Як правильно почати худнути: 7 важливих моментів
Підтягнуте тіло, доглянута шкіра, блиск в очах здатні приємно «скорегувати» вік жінки. Заняття спортом, здорове корисне харчування, активний спосіб життя приховують секрет вічної молодості і краси. «Ліниво» мріючи про ідеальну фігуру, дівчата сподіваються, що відмова від їжі, рекламовані товари для схуднення», синтетичні препарати позбавлять їх від зайвих кілограмів. Але нічого подібного не відбувається...
Психологи стверджують, що процес схуднення починається... в мозку. Поки ви внутрішньо переконані, що скинути 2-5-15 кг – це з області фантастики чи сприймаєте спорт, обмеження в раціоні як треба, але не хочеться», підсумковий результат буде далеким і примарним. Твердо вирішили привести вагу в норму, але губитеся, з чого почати схуднення?
7 важливих моментів для тих, що худнуть новачків:
- Мотивація. Успіх будь-якого наміру залежить від мети, заради якої вам необхідно виконувати певні дії. Багато дівчат вважають, що позбавлення від зайвих кілограмів принесе успіх в особистому житті, кар'єрне зростання, щастя. Така мотивація хороша для вирішального «копняка під зад» і переосмислення причин власної повноти. Худнути для чоловіка, подруг, на заздрість оточуючих – безглузда затія.
Дієтологи, психологи акцентують увагу на «правильної» мотивації, з якою результати схуднення вас здивують:
- здоров'я;
- психологічний комфорт;
- радість спілкування з дітьми, коханим, близькими;
- відчуття щастя;
- гармонія тіла і духу.
- Худнемо... подумки (і наяву). Створіть свій власний «віртуальний» образ. Уявіть себе стрункою, підтягнутою, красивою. Подумки повертайтеся до цієї картинці» кожен раз, коли на шляху схуднення виникають труднощі або зриви. Продумайте, на скільки кг ви хочете схуднути. При наявності можливості відвідайте терапевта, ендокринолога і кардіолога: вони допоможуть виявити приховані проблеми зі здоров'ям. У ході візиту до дієтолога ви зможете розрахувати оптимальну вагу і розробити дієву програму схуднення. Немає часу або можливості відвідувати вузьких фахівців? Скористайтеся калькулятором ІМТ та спеціальними таблицями, що дозволяють визначити надлишки маси тіла та обсягів фігури.
- Продумуємо план схуднення. Коли ви знаєте, скільки кілограмів вам потрібно скинути, розробіть стратегію – як, коли і в які терміни будете позбавлятися від зайвої ваги. Перейдіть до короткостроковим цілям, які слід чітко сформулювати. Замість «не хочу їсти солодке» у віддаленій перспективі, вкажіть дату і запишіть, що з цього дня ви відмовляєтеся від булочок. Через пару-трійку днів заплануйте прибрати з раціону... суху ковбасу і т. д. Такий поетапний перехід допоможе перебудувати харчові звички без стресу для організму, які поступово стануть нормою життя. Тільки не забудьте, що схуднення так і залишиться «в планах», є не підкріплювати бажане реальними діями.
- Перебудовуємо режим дня. Для відновлення сил організму потрібно не менше 7,5-8 годин нічного відпочинку. Жінкам, які вибирають суворі, низькокалорійні дієти, слід час сну збільшити до 9 годин. Протягом дня обов'язково виділіть годину вранці і годину ввечері для прогулянок, рухливих ігор на повітрі з дітьми, спортивних занять.
- Перебудовуємо систему харчування. Різке обмеження раціону для початківців худнути часто приносить розчарування і бажання повернути все «як було». Постійний голод не принесе хорошого (тільки проблеми зі здоров'ям), тому, змирившись з думкою, що правильне харчування – це назавжди, поступово змінюйте харчові звички. Схуднення буде більш успішним, якщо до вас приєднаються рідні або подруги: погодьтеся, чоловік, з'їдає на вечерю піцу і картоплю фрі, стане дуже сильним «відволікаючим» з дієти фактором.
- Вибираємо правильну дієту. Якщо ви віддаєте перевагу «прискорити» процес схуднення шляхом обмеження калорійності і різкої зміни раціону, вибирайте дієту так, щоб вона враховувала інтереси вашого організму. Любите м'ясо і морепродукти – білкова система харчування для вас, віддаєте перевагу каші – виберіть вуглеводний спосіб схуднення.
- Заводимо дружбу зі спортом. Більшість жінок, що бажають скинути вагу, побоюються фізичних навантажень, придумуючи масу відмовок: занадто велику вагу, брак часу, проблеми з суглобами, серцем і т. п. Звикнути до активного життя допоможуть активні прогулянки (не посиденьки у дворі), протягом яких вам слід проходити в швидкому темпі 2-4 км Гарні будуть йога і пілатес, які зміцнять м'язи тіла. Потім варто переходити до більш інтенсивних тренувань – кардіо і силовим.
Дізнайтеся більше про мотивації для схуднення.
Щоб схуднення вдало «відбулося», а ви залишалися повні сил і енергії, налаштуйтеся на наполегливу працю: змініть раціон харчування, нормалізуйте режим дня, займіться фізичними вправами. Намагайтеся підтримувати хороший настрій та віру в результат. Дерзайте!