Лікувальні властивості блакитної глини - склад, застосування в рецептах для лікування і домашніх косметичних засобів
Блакитна глина являє собою багатофункціональний та універсальний речовина, яке за властивостями вважається ефективним і корисним, багатющий складу його допускає використання в лікувальних цілях у медичній практиці. Унікальний порошок блакитного забарвлення може навіть позмагатися у битві з онкологічними захворюваннями. Вона виступає затребуваною в косметологічній практиці.
Склад
Є джерелом величезної кількості різних мікро - і макроелементів. Велика кількість людей вважають, що своїм хімічним складом воно не поступається багатьом овочам і фруктам. Видобувається в різних природних місцях, тому можливо відмінність за хімічним елементам, в залежності від місцевості добування та умов зберігання. Склад блакитної глини:
- Алюмосилікати (солі).
- Оксид алюмінію, оксид кремнію.
- Група мінералів каолініту.
- Монтморилоніту та інше.
Властивості
Про властивості природного речовини, здатності його лікувати багато патології відомо ще з давніх часів. Єгипетська красуня Клеопатра використовувала глину для поліпшення шкіри у вигляді масок. Відшукати це речовина легко в магазинах. Ефективність його на кілька порядків перевищує вартість:
- Терапевтичні характеристики попереджають утворення акне.
- Сприяє знебарвленню темних плям на шкірному покриві.
- Сприяє зміцненню і пружності шкіри.
- Покращує циркулювання крові.
- Розповідає омолоджуючу дію.
- Сприяє позбавленню від целюліту (антицелюлітний препарат).
- Має протизапальну і антисептичну дію.
- Властиві адсорбуючі характеристики.
- Нормалізує роботу сальних залоз.
- Характерний відбілюючий ефект.
- Сприяє тканинної регенерації.
- Обумовлює надходження кисню до тканин.
- Антиревматичні характеристики.
- Очищення організму від токсинів.
- Стимуляція росту волосся.
- Покращує роботу імунної системи.
Застосування блакитної глини
З-за своїх численних властивостей вона має широкий спектр застосування:
- Хронічні захворювання суглобів.
- Патології хребетного стовпа.
- М'язові захворювання.
- Патології НС.
- Травмування.
- Хвороби жіночих генітальних органів різної форми.
- Запальні явища в органах ШКТ.
- Гемозаболевания і онкологія (доброякісні, злоякісні новоутворення).
- Патології ЛОР-органів.
- Очні хвороби.
- Захворювання ендокринної системи (цукровий діабет).
- Судинні захворювання (набряки).
- При лікуванні шкірних хвороб (акне).
Лікування блакитною глиною
Головний принцип її дії укладено поліпшення процесів обміну речовин в організмі. Абсолютно не має значення, як використовувати глину, всередину (натщесерце) або в якості примочок, ванн, ванн і компресів. Сучасна медична практика визнає її цілющі характеристики, тому вона отримала широке застосування в різних напрямках.
Застосовується природна речовина для коректування фігури (при схудненні), для волосся (нормалізація властивостей), додає ніжність та пружність шкірного покриву. Придбати її неважко у більшості аптечних кіосків і навіть супермаркетів. Лікування блакитною глиною в домашніх умовах легке, ефект від використання не поступається дорогим маніпуляцій.
Для особи
Настійно рекомендується перед застосуванням визначитися з типом шкіри обличчя — жирна, комбінована, суха. Для сухої передбачається застосування зволожуючих добавок, для жирної — навпаки. Аналізуючи мінеральний склад (макро - і мікроелементи) речовини, слід підкреслити косметичні ефекти:
- видаляє втому і прояви недосипання (як антидепресант);
- сприяє розгладженню зморшок (омолодження);
- нормалізуються сальні залози;
- звужує розширені шкірні пори;
- звільняє шкірні покриви від вугрів;
- сприяє відновленню еластичності, м'якості, пружності шкірного покриву;
- сприяє відбілюванню шкіри, усунення веснянок, пігментних плям;
- покращує колір шкіри особи;
- сприяє зменшенню рубцевої тканини, регенерації саден.
Для зубів
Натуральна блакитна глина знайшла своє активне використання в стоматологічній практиці. У цьому випадку стоматологи рекомендують застосовувати глиняний сметаноподобный розчин. Його слід нанести на поверхню ясен, витримати приблизно 15-20 хв. Допускається втирання цієї кашки в поверхню ясен. Процедура сприяє зниженню кровоточивості ясен.
Для суглобів
Ортопедична практика, ревматологія допускає ряд рецептів, як використовувати блакитну глину:
- Глиняний коржик. Товщина такої коржа повинна бути близько 1-1,5 см. Коржик прикладається до проблемного місця, покривши зверху поліетиленовим шматком й утепливши вовняної річчю. Витримати протягом 120 хв. Далі змити поверхню суглоба теплою водою. Лікувальний курс налічує 7-10 днів. Глину використовувати кожен раз нову.
- Ванна. На 5-6 л підігрітої до 300С води взяти дві столові ложки порошку, ретельно перемішати і додати у ванну, кожна процедура повинна тривати протягом чверті години. Потім змити теж теплою водою. Після такої процедури прийняти горизонтальне положення і постаратися розслабитися, тому правильно приймати перед відходом до сну.
- Компрес. Подрібнити до порошкоподібного стану, розвести в невеликій кількості теплої води до пастоподібної форми. Витримати суміш протягом декількох годин, далі підігріти до 40–45С і прикласти на марлевій серветці до проблемного суглобового п'ятки, зафіксувавши й утепливши вовняною тканиною. Витримати до повного висихання приблизно 30-40 хв.
При варикозі
Лікування варикозу передбачає застосування в якості комплексного препарату. У цьому випадку необхідно приготувати ванночку з підігрітою водою. Попередньо заварити в 3 л окропу 4-5 столових ложок листя берези, ромашки, кропиви. Допускається навіть тільки одна з названих трав. Остудити до комфортного тепла, розчинити 3 столові ложки глини. Додати ще підігрітої води і тримати в ній ноги приблизно 20-30 хв. Виконувати такі ванночки кожні 48 годин до поліпшення стану.
При захворюваннях шкіри
Застосовується синя глина при шкірних патологій у вигляді фурункулів, екземи або нейродерміту рекомендовані глиняні примочки. Для цього глину ретельно розвести теплою водою до кашкоподібного стану (без грудок). В теплому вигляді нанести на бавовняну тканину або багатошаровий шматок марлі і прикласти до ушкодженого ділянки на шкірному покриві, прикривши зверху серветкою. Через 60 хв компрес рекомендується зняти і промити поверхню чистою кип'яченою водою.
При натоптишах і п'яткової шпори
При утворенні на ступні натоптишів, мозолів і п'яткових шпор практикується застосування ванночки з аристократичного порошку. Для цього в 3 л гарячої води, але так, щоб не завдати опік, розчинити одну столову ложку подрібненої глини, витримати ступні протягом 15 -20 хв. Рекомендується почергове застосування компресів і ванн, обгортання. Терапевтичний курс налічує десять щоденних процедур.
Протипоказання блакитної глини
Незважаючи на довгий перелік користі синьої глини, протипоказання до використання все ж є:
- Наявність запальних процесів у фазі загострення.
- Кардиопатологии.
- Ниркова недостатність (у тому числі і патології нирок на стадії загострення).
- Гіпертонія, симптоматична гіпертензія.
- Захворювання щитовидної залози.
Формування в постпроцедурный період гіперемії на шкірі, вираженого свербежу, поліморфного висипання вугрів сприяє застосування додаткових інгредієнтів (ефірного масла, будь-яких лікарських трав тощо), на які в індивідуальному порядку можлива алергічна реакція. Перелік протипоказань не такий вже і великий, тому кожен пацієнт може користуватися цілющим даром, проте, все повинно бути в розумних межах, після консультації у фахівця.
Відео
Маска з блакитної глини / Косметична глина / Догляд за обличчям
Відгуки
Ліля, 36 роківПридбала в аптеці глину і користувалася нею майже два тижні. Я навіть не підозрювала, який свіжої буде моя шкіра на обличчі і шиї. Додаю трохи гірчичного порошку. Стали зменшуватися дрібні зморшки і розтяжки. Її навіть приємно наносити на шкіру. Зі змиванням ніяких проблем, легко. А після втираю масло апельсина. З цим обережно, можуть бути алергії.
Міла, 28 роківПодружки весь час схиляли мене користуватися глиною. Хвалили лікувальні властивості блакитної глини. Не вірила, сперечалася з ними. Спробувала і прийшла у захват, не відразу, правда, днів через 10. Користь блакитної глини, так би мовити, на обличчя. Виглядаю молодше, шкіра яскравіше, свіже. І лупи (можливо, це себорея) менше стало. Рецепти народної медицини сильні!
Аня, 25 роківЧастина ділянок шкірного покриву постійно воспалялась. Перепробувала мільйон способів, у тому числі і салонні. Нічого не допомагало. Одного разу моя бабуся розповіла, як вони в молодості глиною позбувалися від прищів, ось я вирішила, що маска з блакитної глини для обличчя підійде. Навіть загальне самопочуття покращилося, мабуть, імунітет став краще. Її неважко і придбати!Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!