Компот з полуниці на зиму без стерилізації
- 1. Як приготувати компот з полуниці на зиму
- 1.1. Підготовка банок для консервування
- 1.2. Як правильно вибирати ягоди в полуничний компот на зиму
- 1.3. Як закрити компот з полуниці
- 2. Рецепт компоту з полуниці без стерилізації на зиму
- 2.1. Компот зі свіжої полуниці
- 2.2. Як зробити компот з полуниці і черешні
- 2.3. Компот із замороженої полуниці
- 2.4. Консервований компот з полуниці і вишні
- 2.5. Компот з полуниці в мультиварці на зиму
- 3. Відео: полуничні компоти на зиму без стерилізації
Аскорбінова кислота, ефірні олії, цілий перелік базових вітамінів і мікроелементів, а ще чудовий аромат і ніжний солодкий смак – все це ховається в ягодах полуниці. Заготовки на її основі – одне з головних страв на зиму, яке врятує від туги за льоту. Її можна заморозити, але краще зварити компот.
Як приготувати компот з полуниці на зиму
Перш ніж шукати рецепти, відбираючи з безлічі найкращий, найлегший, найшвидший і у всіх інших сенсах «самий», потрібно розібратися з базовими принципами заготівлі врожаю. Велика їх частина актуальна не тільки для полуниці: за цими ж правилами можна законсервувати малину, вишню, черешню, смородину. Для зручності всю масу порад і рекомендацій можна розбити на 3 групи: підготовка посуду, робота з урожаєм і фінальна закрутка консервації. Так як варити компот з полуниці на зиму без стерилізації правильно і смачно?
Підготовка банок для консервування
Якщо навіть сама заготівля не проходить завершальну стерилізацію, ємності, в яких вона буде зберігатися, піддати даній процедурі доведеться. Відсутність попередньої теплової обробки, по-перше, підвищить ризик появи шкідливих бактерій, а, по-друге, знизить термін зберігання і може навіть викликати вибух ємності. У тару, непрошедшую стерилізацію, можна заливати тільки ті заготовки, які не повинні дожити до зими.
- Почистіть содою вибрані для компоту банки, переконайтеся у відсутності сколів і нерівномірності стінок (виробничий брак). Трилітрову тару краще не брати, якщо не планується стерилізація компоту.
- Розкладіть (боком по решітці) банки в холодній духовці, почніть її прогрівати до 150 градусів. Після досягнення зазначеної температури вимкніть, дайте охолонути, прочинивши дверцята.
- При відсутності духовки ємності можна стерилізувати над пором, який утворюється за рахунок того, що кипить вода (замість каструлі можна використовувати навіть чайник). Деякі господині обробляють банки в мікрохвильовці, але попередньо в них заливають трохи рідини, інакше вони лопнуть.
- Кришки потрібно прокип'ятити, або обдати гарячою водою (для пластикових). Професіонали радять закривати тару металевими кришками – вони більш надійні.
- Обов'язково розберіться, як закатати компот з полуниці на зиму без стерилізації, інакше він може швидко зіпсуватися.
Як правильно вибирати ягоди в полуничний компот на зиму
На думку фахівців, єдина вимога до урожаю – його якість: жодних водянистих плодів (вони розваляться), ніяких гнилих або побитих ділянок. Інші нюанси – на ваш смак: полуниця може бути недозрелой або перезрілої, хоча перший варіант кращий. Розмір теж грає роль тільки з естетичної позиції. Однак, чим вище щільність стиглих ягід (обумовлена сортом), тим краще вони будуть зберігати форму в заготовці. При бажанні їх можна навіть заморозити на зиму: після розморожування вони не перетворяться на пюре.
Як закрити компот з полуниці
Раніше на банки з домашніми заготовками одягали гарячі пластикові кришки. Остигаючи, вони сідали щільніше, перешкоджаючи проникненню повітря. Розвиток технологій подарувало господиням новий і більш ефективний спосіб, створює ідеальний бар'єр від зовнішнього середовища. Закочувати банки складніше, але надійніше, тому варто розібратися в процесі раз і назавжди:
- На заповнену банку надіти кришку.
- Поставити зверху закаточну машинку.
- Акуратно повертати ручку за годинниковою стрілкою до упору.
- Перевернути банку дном вгору, перевіряючи герметичність закрутки.
- Остуджувати в ковдрі.
Рецепт компоту з полуниці без стерилізації на зиму
Перелік інгредієнтів для цього напою наводити не обов'язково: більшість заготовок такого типу являють собою лише сироп слабкої концентрації або розбавлений сік, яким залиті ягоди. Пропорція інгредієнтів вибирається довільно, досвідчені господині радять на кожну склянку цукру використовувати півкілограма ягід, але деякі рецепти повністю його виключають.
Компот зі свіжої полуниці
Ідеальний варіант, оскільки зібрана кілька годин тому ягода збереже форму, колір і смак. Якщо спробувати зварити компот з вчорашнього врожаю, він вже буде не таким ароматним і привабливим. Класичне консервування компоту з полуниць на зиму без стерилізації передбачає використання тільки:
- ягід відібраних – 2 кг;
- цукру – 450 г;
- води – 800 мл.
Приготування здійснюється наступним чином:
- Прибрати з ягід плодоніжки. Чашолистки видаляти не обов'язково.
- Мити полуниці потрібно всього хвилину-півтори, не замачівая.
- Засипати цукром в каструлі, залишити на півгодини.
- Залити водою, прокип'ятити, перемістити в охолоджену (але не холодну) тару.
- Закривати, не чекаючи охолодження.
Як зробити компот з полуниці і черешні
В класичний рецепт можна додати будь-які щільні ягоди – найпопулярнішими у господинь є вишня і черешня. Остання більш солодка, тому до неї можна висипати пару грамів лимонної кислоти, а перша потребує в підвищенні частки цукру. Складові смачного напою:
- полуниця і черешня – за 1 кг;
- вода – 700 мл;
- цукор – 300 г;
- лимонна кислота – 1/4 ч. л.
Приготування напою:
- Полуницю промити з черешнею, засипати в банку.
- Цукор розчинити в окропі, прогріти 5-7 хв. Додати лимонну кислоту.
- Залити сиропом полунично-черешневий суміш, закрити банку.
Компот із замороженої полуниці
Професіонали попереджають – цілих плодів при такому способі заготівлі не буде: після розморожування вони втрачають форму. Компоти за таким рецептом роблять густими, щоб взимку їх використовувати в кулінарії для приготування десертів. При бажанні напій можна заморозити і отримати смачне і корисне морозиво. Обсяг ягід в рецепті вказаний для вже розмороженого і позбавленого вологи продукту.
Список інгредієнтів:
- полуниця – 900 г;
- яблука – 2 шт.;
- цукор – 250 г;
- вода – 700 мл
Приготування компоту з полуниць на зиму без стерилізації:
- Засипати цукром ягоди.
- Протягом 2-3 год струшувати ємність, щоб рівномірно розподілити інгредієнти, але не перемішувати.
- Коли виступить сік, додати шматочки очищених яблук, залити водою.
- Прокип'ятити, перемістити в банку.
- Закатати, остудити.
Консервований компот з полуниці і вишні
Простий спосіб, за яким можна приготувати корисний дієтичний напій, що не містить ні грама цукру. Такий компот без стерилізації потрібно закривати особливо ретельно, тільки класичної закруткою, а в сироп рекомендовано покласти листочок м'яти, щоб заготовка прожила не одну зиму. Рецепт оцінять шанувальники десертів з кислинкою. Для трилітрової банки потрібно взяти:
- полуниці – 2 кг;
- вишні – 1,4 кг;
- води – 2 л;
- м'яти – 3 листочка.
Приготування компоту без стерилізації:
- Закип'ятити воду з половиною полуниці, остудити.
- Вишню перебрати, видалити кісточки, зсипати в банку.
- Додати залишки полуниці, залити її наново до кипіння водою з соком.
- Кинути м'яту, закрити, настояти під пледом.
Компот з полуниці в мультиварці на зиму
Це пристосування практичні господині використовують навіть для консервації – готувати компоти в ньому одне задоволення. Можна скористатися будь-яким рецептом і будь-яким співвідношенням продуктів, але спочатку вивчити загальну схему дій:
- Вимиту полуницю завантажити в чашу мультиварки, засипати цукром.
- Залити водою до верху, готувати на «гасіння» 60 хв.
- Перелити компот в тару, закрити.
Відео: полуничні компоти на зиму без стерилізації
Заготовки на зиму Компот з полуниці на зиму, простіше простого
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!