Промивання лакун мигдалин - апаратом " Тонзиллор. Як промивати лакуни мигдалин шприцом в домашніх умовах

Багато страждають від запалення мигдалин. При хронічному тонзиліті важливо прискорити одужання і запобігти загострення запального процесу. У ЛОР-практиці широко застосовується такий метод лікування, як промивання лакун мигдалин. Як проводиться ця процедура, можна виконувати в домашніх умовах і чим краще полоскати горло для усунення гнійних відкладень при ангіні або тонзиліті?

Як промити мигдалини в горлі в домашніх умовах

Всередині піднебінних мигдалин знаходиться безліч заглиблень, званих лакунами. При наявності запальних патологій у них активно розмножується бактеріальна мікрофлора. Це призводить до утворення гнійно-казеозних пробок – одного з найбільш неприємних і небезпечних ускладнень тонзиліту. Із-за специфіки будови мигдалин усунути з лакун ці відкладення можна тільки шляхом промивання або вакуумного відсмоктування.

Для промивання лакун мигдаликів у домашніх умовах можна застосовувати полоскання або спеціальний іригатор. Другий метод більш ефективний, оскільки забезпечує більш ретельне промивання глотки і вливання лікарських розчинів навіть у важкодоступні місця. Промивання з допомогою шприца з канюлею для самостійного використання не підходять – їх має виконувати ЛОР-лікар.

Шприцом з канюлею для промивання мигдалин

Чистка мигдалин з допомогою шприца є самим доступним і розповсюдженим способом. Для цієї процедури застосовується так званий «гортанний» шприц (спеціальний об'ємний шприц для внутригортанных вливань), з вигнутою канюлею і тупою голкою. У нього набирається лікувальний розчин, який через голку впорскується в лакуни. Під тиском рідини піднебінні мигдалини очищаються від стороннього вмісту.

Використання шприца для такої процедури вимагає певної вправності, до того ж хворий не зможе самостійно розгледіти, де розташовуються пробки. Неправильні дії можуть призвести до травмування мигдалин або до того, що містяться в них патологічні відкладення заб'ються ще глибше. З цієї причини застосовувати шприц з канюлею самостійно або промивати з його допомогою горло дитині вкрай не рекомендується.

Очищення неба від гнійних відкладень в домашніх умовах допускається здійснювати шприцом без голки. У нього необхідно залити розчин фурациліну або інший антисептик, а потім, широко відкривши рот, обробити уражені області глотки струменем рідини. Дуже важливо не ковтати її, а відразу випльовувати. Щоб направляти струмінь розчину як можна точніше і краще очистити горло, процедуру слід виконувати перед дзеркалом.

Видалення гнійних пробок в мигдалинах іригатором

Гнійні пробки в горлі ефективно усуваються за допомогою іригатора – приладу з насадкою, з якої під тиском подається струмінь лікарського розчину. Для промивання лакун мигдаликів цим способом не потрібно ніяких особливих навичок, тому його можна застосовувати самостійно. Однак результат буде не таким гарним, як після амбулаторної процедури, виконаної фахівцем.

Чим полоскати горло при хронічному тонзиліті

Лікування хронічного тонзиліту обов'язково включає полоскання. З їх допомогою складно провести ретельне промивання гланд і усунути вже утворилися гнійні пробки на мигдалинах, але вони допомагають запобігти подальше скупчення бактеріального нальоту і сприяють усуненню запалення. Для полоскання горла при хронічному тонзиліті найкраще підходять такі лікарські розчини:

  • препарати «Гексорал», «Йодинол» і «Хлоргексидин» – продаються в готовому вигляді (їх не потрібно розбавляти водою);
  • розчин фурациліну – 1 таблетка на склянку води;
  • розчин «Люголя» – 5-10 крапель на 100 мл води.

Як промивають мигдалини апаратом " Тонзиллор

Апаратне промивання мигдалин вакуумним методом допомагає швидко вилікувати захворювання горла, а нерідко і дозволяє назавжди позбутися від хронічного тонзиліту. З допомогою цього методу досягається дуже ретельне видалення гнійного вмісту з усіх порожнин гланд. У ході процедури насадки приладу накладаються на небо, а потім через них здійснюється вакуумне вплив, який забезпечує ефективне усунення гною.

З допомогою апарату Тонзиллор проводиться не тільки вакуумна чистка, але і ультразвукове вплив на уражені області глотки, що сполучається з фонофорезом. Ультразвукові хвилі сприяють розрідженню гнійного вмісту і знищують бактерії, а також забезпечують краще проникнення лікарських розчинів в найглибші шари тканин.

Відео про санацію лакун за допомогою вакуумного промивання мигдалин

Хронічний тонзиліт

Відгуки

Марина, 27 роківХронічний тонзиліт у мене загострився після вагітності. Пробувала промивати гланди «Мірамістином» з допомогою шприца без голки, ефекту не було. Допомогли курс промивань Тонзиллором і антибіотики. Промивання переносила дуже погано, абияк справлялася з блювотним рефлексом (лікаря доводилося бризкати лідокаїн), але результат того коштував.
Валентина, 42 рокиЛікувала гнійники на небі настоянкою прополісу. Розводила її дуже теплою водою і полоскала горло 5-6 разів за день, а ще робила парові інгаляції з додаванням прополісу. Одночасно пила прописані лікарем антибіотики. Гострі симптоми пройшли буквально за кілька днів. Думаю, що завдяки частим полосканиям і інгаляціям.
Юлія, 34 рокиПісля частих ангін з'явився гній в мигдалинах. Подивилася фото в інтернеті, виявилося, що це пробки. Пробувала полоскання антисептиками, але гній не проходив. З-за того, що звернулася до лікарів пізно, мені порекомендували відразу скористатися кріотерапією (припікання азотом). Горло після цієї процедури боліло цілий тиждень, але пробки зникли.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!