дії, як в пункті 4, поки не вийде потрібна довжина браслета.

Схема «Вертикальні бріди»


В якості основи беремо довгу нитку і закріплюємо дві на ній. Далі по вертикалі виконуємо репсові вузли на кожній нитки зліва направо. Коли перша брида закінчена, перевертаємо робочу нитку і продовжуємо плести вузли в зворотному порядку.

Схема «Ромб з мережкою»

Для роботи використовуємо 20 ниток. Один колір беремо для 10 і 11, для решти потрібен інший колір. З допомогою 10 і 11 нитки робимо один ряд з вертикальними вузлами і розташовуємо їх по діагоналі. Далі, на 8 і 13 розкриваємо невеликий ромб. Потім плетемо квадратний вузол і закриваємо нитками 10 і 11 ромб, а для великого використовуємо 9 і 12.

Схема «Фріволіте»


Беремо чотири нитки. Основу створимо на 2 і 3 нитки. На них, за допомогою 1 і 4 виконуємо чотири вузли «фріволіте». З'єднуємо нитки основ і закріплюємо бусиною. Продовжуємо до отримання потрібної довжини браслета.

Браслет макраме з гайками

Браслет не обов'язково повинен складатися тільки з шнурків або ниток. Можна вплітати самі незвичайні прикраси. Наприклад гайки, в поєднанні з мотузками сірого або бежевого кольору, створять морський стиль. На малюнку показана техніка плетіння основи браслета. Гайку вплітаємо на дві середні нитки і зав'язуємо вузол. Таким чином створюємо потрібну нам довжину.


Якщо заглибитися в історію, макраме отримало свій розвиток саме завдяки морському флоту. Саме моряки плїли мережі, мотузки, плели різні прикраси для кораблів, а також чохли на кермо. Вузли весь час ускладнювались і вдосконалювались. Зараз відомо близько 4000 тільки морських вузлів. Роботи відрізнялися не тільки красою і незвичністю, але і своєю міцністю. Зараз відомо шість видів вузликового плетіння.

Саме слово "макраме" має арабське походження, що означає бахрома, тому всі вироби з мотузок і ниток саме так і називали.

Читайте також: плетіння браслетів з шнурків.

DIY Wavy Macrame bracelet with beads

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!