Потужність холодильника - що це таке і від чого залежить, огляд моделей по споживанню електричної енергії

При виборі холодильника особливе значення має його потужність, яка вимірюється в кВт (кіловатах). Це пристрій споживає як мінімум 30% від всієї електроенергії, що необхідна для функціонування приладів, наявних на кухні. І це не викликає подиву, адже холодильник включений в електромережу цілодобово, тому, вибираючи оптимальну модель такого кухонного помічника, важливо звернути увагу на рівень споживаної потужності і параметр енергоефективності.

Що таке потужність холодильника

Перш ніж дізнатися, скільки споживає холодильник електроенергії на годину, ознайомтеся з самим поняттям «потужність». Під ним мається на увазі кількість енергії, яку споживає холодильник за одиницю часу. Щоб розрахувати середню потужність, необхідно знати, скільки кіловат витрачається за добу. Ця інформація розміщується на внутрішніх або зовнішніх наклейках приладу, або її можна знайти в прикладеній інструкції з експлуатації. На деяких електроприладах стоїть маркування в амперах – вона показує максимальний струм, на який розрахований агрегат.

При цьому дуже часто вказується інший параметр – клас енергоспоживання, наприклад, А, А++. Це значення вказує на те, наскільки економічною є дана модель. Звичайний агрегат обладнаний компресором, вентиляторами, лампою освітлення та деякими іншими вузлами. Чим більше подібних елементів, тим більш енергоємним є прилад. Діапазон потужностей сучасних пристроїв дуже великий. На ринку представлені моделі різних категорій, але у багатьох вдома стоять холодильники з середньою потужністю 100-300 Вт/год.

Від чого залежить

Щоб дізнатися, скільки кіловат холодильник споживає в місяць, ознайомтеся з характеристиками, від яких залежить кінцева цифра. Основне значення при цьому має потужність компресора холодильника, оскільки даний елемент є ключовим у будь-якому приладі такого типу. Компресор допомагає стискати і перекачувати пари холодоагенти, тим самим, охолоджуючи навколишній простір. Кінцеве значення енергоспоживання залежить від наступних факторів:

 • ємність холодильної камери;
 • наявність в система не одного, а двох компресорів;
 • система No Frost, тобто сухої заморозки;
 • наявність функції ледогенератора;
 • герметичність холодильної камери;
 • температура в приміщенні, де застосовується побутовий прилад: чим вище вона, тим більше енергії потрібно для підтримання потрібної температури всередині камери;
 • частоти відкривання дверей.

Крім того, візьміть до уваги кількість членів сім'ї та середній вага продуктів, які холодильник (особливо морозильна камера) буде охолоджувати за добу. Споживання електрики залежить також і від правильної експлуатації приладу і якості теплоізоляції ущільнювача. Час року теж може впливати на енергоспоживання. Візьміть до уваги і те, що прилад споживає потужність в основному тоді, коли функціонує компресор, який за необхідності може автоматично вимикатися.

Середня потужність пристрою в стані спокою коливається в межах 100-200 Вт/год, а максимальна (під час роботи компресора) доходить до 300 Вт/год – середній показник становить близько 250 Вт. Приблизно у відповідності з тими чи іншими факторами, агрегат може споживати від 1,5 кВт до 3,5 кВт – це актуально за умови, що температура в кімнаті буде триматися на рівні +25°C, а в холодильній камері – не падати нижче +5°C.

На що впливає

Від потужності одно - або двокамерний агрегату залежить не тільки те, наскільки добре пристрій буде заморожувати продукти, але і наскільки енергоефективним воно виявиться. Від останнього залежать витрати на оплату за витрату електричної енергії. Від того, наскільки потужним є обрана вами модель, залежать наступні параметри:

 • Заморожування. Під цим параметром розуміється те, як багато продуктів агрегат може заморозити за добу при середньому показникові енергоспоживання конкретної моделі. На інформаційній наклейці цей показник маркується, як правило, знаком «Х**».
 • Енергоефективність. Це значення визначиться у відповідності з тим, наскільки раціонально витрачається електрична енергія під час роботи агрегату. При цьому може виникнути питання про те, скільки кіловат споживає холодильник на добу? Приміром, енергоспоживання у холодильника класу А становить близько 100 Вт/год – за добу цей показник складе близько 1,5 кВт. Добовий показник сильно залежить від того, наскільки правильно експлуатується холодильний агрегат.
 • Наявність додаткових функцій. Вони можуть істотно збільшити споживання електричної енергії. До таких функцій відносяться режим суперохолоджування, льодогенератор, експрес заморожування, саморазморозка. Їх наявність спрощує побут, але за зручності доведеться платити за рахунками. У зв'язку з цим, краще заздалегідь прорахуйте приблизний витрата електроенергії, ніж потім переплачувати за такі зручності, деякі з яких можливо взагалі практично не будуть використовуватися.

Потужність заморожування

На сьогоднішній день у продажу можна знайти сотні моделей холодильників, причому список їх властивостей і характеристик постійно зростає. Щоб не помилитися зі зробленою покупкою, зверніть увагу на такий важливий параметр, як потужність заморожування. Ця характеристика визначається в залежності від розрахунку, скільки кілограм на добу може заморозити та чи інша модель агрегату. Для прикладу, холодильник марки LG здатний заморозити 17 кг/сут., його «побратим» марки Bosh – 22 кг/сут., а не менш популярний Indesit – до 30 кг/сут.

Заморожування продуктів при цьому повинна бути повною, тобто на всю глибину продукції від її початкової температури (кімнатній) до -18 °С. В більшості випадків параметр заморозки варіюється в межах 1-40 кг/добу. Часто для середньостатистичної сім'ї цілком вистачає показника в 10 кг/добу. Більш високі показники будуть потрібні тільки на обладнанні, призначеному для закладів харчування, де потрібні великі обсяги замороженої продукції і тривалий термін їх зберігання.

Для маркування показника заморозки використовується певна кількість зірочок. Вони показують, яке мінімальне значення температури підтримує агрегат:

 • одна зірочка: до -6°С, зберігання продуктів протягом 2-4 тижнів;
 • дві зірочки: до -12°С, зберігання продуктів протягом 2-8 місяців;
 • три зірочки: до -18°С, зберігання продуктів строком до одного року;
 • чотири зірочки: нижче -24°С, строк зберігання понад одного року.

Щоб не помилитися зі зробленим придбанням, ознайомтеся з потужністю заморозки декількох холодильників відомих і популярних торгових марок. У цьому вам допоможе таблиця:

Назва моделі

Заморожування (кілограми на добу)

BOSCH NatureCool KGV39XL2AR

4

Hotpoint-Ariston HFP 7200 XO

9

BOSCH NatureCool KGE39XW2AR

9

INDESIT DF 4160 W

2,5

Samsung RB33J3301WW

13

Hotpoint-Ariston HF 9201 B RO

9

Атлант ХМ 6025-031

15

Атлант M 7184-003

20

Скільки кіловат споживає холодильник

При купівлі охолоджувального пристрою Самсунг, Бош або інший більш-менш відомої марки, виникає питання, яка потужність у холодильника і як багато він буде споживати електрики? Щоб відповісти на питання, зверніть увагу на інформаційну шкалу, яка є в інструкції з експлуатації, всередині пристрою або на його дверях. На цій шкалі зазначається мінімальний і максимальний показник споживаної потужності заморожування за рік за умови, що зовні агрегату температура становить +25°С, а всередині +5°С.

Для отримання середньої споживаної потужності пристрою за один рік необхідно скласти між собою мінімальний і максимальний показники, після чого розділити їх на два. Щоб дізнатися добове споживання, поділіть отриману цифру на 365 (тобто кількість днів у році). Таким способом можна розрахувати як місячне, так і поквартальний енергоспоживання холодильного агрегату. Енергоспоживання десяти моделей відомих брендів:

Назва

Споживання електричної енергії

У рік

В місяць

В добу

В годину

LG GA-M549ZGQZ

243 кВт

20,25 кВт

653 Вт

27 Вт

Indesit DFE 4200 W

378 кВт

31,5 кВт

1002 Вт

42 Вт

Samsung RS57K4000SA

399 кВт

33,25 кВт

1007 Вт

45 Вт

Hotpoint-Ariston HFP 7200 MO

375 кВт

31,25 кВт

1000 Вт

42 Вт

Атлант М7204-100

265 кВт

22 кВт

712 Вт

30 Вт

Bosch Serie 4 KGN39VK1MR

383 кВт

32 кВт

1030 Вт

43 Вт

Liebherr CNef 4015-20

229 кВт

19 кВт

616 Вт

25 Вт

Nord (Норд) CX 356 310

175,2 кВт

14,6 кВт

471 Вт

20 Вт

Hitachi R-WB 732 PU5 XGR

325 кВт

27, 1 кВт

874 Вт

36 Вт

Gorenje ORB152-SP

186 кВт

15,5 кВт

646 Вт

27 Вт

Як вибрати холодильник по потужності

При виборі оптимальної потужності холодильника зауважте, що цей параметр залежить від кількості елементів, з яких складається агрегат. У цілому середнє значення енергоспоживання пристрою становить близько 500 Вт, у більш функціональних моделей воно може досягати 1000 Вт. Визначтеся і з показником заморозки, т. к. він теж впливає на кінцеве енергоспоживання. Для сім'ї з 3-4 осіб оптимальним є значення до 9 кг/добу – модель з великим значенням без потреби краще не вибирати, т. к. це збільшить енергоспоживання.

Щоб підібрати оптимальну потужність холодильника, зверніть увагу на клас її енергоефективності. Найбільш економічними є пристрої з класом енергоефективності А++. Побутовий агрегат з цим показником витрачає всього 30% електрики від середнього нормативу. Моделі з позначеннями від B до F на порядок більш енергоємні, хоча і коштують дешевше. Процентні показники по класах:

 • А++: менше 30%;
 • A+: 30-42%;
 • A: 42-55;
 • B: 55-75;
 • C: 75-90;
 • D: 90-100;
 • E: 100-110;
 • F: 110-125.

Відео

Скільки бере холодильник?

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!