Эрсефурил - інструкція із застосування, форма випуску, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна

При ураженнях слизової шлунково-кишкового тракту патогенними збудниками інфекційних захворювань застосовують ліки Эрсефурил – місцевий антисептик, протидіарейні медикамент. Ознайомтеся зі складом цього фармакологічного препарату, стандартними дозуваннями і особливостями його застосування у вагітних жінок та дітей.

Інструкція по застосуванню Эрсефурила

Фармакологічний препарат Эрсефурил являє собою протидіарейні, протимікробний препарат, який містить антисептик широкого спектру дії ніфуроксазид. Застосовується лікарський засіб при ураженнях кишечника патогенними мікроорганізмами для усунення симптомів розладу кишечника. Медикамент не є антибіотиком.

Склад і форма випуску

Ліки Эрсефурил випускається у формі желатинових капсул для прийому всередину, які містять порошок жовтого кольору. Розфасовано по 14 або 28 шт. в алюмінієвий блістер, вміщений у картонну коробку з інструкцією по застосуванню.

Форма випуску

Активна речовина

Допоміжні компоненти

Капсули

Ніфуроксазид – 200 мг

Крохмаль кукурудзяний – 88 мг;

сахароза – 72 мг;

діоксид кремнію – 23,5 мг;

магнію стеарат – 1,8 мг;

ароматизатор.


Фармакодинаміка та фармакокінетика

Активний компонент препарату ніфуроксазид блокує окислювально-відновні ферментні хімічні реакції в клітинах патогенних мікроорганізмів. При використанні для лікування в терапевтичних дозах виявляє бактеріостатичну дію (блокує розмноження мікробів), у високих дозах викликає загибель самого патогенного агента. Активний відносно представників груп Campylobacter jejuni, Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp.; Clostridium perfringens, Vibrio cholerae.

Медикамент абсорбується з шлунково-кишкового тракту в кров в малих кількостях, основна доза лікарського засобу залишається в кишечнику, де має локальне протимікробну дію. Препарат частково виводиться з калом у незміненому вигляді (20%), а також у формі метаболітів (80%). Активна діюча речовина препарату не накопичується клітинами та тканинами організму.

Показання до застосування Эрсефурила

Основним показанням до застосування антисептичного лікарського засобу є гостра діарея, яка викликана патогенними бактеріями, вірусами, глистовими інвазіями. Препарат допомагає боротися з дисбактеріозом та іншими порушеннями мікрофлори кишечника. Як правило, медикамент призначають для додаткової терапії до противірусних засобів, антибіотиків і инфузиям.

Спосіб застосування і дозування

Дорослим при кишкових інфекціях призначають по 1 капсулі 4 р/добу. Тривалість медикаментозної терапії залежить від тяжкості стану пацієнта. При необхідності додатково проводять регідратацію за допомогою фізіологічного розчину, який вводять внутрішньовенно. Рекомендується одночасне застосування препаратів заліза і дотримання дієти на час проведення лікарської терапії.

Особливі вказівки

При виникненні інфекційної діареї, яка протікає з клінічними симптомами, що вказують на інвазивне явище, необхідно термінове призначення систематичного антибактеріального лікування. У зв'язку з присутністю у складі ліки сахарози, його слід з обережністю призначати людям, що мають цукровий діабет першого або другого типу, синдром мальабсорбції.

При вагітності

Згідно з клінічними дослідженнями, активний компонент препарату Эрсефурила ніфуроксазид не чинить значущого тератогенного впливу на плід у другій та третій триместри. Дозування ліків на пізніх термінах вагітності при кишкових інфекціях становить 400 мг/добу. Протягом перших 3-х місяців гестації та під час вигодовування дитини грудним молоком препарат для медикаментозної терапії використовувати не рекомендується.

Эрсефурил для дітей

Лікарський засіб Эрсефурил дітям старше 6 років призначають для терапії різних кишкових інфекцій, при порушеннях мікрофлори дозуванням 600-800 мг (3-4 капсули) на 2-3 прийоми протягом доби. Тривалість лікування визначається індивідуально лікарем залежно від тяжкості стану пацієнта. Застосування фармакологічного препарату дітям молодше 6 років протипоказане.

Лікарська взаємодія

Не рекомендується одночасне використання Эрсефурила із засобами, які викликають розвиток дисульфирамоподобных реакцій, медикаментами, які пригнічують діяльність центральної нервової системи, антидепресантами, препаратами, які впливають на кровопостачання головного мозку. Заборонено призначати капсули Эрсефурила разом з сечогінними медикаментами, етанолом, нітратами і серцевими глікозидами. При одночасному використанні ліки з энтеросорбентами можливе зниження його протимікробної активності.

Побічні дії і передозування

При значному перевищенні добової дози фармакологічного препарату відзначаються побічні дії. Найчастіше зустрічаються наступні:

  • висип;
  • анафілактичний шок;
  • підвищення температури тіла;
  • зниження місцевого імунітету;
  • рідкий стілець;
  • головний біль;
  • запаморочення;
  • зневоднення;
  • нудота;
  • порушення пам'яті та свідомості;
  • зниження гостроти зору;
  • почервоніння обличчя;
  • свербіж;
  • домішки крові у випорожненнях;
  • порушення мікрофлори кишечника.

При розвитку клінічної картини передозування медикаментом, необхідно відмінити прийом лікарського засобу, звернутися за медичною допомогою в стаціонар або викликати швидку допомогу для проведення симптоматичної терапії і визначення подальшої тактики лікування. Для надання невідкладної допомоги пацієнту слід давати велику кількість холодного пиття, сорбенти.

Протипоказання

Ряд станів не дозволяє застосовувати при лікуванні цей препарат. Серед протипоказань до застосування Эрсефурила виділяють:

  • підвищену чутливість до компонентів лікарського засобу;
  • дитячий вік молодше 6 років;
  • вагітність та лактація;
  • індивідуальна непереносимість сахарози, фруктози;
  • синдром мальабсорбції;
  • порушення роботи нирок;
  • хронічна печінкова недостатність.

Умови продажу та зберігання

Капсули Эрсефурила відпускаються з аптек без рецепта лікаря. Фармакологічний препарат слід зберігати в темному місці, яке недоступне для дітей, домашніх тварин.

Аналоги

При наявності абсолютних або відносних протипоказань для лікування призначають аналоги Эрсефурила, які мають схожий склад з цим препаратом і таке ж фармакологічна дія:

  1. Ніфуроксазид. Препарат застосовується для лікування діареї різної етіології. Ніфуроксазид надає згубний вплив на більшість збудників, що провокують кишкові захворювання: стафілококи, сальмонели, кишкову паличку. Не рекомендується приймати ліки дітям до 12 років, вагітним і годуючим жінкам. Головна перевага медикаменту – його невисока вартість (приблизно 110 рублів).
  2. Фуразолідон. Медикамент відноситься до похідних нітрофуранів, інгібіторів моноаміноксидази, надає сильний протимікробний, противопротозойный ефект. До переваг препарату відносять широкий спектр груп мікроорганізмів, які чутливі до ліків, активізацію імунної системи людини і малу швидкість формування стійкості хвороботворних бактерій, що допомагає ефективно проводити повторні курси медикаментозної терапії.
  3. Экофурил. Протимікробний медикамент широкого спектру дії, похідне речовини нітрофурану. Блокує активність ферментів дегідрогеназ, пригнічує дихальні ланцюги та інші процеси бактеріальних клітин. Перевагою Экофурила є наявність у його складі пробіотика, який допомагає налагодити роботу кишечника.

Эрсефурил або Энтерофурил – що краще

Лікарські засоби Эрсефурил і Энтерофурил – це два аналогічних медикаменту, які володіють деякими однаковими характеристиками. Вони являють собою антисептичні засоби широкого спектру дії, надають згубний ефект на хвороботворні мікроорганізми. Одним з переваг Энтерофурила є можливість його застосування у дітей до трьох років, це обумовлюється тим, що препарат випускається у формі суспензії при використанні якої легше підібрати дозування.

Эрсефурил, навпаки, випускається в капсулах, які більше підходять дорослим пацієнтам. Грунтуючись на переваги у більш зручною для прийому і дозування формі випуску, можна зробити висновок, що препарат Энтерофурил відрізняється більшою функціональністю. Інші фактори, порівняльні характеристики (чистота діючої речовини, протипоказання, можливість передозування, ціна) цих лікарських засобів істотних відмінностей не мають.

Ціна Эрсефурила

Вартість лікарського засобу залежить від форми випуску препарату, якості та ступеня очищення активних компонентів, допоміжних речовин. Ціна може змінюватись в залежності від регіону або аптеки, в якій здійснюється продаж препарату. Придбати медикамент можна в інтернет-магазині, попередньо ознайомившись з відгуками про засобі.

Форми випуску препарату

Назва аптеки

Вартість в рублях

Капсули, 14 шт., 200 мг

Планета Здоров'я

246

Диасфарм

267

Капсули, 28 шт., 200 мг

Норма Аптека

432

Формула Здоров'я

454

Сонечко

П'ятсот один


Відгуки

Маргарита, 23 рокиКілька місяців тому у мене була сильна кишкова інфекція. В аптеці фармацевт порекомендував капсули Эрсефурил. Я взяла три капсули протягом доби, незабаром неприємні симптоми (нудота, блювота, часті позиви в туалет) пройшли, з'явився апетит. Побічних ефектів, алергічних реакцій не було. Завжди тримаю цей препарат в домашній аптечці.
Олексій, 35 роківЯ поїхав на море минулого літа, підхопив кишковий грип. Ліків ніяких не було, купив в аптеці Активоване вугілля, але він практично не допоміг. Сусід по номеру дав кілька капсул Эрсефурила, через кілька годин після прийому припинилася блювота, діарея, на ранок я навіть зміг нормально поїсти. Через три дні симптоми пройшли остаточно.
Олександра, 32 рокиВід дитини я заразилася кишковим вірусом, було дуже погано, навіть потрапила в лікарню. Призначили Полісорб, Эрсефурил, Регідрон і крапельниці. Незабаром самопочуття покращилося, інфекція стала відступати, лихоманка, слабкість і блювота пройшли. Були невеликі побічні ефекти: кропив'янка на руках, у пахвах і під колінами.
Михайло, 46 роківМені призначили ці капсули при розладі кишечнику. Препарат допоміг частково, пройшли діарея, болі в животі, але нудота посилилася, швидко піднялася температура, утворилася кропив'янка. Через два дні препарат відмінили і призначили Энтерофурил. Через добу після першого його застосування, мені стало значно краще.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!