Бріош - що це таке і покрокові рецепти приготування французьких булочок з фото
Класична французька булочка бріош (від франц. brioche) – це повітряна здоба, виготовлений з пшеничного борошна дрібного помелу. Також цей хліб, випечений в стандартній рифленою формі, називається парижэнь. Подають свіжі вироби до сніданку або на ланч з несолодким чаєм, міцним кава з лікером. Прикрашати цю випічку прийнято цукровою пудрою, з розтопленим маслом, молочним шоколадом, пресованими цукатами. Французькі булочки бріош краще зберігаються, якщо загорнути їх у харчову плівку або накрити щільним рушником: так вони надовго збережуть аромат, м'якість, смак.
Історія появи
Традиційний рецепт булочки бріош вперше з'явився на заході Франції на початку сімнадцятого століття. Для приготування цього хлібобулочного виробу здобу до випікання на добу поміщали в холодне місце, щоб тісто з великою кількістю дріжджів не могла піднятися. Після заготівлю викладали у форму маленького розміру, де майбутня булочка швидко всходила. Для додання бріошам класичної форми кількох кульок на тесті робили неглибокі надрізи. Відомо, що французький художник Едуард Мане мав пристрасть до цих булочкам, нерідко становившимся частиною його натюрмортів.
Дотримання класичною рецептурою в сучасних умовах було знайдено кондитерами недоречним, надто трудомістким, тому час расстойки і знаходження в холодильнику було зменшено багаторазово. З'явилися варіації булочок з добавками з ягід, дірками посередині зразок пончиків, зміненим тестом, в якому зменшили кількість молока, вершкового масла, дріжджів. Справжні brioschi зараз можна знайти в кондитерських з широким асортиментом, на їх історичній батьківщині або приготувати самостійно.
Як приготувати brioschi в домашніх умовах
Класичний солодкий хліб бріош вимагає від кондитера не стільки майстерності, скільки терпіння. Але слідування традиційною рецептурою приємно здивує кінцевим результатом: правильно приготовлена булочка вийде соковитою, солодкою і дуже ніжною. Дізнайтеся головні особливості французької випічки бріош – що це таке, як не зіпсувати тісто, яку виставити температуру в духовці:
- Хліб бріош – дуже ніжне виріб, що славиться своєю м'якістю, солодкістю. Використовуйте якісні продукти, щоб добитися хорошого результату.
- Візьміть свіжі дріжджі. Їх суха варіація не піддасться потрібним змінам, провівши ніч у холодильнику.
- Замісу тіста приділіть особливу увагу. Хороша здоба повинна вийти однорідною, без великих бульбашок повітря.
- Щоб живі дріжджі не загинули, візьміть інгредієнти кімнатної температури, не вливайте в тісто бріош гаряче молоко.
Класичний рецепт brioschi
- Час: 1 доба.
- Кількість порцій: 6 персон.
- Калорійність страви: 304 ккал на 100 г продукту.
- Призначення: на сніданок.
- Кухня: французька.
- Складність: легка.
Традиційна булочка бріош – це м'яке здобний виріб, що представляє собою кілька зліплених разом акуратних кульок. Щоб зробити подачу більш цікавою, прикрасьте готовий хліб дрібно нарізаними цукатами або свіжими ягодами вишні, полуниці, малини. Якщо ви приймаєте гостей, їх можна приємно здивувати, подавши до brioschi чашечку тільки що звареної міцної кави з додаванням невеликої кількості лікеру, бальзаму, коньяку. Для поліпшення зовнішнього вигляду виробу ще раз змастіть його поверхню яєчним жовтком за 5 хвилин до готовності і знову приберіть в духовку.
Інгредієнти:
- молоко – 100 мл;
- живі свіжі дріжджі – 15-20 г;
- пшеничне борошно вищого сорту – 500 г;
- курячі яйця (перший сорт) – 5 шт.;
- вершкове масло – 400 г;
- цукор – 60 г;
- сіль – 1 ч. л.
Спосіб приготування:
- Приготуйте опару. Молоко доведіть до кипіння, остудіть до кімнатної температури. Додайте до нього третину заготовленого цукру, ретельно перемішайте і всипте дріжджі.
- Дайте суміші постояти під рушником в теплому місці 15-20 хвилин.
- Ретельно просіяти борошно пшеничне через дрібне сито кілька разів. Додайте цукор, що залишився, сіль.
- Вершкове масло нагріти до кімнатної температури в мікрохвильовій печі або на водяній бані.
- Розбийте чотири курячі яйця у підготовлене заглиблення в гірці борошна. Додайте розігріте масло.
- Почніть замішувати тісто рухами від краю гірки до центру, поки не утвориться однорідна маса, або збивайте потужним міксером.
- Вимішуйте і вибивайте здобу протягом 10-15 хвилин, щоб уникнути утворення великої кількості бульбашок повітря, грудочок.
- Приберіть готове тісто в холодильник на 12-16 годин, накривши зверху рушником або харчовою плівкою, зробивши в ній кілька отворів.
- Холодної здобі дайте самостійно нагрітися до температури нижче кімнатної на 5-6 градусів.
- Розділіть здобу на 5-6 порціонних шматочків. З них скачайте кульки, зліпіть разом, щоб вийшов нерівний коло. Залиште тісто сходити на 15-20 хвилин.
- Розігрійте духовку до 210-220 градусів.
- Розбийте останнє яйце, відокремте білки. З допомогою силіконової кулінарної кисті жовток рівномірно нанесіть на поверхню тіста.
- Перекладіть здобу на деко, застеливши його пергаментним папером для випікання.
- Випікайте бріош 15 хвилин. Знизьте температуру до 160-170 градусів, тримайте тісто до готовності, яку можна перевірити за допомогою зубочистки.
- Дістаньте булочку з духовки, дайте охолонути.
- Подайте до столу, прикрасивши на свій розсуд цукатами, свіжими ягодами, рідким шоколадом, розчиненим у вершковому маслі.
Сервіровка і подача
Щоб поліпшити зовнішній вигляд і смакові якості знаменитої французької булочки, її можна подати, додавши певні прикраси. Згідно з правилами сервірування столу до сніданку, бріош подається на центральному великому плоскому блюді, яке можна поставити на спеціальну білу мереживну серветку. Гостям поставте маленькі тарілочки для випічки, забезпечивши їх ножами для масла, ємностями з солодкими соусами. До здобі на сніданок прийнято готувати чорний міцний чай або мелений кави. Наступні інгредієнти можна додати до brioschi в якості прикраси:
- Свіжі лісові ягоди, вершки. Зробіть акуратні трояндочки зі збитих вершків на верхівках здобних кульок. Прикрасьте їх коктейльною вишнею, половинками полуниці, ожиною, малиною.
- Полийте булочку зверху варенням, намажте м'яким ягідним джемом. Відмінною ідеєю стане приготування шоколадної помадки.
- Класичне прикраса здоби – цукрова пудра. Насипте в ступку дві столові ложки цукру-рафінаду, подрібніть до консистенції дрібного порошку. Через сито рівномірно посипте їм хліб.