В'язання в стилі бохо - моделі і схеми. Опис в'язання на спицях або гачком в стилі бохо для початківців
З 1990-х років прийшло напрямок бохо. Це був час популярності гламуру і хіпі, а в моду увійшов розслаблений стиль, що підкреслює фігуру. Сьогодні напрям залишається популярним – у ньому в'яжуть кардигани, туніки, жакети. Воно дає простір фантазії, розширює боку експериментування і завжди приваблює чимало уваги.
Бохо-стиль своїми руками
Напрямок моди, використовує поєднання богеми, елементів хіпі, носить назву бохо. Йому притаманні сміливі експерименти, коли поєднується непоєднуване. Характерними ознаками є довгі летять одягу розслабленого напрямки, поєднання текстур тканин (хутро з мереживом, льон з вовною, шифон з мішковиною). Для стилю використовуються виключно натуральні матеріали, тому популярністю користуються в'язані аксесуари, одяг – сумки, взуття, шарфи.
В цьому напрямку часто одягаються творчі розкуті люди, підійде одяг навіть повним. Мистецтво полягає в тому, щоб одягнутися зі смаком, але при цьому не виглядати, як міські божевільні. Виділяють наступні різновиди:
- класик – для нього характерне використання оксамиту, вельвету, рустикальної вовни, мережива, ручного трикотажу, жаккарда, мохеру;
- гламур – його люблять зірки, використовується шифон, гіпюр, квіти, банти, хутро;
- еко – натуральні матеріали, вінтаж, деталі;
- хіпі – яскраві в'язані деталі, бахрома, овчина, мішковина.
Ключовими речами бохо-стилю є:
- довгі спідниці з оборками;
- об'ємні светри;
- жилети, жакети з прикрасою хутром, текстилем;
- вузькі джинси;
- сарафан;
- туніки, розшиті бісером;
- в'язані кардигани;
- капелюхи з широкими полями, широкі пояси;
- високі чоботи, сандалі;
- в'язані сумки, прикраси, аксесуари.
В'язання гачком в стилі бохо
Досвідчені майстрині знають, що в'язання в стилі бохо – це модно і сучасно. Для цього використовують гачок – їм можна в'язати сумки, шарфи, шалі, накидки. Візерунками, облямівкою, пов'язаними гачком, прикрашають подоли спідниць, суконь, розшивають коміри у кардиганів. З переваг використання гачка у створенні одягу відзначають оперативність виконання, ажурність візерунків, легкість роботи.
Гачок ідеально підійде для в'язання аксесуарів в класиці, еко, хіпі. Класичні моделі виконуються в традиційних кольорах (темний, насичений). Еко краще зробити з нефарбованої пряжі або натурального кольору, а хіпі робиться яскравою, максимально привертає увагу. В'яжуть гачком деталі для прикраси взуття, головні убори, аксесуари (пояси, сумки).
В'язання спицями в стилі бохо
Крім гачка в'язані вироби в стилі бохо можна зробити з використанням шпиць. Інструмент зручний при виконанні складних елементів для цікавих кардиганів, жакетів, спідниць, суконь. Перевагами спиць є щільність в'язання (вироби не розтягнуться), можливість експериментувати з візерунками. Спиці застосовують для в'язання виробів класики і еко. Неординарними виходять моделі, виконані поєднанням інструментів можна пов'язати жакет спицями і прикрасити його ажурними візерунками, виконаними гачком.
Для напряму характерне поєднання візерунків і напрямків малюнка, тому існують оригінальні моделі, виготовлені шляхом зшивання безлічі елементів. Кожен елемент в'яжеться своїм візерунком, а використовуються для цього обидва інструменту. Жінка, одягнена в стилі бохо, завжди привертає увагу, її вбрання хочеться розглядати, тому це хороша ідея для тих, хто хоче виділитися з натовпу. Знадобиться трохи часу і простих навичок, щоб зв'язати унікальну одяг.
В'язані моделі в стилі бохо з описом
Розслабленість і легкість – це відрізняє моделі, пов'язані в стилі бохо. Використовувати для них можна гачок або спиці – залежно від уподобань. Нижче наведено детальні описи в'язання моделей жакети, куртки та светри. Можна дотримуватися, а можна вдосконалити їх, додати оригінальні деталі і прикраси. Поєднувати моделі потрібно з нарочито жіночними сукнями, спідницями з мережива та шифону.
Жакет в стилі бохо
Оригінальну модель жакета для жінки можна пов'язати спицями, використовуючи кольорову шерсть. Для виготовлення знадобиться зробити викрійку і визначити щільність в'язання. Початок в'язання – з правої полички:
- набрати 17 петель, використовувати чулочное в'язання, кожні 2 циклу змінюючи колір нитки;
- щоб сформувати кут, зробити убавки – вийде трикутник;
- ліва поличка і спинка в'яжуться разом – набрати 84 петлі в'язати 16 рядів лицьової гладдю;
- рукава в'яжуться лицьовій гладдю – 56 циклів, по колу;
- всі деталі з'єднуються разом, виріб прикрашений бахромою і красивою вишивкою.
Туніка в стилі бохо гачком
Цікавою і привабливою вийде туніка для жінки, виконана гачком в техніці філейної в'язання. За цією схемою можна виготовити в'язаний кардиган в стилі бохо своїми руками та інші вироби (сукні, спідниці). Техніка проста, передбачає виготовлення малюнка по клітинам, які будуть заповненими або порожніми. В'язання в стилі бохо виходить ажурним, легким, тому під туніку краще одягати майку або футболку, щоб не просвічувало голе тіло.
Основи в'язання:
- брати самий маленький гачок, тонкі нитки;
- стовпчики робити дуже щільними, щоб зберігалася форма клітин рівної довжини і ширини;
- гачок вводиться під весь ланцюжок повітряних петель попереднього ряду;
- коли в'яжуться стовпчики з накидами, гачок вводиться у верхню дужку косички;
- коли в'яжуться заповнені клітини над порожніми, гачок вводиться під весь ланцюжок повітряних петель попереднього ряду.
Опис туніки з малюнком «Папуги»:
- схему можна подивитися на фото плюс зіставити, побачивши готовий виріб;
- набрати 204 повітряні петлі плюс 3 петлі підйому, в'язати згідно малюнку;
- вив'язати горловину – в'язати щільні ряди стовпчиками без накиду, в центрі зробити убавку;
- щоб вийшли клиноподібні краю, потрібно набрати 78 петель з кожної сторони, в'язати щільно, в центрі з'єднати по 4 стовпчики з накидом разом для вив'язування кута;
- зв'язати 2 рукави, 2 частини з малюнками, зшити разом.
Светр в стилі бохо
Об'ємна цікава модель светри підійде на холодну осінь. В'яжеться спицями лицьовій гладдю (чергуванням парних рядів лицьовими петлями, а непарних – виворітними). Опис в'язання:
- для спинки взяти спиці №4, набрати 38 петель і в'язати лицьовій гладдю, роблячи надбавки (накидом) у кожному третьому, а потім – другому ряду до отримання 122 петель, пров'язати 40 послідовностей;
- закрити з обох сторін місце для рукава, почати убавки (провязыванием 2 петель разом) у кожному 4 і 2 ряду – повторити 10 разів, потім у кожному 2 і 4 – 18 разів;
- перед пов'язати як спинку, але зробити через горловину 122 циклу – посередині закрити 14 петель, пров'язати боку до потрібного розміру;
- рукава в'яжуться дзеркально: набрати 43 петлі в'язати 30 рядів гумкою (1 лицьова, 1 виворітна), потім гладдю, додаючи по 1 петлі до 62;
- через 36 циклів додати 21 накид за 6 рядів, пров'язати 56 рядів, закрити;
- для планки низу набрати 179 петель, пров'язати 32 ряду гумкою;
- для коміра набрати 179 петель, пров'язати 60 циклів гумкою;
- зшити всі деталі.
Можна прикрасити светр облямівкою, пов'язаної гачком:
- пров'язати 2 ряду 2 стовпчиками з накидом у шаховому порядку;
- між ними набрати 2 повітряні петлі;
- зв'язати арки з 3 повітряних петель;
- повторити перші 2 ряди;
- зв'язати ажурний край з раппорта (3 стовпчика без накиду, піке з 3 повітряних петель, 3 стовпчика без накиду);
- схема обв'язки може бути будь – при бажанні використовуйте свою.
Дізнайтеся, як зв'язати кардиган Лало.
Відео: одяг бохо
Я тащуся від бохо! В'яжемо з Людмилою Тен
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!