Цукати з гарбуза - рецепти з фото. Як приготувати ласощі в домашніх умовах в духовці або сушарці
- 1. Як з гарбуза зробити цукати
- 1.1. У електросушарці
- 1.2. У духовці
- 1.3. В мультиварці
- 1.4. В мікрохвильовці
- 1.5. Без духовки
- 2. Рецепт цукатів з гарбуза в домашніх умовах
- 2.1. Простий рецепт в духовці
- 2.2. З лимоном
- 2.3. З медом
- 2.4. Без цукру
- 2.5. З апельсином в духовці
- 2.6. З корицею
- 2.7. З замороженої гарбуза
- 2.8. На зиму
- 2.9. Рецепт з содою
- 2.10. З лимонною кислотою
- 3. Як зробити цукати з гарбуза - секрети приготування
- 4. Відео
Гарбуз (лат.Cucurbita) – популярний символ західного свята Хеллоуїн. Прийнято вважати, що вперше вона з'явилася на світ в Південній Америці (про неї згадують у літописах древніх ацтеків). Не обходять гарбуз увагою і у нас — додають у кашу, варять варення і роблять натуральні солодощі (гарбузове цукати).
Як з гарбуза зробити цукати
Приготування цукатів з гарбуза — це нескладний процес. Найсвіжішу, солодку тиквіна потрібно нарізати на маленькі акуратні шматочки (однакового розміру). Потім викласти шарами майбутнє ласощі в каструлю, потім всипати 1-1,2 кг цукру. Не зайвим виявиться додавання лимона, так як він додасть приємний цитрусовий присмак і трохи кислинки.
Після цього суміш ставлять на вогонь, закипає і проварюється ще кілька хвилин. Далі гарбузове шматочки необхідно вийняти, остудити, просушити. Можна в духовці, а можна просто на повітрі. Щоб сироп швидше стек, кубики розкладають на тарілці або підносі з підстилкою з паперу, яка вбере зайву рідину.
У електросушарці
Гарбуз в'ялена у електросушарці має першокласними смаковими якостями і найбільше нагадує справжні цукати. Як приготувати її розбереться будь. Для хорошого результату потрібно відібрати якісне, стигле сировину. Потім гарбуз ріжеться на однакові шматочки, але при цьому великі (в сушарці овоч дуже всихають). До приготовленого киплячого сиропу для цукатів (цукрової) кладуть шматочки, варяться у солодкої рідини 4-5 хвилин. Наостанок зварені гарбузове часточки звільняють від рідини за допомогою звичайного сита і закладають на кілька годин в сушарку.
У духовці
Найпростіше створити гарбузове цукати вдуховке, адже ця техніка є майже у всіх. Спосіб далеко не складний і виграшний. Процес виготовлення цукатів в духовці аналогічний попередньому. Плід чиститься від твердої шкірки і ріжеться на шматки шириною не більше сантиметра і довжиною від 3 до 10 см за бажанням. Потім варитися в солодкому сиропі і відкидається на друшляк. Коли рідина з скибочок стече, їх кладуть на деко і сушать з відчиненими дверцятами близько 3-4 годин.
В мультиварці
Основне призначення мультиварки – замінити класичну каструлю. Так, замість варіння в каструлі, кубики гарбуза укладають у каструлю і засипають цукром. При цьому потрібно виставити правильний режим – «Жарити» або «Випічка». Тривалість цієї операції – 40 хвилин. Цукати в мультиварці перетворюються у апетитні помаранчеві грудочки. Але повністю завершити процес сушіння можна в духовці або сушарці.
В мікрохвильовці
Гарбуз в НВЧ готуватися вкрай рідко, але такий нехитрий спосіб все ж існує. Важливо не забувати про спеціальному посуді, адже мікрохвильовка – техніка вибаглива. Починати необхідно з підготовки сиропу. Він виходить шляхом змішування води з однією склянкою цукрового піску. Рідина ставиться в НВЧ на період – до повного розчинення цукру. Потім овоч чистять, ділять на дрібні шматочки і кладуть в приторно солодкий сироп. Додатковими компонентами можуть бути лимон, кориця, гвоздика, ванілін.
Печуться цукати в мікрохвильовій печі 10 хвилин, потім їх потрібно дістати, щоб трохи постояли, і знову виконати раніше вчинені дії, тобто на 10 хвилин відправити в СВЧ. Повторюйте дії, поки сироп не придбає приємний жовтий відтінок. Після цього можете підсушувати ласощі будь-яким із способів.
Без духовки
Цукати можна підсушити, виклавши на спеціальну пекарську папір (пергаментний), і залишивши на повітрі. Можна включити вентилятор – як показує практика, це ефективний метод. Сушені солодощі нітрохи не відрізняються від тих, які зроблені за допомогою духовки.
Рецепт цукатів з гарбуза в домашніх умовах
Якщо ви взялися за приготування ласощів вперше, не варто експериментувати. Краще використовувати класичний рецепт, який можна швидко і смачно реалізувати в домашніх умовах. Для цього потрібно тільки сама гарбуз, цукор і вода.
Почати слід з вибору овоча. Його м'якоть повинна бути непошкодженою, щільною. Коли він обраний, можна приступати до очищення: зняти шкірку, видалити насіння. Потім всю м'якоть нарізати однаковими прямокутниками. Щоб відбілити шматочки, можна зробити бланшування. Потрібно закип'ятити воду в каструлі, потім занурити в окріп шматочки.
Тримати 6-7 хвилин, після чого негайно вийняти і охолодити. Щоб додати ласощі кислинку, зробіть цукровий сироп з додаванням лимонного соку. Рекомендується гарбузове шматочки 4-5 хвилин обварювати в сиропі, після чого відкинути на сито і залишити на кілька годин. Тільки потім можна сушити шматочки.
Простий рецепт в духовці
- Час приготування: 6-7 ч.
- Кількість порцій: 5 порцій.
- Калорійність страви: 680 ккал.
- Призначення: на десерт.
- Різновид кухні: російська.
- Складність приготування: середня.
Найпростіший рецепт без добавок –з цукровим сиропом. Хоча солодощі виходять невеликих розмірів, вони поживні і можуть наситити організм енергією на довгий час. Блюдо середньої калорійності є джерелом корисних речовин для організму. Гарбузове цукати можна вживати в їжу навіть під час підтримки дієти.
Інгредієнти:
- гарбузова м'якоть – 1-1,5 кг;
- цукор-пісок – 0,5 кг ;
- очищена вода– 0,5 л;
Спосіб приготування:
- Вибравши відповідну тиквіна, обчистити її тверду шкірку. Сформувався скибку з м'якоті розрізати навпіл, прибрати дочиста все насіння.
- Домашній рецепт рекомендує різати гарбуз обов'язково однаковими шматочками. Так ви забезпечите одночасне приготування часточок.
- Під час цього готується сироп з цукрового піску і води. Туди кладуться гарбузове кубики і варяться 4-5 хвилин. В подальшому вони витягуються, остигають протягом години.
- Процедуру варіння і охолодження потрібно повторити, після цього відкинути на шматочки сито.
- Потім сушити в розігрітій до 40° духовці протягом 4 годин.
З лимоном
- Час приготування: 6-7 ч.
- Кількість порцій: 5 порцій.
- Калорійність страви: 700 ккал.
- Призначення: на десерт.
- Різновид кухні: російська.
- Складність: середня.
Цукати з лимоном — один з тих випадків, коли можна приготувати смачну страву без зайвих витрат. Тонкий аромат цитрусових і приємна кислинка надають рецептом особливою екстравагантністю. Приготування не вимагає додаткових дій, крім тонкої нарізки лимонів і очищення, а потім нарізки самої гарбуза.
Інгредієнти:
- середня гарбузова голова – 1-2 кг;
- вода питна – 0,5 л;
- дрібний цукор – 700г;
- зрілий лимон – 1 шт.
Спосіб приготування:
- Попередньо почистити головну складову. Нашаткувати на великі рівні шматочки.
- Підготувати необхідний для варіння сироп. Для цього з'єднати гарбузову м'якоть з цукром, додати готові нарізані лимонні дольки. Кинути у воду, потім готувати 4 хвилини. Вийняти на годину, по закінченню якого знову з'єднати, варити 4 хвилини. Цього вистачить, щоб м'якоть забрала лимонний сік.
- Гарбузову частину викласти на сито, дочекатися, поки рідина стече. Часу буде потрібно годину.
- На завершення розігріти духовку до 40 градусів і сушити 4 години поспіль.
З медом
- Час приготування: 6 годин.
- Кількість порцій: 5 порцій.
- Калорійність страви: 1010 ккал.
- Призначення: на десерт.
- Різновид кухні: російська.
- Складність: середня.
Корисність меду відзначають навіть лікарі, тому додавання його до десерту стане розумним рішенням. Цукати з медом не дуже калорійні, але поживні. Мед не тільки надає додаткову солодкість і приємний смак, але карамелизирует ласощі. Якщо знайдеться бажання, можна поекспериментувати з прянощами, цукровою пудрою.
Інгредієнти:
- гарбуз – 1-1,5 кг;
- цукровий пісок – 500 г ;
- вода – 0,5 л;
- мед – 3 ст. ложки.
Спосіб приготування:
- Тиквіна почистити від шкірки і насіння. Потім нашаткувати великим кубиком.
- Зігріти воду, покласти туди цукор, мед. Довести до кипіння воду, щоб занурити туди овоч з прянощами.
- Варити не більше чотирьох хвилин, потім дістати і охолодити протягом години. Потім помістити до тієї ж рідина і так само варити 4 хвилини. По їх закінченню знову дістати і висушити на ситі 1 годину.
- Для цілковитої готовності залишається посушити продукт в духовці, або виклавши на папір.
Без цукру
- Час приготування: 7-8 год.
- Кількість порцій: 5 порцій.
- Калорійність страви: 1000 ккал.
- Призначення: на десерт.
- Різновид кухні: російська.
- Складність: середня.
Примітним тут буде цілковита відсутність цукру як такого. Рецепт цукатів без цукру вибирають в рідкісних випадках, коли хочуть максимально знизити калорійність десерту, або якщо страву готують для діабетиків. Вибір меду як основи робить смак ласощів більш тонким.
Інгредієнти:
- Гарбуз – 1 кг;
- Вода – 0,5 л;
- 2 ст. ложки фруктози (або меду, або все разом);
- кориця або ванілін.
Спосіб приготування:
- Свіжу, вичищений від шкірки і внутрішнього наповнення тиквіна нашаткувати квадратами. Приготувати розчин з цукру і води, додати фруктозу або мед (що зручніше). Кинути туди трохи спецій і закип'ятити.
- До закипевшему сиропу додати гарбуз і варити 20-30 хвилин на слабкому вогні. Потім почати підсушувати. Відкинути на сито і залишити на годину, потім сушити на повітрі..
З апельсином в духовці
- Час приготування: 1 год 30 хв.
- Кількість порцій: 6 порцій.
- Калорійність страви: 1400 ккал.
- Призначення: на десерт.
- Різновид кухні: російська.
- Складність: середня.
Цукати з апельсином і лимоном — просте і вишукане ласощі. Це той варіант солодощів, які гарні в будь-якому вигляді, адже добавка апельсина і лимона прибере "гарбузовий" смак. Страву можна не висушувати і подавати трохи вологим, що ніяк не вплине на його смакові якості. Для повної готовності делікатес слід розкласти на формі, а потім довести до сушеного стану в духовці. Робити таке ласощі допустимо з мандарином.
Інгредієнти:
- великий апельсин – 1 шт;
- лимон – 1 шт;
- води – 0,5 л ;
- м'якоть гарбуза – 1 кг ;
- 0,5 кг цукор – 0,5 кг ;
- трохи прянощів.
Спосіб приготування:
- Приготування починається з чищення і нарізки основного інгредієнта. Апельсин і лимон подрібнити блендером. Потім взяти глибоку форму, скласти туди всі фрукти і засипати цукром (зверху посипати прянощами).
- Помістити в духовку з тривалістю випічки 40 хвилин при 180°).
- Після того, як пройде 20 хвилин перешкодити фрукти і допікати ще 20 хвилин.
- Перед вживанням гарбузове цукати бажано остудити.
З корицею
- Час приготування: від 5 до 8 годин.
- Кількість порцій: 5 порцій.
- Калорійність страви: 900 ккал.
- Призначення: на десерт.
- Різновид кухні: російська.
- Складність приготування: середня.
Кориця є класичною приправою до випічки і будь-якого солодкого страви. Цукати з корицею пахнуть так насичено, що запах можна відчути на відстані, а весь секрет полягає в тривалому витримуванні цукатів в коричном сиропі. Далі слід висушити шматочки ласощів в духовці або сушарці.
Інгредієнти:
- вода – 0,5 л ;
- гарбуз – 1 кг м'якоті;
- цукор – 0,5 кг ;
- 1 ч. ложка кориці;
- половина лимона.
Спосіб приготування:
- Тиквіна почистити, порізати на прямокутники або рівні смужки. Половинку лимона теж нарізати тоненькими півколами. Змішати.
- Приготувати цукровий відвар з додаванням кориці. Помістити туди гарбузово-лимонну суміш, варити 20 хвилин. Залишити на 3-4 години для того, щоб закотовка наситилася корицевий ароматом.
- Через чотири години видалити рідину за допомогою сита, можна обсипати цукровою пудрою. Цукати підсушити природним способом в кімнаті або ж використовувати духовку.
З замороженої гарбуза
- Час приготування: 4 – 6 ч.
- Кількість порцій: 5 порцій.
- Калорійність страви: 700 ккал.
- Призначення: на десерт.
- Різновид кухні: російська.
- Складність: середня.
Заморожування овочів і фруктів є відмінним рішенням, адже це дозволяє зберегти корисні властивості продуктів, їх вітаміни і насичений смак. Переваги цукатів з замороженої гарбуза полягають у тому, що вона практично готова до використання, адже перш, ніж заморозити, її чистять і ріжуть. Тому її потрібно лише вийняти і почати приготування.
Інгредієнти:
- гарбуз свіжоморожена – 0,5 кг;
- вода – 300 мл;
- цукор – 400 г ;
- спеції – за своїм смаком.
Інструкція по приготуванню:
- Приготувати цукровий розчин. Для цього з'єднати воду, цукор і закип'ятити дані інгредієнти.
- Гарбуз кинути до вируючому окропу (не розморожуючи, так вона збереже цінні вітаміни). Проварити 20 хвилин, потім остудити протягом години і знову варити 10 хвилин.
- Після термічної обробки суміш залишити на ситі. Так тримати приблизно годину. Далі висушити одним з вищезазначених способів протягом кількох годин.
На зиму
- Час приготування: 8 год. або добу (сушка в будинку).
- Кількість порцій: 5 порцій.
- Калорійність страви: 700 ккал.
- Призначення: на десерт.
- Різновид кухні: російська.
- Складність: середня.
Цукати на зиму заготовляють люди, які піклуються про своє здоров'я. Адже така насолода, крім приємного смаку, містить велику кількість корисних речовин. Секрет того, як довго вона не псується, ховається в тривалій сушці. Домашній рецепт допоможе дізнатися, як зробити, щоб смачні гарбузове цукати зберігалися довго.
Інгредієнти:
- гарбуз – 1 кг ;
- вода – 500 мл;
- цукор – 500 г .
Інструкція по приготуванню:
- Почати треба з очищення самого овоча від шкірки і нутрощів. Далі порізати на однакові квадрати.
- Домашній рецепт передбачає варіння цукрового сиропу. Для цього воду і цукор з'єднують, можна ще зі спеціями.
- У киплячу рідину опускають кубики з гарбуза і варять 20 хвилин. Згодом їх виймають і кладуть на сито. Рідина повністю стече за годину.
- Цукати для заготівлі на зиму сохнуть в духовці при 40 градусах не менше 6 годин. Сушка в кімнаті – близько доби.
Рецепт з содою
- Час приготування: 2 дні.
- Кількість порцій: 6 порцій.
- Калорійність страви: 900 ккал.
- Призначення: на десерт.
- Різновид кухні: російська.
- Складність: середня.
Домашній рецепт цукатів з содою кардинально відрізняється від попередніх процесом готування. Візьміться за них, якщо вже впевнені в своїй кулінарній майстерності. Хоча цукати виходять просто дивовижні і шалено смачні, доведеться докласти зусиль, перш ніж спробувати їх.
Інгредієнти:
- стигла гарбуз – 1 (можна 1,5) кг;
- вода – 1,5 л;
- цукор – 0,5 кг;
- сода – 1 ч. ложка;
- 1 лимон.
Спосіб приготування:
- Заздалегідь порізаний на смужки гарбуз занурити в літровий розчин води, з'єднаної з содою. Так суміш повинна постояти від 8 до 10 годин. По закінченню часу воду прибрати, а гарбуз обмити чистою водою.
- Цукор з'єднати з двома склянками води, зварити з них сироп. Туди вкласти гарбузове смужки, прибрати просочуватися ще на 10 годин.
- Потім сироп зливається в окрему посудину, туди додається подрібнений лимон, все це кип'ятитися разом з гарбузом 15 хвилин.
- Після остужения наполягати ще 8 годин. Злити сироп, добре очистити кубики від рідини за допомогою сита.
- Наостанок скористатися духовкою (розігріти до 110° і відкрити дверцята) і просушувати 4 години.
З лимонною кислотою
- Час приготування: 6 ч.
- Кількість порцій: 5 порцій.
- Калорійність страви: 680 ккал.
- Призначення: на десерт.
- Різновид кухні: російська.
- Складність: середня.
Робити цукати з лимонною кислотою легко. Домашній рецепт має в собі ті самі інгредієнти, що і в інших рецептах. Тільки замінювати вже звичний лимон тут буде лимонна кислота. Можна ще додати подрібнений волоський горіх перед тим, як приготувати корисний десерт з перевіреного поколіннями рецептом.
Інгредієнти:
- води – 0,5 л ;
- гарбуза – 1 кг;
- цукру – 0,5 кг;
- лимонна кислота – за смаком.
Спосіб приготування:
- Стиглий, якісний овоч потрібно очистити і нарізати чималими часточками.
- Сироп зварити в каструлі, змішавши цукор і воду.
- У киплячий розчин занурити скибочки разом з лимонною кислотою.
- Варити двічі по десять хвилин. Між варками зробити перерву на одну годину. Після другого разу часточки остаточно вийняти і викласти на сито. Стікати соком вони будуть близько години.
- Нарешті, овочеві шматочки розкласти на деко і сушити 4 години при відкритих дверцятах з температурою 100°.
Як зробити цукати з гарбуза - секрети приготування
Щоб уникнути неприємностей в процесі готування, можна подивитися будь вищеописаний рецепт з фото, а потім звернути увагу на секрети приготування. Ось деякі з них:
- Замість цукру можна вжити мед або фруктозу. Ні смак, ні запах відрізнятися при цьому не будуть.
- Щоб така продукція зберігалася довше, її потрібно дуже добре висушувати. Головне тут – позбавлення від вологи, яка сприяє тільки псування продукту.
- Гарбуз краще вибирати стиглу, але з щільною м'якоттю. Сильно м'яка або сильно тверда гарбуз не справить належного ефекту.
- Щоб домогтися улюбленого смаку, можна додавати абсолютно різні продукти. Наприклад, цитрусові, горіхи, родзинки, прянощі, навіть і моркву.
Відео
Цукати з Гарбуза Смачніше Мармеладу
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!