Варення із червоної смородини на зиму. Прості покрокові рецепти красносмородинового варення і желе
- 1. Заготовки з червоної смородини
- 1.1. Як вибрати ягоди на варення з смородини на зиму
- 1.2. Підготовка банок для консервування
- 2. Рецепти з червоної смородини на зиму
- 2.1. Як варити варення з червоної смородини 5-хвилинка
- 2.2. Смородинове варення без варіння
- 2.3. Варення-желе з червоної смородини
- 2.4. Рецепт смородинового варення з аґрусом
- 3. Відео: як приготувати варення з червоної смородини в мультиварці
Заготовки на зиму з червоної смородини рідко роблять у вигляді варення. Причина в здатності цієї ягоди до желированию. Хоча і при цьому умови існують рецепти варення. Їм можна поласувати просто так або ж розвести для отримання морсу. Як зробити варення з червоної смородини? Вивчіть рекомендації і рецепти нижче.
Заготовки з червоної смородини
Ця ягода є однією з найпоширеніших. З неї готують різні десерти, такі як варення або варення-желе, компоти, конфітюр, джем або повидло. Це дозволяє зберегти зібраний врожай до зими, адже свіжим він довго не пролежить. Червона смородина приносить не менше користі, ніж чорна. Особливо багато в ній вітаміну С, з-за чого її використовують при кровотечах, лихоманці, як сечогінний і потогінний засіб. Щоб приготувати варення з червоної смородини на зиму, необхідно насамперед правильно і вчасно зібрати врожай, а потім підготувати його.
Як вибрати ягоди на варення з смородини на зиму
Ці ягоди швидко переспевают, з-за чого стають м'якими. Збирати їх необхідно вчасно і одразу ж робити заготівлі. Урожай потрібно перебрати, видаливши плодоніжки, лушпиння, листя та інше сміття. Краще це зробити за допомогою марлі або дрібного сита. Кілька гілочок можна залишити, але тоді є ризик, що варення простоїть не так довго. Обробку необхідно проводити дуже обережно, щоб не зачепити м'яку шкірку. Занадто довго тримати плоди у воді не варто, їх потрібно обполоснути і розкласти в один шар на серветку, щоб дати стекти рідини.
Підготовка банок для консервування
Щоб закочувати варення із червоної смородини на період зими, потрібно розкладати його в стерилізовані скляні банки. Для цього їх прогрівають у мікрохвильовій печі або духовці. Крім цього варіанта є спосіб стерилізації над парою. Одночасно з цією процедурою потрібно те ж зробити з кришками. Тільки тут для стерилізації необхідно закип'ятити воду. Потім у неї поміщають кришки на кілька секунд. Робити це необхідно безпосередньо перед закачуванням.
Рецепти з червоної смородини на зиму
Невід'ємний компонент будь-якого варення – це цукор. Його кількість залежить від конкретного методу приготування. У рецептах заготовок з такою ягодою цукру може знадобитися трохи більше, адже у цієї ягоди є кислинка. Оптимальним співвідношенням вважається 1:1,5. Хоча тим, хто любить більш кислий смак, можна взяти цукор і ягоди в пропорції 1:1. Важливо дотримуватися і час варіння. У традиційних рецептах смородинового варення воно триває не більше 15 хвилин. Є і більш швидкі способи приготування, наприклад, зовсім без варіння. Цей і інші варіанти подані нижче.
Як варити варення з червоної смородини 5-хвилинка
Найпростіший серед рецептів варення з червоної смородини на зиму – «П'ятихвилинка». Тут ласощі піддається дуже короткою термічній обробці, тому цукрового піску потрібно трохи більше. Список необхідних інгредієнтів виходить такий:
- цукор – 1,5 кг;
- вода – 1 склянка;
- ягоди – 1 кг.
Приготування ласощів здійснюється в кілька етапів:
- Приготування сиропу. Для цього доводять до кипіння воду, засипають цукор і варять до розчинення цього інгредієнта.
- Введення ягід. Після закипання сиропу додають плоди, після чого варять ласощі протягом 5 хвилин, при цьому постійно помішуючи.
- Закатування. Готове ласощі розливають в стерилізовані баночки, щільно закривають кришками.
Смородинове варення без варіння
З усіх способів приготування смородинового варення цей можна вважати самим простим, адже тут виключений етап термічної обробки ягід. З цієї причини потрібно інша кількість цукрового піску, щоб готовий продукт довше зберігався. Калорійність виходить вище, ніж у звичайного варення. Список інгредієнтів виходить такий:
- цукор-пісок – 2 кг;
- смородина – 1 кг
Приготування ласощів здійснюється дуже просто. Для цього потрібно:
- Зібраний урожай перебрати, вимити і просушити, після чого подрібнити м'ясорубкою або блендером. Можна замість цього перетирати через сито. Макуха віджати, адже в ньому залишається сік.
- Всипати до пюре цукровий пісок, перемішувати дерев'яною ложкою масу до повного розчинення солодкого інгредієнта.
- Розкласти ягідне пюре по банках, закатати стерильними кришками.
Цей спосіб приготування ще називають «холодним варенням», з-за того, що відсутній термічна обробка продуктів. Тут можна скористатися і звичайною товкачиком, ніж м'ясорубкою або блендером. Останній прилад не рекомендують застосовувати, адже через нього руйнується частина вітаміну С. «Холодне варення» можна не тільки закатати в банки, але і зберегти до зими в морозилці.
Варення-желе з червоної смородини
Наступний спосіб відрізняється оригінальністю, адже в результаті виходить не просто варення, а варення у вигляді желе. Воно виходить дуже смачним за рахунок того, що в червоній смородині міститься пектин. Це речовина відповідає за здатність цієї ягоди до желированию. Для желе знадобиться:
- вода – 1 склянка;
- цукор і самі ягоди – по 1 кг.
Зварити варення-желе можна з наступної інструкції:
- Ягоди викласти в емальовану каструлю, до них же влити воду.
- Довести масу до кипіння, поварити близько 2 хвилин, перетерти через сито.
- До пюре додати цукровий пісок, знову поставити каструлю на повільний вогонь приблизно на півгодини.
- Гаряче ласощі розподілити по попередньо стерилізованим банкам, закатати і відправити у прохолодне місце.
Цей спосіб приготування смородинового варення у вигляді желе можна зробити ще більш оригінальним. Для цього потрібно просто додати інші цікаві інгредієнти, такі як яблука, горіхи, ванілін, мед або навіть банани. В результаті таких експериментів може вийти ще більш ароматне і смачне ласощі, яке обов'язково сподобається як дітям, так і дорослим.
Рецепт смородинового варення з аґрусом
По цьому рецепту ви зможете приготувати варення-асорті. Доповненням тут виступає аґрус, які не менш корисний для організму. Для приготування теж потрібні щільні пружні ягоди, краще злегка недозрілі. Їх теж потрібно очистити від зайвого сміття, плодоніжок і гілочок. Потім залишається тільки промити і обсушити ягоди. Кількість інгредієнтів має бути наступним:
- смородина і агрус – по 750 г;
- вода – 625 мл;
- цукор-пісок – 1,5 кг.
Інструкція, як зварити варення з червоної смородини на зиму, виглядає так:
- Всі промиті плоди помістити на дно емальованої ємності, влити туди ж воду.
- Поставити на вогонь, варити півгодини, розминаючи при цьому ягоди.
- Після закипання зменшити інтенсивність вогню до мінімуму, ввести цукор.
- Помішуючи, варити до моменту, коли пісок повністю розчиниться.
- Розлити готовий продукт по стерильним банкам, закатати, поставити в місце прохолодніше.
Відео: як приготувати варення з червоної смородини в мультиварці
Рецепт приготування желе з червоної смородини в мультиварці VITEK VT-4216 CM
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!