Гімнастика Шишонина від тиску - комплекс вправи з описом техніки виконання та відео

Недостатня фізична активність, яка є наслідком сучасного способу життя, провокує порушення кровообігу, м'язові спазми, які ведуть до розвитку артеріальної гіпертензії. Гімнастика від тиску доктора Шишонина допомагає відновити циркуляцію біологічних рідин в організмі, усунути защемлення судин шийного відділу хребта. Дізнайтеся, які вправи необхідно виконувати згідно з цією методикою.

Що таке гімнастика Шишонина

Розробкою комплексу лікувальної фізкультури доктор зайнявся в 2008 році. Після закінчення 8 років Олександр Шишонин випустив книгу «Як вилікувати гіпертонію», де описано вдосконалені техніки вправ для шийного відділу. Спостерігаючи за пацієнтами, що проходили лікування в реабілітаційному центрі Бубновського, доктор зробив висновок, що основною причиною більшості захворювань виступають різного роду порушення кровообігу.

При ситуації, коли біологічна рідина безперешкодно циркулює по організму, органів і тканинні структури отримують всі необхідні для нормального функціонування речовини. Постійне напруження м'язів шиї призводить до недостатнього постачання головного мозку киснем, що загрожує больовим синдромом, мігренню, підвищеним артеріальним тиском. Гімнастика Шишонина допомагає усунути спазм, відновити нормальний кровообіг, внаслідок чого велика частина недуг проходить і настає одужання.

Свідчення

Комплекс рекомендується виконувати особам, які ведуть малорухливий спосіб життя, проводячи більшу частину часу в сидячому положенні, відчувають постійні стреси. Гімнастика Шишонина від тиску може використовуватися в якості профілактики серцево-судинних захворювань. Комплекс вправ, спрямований на зниження артеріального тиску і поліпшення кровообігу, показаний для людей, які страждають від таких недуг:

 • остеохондрозу шийного відділу хребта;
 • часті мігрені;
 • вегетосудинної дистонії;
 • запаморочення;
 • сонливість/безсоння;
 • погіршення пам'яті;
 • порушень концентрації уваги.

Переваги

Виконання комплексу вправ від тиску займає мінімум часу. Порівняно з іншими методами немедикаментозного лікування (наприклад, гіпербаричної оксигенацією, гірудотерапією, акупунктурою) гімнастика для шиї Шишонина може виконуватися пацієнтами самостійно в домашніх умовах. Програма не приносить шкоди здоров'ю і розрахована на людей, які здатні впоратися з мінімальним навантаженням. Гімнастика Шишонина має ряд інших переваг:

 • Під час занять відбуваються повільні рухи, що виключають поява травм.
 • Виконання комплексу вправ займає не більше 25 хвилин.
 • Гімнастика за методом Шишонина ефективно усуває головні болі, нормалізує тиск.
 • Програма допомагає повернути еластичність м'язової тканини.

Знижує тиск гімнастика Шишонина

Автор методики пропонує пацієнтам для позбавлення від проблеми артеріальної гіпертонії використовувати власне тіло. Лікування гіпертонії за методом доктора Олександра Шишонина передбачає виконання нескладного комплексу вправ для м'язів шиї. За умови правильного проведення занять лікувальна гімнастика допомагає відновити кровопостачання ураженої області, усунути спастичні болі.

Внаслідок цього поліпшується харчування ослаблених зон, підвищується стійкість м'язової тканини до впливу ендогенних та екзогенних негативних факторів. Крім того, щоб нормалізувати тиск, необхідно правильно харчуватися, позбавитися від алкогольної, нікотинової залежності, проводити більше часу на свіжому повітрі – все це, на думку доктора, допоможе за короткий термін позбутися від гіпертонічного синдрому та інших патологій, пов'язаних з порушеннями кровообігу.

Ключові вправи гімнастики Шишонина від тиску

Комплекс виконується щодня. Шишонин радить після досягнення вираженого терапевтичного ефекту, що проявляється у відсутності больових відчуттів, скоротити кількість занять до трьох на тиждень. Тривалість одного курсу не повинна перевищувати 15-20 хвилин. Така інтенсивність навантажень дозволяє уникнути пошкоджень. Лікувальна гімнастика від тиску за методом доктора Шишонина передбачає виконання:

 1. Вправи «Метроном». У положенні сидячи нахиліть голову до плеча і потягніть верхню частину голови до плечового суглобу. По досягненні відчуття напруженості замріть на 30-40 секунд. Потім поверніться у вихідну позицію. Повторіть нахил голови в іншу сторону. Зробіть 5 повторів.
 2. Вправи «Погляд в небо». Повертайте голову в сторону до тих пір, поки не відчуєте дискомфорт. Відчувши напруженість, замріть на півхвилини. Виконайте поворот у протилежний бік. Виконайте 5 повторів.
 3. Вправи «Пружина». Опустіть голову вниз. Замріть на 30 секунд і потягніть шию вперед, одночасно направляючи її вгору. Застыньте на півхвилини. Виконайте 5 повторів.
 4. Вправи «Рамка». Виконується аналогічно вправі «Погляд в небо», але з додатковим включенням в процес плечової зони. Покладіть ліву руку на правому плечі, при цьому звертаючи увагу, щоб лікоть знаходився паралельно підлозі. Розслабте праву кінцівку. Проробіть аналогічну дію для протилежної сторони. Виконайте 5 повторів.
 5. Вправи «Факір». Виконайте вправу «Погляд в небо», доповнюючи його стисненням долонь над головою і згинанням ліктів.
 6. Вправи «Чапля». Розмістіть долоні на колінах. Плавно потягніть підборіддя вгору, заводячи при цьому руки за спину. Затримайтеся в такій позиції на 30 секунд, а потім зробіть легку розтяжку. При виконанні вправи в іншу сторону нахиліть голову до плеча і обережно натисніть рукою на область шиї. Повторіть цей алгоритм 5 разів.
 7. Вправи «Гусак». Виконується в положенні стоячи або сидячи. Зафіксуйте підборіддя, щоб він розташовувався паралельно шкарпеткам. Потягніть шию вперед. Поверніть голову вправо, намагаючись підборіддям торкнутися плеча. Відчувши невеликий дискомфорт, замріть на півхвилини. Зробіть вправу в іншу сторону. Виконайте 5 повторів.

Масаж після виконання гімнастики

Правильно виконаний комплекс вправ дає відчуття свободи, легкості в проблемній зоні. З метою закріплення отриманого від курсу лікувальної гімнастики терапевтичного ефекту Шишонин рекомендує доповнювати комплекс спеціальним масажем, який не потребує сторонньої допомоги і може здійснюватися пацієнтом самостійно. Приступаючи до сеансу, розігрійте шию. Спочатку намагайтеся виконувати всі маніпуляції перед дзеркалом. Закріплює масаж за методом Шишонина проводиться протягом 10-15 хвилин і включає наступні етапи:

 • Погладжуйте зону потилиці, повільно спускаючись до хребетного стовпа і плече-лопаткової області.
 • Масажуйте кінчиками пальців шийні хребці.
 • Обхопивши рукою всю шию, здійсните пощипуючі руху знизу вгору.
 • Погладжуйте область між підборіддям і ключицею.
 • Аналогічні дії зробите для потиличної зони.

Відео

Гімнастика для шиї без музики. Лікування гіпертонії.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!