Засіб від лишай у людини - різновиди захворювання, лікарські препарати і рецепти народної медицини

Люди не завжди надають належне значення появляються шкірним захворюванням, не помічають проблему, намагаються до останнього її ігнорувати. Одним з небезпечних поширених уражень шкіри є лишай. Фахівці запевняють, що пускати хворобу на самоплив не можна, оскільки вона загрожує ускладненнями аж до порушення зору, погіршення слуху і появи невралгічних симптомів. Дізнайтеся, як правильно підібрати засіб від лишай у людини, щоб вилікувати дорослого або дитини в домашніх умовах, і які препарати вибрати.

Що таке лишай

Іноді ділянки шкіри людини починають покриватися вузликами, шелушащимися плямами, папулами і висипаннями. Це лишай – хвороба з групи дерматологічних захворювань. Його причиною можуть бути різні групи шкідливих мікроорганізмів. Серед них – зооантропофильные, антропофильные і геофильные гриби, що провокують розвиток уражень шкіри, віруси. Фахівці класифікують у людини конкретний вид хвороби в залежності від збудника.

Це захворювання легко поширюється контактно-побутовим шляхом. Швидше воно атакує людей з ослабленим імунітетом. Нерідкі випадки передачі хвороби від інфікованої тварини до людини, при садових або дачних роботах без рукавичок. Зазначається додаткова схильність у осіб з генетичною схильністю, при порушеннях обміну речовин.

Види лишай у людини

Симптоми з'являються на різних частинах тіла. Улюблені місця життя грибків і вірусів – руки, ноги, спина, волосиста частина голови. На сьогодні класифікують 5 видів захворювання, в залежності від збудника і його прояви у людини. Зовнішній вид утворень на шкірі значно відрізняється – від невеликих світлих горбків до червоних і рожевих плям. Види:

  • Стригучий лишай (мікроспорія і трихофітія). Цей вид вражає шкіру рук, обличчя, голову. На волоссі з'являються залисини. Є одним з найбільш заразних і нерідко передається після контакту з безпритульними тваринами. Викликається дерматофітами Microsporum і Trichophyton Epidermophyton.
  • Рожевий лишай (Жибера). Симптомами є рожеві плями, які зверху покриті лупиться скоринкою. Іноді помітні світлі виразки з запаленими краями. Точки дислокації хвороби – спина, руки, пах. Викликається вірусом герпесной групи. Захворювання не піддається медикаментозному лікуванню, проходить за умови дотримання рекомендацій.
  • Висівкоподібний, або різнокольоровий лишай. Характеризується появою на шкірі людини майже безбарвних виразок різного розміру в місцях зіткнення з одягом. Уражаються висівкоподібному позбавляємо руки, спина, груди. Головний збудник захворювання – специфічний грибок, себорейний дерматит.
  • Червоний плоский лишай. Симптоми захворювання – шаруваті, полущені ділянки шкіри. Можливе виникнення червоно-рожевих кірочок на нігтях, ногах і руках. У запущених випадках може переходити на ділянки в роті. Точна причина захворювання поки не встановлена.
  • Оперізувальний лишай. Проявляється у вигляді скупчення червоних запалитися везикул в паху, на шкірі спини, обличчя, сідницях, руках, грудях, іноді на століттях. Пухирці, наповнені рідиною, викликають свербіж шкіри, хворого турбує печія. Провокується захворювання вірусом герпесу зостер.

Чим лікувати лишай у людини

Для терапії застосовується ряд лікарських засобів декількох груп. Найпоширенішим і ефективним способом лікування є протигрибкові мазі. Для різних видів захворювання призначаються специфічні групи препаратів. Наприклад, рожевий лишай добре піддається лікуванню салициловыми мазями. Крім того, нерідко пацієнтам призначаються таблетки і спреї, інші кошти.

Мазі

Проводити лікування рекомендується тільки після огляду лікаря. Сказати, чим мазати лишай у людини в конкретному випадку, може тільки фахівець. Як правило, лікарі прописують перевірені роками протигрибкові, антибактеріальні та антигістамінні засоби. Хороша мазь від герпесу на шкірі у людини майже завжди гарантує стовідсотковий результат. При дотриманні інструкції вилікуватися можна швидко.

Сірчана мазь від лишаю використовується здавна. Засіб містить емульсію вазеліну з водою і высокочистую сірку. Активна речовина ліки вступає в реакцію з поверхнею епідермісу, утворюючи протипаразитарні та антимікробні сполуки. Засіб забезпечує очищення від мертвих клітин шкіри, їх відлущування, допомагає загоєнню ран. Курс лікування триває близько 5-6 днів.

Ще один популярний крем від лишаю для людини – Экзодерил. Це універсальне протигрибковий засіб, що використовується при лікуванні дерматофітів, мікозів. Головне діюча речовина препарату – гідрохлорид нафтифина. Він значно знижує утворення ергостеролу клітинами грибка. Засіб зменшує запалення і свербіж, активно бореться проти розповсюдження бактеріальних інфекцій. Змазують уражені ділянки шкіри близько 2-4 тижнів.

Таблетки

Перехід від мазей до інших форм лікування лікарі застосовують тільки в особливо запущених випадках, або коли первинна терапія не показала своєї ефективності. Таблетки від лишай у людини поділяються на імуностимулюючі, противірусні і болезаспокійливі. При лікуванні захворювання більшість препаратів надає глибоке внутрішнє дію на організм. Правильно підібрати ліки допоможе лікар.

Перевірений засіб від лишай у людини – таблетки Ацикловір. Їх застосовують у боротьбі з оперізувальним видом захворювання. Це – противірусний, антигерпетический препарат, який проникає в інфіковані клітини шкіри і активно пригнічує реплікацію вірусу. Хворим з оперізувальним типом хвороби призначають 4 таблетки (0,8 г) 4-5 разів на день. Засіб може використовуватися для лікування рецидивів.

Ще одне відоме ліки від лишаю для людей в таблетках – Ламізил. Засіб застосовують для боротьби з дерматофітами. Препарат чинить фунгіцидну дію на плісняві гриби. Активна речовина Ламизил уповільнює ферменти в мембранах клітин паразитів і гальмує їх розмноження. Для повного позбавлення від захворювання засіб потрібно приймати протягом 6-12 тижнів.

Спреї

Для лікування грибка на шкірі лікарі призначають препарати різного спектру дії. Нерідко застосовуються спреї. Головною особливістю використання цих ліків є простота – препарат можна нанести з мінімальним ризиком потрапляння на здорову шкіру. Спреї розпорошуються на уражені ділянки згідно з приписом лікаря. На сьогодні фармацевтичний ринок може запропонувати масу подібних засобів від грибкових захворювань.

Обволікаючий спрей Канестен допоможе позбутися багатьох видів лишаю. Активний діючий компонент засіб – клотримазол. Найбільшу ефективність він продемонстрував у боротьбі зі збудниками різнобарвного лишаю, дерматофітами, дріжджоподібними грибками, грамнегативними мікроорганізмами. Випускається по 30 мл у флаконі. Застосовують його 2 рази на добу до зникнення ознак хвороби.

Ще одним ефективним засобом від грибкових захворювань є Термикон. Головне діюча речовина препарату – тербінафіну гідрохлорид. Відмінно справляється з дріжджовими та пліснявими грибками, дерматофітами. Засіб наноситься на шкіру один або два рази на добу залежно від тяжкості захворювання і вказівок лікаря. Може викликати алергічну реакцію у випадку непереносимості діючої речовини.

Народні засоби від лишаю

Ще кілька десятиліть тому люди ефективно лікували це захворювання нетрадиційною медициною. Народні методи допомагали впоратися з грибками без медикаментів. Цілком дієвими можуть бути наступні засоби:

  • Змішати 50 г часнику і 250 г горілки. Дати масі настоятися тиждень і втирати в шкіру голови від стригучого лишаю.
  • Розпалити вогонь під плоским листом заліза і підпалити оберемок березових гілок. Дати масі осісти на металі. Отриманим березовим дьогтем змащувати уражені місця
  • Прикладати до інфікованого ділянки шкіри примочки з яблучним оцтом. Цей метод ефективний у боротьбі з оперізувальним типом.
  • Накласти на хворе місце компрес з лікарськими травами. Добре діє засіб з 1 ст. л. безсмертника, залитого 1 склянкою окропу. Процедуру потрібно повторювати 2 рази в день по 10 хвилин.

Як лікувати лишай

Терапію призначають залежно від типу захворювання. Сучасна медицина може запропонувати різне лікування лишаю у людини в домашніх умовах. Серед найбільш дієвих засобів – креми, антигістамінні мазі, протигрибкові спреї, лікарські препарати в таблетках, спеціальні шампуні. Важливу роль грає дотримання загальних рекомендацій. Слід щодня міняти натільну і постільну білизну, дезінфікувати руки антибактеріальними засобами.

Стригучий

При лікуванні даного виду захворювання зрізаються волосся на уражених ділянках голови. Для боротьби з грибком застосовують шампуні, спреї. Інфіковані місця на шкірі мажуть маззю Клотримазол. Дієво впливає на грибок крем Нізорал. За рецептом лікаря в аптеці пацієнту приготують спеціальне молочко Відаля, що складається з саліцилової кислоти борної кислоти, спирту і допоміжних компонентів. Ще один перевірений засіб від стригучого позбавляючи у людини – мазь "Ям". Грибок буде повністю знищений, якщо через місяць після лікування аналізи його не виявлять.

Рожевий

При цьому виді захворювання добре допоможуть антигістамінні засоби – Супрастин, Кларитин, Цетрин, Зіртек. Уражену шкіру радять протирати маслами – розторопші, персиковим, обліпиховою. Рекомендується уникати стресів, переохолоджень, важких фізичних навантажень. Не можна носити синтетичну білизну, шкіру заборонено мазати йодом, саліциловою кислотою, сірчаними мазями. Протипоказано ультрафіолетове опромінення. При виконанні цих умов захворювання повинна пройти сама.

Червоний плоский

Для початку потрібно усунути симптоми хвороби, вгамувати біль і свербіж. Перевірений засіб від цієї недуги – місцево застосовується гидрокортизоновая мазь. Перорально приймати радять антибіотики пеніцилінового ряду. Добре діють антигістамінні засоби – Супрастин, Кларетин. При сильних болях можна прийняти Кетанов або Парацетамол. Загальний стан поліпшать вітаміни, настоянка женьшеню, иммуноукрепляющие засоби типу ехінацеї.

Оперізувальний

При цьому недугу больові відчуття допоможе зняти засіб за типом Ібупрофену або гель з Лідокаїном. Літнім пацієнтам при гострих формах захворювання потрібно застосовувати противогерпетические препарати – наприклад, Ацикловір. Вогнища ураження слід обробляти діамантовою зеленню, протигерпетичними засобами, рідиною Кастеллані. У деяких випадках призначають:

  • фізіотерапію;
  • плазмофорез;
  • голковколювання.

Різнобарвний

Для лікування цього виду захворювання застосовується опромінення УФ-променями в кабінеті фізіотерапії. Осередки ураження на шкірі обробляються Миконазолом, Тербінафіном, Бифосином, саліциловим спиртом. Рекомендується вранці змащувати хворі місця протигрибковим кремом, а ввечері – саліциловим спиртом. Ефективним буде застосування таблеток від мікозів, наприклад, Ламизил. Хороший засіб від різнобарвного лишаю у людини – шампунь Нізорал. При цьому захворюванні не можна використовувати для місцевого лікування гормональні мазі, Дезінфекцію білизни потрібно проводити регулярно.

Відео

Чим вилікувати лишай

Лікування рожевого лишаю Жибера в домашніх умовах

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!