Як виявляється хронічний тонзиліт

Тонзиліт хронічний, його симптоми і течія пов'язані з тривалим запаленням піднебінних хв. Захворювання може тривати кілька місяців і супроводжується виснажливої болем у горлі. Температура тіла залишається нормальною, тому багато лікуються народними способами або зовсім пускає ситуацію на самоплив, вважаючи, що хвороба пройде сама собою. Це вкрай небезпечно, адже захворювання при відсутності належного лікування дає серйозні ускладнення.

Ознаки хронічного тонзиліту

Багато людей страждають запаленням мигдаликів. При цьому більшість хворих навіть не здогадуються про проблему, поки не починається загострення. Поза гострій стадії прояви захворювання у дорослих можуть бути практично непомітні. Тим не менш, є симптоми хронічного тонзиліту у дорослих, які повинні стати приводом звернення до лор-лікаря:

 • часті ангіни (від двох разів на рік);
 • відчуття комку в горлі;
 • хворобливі відчуття при ковтанні;
 • першіння;
 • вихід гнійних пробок при кашлі;
 • тривале підвищення температури вечорами;
 • болі в суглобах в області серця;
 • прискорене серцебиття.

Симптоми тонзиліту у дитини більш виражені. Діти відмовляються від їжі, що є наслідком загальної інтоксикації організму. Нерідко виникають диспепсичні розлади, що супроводжуються блювотою і порушеннями стільця. Дітям 5-15 років лікарі часто діагностують вірусний тонзиллофарингит. При цій формі у хворих велика небезпека розвитку пневмонії і помилкового крупа.

Симптоми запалення мигдалин

Тонзиліт хронічний, основні симптоми і прояви описані лікарями. Це:

 • значно збільшені мигдалини;
 • западини і гнійники на поверхні гланд;
 • набряк піднебінних дужок;
 • рихлість лімфоїдної тканини;
 • почервоніння слизових;
 • пробки в мигдалинах, що утворилися з відмерлих тканин.

Загострення хронічного тонзиліту

Симптоми загострення хвороби проявляються при переохолодженні, зниження імунітету або неадекватному лікуванні. Найпоширеніші форми ангіни в гострій стадії – це паратонзіллярний процес. Перша характеризується підвищенням температури до 40 градусів. Пацієнти відчувають сильний біль у горлі, слабкість, ломоту в суглобах. Під наглядом лікаря одужання настає через тиждень.

Інша форма загострення – паратонзіллярний процес, коли гній скупчується на мигдалинах. Тонзиліт хронічний і його симптоми при цій формі на початкових етапах нагадують ангіну. Однак через кілька днів картина змінюється. У хворого розвивається набряк глотки, що поступово призводить до неможливості прийому їжі і води. Цей стан вкрай небезпечно, гній в мигдалинах швидко поширюється на сусідні органи, що призводить до сепсису. Такого хворого необхідно лікувати в умовах стаціонару.

Якщо загострення трапляються частіше трьох разів на рік, розвивається найважча стадія – декомпенсована. Хворий перестає справлятися з інфекцією, утворюються гнійні пробки на мигдалинах, вони самі стають джерелом хвороби. Різко зростає ризик поширення інфекції по всьому організму. Щоб уникнути серйозних ускладнень, лікарі можуть вдатися до хірургічних методів лікування.

Відео: симптоми і лікування тонзиліту у дітей

Симптоми цієї хвороби безпосередньо пов'язані з загальним і місцевим імунітетом хворих, особливо у дітей. Багато полюбилися народові засоби боротьби з хворобами горла небезпечні при боротьбі з цією недугою. Будь-яке самолікування може посилити ситуацію, дати ускладнення на серцево-судинну систему. Численні фото - та відеоматеріали розкажуть батькам, як не можна лікувати таку хворобу.

Ангіна - Школа доктора Комаровського

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!