Як витягти скалку з допомогою домашніх засобів і народних рецептів

Заноза – будь-яке чужорідне тіло, яке вп'ялося під шкіру. Це можуть бути шматочки скла, металева стружка, дерев'яна щепочка, шипи рослин, рибна кісточка і т. д., Нерідко ці дрібні предмети стають причиною серйозних проблем зі здоров'ям. Тому важливо знати, як правильно, максимально безболісно і швидко витягти чужорідне тіло з-під шкіри. Існує кілька способів, як дістати скалку самостійно.

Що буде якщо не витягнути скалку

У результаті механічного впливу при виконанні робіт на городі, ремонті, будівництві, при пересадці рослин, наприклад, кактуса, і т. д. під шкіру потрапляє чужорідне тіло. Травма сама по собі дрібна, тому дуже багато хто не звертають на неї уваги. Витягнути шип з-під шкіри не складно, головне обробляти місце до і після антисептиком. Щоб запобігти попадання інфекції в організм і розвиток ускладнень.

На поверхні чужорідного тіла, що потрапляє під шкіру, є мікроорганізми. Через якийсь час вони здатні викликати нагноєння, що часто призводить до запалення м'яких тканин. Щоб попередити сепсис, тріску, скло, колючку - все, що потрапило під шкіру, потрібно отримати як можна швидше, при цьому намагатися не пошкодити її сильніше. Обов'язкова умова – обробка шкіри антисептичним засобом. Для операції знадобиться збільшувальне скло, денне освітлення, інструменти, дезінфікуючий засіб, бинт або медичний лейкопластир.

Видалення занози підручними засобами

Коли скалка увійшла не дуже глибоко, видалити її не складно. Існує безліч способів, але дуже важливо провести правильну підготовчу роботу, яка полягає в обробці та підготовці місця пошкодження. Цей захід запобігає попаданню інфекції в ранку. Обробка проводиться так:

  1. Добре промити уражену ділянку проточною водою і милом.
  2. Обробити уражене місце та ділянку поруч спиртом.
  3. Продезінфікувати інструменти, використовувані в процесі вилучення.

Максимально швидко видалити чужорідне тіло з-під шкіри можливо за допомогою:

  • голки – підійде звичайна швейна голка, шпилька, голка від медичного шприца;
  • пінцета – за умови, що частина занози видно на поверхні;
  • скотча – коли багато дрібних колючок;
  • клею ПВА – безболісний спосіб;
  • з допомогою народних рецептів.

Голкою

Коли кінчик чужорідного тіла обламався або його не дуже видно, можна вийняти все за допомогою голки. Робиться це так:

  1. Обробити уражене місце, голку антисептиком.
  2. Обережно ввести голку між раною і шкірою над нею.
  3. Рухом вгору надірвати зовнішній шар епідермісу.
  4. Акуратно підчепити за край чужорідне тіло.
  5. Під кутом входження тріски обережно витягнути її з тіла за що з'явився хвостик.
  6. Обробити ранку антисептиком (спиртом, перекисом).

Пінцетом

Проводити операцію з видалення скалок слід при хорошому освітленні. Додатково можна використовувати лупу, окуляри. Пінцет попередньо обробляють спиртом або іншим дезинфікуючим засобом. Інструментом потрібно акуратно підчепити хвостик шипа і тягнути його по лінії входження дуже обережно, щоб шматок не обламався. Після цього ранка обробляється.

Скотчем

Занози, отримані від контакту з колючими рослинами, скловатою можна видалити за допомогою скотча. Робиться це так:

  1. Шматочок клейкої стрічки приклеїти до ушкодженої ділянки. Сильно не притискати, щоб не загнати глибше колючки.
  2. Різким рухом зняти скотч.
  3. Повторювати це до тих пір, поки шкіра повністю не очиститься від сторонніх тел.
  4. По завершенні пошкоджену ділянку обробити антисептиком.

Клеєм ПВА

Бувають моменти, коли розміри чужорідного тіла не дають можливості видалити його за допомогою голки або пінцета. У цьому випадку підійде клей ПВА. Особливо цей спосіб хороший при витяганні занози у дітей, тому що вважається самим безболісним. Єдиний мінус – відбувається все не дуже швидко. Для цього на попередньо оброблену ділянку шкіри товстим шаром наноситься клей. Залишити його потрібно до повного висихання. Після цього клей легко знімається, витягуючи за собою скалку. Рана обробляється, заклеюється лейкопластиром.

Витяг занози з допомогою народних рецептів

Крім широко відомих способів вилучення занози, існує багато старовинних і перевірених методів видалення стороннього тіла з-під шкіри. Наприклад:

  1. Сік алое. Зрізаною стороною шматочок рослини прикласти до рани, витримати кілька годин.
  2. Харчова сода змішується з водою до утворення кашки, закріплюється на ранці за допомогою лейкопластиру. Набрякла шкіра виштовхне тріску.
  3. Йодом змащується ранка через кожні три години, поки деревна тріска не вийде.

Після вирішення проблеми, пошкоджене місце обробляється зеленкою, бактерицидної маззю, накладається стерильна пов'язка. Додатково допоможуть впоратися із завданням такі кошти:

  1. Іхтіолова мазь. На 9 годин вона наноситься на ранку, закривається пластиром.
  2. Березовий дьоготь видаляє скалку за 20 хвилин.
  3. Шматочок сирої картоплі накладається на пару годин.
  4. Рослинне масло розігріти, змастити уражену ділянку і опустити його в сольовий розчин на горілці.

Як видалити скалку в домашніх умовах

Способів видалити скалку в домашніх умовах багато. В залежності від того, куди вона потрапила, хто постраждав, вибирається найоптимальніший варіант. Важлива вимога – при проведенні цієї найпростішої операції слід дотримувати всі запобіжні заходи. Якщо через дванадцять годин скалка не виходить, необхідно припинити самолікування і звернутися в медичний заклад за допомогою.

З пальця

Скалка в пальці доставляє багато проблем, починаючи від неприємного поколювання, закінчуючи серйозним запаленням. Коли вона видна на поверхні, видалити її можна всіма перерахованими вище способами. Якщо тріска, колючка потрапили під ніготь, отримати їх можливо за допомогою пінцета. Попередньо рекомендується палець розпарити, щоб мати можливість злегка відсунути нігтик. Далі чужорідне тіло акуратно витягується. Після цього обов'язково обробити пошкоджену ділянку.

Коли скалка глибоко під шкірою, краще застосувати інші методи. Наприклад:

  1. Прикладається содова кашка, палець міститься у воду.
  2. В сольовий розчин (склянку гарячої води і 4 ст. л. солі) на 15 хвилин поміщається палець.
  3. Глина допомагає при нагноєнні. Розчинити її у воді до консистенції густої сметани, додати кілька крапель оцту. Склад накласти на рану, по мірі висихання, додавати. Прикладати, поки скалка не вийде.
  4. Сир. Прикласти до рани на ніч, вранці змийте.
  5. Підпалити бавовняну тканину. Потримати палець над димом.

З п'яти

Нерідко скалка потрапляє під шкіру п'яти або стопи. Видалити її тоді складніше. Коли чужорідне тіло знаходиться над поверхнею, витяг можна зробити будь-яким зручним способом, дотримуючись при цьому всіх правил обробки. У разі глибокого проникнення рекомендації такі:

  1. Розпарити ступню в мильному розчині протягом 15 хв.
  2. Обробити антисептиком, просушити.
  3. Використовуючи голку або пінцет, витягнути скалку.
  4. Якщо не виходить – використовувати глину, сир, масло, соду.
  5. При побоюванні, що не все вийшло, зробити компрес на ніч, використовуючи мазь Вишневського або ихтиоловую.

Невидиму

Крім соди, шкірки банана, глини, скотчу існують методи вилучення за допомогою банки або воску. Робиться це так:

  1. Банку з широким горошком заповнюється до самих країв гарячою водою. Уражена частина дуже щільно притискається до ємності, щоб ранка була в воді. Через пару хвилин все повинно вийти назовні. Для видалення з пальця використовується пляшка.
  2. Віск розтоплюється на водяній бані, крапають на уражену ділянку. Можна капнути воску на шкіру. Після висихання, скалка легко віддалиться.

Як без голки витягнути скалку у дитини

Способів, як витягти скалку у дитини без голки, існує чимало. Відрізняються вони безпечним і безболісним процесом. Коли скалка невидима, зайшла дуже глибоко, рекомендується використовувати засоби, що володіють витягує дією, наприклад, шкірку банана. Внутрішньою стороною вона прикладається до рани, все фіксується пластиром. Компрес витримується не менше 6 годин. Якщо після закінчення цього часу скалка не здалася, слід відмовитися від самолікування і звернутися до лікаря.

Другий спосіб передбачає використання скотча. На ніч він приклеюється до зони ураження. Створений ефект компресу сприятиме виходу занози. Вранці залишиться тільки витягнути її. Нерідко шип виходить повністю сам і просто приклеюється до скотчу. Обов'язково після закінчення процедури вилучення, весь ділянку обробити антисептиком.

Коли слід звернутися до лікаря

У більшості випадків позбавитися від чужорідного тіла під шкірою можна вдома, але бувають моменти, коли слід негайно звертатися до лікаря. Це:

  • вражений ділянку біля очниці;
  • заноза сидить дуже глибоко, протягом 12 годин неможливо отримати самостійно;
  • залишився шматочок в тканинах;
  • заноза – частина отруйної рослини, скла, тварини;
  • через 3-4 години спостерігається почервоніння, ущільнення тканин.

Відео

Допомога на дому. Як видалити скалку

4 способи, як витягнути скалку

Як легко витягти і видалити скалку. Видалення занози у дорослих і дітей. Дістати її швидко

Як витягти скалку з пальця

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!