26 способів саморозвитку та самовдосконалення
- 1. Читайте книги щодня
- 2. Вчіть мови
- 3. Знайдіть нове хобі
- 4. Створіть надихаючу кімнату
- 5. Подолайте страхи
- 6. Прокачайте навички
- 7. Прокидайтеся рано
- 8. Дотримуйтеся щотижневого плану тренувань
- 9. Почніть писати Керівництво по життєвому шляху
- 10. Напишіть листа своєму майбутньому Я
- 11. Покиньте зону комфорту
- 12. Киньте кому-небудь виклик
- 13. Визначте сліпі плями
- 14. Попросіть зворотного зв'язку
- 15. Зосередьтеся на списку справ
- 16. Встановіть великі і сміливі цілі
- 17. Визнайте свої недоліки
- 18. Дійте
- 19. Відмовтеся від шкідливої звички
- 20. Виробіть нову звичку
- 21. Уникайте негативних людей
- 22. Вчіться мати справу з важкими людьми
- 23. Вчіться у своїх друзів
- 24. Не витрачайте час на чати
- 25. Перестаньте дивитися телевізор
- 26. Відпустіть минуле
Любите розвиватися? Постійно шукайте способи самовдосконалення? Прагнення до особистісного зростання – дуже важлива риса характеру, яка повинна домінувати над багатьма іншими. Саме завдяки вмінню рости, покращувати себе, люди отримують максимальну віддачу від життя.
Людський потенціал – безмежний, тому дорога до самовдосконалення не закінчується ніколи. Чим більше людина росте, тим більше він розуміє, що йому ще є куди розвиватися.
Не хочете зупинятися на досягнутому? Зібрані у статті способи саморозвитку допоможуть рухатися далі.
Читайте книги щодня
Книги – концентровані джерела мудрості. Чим більше читаєте, тим більше отримуєте. Приділяючи увагу читанню книг кожен день, людина живить мозок великою кількістю знань, розширює словниковий запас, збагачує внутрішній світ.
Вчіть мови
Вивчення мови – абсолютно новий навик, а процес знайомства з ним – зовсім інший досвід і можливість пізнати культуру, традиції народу.
Знайдіть нове хобі
Є що-те нове, що може зацікавити, крім звичайних улюблених захоплень? Який-небудь вид спорту чи розважальні інтереси, такі як танці, дегустація вин, кулінарія? Можливо, є бажання записатися на курси? Вивчення чогось нового розвиває в різних аспектах: фізично, розумово або емоційно.
Створіть надихаючу кімнату
Оточення задає настрій і ритм. Якщо живете на надихає середовищі, заряджаєтеся ентузіазмом кожен день. Зробіть ремонт в кімнаті, обставте так, щоб вона мотивувала на нові звершення.
Подолайте страхи
У всіх є свої страхи - невпевненості, публічних виступів, ризику... Вони утримують людей в одному положенні і заважають їм розвиватися. Визнайте, що страхи відображають області, в яких можна рости. Вони виступають як компас для особистісного зростання. Якщо відчуваєте страх, тоді ще є куди розвиватися. Подолавши його і станете на сходинку вище.
Прокачайте навички
Якщо грали коли-небудь у відеоігри, особливо РПГ, тоді точно знаєте концепцію. Вдосконалення навичок вимагає досвіду, який допоможе стати краще і сильніше. Хочете «прокачати» ораторські здібності або стиль письма? Складіть список своїх навичок, займіться їх поліпшенням.
Прокидайтеся рано
Раннє пробудження (скажімо, в 5-6 ранку) покращує продуктивність і якість життя. Це пояснюється тим, що свідомість налаштовується на продовження активності протягом дня, пробуджує рушійну силу.
Дотримуйтеся щотижневого плану тренувань
Найкращий початок для самовдосконалення – підтримання гарної фізичної форми. Спробуйте бігати підтюпцем не рідше 3 разів на тиждень по 30 хвилин. Для різноманітності можете розбавити біг плаванням або уроками фізкультури.
Почніть писати Керівництво по життєвому шляху
Керівництво по життєвому шляху – ідея, яка може стати вирішальною для подальшого прогресу. Фактично, це – книга, що містить основні відомості про те, як можна прожити життя повноцінно. У ній описуються цілі, принципи та цінності.
Напишіть листа своєму майбутньому Я
Ким бачите себе через 5 років? Будете таким же, як зараз? Якою людиною станете?
Напишіть листа майбутньому собі і запечатайте його. Для початку спробуйте взяти період 1 рік. Позначте в календарі дату відкриття. Потім почніть працювати, щоб стати людиною, який повинен прочитати цей лист.
Покиньте зону комфорту
Справжнє зростання приходить через важку роботу. Комфорт не допомагає розвиватися. Він змушує зупинятися на половині шляху.
Яка ваша зона комфорту? Боїтеся вийти з неї в більшості випадків? Тримайтеся в межах особистого простору в присутності інших людей? Встряхнитесь. Зробіть що-небудь інше.
Відкриваючи себе нової ситуації, людина буквально росте по мірі того, як навчається діяти в нових обставинах.
Киньте кому-небудь виклик
Конкуренція – один з кращих способів особистісного зростання. Поставте завдання (схуднення, фізичні вправи, збільшення прибутку), соперничайте з зацікавленим іншому, щоб побачити, хто першим досягне мети. Завдяки цьому обидва учасники досягають більшого, ніж якщо б вони вирушили по вибраній дорозі в поодинці.
Визначте сліпі плями
З наукової точки зору, сліпі плями відносяться до галузей, які очі не здатні бачити. З точки зору особистісного розвитку, сліпі плями – щось про себе, про чим людина не знає. Виявлення сліпих зон допомагає визначити області для удосконалення.
Спробуйте ідентифікувати речі/події/людей, які викликають дратівливість/образу/сумніви. Вони і будуть сліпими плямами. Після цього продумайте заходи з їх усунення.
Попросіть зворотного зв'язку
Як би людина не намагався вдосконалюватися, у нього завжди будуть сліпі плями. Звернення за відкликанням дає додаткову точку зору, перспективу розвитку. Можна попросити про це родину, друзів, колег або навіть простих знайомих. Це повинні бути люди, у яких не буде упередженого ставлення, і вони зможуть дати об'єктивну оцінку.
Зосередьтеся на списку справ
Починайте день зі списку завдань, які потрібно виконати. Це допомагає зосередитися і провести час з користю.
Встановіть великі і сміливі цілі
Такі цілі примушують вийти за межі нормальних здібностей. Так як вони великі і сміливі, для їх реалізації потрібні нестандартні підходи. Подумайте про те, що могло б змусити відчувати себе на вершині світу. Вирішили? Приступайте до виконання задуманого. Щоб досягти успіху в житті, навчитеся встановлювати SMART-цілі.
Визнайте свої недоліки
У всіх є недоліки. Найголовніше: зрозуміти їх, визнати і почати працювати над ними. Як вважаєте, які вони? Над чим можна почати роботу прямо зараз? Який підхід обрати?
Дійте
Кращий спосіб вчитися і вдосконалюватися – діяти. Що збираєтеся робити? Які заходи можете прийняти негайно? Очікування нічого не дає. Дії дають миттєві результати, на яких можна вчитися.
Відмовтеся від шкідливої звички
Чи є шкідливі звички, від яких можна відмовитися? Любіть багато спати? Не тренуєтеся? Запізнюєтеся? Сутулитися? Кусаєте нігті? Палите?
Виробіть нову звичку
Деякі хороші нові звички включають читання книг, статей про особистісному зростанні, раннє пробудження, фізичні вправи і медитацію. Чи є ще якась звичка, яку можете виробити, щоб поліпшити себе?
Уникайте негативних людей
Як говорить відомий американський автор численних книг з психології, присвячених особистісному розвитку і досягнення успіху в бізнесі і житті, - Джим Рон: «Ви – це "середнє арифметичне" тих п'яти осіб, з якими ви проводите більшу частину свого часу». Куди б ви не пішли, завжди знайдуться негативні люди. Не проводите дуже багато часу поруч з ними, якщо відчуваєте, що вони тягнуть вниз.
Вчіться мати справу з важкими людьми
Іноді спілкування з важкими людьми не можна уникнути. Наприклад, на роботі, або якщо людина є частиною внутрішнього кола контактів. Знайдіть способи справлятися з ними.
Вчіться у своїх друзів
У кожного є дивовижні якості. Спробуйте подумати про хороше одного. Яке у нього є якість, яке хотілося б перейняти? Які методи можна використовувати, щоб навчитися в нього? При необхідності обговоріть з ним це питання.
Не витрачайте час на чати
Всі додатки з чатами призводять до втрати часу, який можна приділити інших видів діяльності, які приносять користь. Вимкніть автоматичний запуск, включайте їх тільки тоді, коли дійсно є вільний час на них.
Перестаньте дивитися телевізор
Більшість програм і рекламних оголошень на телебаченні зазвичай знижують рівень свідомості, не допомагають розширювати можливості. Якщо перестати дивитися телевізор, з'явилося вільний час можна провести з користю. Наприклад, спілкуватися з близькими друзями, медитувати, вчитися стратегічних ігор, таких як шахи, тощо
Відпустіть минуле
Чи є якесь розчарування або нещастя з минулого, за яке тримайтеся? Якщо це так, настав час відпустити його. Воно перешкоджає подальшому руху і розвитку. Відірвіться від минулого, простіть себе і йдіть вперед.
Пам'ятайте: якщо хочете займатися особистісним зростанням, потрібно діяти. Відповідальність за власний розвиток несе тільки сама людина. Не потрібно перекладати провину за «несприятливі умови» на когось іншого. Вибирайте один або декілька з перерахованих рад і дійте!
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!